Arsenal słabszy w drugiej połowie, przegrana z Liverpoolem 0-2

Arsenal słabszy w drugiej połowie, przegrana z Liverpoolem 0-2 16.03.2022, 22:10, Łukasz Wandzel 905 komentarzy

W ostatnich tygodniach Arsenal raz za razem wywalczał w Premier League komplet punktów. Wygrywając w weekend z Leicesterem City, zaliczył 5. zwycięstwo z rzędu. Nadszedł jednak dla londyńczyków prawdziwy test formy, którego ostatecznie nie zdali, grając jak równy z równym jedynie przez 45 minut.

Po wyrównanej pierwszej połowie londyńczycy szybko stracili dwa gole przez piłkarzy, którzy uwielbiają strzelać Kanonierom – Diogo Jotę i Roberto Firmino. Wygląda na to, że Mikel Arteta miał rację mówiąc, że różnica klas między Arsenalem a topowymi zespołami wciąż jest duża.

Arsenal: Ramsdale – Cedric, White, Gabriel, Tierney – Partey, Xhaka – Saka (74’ Pepe), Odegaard (67’ Smith Rowe), Martinelli – Lacazette (80’ Nketiah).

Liverpool: Alisson – Alexander-Arnold, Matip, Van Dijk, Robertson – Henderson, Fabinho, Thiago (89’ Jones) – Diaz (56’ Salah), Jota (56’ Firmino), Mane.

Drużyna Jurgena Kloppa od pierwszych sekund przejęła inicjatywę na murawie i już po kilkudziesięciu sekundach rozegrała trzy rzuty rożne. Wysoko ustawieni The Reds sprawiali niemałe problemy gospodarzom w wyprowadzaniu piłki, więc Arsenal posyłał długie piłki do skrzydłowych i być może, przy odrobinie szczęścia, udałoby się mu stworzyć groźniejszą sytuację. Piłkarze Artety szukali również kontr, jednak te przeważnie szybko stopował Liverpool.

Ostatecznie w samej pierwszej połowie Arsenal poradził sobie bardzo dobrze na tle klasowego rywala. Udanie operował futbolówką pod presją i stwarzał więcej zamieszania pod bramką rywali. Zamieszania, ponieważ przed przerwą brakowało poważnych okazji z obu stron.

Bramki i lepsze sytuacje miały jednak miejsce dopiero w drugiej połowie. Chwilę po jej ropoczęciu do siatki trafił Mane, jednak wcześniej został złapany w pułapkę ofsajdową. W 52. minucie londyńczycy jako pierwsi stanęli przed sporą szansą na otwarcie wyniku. Lacazette przejął za lekkie podanie do Alissona, lecz nie zdołał oddać strzału, więc podał do Odegaarda. Jednak golkiper The Reds spisał się fantastycznie i wybronił strzał Norweskiego pomocnika.

Kilkadziesiąt sekund później to goście cieszyli się z gola. Thiago świetnie wypatrzył Diogo Jotę i wypuścił go lewym skrzydłem. Portugalczyk pokonał Ramsdale’a, uderzając na krótki słupek. W 62. minucie było już 2-0 dla gości. Liverpool mocno napierał, a gdy Arsenalowi udało się szczęśliwie wybić piłkę, ta wpadła pod nogi Robertsonowi, który znakomicie ściął ze skrzydła i znalazł podaniem Firmino, a Brazylijczyk zmieścił futbolówkę pod bokiem bramkarza Kanonierów.

Po powiększeniu przewagi przez gości londyńczycy nie mieli już wielu okazji na zdobycie choćby bramki kontaktowej. Najbliżej był Martinelli, który w 88. minucie strzelił tuż obok słupka.

LiverpoolPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
darek250s komentarzy: 10340 newsów: 516.03.2022, 22:43

@dellz12:

Spokojnie, na United to starczy

alexis1908 komentarzy: 361416.03.2022, 22:43

Brakuje typowego kilera takiego Auby z 2 pierwszych sezonow następna rzecz ten Liverpool nam wyjątkowo nie leży jak kiedyś United Fergusona .

Szogun komentarzy: 28804 newsów: 316.03.2022, 22:43

Dobra ten mecz i tak był spisany na straty. Niech biorą się za siebie i wywalczą chociaż z 2 pkt w następnych dwóch meczach.

Freo98 komentarzy: 646216.03.2022, 22:43

Kartka dla firmino?

Cesc1994 komentarzy: 447216.03.2022, 22:42

A Villarreal 2 i ćwierćfinał

Marcinafc93 komentarzy: 32843 newsów: 116.03.2022, 22:42

Hahaha, mówiłem że się co niektórzy uruchomią, jak będziemy przegrywać, żal mi was, mentalnie dziady

noth komentarzy: 264316.03.2022, 22:42

sedzia XDDDDDDD

dellz12 (zawieszony) komentarzy: 10716.03.2022, 22:41

@Er4s: Z trzema punktami.

Gunner915 komentarzy: 282116.03.2022, 22:41

@hot995

nieprawda, Lvp strzelil sobie w kolano jak podali do Lacazatta, ale to trzeba miec napastnika w druzynie, a nie pracusia.

majormati komentarzy: 191516.03.2022, 22:41

Niestety ale Lacazette jest napastnikiem miernym, totalnie nie potrafi poruszać sie bez piłki

Dziadyga komentarzy: 835316.03.2022, 22:41

@Simpllemann napisał: "Polecam porównać zachowanie w polu karnym Firmino i Lacazette'a. Niestety nie wychodzi ono na korzyść Francuza."

A na pewno pamiętasz teksty stylu,że lakazet to nasz firmino :D

ostriket komentarzy: 664516.03.2022, 22:41

ESR ma lepszą czutke w polu karnym od potężnego Lacy. Może być tak pograć jak City, z Fodenem/KdB/Sterlingiem na 9?

Rynkos7 komentarzy: 684816.03.2022, 22:41

Laca dostaje tyle minut w tym sezonie i z każdym meczem udowadnia, że nie zasługuje nawet na tani, krótki kontrakt niestety. Fajny chłopak, ale progresu już żadnego nie zaliczy i lepiej jak sobie dogra tą końcówkę kariery w Lyonie czy gdzieś.

Er4s komentarzy: 318116.03.2022, 22:41

@dellz12:
a Ty z kim rozmawiasz?

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 316.03.2022, 22:40

@Er4s napisał: "Obsrana zbroja, dziesiątki błędów, zerowa skuteczność..... strasznie nam to siedzi we krwi z dziada na pradziada"

Ale *******enie.

miki007 komentarzy: 30816.03.2022, 22:40

Niestety zeszła pewność siebie ciężko będzie wrócić do meczu ale jakąś nawet przypadkowa bramka by dała kopa

bobslej22 komentarzy: 834816.03.2022, 22:40

Kurde tak myślę kogo mi Martinelli przypomina. Już wiem. To przecież Sanchez jest.

Facet3miasto komentarzy: 52816.03.2022, 22:39

Bijemy się o top 4 a nie o mistrza dlatego jest ta różnica

dellz12 (zawieszony) komentarzy: 10716.03.2022, 22:39

Co tam kibice Arsenalu ? Już na ziemi, czy czekacie na trzecią ?

Tylko Wy się mogliście tak podniecić tą I połową.

Waszą najlepszą szansę w tym meczu stworzył zawodnik LFC, chyba wymowne.

Er4s komentarzy: 318116.03.2022, 22:39

W meczach z TOP bez zmian od 15 lat. Obsrana zbroja, dziesiątki błędów, zerowa skuteczność..... strasznie nam to siedzi we krwi z dziada na pradziada

SoulStorm komentarzy: 744416.03.2022, 22:39

Arsenal w najlepszym wydaniu.Mieć mecz pod kontrolą bić głową w mur suma sumarum dać sobie wbić 2 śmieszne bramki.Prosta sprawa nie strzelisz Live w pierwszej połowie przegrywasz mecz Arteta musi to zrozumieć.

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 516.03.2022, 22:38

Po tym poznajesz mistrzów. Oni sami sobie bramek nie strzelają, a Arsenal... Jeszcze do tego poziomu nie doszedł, żeby potrafić utrzymać jakość i koncentracje przez 90 minut z takim przeciwnikiem.

Szogun komentarzy: 28804 newsów: 316.03.2022, 22:38

Będzie z 4.

Dziadyga komentarzy: 835316.03.2022, 22:38

Niech już oszczędzają siły na sobotę,tam trzeba wygrać obowiązkowo a ledwie 2 dni odpoczynku będzie i mecz wyjazdowy.

Yave komentarzy: 170416.03.2022, 22:38

@varatas: ja pisałem coś w tym stylu xD ale to w pierwszej połowie, no, mogłem w to wierzyć xD

TrueGunner komentarzy: 106016.03.2022, 22:38

Arsenal zawsze zawodzi w wielkich meczach... i zawsze przegrywa te mecze albo przez czerwone kartki albo gole z dupy...

sebaarsenal komentarzy: 160316.03.2022, 22:37

Śmiem twierdzić, że przy lepszym napastniku mogliśmy wygrywać ten mecz 2-0

Elastico07 komentarzy: 1256616.03.2022, 22:37

@Reucik napisał: "My coś gramy u siebie z nimi czy jesteśmy drugoplanowymi? Nie ma czego ogladac"
Do momentu straty bramki byliśmy lepsi

miki007 komentarzy: 30816.03.2022, 22:37

Czasami nie warto ratować piłki przed autem...

varatas komentarzy: 256516.03.2022, 22:36

Ten, który pisał, że już ten czas, gdy tracimy bramki seryjnie minął, niech się zgłosi :D

majormati komentarzy: 191516.03.2022, 22:36

Ile można dostawać w papę od Top 4, tym bardziej u siebie, przecież to jest żałosne, gdzie do Ligi Mistrzów z taką grą

RamboAFC komentarzy: 21616.03.2022, 22:36

Gabriel nie pierwszy raz kiwa się we własnym polu karnym zamiast najprościej wybic ta piłkę, musi się tego oduczyć

schnor25 komentarzy: 1854616.03.2022, 22:36

Mógł Saka spróbować zasłonić piłkę ciałem (i pewnikiem dać się sfaulować), aby ta opuściła boisko, a tak próbował oddalić/nabić przeciwnika i niefarcik.

Koroniarz komentarzy: 1020716.03.2022, 22:36

@Song_o: ciąg przyczynowo skutkowy

Chakaa komentarzy: 191216.03.2022, 22:36