Arsenal słabszy w drugiej połowie, przegrana z Liverpoolem 0-2

Arsenal słabszy w drugiej połowie, przegrana z Liverpoolem 0-2 16.03.2022, 22:10, Łukasz Wandzel 905 komentarzy

W ostatnich tygodniach Arsenal raz za razem wywalczał w Premier League komplet punktów. Wygrywając w weekend z Leicesterem City, zaliczył 5. zwycięstwo z rzędu. Nadszedł jednak dla londyńczyków prawdziwy test formy, którego ostatecznie nie zdali, grając jak równy z równym jedynie przez 45 minut.

Po wyrównanej pierwszej połowie londyńczycy szybko stracili dwa gole przez piłkarzy, którzy uwielbiają strzelać Kanonierom – Diogo Jotę i Roberto Firmino. Wygląda na to, że Mikel Arteta miał rację mówiąc, że różnica klas między Arsenalem a topowymi zespołami wciąż jest duża.

Arsenal: Ramsdale – Cedric, White, Gabriel, Tierney – Partey, Xhaka – Saka (74’ Pepe), Odegaard (67’ Smith Rowe), Martinelli – Lacazette (80’ Nketiah).

Liverpool: Alisson – Alexander-Arnold, Matip, Van Dijk, Robertson – Henderson, Fabinho, Thiago (89’ Jones) – Diaz (56’ Salah), Jota (56’ Firmino), Mane.

Drużyna Jurgena Kloppa od pierwszych sekund przejęła inicjatywę na murawie i już po kilkudziesięciu sekundach rozegrała trzy rzuty rożne. Wysoko ustawieni The Reds sprawiali niemałe problemy gospodarzom w wyprowadzaniu piłki, więc Arsenal posyłał długie piłki do skrzydłowych i być może, przy odrobinie szczęścia, udałoby się mu stworzyć groźniejszą sytuację. Piłkarze Artety szukali również kontr, jednak te przeważnie szybko stopował Liverpool.

Ostatecznie w samej pierwszej połowie Arsenal poradził sobie bardzo dobrze na tle klasowego rywala. Udanie operował futbolówką pod presją i stwarzał więcej zamieszania pod bramką rywali. Zamieszania, ponieważ przed przerwą brakowało poważnych okazji z obu stron.

Bramki i lepsze sytuacje miały jednak miejsce dopiero w drugiej połowie. Chwilę po jej ropoczęciu do siatki trafił Mane, jednak wcześniej został złapany w pułapkę ofsajdową. W 52. minucie londyńczycy jako pierwsi stanęli przed sporą szansą na otwarcie wyniku. Lacazette przejął za lekkie podanie do Alissona, lecz nie zdołał oddać strzału, więc podał do Odegaarda. Jednak golkiper The Reds spisał się fantastycznie i wybronił strzał Norweskiego pomocnika.

Kilkadziesiąt sekund później to goście cieszyli się z gola. Thiago świetnie wypatrzył Diogo Jotę i wypuścił go lewym skrzydłem. Portugalczyk pokonał Ramsdale’a, uderzając na krótki słupek. W 62. minucie było już 2-0 dla gości. Liverpool mocno napierał, a gdy Arsenalowi udało się szczęśliwie wybić piłkę, ta wpadła pod nogi Robertsonowi, który znakomicie ściął ze skrzydła i znalazł podaniem Firmino, a Brazylijczyk zmieścił futbolówkę pod bokiem bramkarza Kanonierów.

Po powiększeniu przewagi przez gości londyńczycy nie mieli już wielu okazji na zdobycie choćby bramki kontaktowej. Najbliżej był Martinelli, który w 88. minucie strzelił tuż obok słupka.

LiverpoolPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Biliii komentarzy: 23616.03.2022, 22:35

Ten znowu zmiany będzie robił w 80 minucie

Song_o komentarzy: 125116.03.2022, 22:35

Po meczu niestety, a zaczęło się od zmarnowanej setka Laci / Odegarda i babola Ramsdale

BizoNxd6 komentarzy: 288216.03.2022, 22:35

To co z City, szkoda wielka ale to jednak Liverpool nie oszukujmy się, postawiliśmy się jak należy!

swistak86 komentarzy: 121216.03.2022, 22:34

W tamtym sezonie brakowało dobrej gry i szczęścia, w tym brakuje szczęścia.

Oldgunner3 komentarzy: 981716.03.2022, 22:34

Za dużo ''wielblądów''.

Ups147 komentarzy: 348316.03.2022, 22:34

Zaczęliśmy popelniac za dużo błędów w obronie..

miki007 komentarzy: 30816.03.2022, 22:34

Saka dzisiaj jest beznadziejny pierwszy do zmiany

Szogun komentarzy: 28800 newsów: 316.03.2022, 22:34

Jak zawsze strzelają Nam Ci sami i jak zawsze najmniej trzy. To było pewne,że dobiją.

bedek (zawieszony) komentarzy: 42016.03.2022, 22:34

curva

Gunnerrsaurus komentarzy: 1190816.03.2022, 22:34

Dawno nie czułem tego czegoś oglądając Arsenal. I nie mam na myśli, że dawno nie przegraliśmy, tylko po prostu dawno mi tak nie zależało i dawno nie widziałem Arsenalu, który grałby tak przyjemnie i dobrze przeciwko topowemu rywalowi, a mimo to przegrywał. Dawno mnie tak bramki rywali nie bolały.

Elastico07 komentarzy: 1256616.03.2022, 22:34

Niestety ale wychodzi różnica klasy.Mozemy grać lepiej ale klasowej drużynie wystarcza 2 akcje żeby zamknąć mecz

Taki komentarzy: 204616.03.2022, 22:34

Jota i Firmino przekleństwo!

Furgunn komentarzy: 925716.03.2022, 22:34

Dobra, szybka bramka kontaktowa przed 75 minutą i walczymy o remis.

Moegi14 komentarzy: 177416.03.2022, 22:34

***** jak to możliwe że oni takiego farta mają

Freo98 komentarzy: 646216.03.2022, 22:34

No teraz Saka niezbyt inteligentnie

Slaviola komentarzy: 1237716.03.2022, 22:34

Czemu ta piłka jest taka niesprawiedliwa... Arsenal i tak jest najlepszy!

COYG!

Glajskor komentarzy: 106116.03.2022, 22:33

ez

Kaniecha komentarzy: 8216.03.2022, 22:33

jeszcze ten placek nam strzela brak slow..

Arsenal2004 komentarzy: 377816.03.2022, 22:33

Z Liverpoolem zawsze jest to samo. No cóż

majormati komentarzy: 191516.03.2022, 22:33

*******e ten cały Arsenal, masakra...

ostriket komentarzy: 664516.03.2022, 22:33

No i się chłopcy obsrali, było pięknie ale wpadają takie babole w obronie ze można podziękować

Theo10 komentarzy: 830916.03.2022, 22:33

No i tego

GunnersFan9 komentarzy: 8707 newsów: 816.03.2022, 22:33

Puścili szmatę i od razu się podłamali. Trzeba się skupić na meczu z Aston Villą.

Koroniarz komentarzy: 1020716.03.2022, 22:33

Niewykorzystane sytuacje się mszczą. Niestety grając na takich obrotach to trzeba szybko coś strzelić.

0:2

sWinny komentarzy: 785516.03.2022, 22:33

Jeszcze ten arbuz strzela. Ja nie mogę

Dziadyga komentarzy: 835116.03.2022, 22:33

Nawet firmino xD

sebaarsenal komentarzy: 160316.03.2022, 22:33

I żeśmy się obsrali. Demony z poprzednich meczy z Live wracają. A tak dobrze było …

Kris3Tears komentarzy: 442716.03.2022, 22:33

Dobra można wyłączyć. Futbol bywa okrutny.

Marcinafc93 komentarzy: 32843 newsów: 116.03.2022, 22:33