Arsenal słabszy w drugiej połowie, przegrana z Liverpoolem 0-2

Arsenal słabszy w drugiej połowie, przegrana z Liverpoolem 0-2 16.03.2022, 22:10, Łukasz Wandzel 905 komentarzy

W ostatnich tygodniach Arsenal raz za razem wywalczał w Premier League komplet punktów. Wygrywając w weekend z Leicesterem City, zaliczył 5. zwycięstwo z rzędu. Nadszedł jednak dla londyńczyków prawdziwy test formy, którego ostatecznie nie zdali, grając jak równy z równym jedynie przez 45 minut.

Po wyrównanej pierwszej połowie londyńczycy szybko stracili dwa gole przez piłkarzy, którzy uwielbiają strzelać Kanonierom – Diogo Jotę i Roberto Firmino. Wygląda na to, że Mikel Arteta miał rację mówiąc, że różnica klas między Arsenalem a topowymi zespołami wciąż jest duża.

Arsenal: Ramsdale – Cedric, White, Gabriel, Tierney – Partey, Xhaka – Saka (74’ Pepe), Odegaard (67’ Smith Rowe), Martinelli – Lacazette (80’ Nketiah).

Liverpool: Alisson – Alexander-Arnold, Matip, Van Dijk, Robertson – Henderson, Fabinho, Thiago (89’ Jones) – Diaz (56’ Salah), Jota (56’ Firmino), Mane.

Drużyna Jurgena Kloppa od pierwszych sekund przejęła inicjatywę na murawie i już po kilkudziesięciu sekundach rozegrała trzy rzuty rożne. Wysoko ustawieni The Reds sprawiali niemałe problemy gospodarzom w wyprowadzaniu piłki, więc Arsenal posyłał długie piłki do skrzydłowych i być może, przy odrobinie szczęścia, udałoby się mu stworzyć groźniejszą sytuację. Piłkarze Artety szukali również kontr, jednak te przeważnie szybko stopował Liverpool.

Ostatecznie w samej pierwszej połowie Arsenal poradził sobie bardzo dobrze na tle klasowego rywala. Udanie operował futbolówką pod presją i stwarzał więcej zamieszania pod bramką rywali. Zamieszania, ponieważ przed przerwą brakowało poważnych okazji z obu stron.

Bramki i lepsze sytuacje miały jednak miejsce dopiero w drugiej połowie. Chwilę po jej ropoczęciu do siatki trafił Mane, jednak wcześniej został złapany w pułapkę ofsajdową. W 52. minucie londyńczycy jako pierwsi stanęli przed sporą szansą na otwarcie wyniku. Lacazette przejął za lekkie podanie do Alissona, lecz nie zdołał oddać strzału, więc podał do Odegaarda. Jednak golkiper The Reds spisał się fantastycznie i wybronił strzał Norweskiego pomocnika.

Kilkadziesiąt sekund później to goście cieszyli się z gola. Thiago świetnie wypatrzył Diogo Jotę i wypuścił go lewym skrzydłem. Portugalczyk pokonał Ramsdale’a, uderzając na krótki słupek. W 62. minucie było już 2-0 dla gości. Liverpool mocno napierał, a gdy Arsenalowi udało się szczęśliwie wybić piłkę, ta wpadła pod nogi Robertsonowi, który znakomicie ściął ze skrzydła i znalazł podaniem Firmino, a Brazylijczyk zmieścił futbolówkę pod bokiem bramkarza Kanonierów.

Po powiększeniu przewagi przez gości londyńczycy nie mieli już wielu okazji na zdobycie choćby bramki kontaktowej. Najbliżej był Martinelli, który w 88. minucie strzelił tuż obok słupka.

LiverpoolPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
darek250s komentarzy: 10339 newsów: 516.03.2022, 22:50

@Ech0z:

Lo kierwa my mamy takie zaległe mecze ? No to baj baj top4

Kris3Tears komentarzy: 442716.03.2022, 22:50

Co tam się dzieje w Turynie? Szacun Emery.

pestjusz komentarzy: 260816.03.2022, 22:50

Ale ekstra że juve odpada. Vlaho nara

Ech0z komentarzy: 1042816.03.2022, 22:49

Dobra ten mecz był wpisany margines błędu . United Chelsea i Totki przeoramy

noth komentarzy: 264316.03.2022, 22:49

Laca za słaby jest na klub, który chce się bić o mistrza Anglii. Nawet takie zespoły walczące o utrzymanie jak Everton (DCL) i Brentford (Toney) mają lepsze 9 niż my.

Freo98 komentarzy: 646216.03.2022, 22:49

@Marcel90: ode oprócz tej sytuacji z alissonem grał bardzo dobrze. Ta sytuacja do pustaka to tez bardziej wina Laci

Furgunn komentarzy: 925716.03.2022, 22:49

@TrueGunner: niesamowite to jest :)

Rynkos7 komentarzy: 684716.03.2022, 22:49

@djmacius:

Ramsdale wpuszcza strzał strzelony wprost na niego a ty punktujesz Cedrica …

DyktatorArsene komentarzy: 220416.03.2022, 22:49

Zamiast ściągnąć Odegaarda to mógłby to Rowe mógłby wejść za Lacazetta skoro gramy tylko na kontry. + Pepe za Sake jest ok

darek250s komentarzy: 10339 newsów: 516.03.2022, 22:49

Mówiłem nie wywalać Emeryego, chłop zaraz leci po LM

Marcel90 komentarzy: 817516.03.2022, 22:48

Juve 0:3 Villareal

Marcinafc93 komentarzy: 32843 newsów: 116.03.2022, 22:48

Się nastawialiście na nie wiadomo co, ja pisałem, z remisu będę happy, ale przegrana też będzie wpisania w protokół, to nq tych dolnych rywalach w tabeli się robi top 4

Slaviola komentarzy: 1237716.03.2022, 22:48

@Szogun:

Fajnie że już dopisujesz punkty mułom długo przed meczem.

Fajny kibic z Ciebie

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 316.03.2022, 22:48

@Er4s:

W meczu, w którym jesteśmy lepsi z 70% czasu pierdzielisz takie farmazony z przed roku.

Napastnika nie mamy co powalczy i się wciśnie tam gdzie trzeba, żeby strzelić bramkę i tylko przez to tego meczu nie remisujemy / wygrywamy.

Szogun komentarzy: 28800 newsów: 316.03.2022, 22:48

@Arsenal2004: Kiedy w lidze ostatnio z nimi wygraliśmy i po jakim czasie?

minio7 komentarzy: 274616.03.2022, 22:48

Juve ale przeorane

sebaarsenal komentarzy: 160316.03.2022, 22:47

Kurde powalczyć jeszcze…

Gunner915 komentarzy: 282116.03.2022, 22:47

mogliby chociaz strzelic honorowa, zeby podkreslic ze ten mecz nie byl tak tragiczny jak wynik.

Skotii komentarzy: 1712 newsów: 816.03.2022, 22:47

Jak wywalimy Xhake, damy zawodowca na środek napadu i poprawimy ławkę to bedziemy mogli rozmawiać. Nie ma co, trzeba walczyć dalej.

Marcel90 komentarzy: 817516.03.2022, 22:47

@djmacius napisał: "Dobrze, że są takie mecze. Po serii dobrych występów uczciwie przypominają, że tacy zawodnicy jak Cedric, Xhaka czy Laca nie mogą grać regularnie w pierwszym składzie drużyny z topu Premier League."

Biorac pod uwage dzisiejszy mecz to powinienes wymienic Laca, Saka, Ode.

Xhaka i Cedric graja przyzwoicie

Dziadyga komentarzy: 835116.03.2022, 22:47

@majormati napisał: "Niestety ale Lacazette jest napastnikiem miernym, totalnie nie potrafi poruszać sie bez piłki"

Ten facet to nieporozumienie,od 3 sezonów głoszę.

Pozdro Fabsfan :D

majormati komentarzy: 191516.03.2022, 22:47

Przecież my z przodu zagraliśmy dzisiaj gówno, jedyna akcja wyszła po błędzie także podziwiam hurra optymizm

Koroniarz komentarzy: 1020716.03.2022, 22:47

Albo spalony, albo ktoś zablokuje albo nasz złe poda. Słabo to wyglada przed polem karnym live

Er4s komentarzy: 318016.03.2022, 22:47

@illpadrino:
No powiedz mi że od 15 lat tak nie jest, no błagam powiedz mi że to mi sie tylko śni że od 15 lat mecze Arsenalu z Liverpoolem, City, Chelsea, United ( w zależności kto był akurat w największym gazie i zajmował top 2 pozycje w premier league) kibic Arsenalu może przełączać w 60 minucie bo jest po wszystkim..

schnor25 komentarzy: 1854616.03.2022, 22:47

Dobra, Pepe x2 i kończymy 2:2 :D

djmacius komentarzy: 381416.03.2022, 22:46

@Ups147: Xhaka znów przypomina tego wolnego, ślamazarnego Xhake, przez którego nie ma płynności w drugiej linii. Cedric miał parę bardzo udanych interwencji, ale zdarza mu się gubic linię, ustawienie i pewność siebie, a to przeciwko takiemu Liverpoolowi jest od razu wykorzystane.

Arsenal2004 komentarzy: 377816.03.2022, 22:46

@Szogun: z nimi to akurat na przemian gramy. Raz wygrywają oni raz my

Garfield_pl komentarzy: 2825616.03.2022, 22:46

@Reucik napisał: "My coś gramy u siebie z nimi czy jesteśmy drugoplanowymi? Nie ma czego ogladac"
Czyli nie oglądasz, ale się wypowiadasz, ok ;)

Ech0z komentarzy: 1042816.03.2022, 22:45

@dellz12 napisał: "Co tam kibice Arsenalu ? Już na ziemi, czy czekacie na trzecią ?

Tylko Wy się mogliście tak podniecić tą I połową."

Nie no twoja matka wczoraj też się podnieciła jak wyciągnelem tylko do połowy a co dopiero było później

TrueGunner komentarzy: 106016.03.2022, 22:45

Tym czasem wywalony z Arsenalu na zbity pysk Emery uwala Juventus swoim potężnym Villarreal xDD

miki007 komentarzy: 30816.03.2022, 22:45

Martinelli juz sie zmeczył zapierdziela jak wyscigowka Ale trzeba to zmienić

Szogun komentarzy: 28800 newsów: 316.03.2022, 22:45

Z MU dostaniemy. Jakby źle nie grali to My prawie zawsze z nimi dostajemy.

Ups147 komentarzy: 348316.03.2022, 22:45

@djmacius: Co Ty chcesz dzisiaj od xhaki czy cedrica ?? Przecież to nie przez ich błędy przegrywamy

@dellz12:
Musisz gdzieś indziej się dowartościować, przegrywie, tu mamy Cię wszyscy w dupie

Arsenal2004 komentarzy: 377816.03.2022, 22:43

Byle wygrać z UTD i zaległy mecz z Tottkami i bedzie dobrze.

Slaviola komentarzy: 1237716.03.2022, 22:43

Sędzia jest kurła przepłacony przez pierdzielone kloopy!

amiapsycho komentarzy: 78816.03.2022, 22:43

@Er4s: no właśnie i to jest dziwne, mental siedzi mocno, ja tego nie rozumiem czemu tak jest, wszyscy mogą na Anfield przyjechać i może mieć Liverpool słabszy dzień i nawet Brighton ich pocisnie, a Arsenal? No można dom stawiać, że im się nie uda nawet punktu wynieść, i to dziwi względem ciągłego progresu drużyny... Strasznie wkurzają mecze z topem