Arsenal słabszy w drugiej połowie, przegrana z Liverpoolem 0-2

Arsenal słabszy w drugiej połowie, przegrana z Liverpoolem 0-2 16.03.2022, 22:10, Łukasz Wandzel 905 komentarzy

W ostatnich tygodniach Arsenal raz za razem wywalczał w Premier League komplet punktów. Wygrywając w weekend z Leicesterem City, zaliczył 5. zwycięstwo z rzędu. Nadszedł jednak dla londyńczyków prawdziwy test formy, którego ostatecznie nie zdali, grając jak równy z równym jedynie przez 45 minut.

Po wyrównanej pierwszej połowie londyńczycy szybko stracili dwa gole przez piłkarzy, którzy uwielbiają strzelać Kanonierom – Diogo Jotę i Roberto Firmino. Wygląda na to, że Mikel Arteta miał rację mówiąc, że różnica klas między Arsenalem a topowymi zespołami wciąż jest duża.

Arsenal: Ramsdale – Cedric, White, Gabriel, Tierney – Partey, Xhaka – Saka (74’ Pepe), Odegaard (67’ Smith Rowe), Martinelli – Lacazette (80’ Nketiah).

Liverpool: Alisson – Alexander-Arnold, Matip, Van Dijk, Robertson – Henderson, Fabinho, Thiago (89’ Jones) – Diaz (56’ Salah), Jota (56’ Firmino), Mane.

Drużyna Jurgena Kloppa od pierwszych sekund przejęła inicjatywę na murawie i już po kilkudziesięciu sekundach rozegrała trzy rzuty rożne. Wysoko ustawieni The Reds sprawiali niemałe problemy gospodarzom w wyprowadzaniu piłki, więc Arsenal posyłał długie piłki do skrzydłowych i być może, przy odrobinie szczęścia, udałoby się mu stworzyć groźniejszą sytuację. Piłkarze Artety szukali również kontr, jednak te przeważnie szybko stopował Liverpool.

Ostatecznie w samej pierwszej połowie Arsenal poradził sobie bardzo dobrze na tle klasowego rywala. Udanie operował futbolówką pod presją i stwarzał więcej zamieszania pod bramką rywali. Zamieszania, ponieważ przed przerwą brakowało poważnych okazji z obu stron.

Bramki i lepsze sytuacje miały jednak miejsce dopiero w drugiej połowie. Chwilę po jej ropoczęciu do siatki trafił Mane, jednak wcześniej został złapany w pułapkę ofsajdową. W 52. minucie londyńczycy jako pierwsi stanęli przed sporą szansą na otwarcie wyniku. Lacazette przejął za lekkie podanie do Alissona, lecz nie zdołał oddać strzału, więc podał do Odegaarda. Jednak golkiper The Reds spisał się fantastycznie i wybronił strzał Norweskiego pomocnika.

Kilkadziesiąt sekund później to goście cieszyli się z gola. Thiago świetnie wypatrzył Diogo Jotę i wypuścił go lewym skrzydłem. Portugalczyk pokonał Ramsdale’a, uderzając na krótki słupek. W 62. minucie było już 2-0 dla gości. Liverpool mocno napierał, a gdy Arsenalowi udało się szczęśliwie wybić piłkę, ta wpadła pod nogi Robertsonowi, który znakomicie ściął ze skrzydła i znalazł podaniem Firmino, a Brazylijczyk zmieścił futbolówkę pod bokiem bramkarza Kanonierów.

Po powiększeniu przewagi przez gości londyńczycy nie mieli już wielu okazji na zdobycie choćby bramki kontaktowej. Najbliżej był Martinelli, który w 88. minucie strzelił tuż obok słupka.

LiverpoolPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
varatas komentarzy: 256516.03.2022, 23:07

@ksowa90: Bez przesady. Nie mieliśmy znowu tylu okazji dla Lacazetta, żeby to przesądziło w 100 %. Robiliśmy wiatr, ale bez konkretów.

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 116.03.2022, 23:07

No coz, niespodzianki nie było. Każdy zagrał na tyle na ile potrafi. Lacazette udowodnił że nie nadaje się na napastnika topowego klubu. Ramsdale popełnił niestety błąd przy pierwszym golu. Ale ta porażka jest czymś co trzeba wziąć w koszty. Liverpool to obecnie dużo lepszy zespół personalnie.

@illpadrino:
Kocham swoją drużynę i oglądam do końca ale stwierdzma trochę fakty.
Od momentu bramki Joty, Liverpool wygląda jakby grał na 60%...

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 116.03.2022, 23:06

Zabrakło nam dzisiaj skuteczności. Lepszy w tym meczu niestety kończy z brakiem punktów. Jeszcze trochę wody musi upłynąć zanim będziemy takim Liverpoolem wycierać podłogę. Jedziemy po punkty z AV.

Skotii komentarzy: 1709 newsów: 816.03.2022, 23:05

Dobra, GG. Mecz nie był zły. Brakuje wyrachowania. Przyjdzie z czasem. Odpoczynek, trening i dawać Aston Ville.

Taki komentarzy: 204616.03.2022, 23:05

Jedna dobra połowa na Live to za mało!

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 116.03.2022, 23:05

Nie ma co przyzywać, gramy dalej, z taką grą top 4 i tak będzie, patrząc co gra United i Tottenham

Freo98 komentarzy: 642516.03.2022, 23:05

@BizoNxd6: jeszcze z gry mogliśmy się obronić ale nie da się wytłumaczyć walka tych straconych bramek. Sami sobie zrobiliśmy syf

varatas komentarzy: 256516.03.2022, 23:05

@Elastico07: Chłopie... ty to oglądasz wgl, czy miałeś formatkę przyszykowaną? Xhaka dzisiaj jest top 3 po Parteyu i Martinellim.

Pitu88 komentarzy: 216616.03.2022, 23:05

Szkoda, bardzo szkoda meczu... Mimo wszystko brawa dla chłopaków naszych

Dziadyga komentarzy: 828816.03.2022, 23:05

Chyba 6 mecz z rzędu bez gola z polem,to mimo wszystko tragiczna statystyka.

majormati komentarzy: 191516.03.2022, 23:05

Liverpool paręnaście meczów wiecej w nogach, granie co trzy dni a i tam fizycznie zjedli Arsenal

Furgunn komentarzy: 923716.03.2022, 23:04

Przegrywamy, ale i tak są powody do zadowolenia. Walczymy dalej, takie spotkania też budują drużynę.

Wisnia44 komentarzy: 75816.03.2022, 23:04

@BizoNxd6 napisał: "Skończcie pier*olić, że daliśmy dupy. Postawilismy się Liverpoolowi, którzy mają 3 zawodników w top5 najlepszych strzelcow. My nie mamy nawet jednego, więc tutaj jest problem, w wykończaniu sytuacji, które i tak sobie stwarzamy, ale z przodu niestety nie ma kogoś, kto z niczego wyczauje coś jak Jota."
100% racji. Live jest gotowym zespołem a u nas trwa budowa. Brawa dla chłopaków za mecz ale to jeszcze nei ten poziom aby przez całe 90 minut utrzymać poziom Liverpool'u.

kamo99111 komentarzy: 690716.03.2022, 23:04

@Marcinafc93 napisał: "A ile Liverpool budował skład, aby tak grać? Także, radzę poczekać"

Jasne. Co nie zmienia faktu, że z takim rywalem sytuacje Ode czy Martinellego MUSZĄ zostać wykorzystane. Bez tego nie ma co nawet myśleć o remisie.

djmacius komentarzy: 379716.03.2022, 23:04

Ogólnie to nie winię Odegaarda za tę okazję do gola. Każdy napastnik na miejscu Lacazetta dostaje piłkę i strzela w bramkę, a tutaj nie wiem co wymyślił Francuz. Wiadomo, Odegaard mógł i pewnie powinien strzelić, ale już miał przed sobą trzech zawodników.

Garfield_pl komentarzy: 2808816.03.2022, 23:04

Dobry meczyk, szkoda niewykorzystanych szans, które się zemściły, ale nie wygrał w tym meczu lepszy. Natomiast jeśli tak będziemy grać, to AV powinniśmy ograć spokojnie, a potem czas na odpoczynek i po repce wracamy do walki o top 4

Beliar84 komentarzy: 81216.03.2022, 23:04

Partey, Martinelli najlepsi na boisku. Nikogo specjalnie bym nie wyroznil z Live, a i tak wygrali.

Furgunn komentarzy: 923716.03.2022, 23:03

@djmacius: przecież to norma na każdym stadionie.

Dominik17 komentarzy: 313616.03.2022, 23:03

@Arsenal2004: nigdy ! Walić ich

BizoNxd6 komentarzy: 288016.03.2022, 23:03

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 316.03.2022, 23:02

@Er4s napisał: "przespacerował w japonkach i z browarkiem w łapie"

Weź wyłącz mecz bo takich kocopołów się nie da czytać.

Catalonczyk komentarzy: 519816.03.2022, 23:02

@djmacius napisał: "Przepraszam, ale czy ktoś mi wytłumaczy co to za szmaty siedzą u nas na głównej trybunie? Jak można wychodzić w takich czy właściwie w każdym innym meczu w trakcie gdy zespół walczy?"

Niektórzy wierzą ze nic z tego nie będzie już w tym meczu i wychodzą żeby nie stać w ogromnych korkach.

Kris3Tears komentarzy: 442416.03.2022, 23:02

Dawać honorową

Ups147 komentarzy: 346616.03.2022, 23:02

Live ma pół akcji i strzela z tego bramkę, my mamy 3 i nie tracimy żadnej, nie da się rywalizować z topem będąc tak nieskutecznym. Fajny mecz Gabiego, ale kurde to musi być bramka po takiej akcji..

Gryzek komentarzy: 379716.03.2022, 23:01

@djmacius: tam zawsze tak jest, bo łatwiej się wydostać ze stadionu na metro itp itd

Koroniarz komentarzy: 1016516.03.2022, 23:01

Porażka wkalkulowana w sezon, teraz ograć Ville i jazda dalej

Elastico07 komentarzy: 1255516.03.2022, 23:01

To nie kibice a turyści,pikniki

Craz komentarzy: 357716.03.2022, 23:01

Odegaard martinelli i mielibysmy dwie bramy .niestety z topka takie coś trzeba strzelić

Elastico07 komentarzy: 1255516.03.2022, 23:00

Vlahovic się nagrał w lm

kamo99111 komentarzy: 690716.03.2022, 23:00

To jest różnica między nami a Live. Czerwonka jak ma sytuacje To je kończy, a my jak mamy sytuacje To je marnujemy!

Arsenal2004 komentarzy: 372116.03.2022, 23:00

Dla mnie u nas najlepszy Partey z Gabim.

sebaarsenal komentarzy: 160316.03.2022, 23:00

Gabi to powinien być MOTM nawet przy tym wyniku

Freo98 komentarzy: 642516.03.2022, 23:00

@djmacius: niestety ale to niezależne od wyniku, spiesza się tam na ostatnie kolejki czy metro z tego co kojarze. Ale no przykry to obrazek

Szogun komentarzy: 28669 newsów: 316.03.2022, 23:00

Kurde. Trzeba strzelił w takiej sytuacji.

gbn komentarzy: 379916.03.2022, 23:00