Ciągle w grze! Slavia Praga 0-4 Arsenal (dwumecz: 1-5)

Ciągle w grze! Slavia Praga 0-4 Arsenal (dwumecz: 1-5) 15.04.2021, 21:49, Łukasz Wandzel 745 komentarzy

Wszystko albo nic – tak można podsumować obecną sytuację Arsenalu. Choć do tego daleka droga, londyńczycy mogą nawet wygrać Ligę Europy i uratować sezon lub zupełnie zaprzepaścić swoją szansę i nie zagrać w przyszłym sezonie w europejskich pucharach. Jak na razie pewne jest, że po wygranej ze Slavią Praga 5-1 w dwumeczu Arsenal zagra w półfinale z Villarrealem, przeciwko byłemu trenerowi, Unaiowi Emery'emu.

Po mało satysfakcjonującym pierwszym starciu ze Slavią w Londynie Kanonierzy pokazali charakter w Pradze. Grający na wyjeździe Arsenal zafundował przeciwnikom 15-minutową kanonadę, która zaowocowała 3 golami w pierwszej połowie. Po przerwie piłkarze z Emirates Stadium nie tylko w pełni kontrolowali przebieg spotkania, ale także podwyższyli prowadzenie i zakończyli starcie, wygrywając 4-0.

Arsenal: Leno – Chambers, Holding, Mari, Xhaka – Partey (79' Cedric), Ceballos – Saka (79' Martinelli), Smith Rowe (67' Elneny), Pepe (88' Balogun) – Lacazette (79' Nketiah).

Slavia Praga: Kolar – Bah (46' Visinsky), Holes, Zima, Boril (46' Dorley) – Stanciu (46' Lingr), Hromada (46' Masopust), Provod, Secvik – Olayinka, Kuchta (71' Tecl).

Podopieczni Mikela Artety pokazali charakter, za co zostali nagrodzeni podwójnie. Przed upływem pierwszego kwadransa londyńczycy przedwcześnie cieszyli się z gola. Po przejęciu piłki w środku pola Arsenal przeprowadził szybki kontratak, a Bukayo Saka uderzył sprzed szesnastki. 19-latek trafił w słupek, ale jego uderzenie dobił Emile Smith Rowe. Po chwili radości bramka została nieuznana przez VAR. Kanonierzy świetnie zareagowali i kilka minut później wynik spotkania otworzył Pepe.

Niedługo trzeba było czekać na podwyższenie prowadzenia. Kolejna brawurowa akcja Arsenalu skończyła się faulem gospodarzy w polu karnym. Piłkę na wapnie ustawił Alexandre Lacazette i pewnie pokonał Kolara. W 24. minucie było już 3-0. Po podaniu od Caluma Chambersa, Bukayo Saka znowu podprowadził futbolówkę w pobliże szesnastki i popisał się precyzyjnym uderzeniem po ziemi. Kanonada wyhamowała po około półgodzinie od pierwszego gwizdka sędziego. Arsenal zszedł na przerwę, prowadząc w dwumeczu 4-1.

Można było spodziewać się, że w drugiej połowie przyjezdni zagrają bezpiecznie w celu utrzymania wyniku. Po przerwie Slavia Praga stwarzała zagrożenie pod bramką Bernda Leno, ale Kanonierzy w pełni kontrolowali przebieg spotkania. W 67. minucie Mikel Arteta zdjął z murawy Emile'a Smitha Rowe'a i wprowadził Mohameda Elneny'ego, co zwiastowało umocnienie defensywy kosztem ataku. Mimo to w 77. minucie Kanonierzy podwyższyli przewagę. Nicolas Pepe zagrał ze skrzydła w pole karne do Alexandre'a Lacazette'a. Francuz zwodem uwolnił się z pod opieki obrońców i ustalił wynik spotkania, 4-0!

Liga EuropyRaport pomeczowySlavia Praga autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Paul77 komentarzy: 980916.04.2021, 10:49

@aguero10: jest przeciętny, ale nie ma kim go zastąpić. Nie wiadomo ile będzie kasy na transfery, a i inne pozycje są pilniejsze do obsady.

aguero10 komentarzy: 856516.04.2021, 10:44

Jeszcze ktoś się nabiera że Krzaka jest dobry xd

Paul77 komentarzy: 980916.04.2021, 10:39

@ArsenalChampion: nie jestem fanem Xhaki, ale t tym sezonie gra dobrze, szczególnie z Parteyem u boku. Może warto mu dać jeszcze jedną szansę.

Ciekawe jak wygląda sytuacja a z Guendouzim, czy odejdzie, a może się dogada z Arteta.

KapitanJack10 komentarzy: 5400 newsów: 416.04.2021, 10:35

@ArsenalChampion napisał: "Lacazette w tym sezonie.jest naszym najlepszym strzelcem, Xhaka co by o nim nie mówić, rozgrywa bardzo dobry sezon i Arsenal bez niego na boisku wygląda dużo gorzej niż ze Szwajcarem na boisku. Moim zdaniem sprzedawanie tych piłkarzy jest bez sensu"
Nie twierdzę, że są pierwsi do odstrzału, bo zdecydowanie przed nimi jest długa kolejka ludzi, których koniecznie trzeba by się pozbyć, ale dobra oferta na stole i żegnam ich bez rozpaczy.
Nawet grając na maksymalnie wysokim dla nas poziomie przez cały sezon, nie jesteśmy w stanie walczyć o miejsca wyższe niż 4/5, właśnie dlatego, że mamy drużynę zbudowaną wokół takich przeciętniaków. Na ich poziomie można mieć zawodników do uzupełnienia składu, albo roszad, ale nie może to być nasz trzon, a w tym sezonie niestety to tak wygląda.

veron komentarzy: 459216.04.2021, 10:31

polecam tę stronkę, zawsze całe mecze i skróty praktycznie od razu po zakończenie spotkania :)

Dainc komentarzy: 84716.04.2021, 10:28

Panowie, gdzie można obejrzeć skróty z wczorajszego meczu? :(

InoGArtic komentarzy: 25416.04.2021, 10:23

@NaZawszeArsenal: Wiadome, że są lekkie obawy przed tym Villarealem, jednak w moim odczuciu bardziej kibice mają strach przed samym trenerem, czyli Unaiem a nie przed ich drużyną, która nie wyróżnia się ani w obronie ani w ataku, nie mają piłkarzym którzy są w stanie wygrać mecz solo, ich bilans wynosi chyba 40-30. W tym sezonie na początku byli w gazie, z czasem grali coraz gorzej dopiero w tym miesiącu wrócili do tej formy z początku sezonu. Mam przeczucie, że to będzie wyrównany mecz, raczej wygrany dla nas, jeśli wyjdziemy z takim nastawieniem jak wczoraj.

veron komentarzy: 459216.04.2021, 10:21

@Mechaj: wyglądało to jak gra toksycznych graczy w FIFIE, na utrzymanie piłki :D ostatecznie to grali tak cały mecz, nie oddając anie jednego celnego strzału ale 59% posiadania mieli :D

ArsenalChampion komentarzy: 805016.04.2021, 10:21

Lacazette w tym sezonie.jest naszym najlepszym strzelcem, Xhaka co by o nim nie mówić, rozgrywa bardzo dobry sezon i Arsenal bez niego na boisku wygląda dużo gorzej niż ze Szwajcarem na boisku. Moim zdaniem sprzedawanie tych piłkarzy jest bez sensu.

Garfield_pl komentarzy: 2806616.04.2021, 10:20

@Dziadyga napisał: "Nie no,całe szczescie troche podbija cene dla naiwnych klubów które sie zgłoszą w tym okienku,wiec w dobrym momencie przyszła ta niezła forma.Ja sie ciesze,bo jeszcze jest o cos grac to jest zwyzka formy sie przyda a,ze ostatecznie na ten klub jest za słaby(jak na moje ambicje) to przynajmniej bedzie tez zwyżka kwoty za gracza ;) wiec same +"
A jeszcze niedawno pisałeś, że już o nic nie gramy w tym sezonie, a teraz planujesz finał LE na stadionie, i nagle Laca w formie przyda się ;)

Mechaj komentarzy: 27616.04.2021, 10:18

Slavia przy wyniku 0-0 (czyli dość krótko), strasznie irytowała, w kółko podawali do bramkarza i sobie podawali w poprzek boiska, jeśli taki był ich plan na 90 minut to gratuluje trenerowi Slavii i mu dziękuje.

Garfield_pl komentarzy: 2806616.04.2021, 10:16

@bizooon napisał: "To jest gość od którego Arteta zaczyna skład ustalać (z resztą Wenger i Emery też tak robili). Arteta zostanie to Xhaka też - czy nam się podoba czy nie"
Jestem tego świadomy, i od powrotu po czerwonej kartce, gra naprawdę dobrze, i jak nie chcę go dłużej w Arsenalu, tak przyznaje, że faktycznie jest jednym z najlepszych grajków w tym sezonie w drużynie.
@PtoOk: jest, ale dla mnie osobiście, jest do zastąpienia kimś lepszym, jeśli zostanie, przeżyję to, bo być może inne wzmocnienia, pomogą wyeliminować te błędy, które mu się przydarzą, zobaczymy, tak czy siak, wszystko okaże się latem.

NaZawszeArsenal komentarzy: 123816.04.2021, 10:09

Obawiam się, że Emery nas zatrzyma. To nie jest przypadek, iż znowu w LE zaszedł bardzo daleko. Po Atletico Madryt będzie to chyba najbardziej niewygodny przeciwnik od kiedy Arsenal gra w LE.

PtoOk komentarzy: 220016.04.2021, 10:04

@Garfield_pl: Xhaka to nasz najlepszy zawodnik w tym sezonie obok Saki.

Paul77 komentarzy: 980916.04.2021, 10:01

@bizooon: Ofensywa wygląda przyzwoicie. Środek pola, prawy obrońca, alternatywa dla Tierneya, ew. środkowy obrońca.

Dziadyga komentarzy: 828016.04.2021, 09:58

@damianARSENAL napisał: "Lacazette chyba pracuje na nowy kontrakt jak Auba. Przed podpisaniem łapie formę, ciekawe co później?"

NaliniAFC komentarzy: 96716.04.2021, 09:58

Dopiero teraz sobie sprawdziłem że naszą najdroższą sprzedażą był Overmars do Barcelony za 40 mln 20 lat temu, trochę słabo że żadnego zawodnika nie sprzedaliśmy drożej.

bizooon komentarzy: 692916.04.2021, 09:56

@PanMisiek napisał: "Dwa gole, w których duży udział miał Saka. Niech nikomu nie przyjdzie do głowy sprzedanie go w lecie."
SAKA-ESR-LACA zazwyczaj razem wyglądają dobrze. Mieć do tego Pepe w formie, Odegaarda i Gabiego i trzymać Aubę i Williana na ławkę i mecze z ogórkami. Dawno tak dobrych perspektyw ofensywnych nie było

bizooon komentarzy: 692916.04.2021, 09:54

@Garfield_pl napisał: "oby nie, i jednak dała nam dodatkowe fundusze jego sprzedaż, ale nie zdziwi mnie jego pozostanie."

Kaczaza komentarzy: 722316.04.2021, 09:52

@Garfield_pl: na lewej się sprawdza, pewne że lepiej niż na CM

bizooon komentarzy: 692916.04.2021, 09:47

@Paul77 napisał: "Partey jako 8 może grać spokojnie"
1 na 18 celnych strzałów, 2 asysty ... niby może ale musi się poprawić w tych aspektach

bizooon komentarzy: 692916.04.2021, 09:44

@Gofer999 napisał: "A tutaj już niektórzy wymyślali że Slavia to trudny rywal. :D"
Slavia to jest trudny rywal, nie umniejszaj. Nasi ok 20 minuty ruszyli szturmem z najlepszą możliwą jakością i dlatego tak wysoko wygraliśmy

Garfield_pl komentarzy: 2806616.04.2021, 09:32

@Kaczaza napisał: "Bissouma ma z podaniami różne akcje, lepiej jak by to był Zambo Anguissa"
Też ciekawy grajek, wszyscy 3 są mobilniejsi niż Xhaka, ale coś mi się wydaje, że Granit może zostać w AFC, oby nie, i jednak dała nam dodatkowe fundusze jego sprzedaż, ale nie zdziwi mnie jego pozostanie.

PanMisiek komentarzy: 61416.04.2021, 09:31

Kaczaza komentarzy: 722316.04.2021, 09:30

@Paul77: Bissouma ma z podaniami różne akcje, lepiej jak by to był Zambo Anguissa

Paul77 komentarzy: 980916.04.2021, 09:16

@aguero10: Partey jako 8 może grać spokojnie

@Garfield_pl: Bissouma ten sezon gra bardzo dobrze i faktycznie warto by o nim pomyśleć.

aguero10 komentarzy: 856516.04.2021, 09:03

Potrzebna jest typowa 8 . Żaden znowu defensywny pomocnik .

Gofer999 komentarzy: 1468916.04.2021, 08:58

No i super się mecz zakończył, taki wynik to już i w pierwszym meczu powinien być. A tutaj już niektórzy wymyślali że Slavia to trudny rywal. :D

bizooon komentarzy: 692916.04.2021, 08:54

@losnumeros napisał: "Ja miałem wrażenie, że ESR musi grać na 10, na skrzydle chyba tak dobrze nie wypada."
To co powiedzieć o Willianie który mniej niż 10% strzałów ma w światło bramki ?

damianARSENAL komentarzy: 851916.04.2021, 08:53

bizooon komentarzy: 692916.04.2021, 08:52

@GenzoArs napisał: "aczkolwiek jeśli przejdziemy Emeryta, a Muły przejdą Romę to będę uspokojony, bo Solsza nie ma szczęścia do Arsenalu Artety."
Niby tak, ale z Chelsea 2 lata temu myśleliśmy podobnie i nas rozjevhali w finale. A Muły na wyjeździe to koksy kosmiczne, neutralny grunt to bylo nie było wyjazd

losnumeros komentarzy: 1318916.04.2021, 08:50

bizooon komentarzy: 692916.04.2021, 08:50

@Paul77 napisał: "acazette wczoraj znów pokazał że w otoczeniu młodych czuję się świetnie, co też przekłada na dobrą grę."
LACA-ESR-SAKA od końca grudnia do przyjścia Odegaarda ratowali stołek Mikelowi.
Wczoraj zagrali jak wtedy. Do tego Pepe jest w formie drugi miesiąc i ofensywa wygląda dobrze. Jeszcze żeby Thomas trafial w bramkę swoimi strzałami i konurenta sprowadzić Xhace, a nie atrapę (Ceballos) to będzie Złoto.
Dani wczoraj i w niedzielę dobrze grał, ale w perspektywie sezonu dramat to był

Garfield_pl komentarzy: 2806616.04.2021, 08:47

@Paul77 napisał: "Odegard raczej nie lubi się tak bardzo cofać do defensywy. W obronie była by lekka dziura. Albo kupić typowego DM, albo kogoś, kto by fajnie z Parteyem się uzupełniał. Jak już pisałem Tielemans, chyba bardziej dobry kandydat."
Bissouma też by mógł się sprawdzić i chyba jednak tańsza opcja.

Paul77 komentarzy: 980916.04.2021, 08:46

Czyli trochę nie słusznie Auba dostał tu kilka cierpkich słów.
Lacazette wczoraj znów pokazał że w otoczeniu młodych czuję się świetnie, co też przekłada na dobrą grę.

dan komentarzy: 59516.04.2021, 08:42

Kiedy Odegard wraca ?

Paul77 komentarzy: 980916.04.2021, 08:38

@Pitu88: Odegard raczej nie lubi się tak bardzo cofać do defensywy. W obronie była by lekka dziura. Albo kupić typowego DM, albo kogoś, kto by fajnie z Parteyem się uzupełniał. Jak już pisałem Tielemans, chyba bardziej dobry kandydat.

Garfield_pl komentarzy: 2806616.04.2021, 08:38

@krzykus1990 napisał: "aubameyang ma malarię leży w szpitalu nie jest ciekawie. Kto jeszcze nie wie niech sobie poczyta na meczyki. pl :("
Już jest w domu, z tego co mówił wczoraj Arteta.

losnumeros komentarzy: 1318916.04.2021, 08:36

Muszę powiedzieć, że jestem miło zaskoczony wynikiem i grą. Widziałem niecałą 1 połowę i to koniec, byliśmy konkretni na każdej pozycji oraz skuteczni, taki Arsenal chciałbym oglądać cały czas. Jestem mocno zaskoczony taką łatwa wygraną, spodziewałem się cięższej przeprawy. Teraz Emery na drodze i tutaj będzie jeszcze trudniej, aczkolwiek jeśli zagrają dwumecz, tak jak wczoraj to teoretycznie powinniśmy awansować.

aguero10 komentarzy: 856516.04.2021, 08:33

Z Vilarealem podstawa to zatrzymać Moreno .
Gość już na strzelał 26 w tym sezonie .

Pitu88 komentarzy: 216616.04.2021, 08:33

Ja to bym Odeegarda ustawił do pary z Parteyem. Może to właśnie to brakujące ogniwo, taki nowy Cazorla

Laczekzette komentarzy: 62916.04.2021, 08:33

@LukaModric napisał: "@Laczekzette: szkoda że nie strzela takich bramek w meczu np z Liverpoolem xd"

A chcesz linka do bramki z Live na emirates czy sam sobie przypomnisz?

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52416.04.2021, 08:32

@fabregas1987
Arsenal będzie musiał uważać, na Moreno, który jest w znakomitej formie. Świadczy o tym fakt, że w 2021 roku tylko Lewandowski, Mbappe i Messi strzelili więcej bramek od hiszpańskiego napastnika.

krzykus1990 komentarzy: 519316.04.2021, 08:30

Paul77 komentarzy: 980916.04.2021, 08:22

@madderns29: Też jestem zwolennikiem Tielemansa, on w parze z Parteyem mogli by tworzyć bardzo mocną parę.

@Thierry_H: takich informacji pojawi się jeszcze multum. Raz będzie już podpisywał z Arsenal, za chwilę wracał do Madrytu. Więc spokojnie.

GenzoArs komentarzy: 1981 newsów: 916.04.2021, 08:21

Wy serio myślicie już o letnich transferach w perspektywie grania w LM?
Villareal a potem ManUtd/Roma. To już nie jest poziom Slavi Praga.
Emery nie raz pokazał że potrafi w Ligę Europy.
Wygrana Arsenalu ze swoją grą w kratkę to jest loteria.

Garfield_pl komentarzy: 2806616.04.2021, 08:18

@Thierry_H napisał: "Real ponoć ogłosi Odegaarda jednym z 4 piłkarzy "nietykalnych" na najbliższe okienko transferowe, wg Meczyków.pl powołujących się na "Marca". Eh."
Meczyki i Marca, to takie sobie źródła, trzeba czekać na Romano i Ornsteina. Inna sprawa, że takie ploteczki, to teraz będzie codzienność. Okienko tuż tuż, agenci zaczynają działać, ale wszystko zależy w sumie od tego czy Zidane zostanie w Realu, jeśli tak, to Odegaard sam może chcieć odejść, oby do nas ;)

ksowa90 komentarzy: 146716.04.2021, 08:12

@Thierry_H: Podbijają cenę, żeby uskladac na Haalanda, Ymbappe i Lingarda

Thierry_H komentarzy: 1018 newsów: 116.04.2021, 08:10

pipolina komentarzy: 33016.04.2021, 07:51

Odszczekuje to co pisałem że baty dostaniemy swoją drogą Arsenal to zespół strasznie nie przewidywalny ładnie i Arteta zespół ustawił wysoko nie mieli jak się rozwinąć .