Co za końcówka na Villa Park! Arsenal wyrywa 3 punkty i wygrywa 4-2!

Co za końcówka na Villa Park! Arsenal wyrywa 3 punkty i wygrywa 4-2! 18.02.2023, 14:26, Dawid Wieczorek 2504 komentarzy

Piłkarze Mikela Artety pokazali dziś ogromną siłę mentalną i dosłownie wyrwali trzy punkty z Villa Park. Kanonierzy rozegrali świetną drugą połowę i zdołali strzelić gospodarzom łącznie cztery gole mimo że aż dwukrotnie przegrywali. Wielu kibiców zapewne zaczęła już powątpiewać w zwycięstwo w dzisiejszym meczu, lecz w stan euforii wprowadził ich Jorginho, którego świetny strzał najpierw odbił się od poprzeczki, a następnie od... głowy Emiliano Martineza i piłka ostatecznie znalazła się w siatce. To był naprawdę dobry mecz na przerwanie złej passy Kanonierów i pokazanie, że Arsenal nie złożył jeszcze broni.

Oto składy, w jakich wybiegły na murawę oba zespoły:

Arsenal: Ramsdale - White, Saliba, Gabriel, Zinczenko - Jorginho, Xhaka, Odegaard - Saka, Nketiah, Trossard.

Ławka rezerwowych: Turner, Tierney, Tomiyasu, Holding, Kiwior, Smith Rowe, Vieira, Nelson, Martinelli.

Aston Villa: Martinez - Cash, Konsa, Mings, Moreno - McGinn, Kamara, Luiz, Buendia - Coutinho, Watkins.

Ławka rezerwowych: Sinisalo, Traore, Chambers, Young, Duran, Digne, Bailey, Dendoncker, Ramsey.

Arsenal fatalnie rozpoczął ten mecz. Już w 5. minucie szybki kontratak gospodarzy wykorzystał Ollie Watkins, który bez problemu ograł Williama Salibę i mocnym strzałem nie dał szans na obronę Ramsdale'owi.

Kanonierzy po stracie bramki wzięli się do roboty. Już 11 minut później genialnym strzałem popisał się niezawodny w tym sezonie Bukayo Saka.

Gdy wydawało się, że Arsenal zacznie już teraz grać swoje, podopieczni Artety otrzymali drugi cios. Po fantastycznej akcji piłkarzy The Villans, gola na 2-1 strzelił Philippe Coutinho, który kompletnie zmylił Aarona Ramsdale'a.

Kanonierom nie udało się doprowadzić do remisu w pierwszej części gry. Mikel Arteta najwidoczniej odbył dość trudną rozmowę ze swoimi piłkarzami, ponieważ ci wyglądali bardzo dobrze po przerwie.

To nie przekładało się jednak na bramki. Mnóstwo dobrej roboty wnosił Bukayo Saka, który od dłuższego czasu jest najlepszym zawodnikiem Kanonierów.

Ale najlepszą okazję do wyprowadzenia Arsenalu na prowadzenie miał Martin Odegaard. Norweg otrzymał świetną piłkę od Eddiego Nketiaha, który wykorzystał fatalny błąd piłkarza gospodarzy. Kapitan Arsenalu mając przed sobą praktycznie całą bramkę, nawet w nią nie trafił. To był tragiczny strzał pomocnika The Gunners.

To był chyba moment, że większość kibiców Arsenalu pomyślała, że tego meczu nie uda się jednak wygrać. W stan euforii w 93. minucie wprowadził jednak wszystkich Jorginho, który oddał świetny strzał zza pola karnego. Piłka trafiła jednak w poprzeczkę i tak niefortunnie się od niej odbiła, że trafiła wprost w głowę Emiliano Martineza i wylądowała w siatce.

Najwidoczniej Argentyńczykowi było mało i chcąc zdobyć drugiego gola głową w tym spotkaniu, w ostatniej akcji tego meczu udał się w pole karne Aarona Ramsdale'a. Kanonierom udało się wybronić ten stały fragment gry i błyskawicznie przejść do kontry, w której udział brali Fabio Vieira oraz Gabriel Martinelli. Portugalczyk posłał genialną piłkę do swojego kolegi z drużyny, a temu zostało tylko popędzić na pustą bramkę i ustalić wynik na 4-2!

Aston VillaPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Dawid Wieczorek źrodło: własne
mar12301 komentarzy: 2314419.02.2023, 16:08

haha tu żółta też ahhahaha

Marzag komentarzy: 41302 newsów: 119.02.2023, 16:07

Super wykonali ten rożny xd

bizooon komentarzy: 694419.02.2023, 16:03

@mikowhy napisał: "Co to za David Luiz na obronie w Leicester?"
Maja talent do zakupu obrońców tam.. to nabytek styczniowy co miał uratowac grę obronną a 2 samobóje w debiucie (albo drugim swoim meczu) załadował

Slaviola komentarzy: 1237719.02.2023, 16:03

@Naburator:

Hahahahaahaha

Bruno Pernandes XDDDD

Mickeylo komentarzy: 275719.02.2023, 15:59

@Slaviola: To tak jak wczoraj komentator mówił o nas że w tym sezonie omijają nas kontuzje że nikt z ważniejszych graczy nam nie wypadł, oprócz Parteya który ma mieć krótką przerwę. Chłop chyba zapomniał że Jesusa nie mamy już od dobrych kilku kolejek.

Ech0z komentarzy: 1042519.02.2023, 15:58

Najwazniejsze ze juz Piszczka nie ma w studio ten to byl Mulem z krwi i kości

Naburator komentarzy: 278419.02.2023, 15:58

Nie ma drugiego tak irytującego zawodnika jak Bruno...

Dziadyga komentarzy: 833119.02.2023, 15:55

@Slaviola napisał: ""To jest świetne spotkanie Sabitzera"

No kurła, ślepy on jest czy co?"

Nie wiem kto jest w studio bo na c+ ogladam,ale takie bzdury to Piszczek lubi opowiadac tam.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698219.02.2023, 15:55

@Slaviola: kibic mułów pewnie

@coooyg11: masa niedokładności, ale były momenty że wyglądają lepiej od mulastych

Slaviola komentarzy: 1237719.02.2023, 15:55

@coooyg11:

Dobrze. Byli lepsi ale to memczester strzelił gola.

Dziadyga komentarzy: 833119.02.2023, 15:51

@Garfield_pl napisał: "A bruniak jakby mu nogi urwało xD"

Będę wredny co? Ale śmieszyło mnie jak go rypnal xD

Slaviola komentarzy: 1237719.02.2023, 15:51

Bruno Srendandes to jest taki placek że głowa mała.

Gość jest jak człowiek mem. Pasuje do profilu strony debilpage.pl.

Dziadyga komentarzy: 833119.02.2023, 15:50

Jak ich te dzikusy z kataru przejmą to dopiero będą się cyrki działy :D

kaman17 komentarzy: 498719.02.2023, 15:50

Na razie United robi wyniki ponad stan. Grają gorzej niż punktują. Tak jak Arsenal w poprzednim sezonie. No i Arsenal się wtedy wysypał w końcówce.

Jednak obecnie gra Arsenalu jest o poziom lepsza. Widać organizację w każdej strefie boiska, Manchester próbuje grać jakieś schematy, ale raczej ich gra opiera się na błyskach indywidualności.
Ciekawe jak będą grać w przyszłym sezonie.

Slaviola komentarzy: 1237719.02.2023, 15:49

Sędzia kalosz.

Po raz kolejny.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698219.02.2023, 15:49

Teraz sędzia dał żółta, ale parodia. Mam nadzieję że się wezmą za tych skorumpowanych sędziów. Jeden dziad już wyleciał, ale jak widać jeszcze sporo zostało.

Er4s komentarzy: 316819.02.2023, 15:48

Przecież od zawsze wiadomo ze United ma w każdym sezonie jakieś +9, +12 punktów od decyzji sędziowskich… zawsze im PL i FA włazili w dupe wiec trzeba sobie tylko wyobrazić gdzie by byli gdyby byli traktowani normalnie jak inne zespoły PL

Mickeylo komentarzy: 275719.02.2023, 15:46

Pełka to wgle jeden z słabszych komentatorów

Slaviola komentarzy: 1237719.02.2023, 15:45

@danielosik:

Bo są, niestety.

Dziadyga komentarzy: 833119.02.2023, 15:45

@minio7 napisał: "Pełka dzisiaj jakiś podrażniony, co chwila się czepia drugiego komentatora o byle co"

Nie lubię dziada tzn Pełki.Strasznie stronniczy od kilku sezonów się zrobił,wbija głupie szpile itd..

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698219.02.2023, 15:45

I niech ktoś powie że muły nie są faworyzowane w Anglii

Śmiać mi się chce, jak zawsze na debilpage piszą że sędziowie sprzyjają Arsenalowi.

Przecież to właśnie jest na odwrót, jak np. teraz sędzia w ogóle nie widzi brutalnego faulu Sabitzera.

super_frog komentarzy: 47819.02.2023, 15:44

Na powtórce doskonale widać że sędzia patrzy centralnie na ten faul ale oczywiście kartki nie ma

Slaviola komentarzy: 1237719.02.2023, 15:41

Ale Maddisona to z chęcią bym przyjął w Arsenalu :)

Slaviola komentarzy: 1237719.02.2023, 15:40

Dalej Lisy, do boju by pyknąć te śmieszne diabełki.

EZ_22 komentarzy: 124919.02.2023, 15:40

@mar12301 napisał: "cud zrobił. Gdyby nie Rashfrod to by byli na miejscu KFC."

Czytałem, że od 23 sierpnia punktują najlepiej w lidze.
Niech Pablo Mauri weźmie przykład z Rashforda!.. proszę

Przecież ten junajted nic dzisiaj nie gra.

Zresztą jak prawie co mecz.

swistak86 komentarzy: 121119.02.2023, 15:39

Rashford co ma formę

Slaviola komentarzy: 1237719.02.2023, 15:38

Pozdrawiam fanów z debilpage.pl.

Piotrek95 komentarzy: 965819.02.2023, 15:38

20 - Mudryk lost possession 20 times within the 40 minutes he featured after coming on as a sub. The most ever achieved by a second half substitute. A new PL record has been set.