Co za końcówka na Villa Park! Arsenal wyrywa 3 punkty i wygrywa 4-2!

Co za końcówka na Villa Park! Arsenal wyrywa 3 punkty i wygrywa 4-2! 18.02.2023, 14:26, Dawid Wieczorek 2504 komentarzy

Piłkarze Mikela Artety pokazali dziś ogromną siłę mentalną i dosłownie wyrwali trzy punkty z Villa Park. Kanonierzy rozegrali świetną drugą połowę i zdołali strzelić gospodarzom łącznie cztery gole mimo że aż dwukrotnie przegrywali. Wielu kibiców zapewne zaczęła już powątpiewać w zwycięstwo w dzisiejszym meczu, lecz w stan euforii wprowadził ich Jorginho, którego świetny strzał najpierw odbił się od poprzeczki, a następnie od... głowy Emiliano Martineza i piłka ostatecznie znalazła się w siatce. To był naprawdę dobry mecz na przerwanie złej passy Kanonierów i pokazanie, że Arsenal nie złożył jeszcze broni.

Oto składy, w jakich wybiegły na murawę oba zespoły:

Arsenal: Ramsdale - White, Saliba, Gabriel, Zinczenko - Jorginho, Xhaka, Odegaard - Saka, Nketiah, Trossard.

Ławka rezerwowych: Turner, Tierney, Tomiyasu, Holding, Kiwior, Smith Rowe, Vieira, Nelson, Martinelli.

Aston Villa: Martinez - Cash, Konsa, Mings, Moreno - McGinn, Kamara, Luiz, Buendia - Coutinho, Watkins.

Ławka rezerwowych: Sinisalo, Traore, Chambers, Young, Duran, Digne, Bailey, Dendoncker, Ramsey.

Arsenal fatalnie rozpoczął ten mecz. Już w 5. minucie szybki kontratak gospodarzy wykorzystał Ollie Watkins, który bez problemu ograł Williama Salibę i mocnym strzałem nie dał szans na obronę Ramsdale'owi.

Kanonierzy po stracie bramki wzięli się do roboty. Już 11 minut później genialnym strzałem popisał się niezawodny w tym sezonie Bukayo Saka.

Gdy wydawało się, że Arsenal zacznie już teraz grać swoje, podopieczni Artety otrzymali drugi cios. Po fantastycznej akcji piłkarzy The Villans, gola na 2-1 strzelił Philippe Coutinho, który kompletnie zmylił Aarona Ramsdale'a.

Kanonierom nie udało się doprowadzić do remisu w pierwszej części gry. Mikel Arteta najwidoczniej odbył dość trudną rozmowę ze swoimi piłkarzami, ponieważ ci wyglądali bardzo dobrze po przerwie.

To nie przekładało się jednak na bramki. Mnóstwo dobrej roboty wnosił Bukayo Saka, który od dłuższego czasu jest najlepszym zawodnikiem Kanonierów.

Ale najlepszą okazję do wyprowadzenia Arsenalu na prowadzenie miał Martin Odegaard. Norweg otrzymał świetną piłkę od Eddiego Nketiaha, który wykorzystał fatalny błąd piłkarza gospodarzy. Kapitan Arsenalu mając przed sobą praktycznie całą bramkę, nawet w nią nie trafił. To był tragiczny strzał pomocnika The Gunners.

To był chyba moment, że większość kibiców Arsenalu pomyślała, że tego meczu nie uda się jednak wygrać. W stan euforii w 93. minucie wprowadził jednak wszystkich Jorginho, który oddał świetny strzał zza pola karnego. Piłka trafiła jednak w poprzeczkę i tak niefortunnie się od niej odbiła, że trafiła wprost w głowę Emiliano Martineza i wylądowała w siatce.

Najwidoczniej Argentyńczykowi było mało i chcąc zdobyć drugiego gola głową w tym spotkaniu, w ostatniej akcji tego meczu udał się w pole karne Aarona Ramsdale'a. Kanonierom udało się wybronić ten stały fragment gry i błyskawicznie przejść do kontry, w której udział brali Fabio Vieira oraz Gabriel Martinelli. Portugalczyk posłał genialną piłkę do swojego kolegi z drużyny, a temu zostało tylko popędzić na pustą bramkę i ustalić wynik na 4-2!

Slaviola komentarzy: 1237719.02.2023, 16:21

Nie ma co patrzeć na tych płaczków z memczesteru i debilpage.

Będzie kolejny mecz z tymi plackami to ich wyjaśnimy, bo tam tylko Rash coś gra.

mar12301 komentarzy: 2314619.02.2023, 16:20

@krzykus1990 napisał: "MU niestety włącza się do walki o Mistrzostwo."

mocny towar

Thierry77 komentarzy: 340119.02.2023, 16:20

No i teraz niestety coś Wam wszystkim przypomnę:
Mecz z Brendfordem. To tam powinna być nieuxnana ta bramka skoro tę uznali dla Mułów.
Może mnie uznacie za debila, ale mam wrażenie że komuś z góry się nie podoba, że na ten moment to Arsenal jest mistrzem Anglii.
Wczoraj mój kumpel, kibic Chelsea stwierdził że liga robi wszystko żebyśmy nie wygrali tytułu i bardzo Arsenalowi tego życzy.

Co?

Przestań, przecież oni ten mecz na farcie wygrają.

Jeśli w ogóle.

Tak btw, niech patrzą czy w ogóle będą mieli top4.

Ashburton komentarzy: 451619.02.2023, 16:19

@krzykus1990: Włączyć to oni mogą co najwyżej czajnik na herbatę.

Marzag komentarzy: 41303 newsów: 119.02.2023, 16:19

@Mickeylo napisał: "Przecież gołym okiem widać było że tamten David Luiz stoi za Rashfordem, WTF"
Gołe oko bywa złudne

Er4s komentarzy: 316919.02.2023, 16:19

Ale wałek

mar12301 komentarzy: 2314619.02.2023, 16:19

Dobra to po meczu

bizooon komentarzy: 694719.02.2023, 16:19

@Mickeylo: ja yebie. Taka sytuacja niby ewidentma a linia sobie dorusowana jak trzeba i zaliczone

Dziwna na linia xD

Garfield_pl komentarzy: 2823319.02.2023, 16:19

xD

Slaviola komentarzy: 1237719.02.2023, 16:18

Fajne te junajted.

Takie bardzo fair play, takie w ogóle nie przepłacając sędziów.

XD

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698219.02.2023, 16:18

Jak te kamery wgl wyglądają, jak to gówno widać.

mar12301 komentarzy: 2314619.02.2023, 16:18

Ładny druk XD

krzykus1990 komentarzy: 521519.02.2023, 16:18

MU niestety włącza się do walki o Mistrzostwo.

Mickeylo komentarzy: 275719.02.2023, 16:18

Przecież gołym okiem widać było że tamten David Luiz stoi za Rashfordem, WTF

Dziadyga komentarzy: 833819.02.2023, 16:18

I niby nie ma ofsajdu xD

Kary14 komentarzy: 8219.02.2023, 16:18

Kolejny komentator fanem united. Tak mi się wydaje przynajmniej słysząc jak komentuje ten mecz.

Freo98 komentarzy: 643619.02.2023, 16:18

On tam stopy i tak dalej nie miał
Niż ta linia?

kylo100 komentarzy: 371419.02.2023, 16:18

Widzieliscie ten wal?

Garfield_pl komentarzy: 2823319.02.2023, 16:17

Muły klasycznie nic nie grają, ale kontry wychodzą;)

djmacius komentarzy: 381419.02.2023, 16:17

Ale pięknie narysowali pod gola. Tradycyjne oszustwo ze strony debili z varu.

Marzag komentarzy: 41303 newsów: 119.02.2023, 16:17

Bocznemu obrońcy bardziej zależało na podnoszeniu ręki że spalony niż na pilnowaniu rashforda, na miejscu trenera bym mu powiedział kilka przykrych slow

mar12301 komentarzy: 2314619.02.2023, 16:17