Co za końcówka na Villa Park! Arsenal wyrywa 3 punkty i wygrywa 4-2!

Co za końcówka na Villa Park! Arsenal wyrywa 3 punkty i wygrywa 4-2! 18.02.2023, 14:26, Dawid Wieczorek 2504 komentarzy

Piłkarze Mikela Artety pokazali dziś ogromną siłę mentalną i dosłownie wyrwali trzy punkty z Villa Park. Kanonierzy rozegrali świetną drugą połowę i zdołali strzelić gospodarzom łącznie cztery gole mimo że aż dwukrotnie przegrywali. Wielu kibiców zapewne zaczęła już powątpiewać w zwycięstwo w dzisiejszym meczu, lecz w stan euforii wprowadził ich Jorginho, którego świetny strzał najpierw odbił się od poprzeczki, a następnie od... głowy Emiliano Martineza i piłka ostatecznie znalazła się w siatce. To był naprawdę dobry mecz na przerwanie złej passy Kanonierów i pokazanie, że Arsenal nie złożył jeszcze broni.

Oto składy, w jakich wybiegły na murawę oba zespoły:

Arsenal: Ramsdale - White, Saliba, Gabriel, Zinczenko - Jorginho, Xhaka, Odegaard - Saka, Nketiah, Trossard.

Ławka rezerwowych: Turner, Tierney, Tomiyasu, Holding, Kiwior, Smith Rowe, Vieira, Nelson, Martinelli.

Aston Villa: Martinez - Cash, Konsa, Mings, Moreno - McGinn, Kamara, Luiz, Buendia - Coutinho, Watkins.

Ławka rezerwowych: Sinisalo, Traore, Chambers, Young, Duran, Digne, Bailey, Dendoncker, Ramsey.

Arsenal fatalnie rozpoczął ten mecz. Już w 5. minucie szybki kontratak gospodarzy wykorzystał Ollie Watkins, który bez problemu ograł Williama Salibę i mocnym strzałem nie dał szans na obronę Ramsdale'owi.

Kanonierzy po stracie bramki wzięli się do roboty. Już 11 minut później genialnym strzałem popisał się niezawodny w tym sezonie Bukayo Saka.

Gdy wydawało się, że Arsenal zacznie już teraz grać swoje, podopieczni Artety otrzymali drugi cios. Po fantastycznej akcji piłkarzy The Villans, gola na 2-1 strzelił Philippe Coutinho, który kompletnie zmylił Aarona Ramsdale'a.

Kanonierom nie udało się doprowadzić do remisu w pierwszej części gry. Mikel Arteta najwidoczniej odbył dość trudną rozmowę ze swoimi piłkarzami, ponieważ ci wyglądali bardzo dobrze po przerwie.

To nie przekładało się jednak na bramki. Mnóstwo dobrej roboty wnosił Bukayo Saka, który od dłuższego czasu jest najlepszym zawodnikiem Kanonierów.

Ale najlepszą okazję do wyprowadzenia Arsenalu na prowadzenie miał Martin Odegaard. Norweg otrzymał świetną piłkę od Eddiego Nketiaha, który wykorzystał fatalny błąd piłkarza gospodarzy. Kapitan Arsenalu mając przed sobą praktycznie całą bramkę, nawet w nią nie trafił. To był tragiczny strzał pomocnika The Gunners.

To był chyba moment, że większość kibiców Arsenalu pomyślała, że tego meczu nie uda się jednak wygrać. W stan euforii w 93. minucie wprowadził jednak wszystkich Jorginho, który oddał świetny strzał zza pola karnego. Piłka trafiła jednak w poprzeczkę i tak niefortunnie się od niej odbiła, że trafiła wprost w głowę Emiliano Martineza i wylądowała w siatce.

Najwidoczniej Argentyńczykowi było mało i chcąc zdobyć drugiego gola głową w tym spotkaniu, w ostatniej akcji tego meczu udał się w pole karne Aarona Ramsdale'a. Kanonierom udało się wybronić ten stały fragment gry i błyskawicznie przejść do kontry, w której udział brali Fabio Vieira oraz Gabriel Martinelli. Portugalczyk posłał genialną piłkę do swojego kolegi z drużyny, a temu zostało tylko popędzić na pustą bramkę i ustalić wynik na 4-2!

Aston VillaPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Dawid Wieczorek źrodło: własne
kylo100 komentarzy: 372619.02.2023, 15:13

@Ech0z: Co miał baboli w obecnym to juz nie pamietasz ;]

Supertramp21 komentarzy: 64219.02.2023, 15:13

W ogóle zauważyłem że druga bramka city i druga bramka z wczoraj bardzo podobnie stracone tylko z dwóch różnych stron.

krzykus1990 komentarzy: 525219.02.2023, 15:12

Nie podoba mi się to Lisy w formie a za tydzień z nimi gramy. W dodatku na wyjeździe.

Ech0z komentarzy: 1043119.02.2023, 15:11

Co De Gea broni to jest kosmos, koles im w sezonie z 20pkt robi. Powiedziałbym ze prawie kazdy strzal w nasza bramke to gol ale byscie mnie zjedli.

Freo98 komentarzy: 647619.02.2023, 15:11

Ale fatalne strzały leicester

Dziadyga komentarzy: 838619.02.2023, 15:11

Ten Barnes to cipek od zawsze.Gdyby strzelał Madison np to byłby gol.

Marzag komentarzy: 41317 newsów: 119.02.2023, 15:11

@alexis1908 napisał: "Fabregas za to był demonem szybkości XD"
Xhaka po prostu głupio biega w ofensywie. Nie umie pomagać skrzydłowemu.

Marzag komentarzy: 41317 newsów: 119.02.2023, 15:10

Ech, prawie brama. Świetna obrona De Gei a chciałem dziś popatrzeć na sfrustrowanego Fernandesa.

Ashburton komentarzy: 452519.02.2023, 15:10

Ja to chyba zrobię przerwę od tej strony bo niektórych idiotyzmów to już tu nie da się czytać. Tomiyasu sprzedać. Opinia na podstawie meczu z city, bo raz chłop źle piłkę podał. XD

Ech0z komentarzy: 1043119.02.2023, 15:07

Rashford jedyny zawodnik United do którego mam szacunek. Mega poukladany i pokorny chlopak az nie pasuje do tego klubu.

metjuAFC komentarzy: 5706 newsów: 119.02.2023, 15:04

Wczorajsze zwycięstwo z pewnością odbudowało morale. W pierwszej połowie graliśmy bez pomysłu i z zaciągniętym hamulcem ręcznym. Spora liczba błędów i strat spowodowała, że Villa dwa razy skutecznie nas skontrowała. Druga połowa była już dużo lepsza. Jorginho zagrał świetny mecz. Oprócz rozprowadzania piłki w środku fajnie szukał Saki i Eddiego w polu karnym przeciwnika. Słabo zagrał Eddie, a jeszcze słabiej Xhaka. Brak Parteya obnaża słabości Szwajcara. Niestety ale Granit na 8mce to jednak nie jest dobry pomysł. Bawiło mnie kiedy wczoraj kilka razy szedł na obieg Trossardowi. Pomyślcie sobie że kiedyś na tej pozycji grał Fabregas czy Cazorla. Xhaka jest za wolny i w sumie nie wiem na jakiej pozycji sprawdziłby się najlepiej. Moim zdaniem latem Arteta powinien zrobić przetasowanie właśnie na tej pozycji.

Thoneick komentarzy: 198919.02.2023, 14:58

Jazda Lisy

AR14 komentarzy: 131519.02.2023, 14:43

@Supertramp21 napisał: "Powiedzcie mi o co chodzi, albo to może jakaś nowa moda że nasi przeciwnicy już w pierwszej połowie zaczynają grać na czas... aż tak nas się boją?"

Jak grać z przeciwnikami, których główną zaletą jest granie piłka?
Zabrać im piłkę.
Kiedy mamy piłkę? Jak mamy aut, wybicie z 5 itd.

:DD

swistak86 komentarzy: 121219.02.2023, 14:40

Ktoś tu chce pozbywać się Tomiyasu ? Młodego chłopa co potrafi ogarnąć 3 pozycje na niezłym poziomie? xD

Bukayoforever komentarzy: 353619.02.2023, 14:39

@Damper napisał: "Dlaczego tylko 10 poziomów? Daj 20, po co masz się tak ograniczać."
40 poziomów jednak

mackiki komentarzy: 3819.02.2023, 14:35

hihi lider i mecz w zapasie. Wiwat Nottingham juhuhu

Dziadyga komentarzy: 838619.02.2023, 14:31

Japoniec ani wybitny,ani zły.Po prostu niezły gracz akurat na ławkę w Arsenalu.Marudzic nie będzie,bo mentalność Azjatycka a zawsze coś do zespołu wniesie czy zagra ze słabszymi rywalami w domowych meczach.

Alffik komentarzy: 104219.02.2023, 14:29

Ja rozumiem, że każdy ma prawo do własnej opinii, ale co poniektórzy nie powinni z tego prawa korzystać, i po prostu milczeć.

@Kiepomen:
Też mógłbym powycinać najwygodniejsze fragmenty z twojej odpowiedzi do swojej narracji, jak ty, ale mi się nie chce. Podsumuję to tak, że jeśli uważasz Japończyka za słabego i jednowymiarowego, to albo nie czujesz piłk,i albo dokładnie nie oglądasz meczów.

Marzag komentarzy: 41317 newsów: 119.02.2023, 14:20

@Kiepomen napisał: "No własnie o to chodzi, że to jedyne co potrafi."
Co on ci takiego zrobił że taki cięty na niego jesteś i ignorujesz wszystkie jego zalety?

Tomiyasu jest bardzo dobry w obronie, fajnie się podłącza pod ataki, ma dobre dośrodkowania, widzi co się dzieje na boisku, jest dobry w powietrzu, bardzo pracowity, dobry technicznie i może grać na kilku pozycjach.

Theo10 komentarzy: 832019.02.2023, 14:00

Tomi jako zmiennik to jest prawdziwy skarb - gość bez spadku jakość potrafi ogarnąć każdą pozycję w obronie.
Trzeba być niespełna rozumu żeby się go pozbywać.

Kiepomen komentarzy: 435019.02.2023, 13:53

@The088 napisał: "Chłop potrafi zagrać lagę"
No własnie o to chodzi, że to jedyne co potrafi.
@The088 napisał: "ma świetną wydolność"
Umówmy się, nie jest jakoś trudno go ograć a z tą świetną wydolnością to ciężko powiedzieć skoro gra ogony albo raz na 10 spotkań i jest wypoczęty. @The088 napisał: "188 cm jak Henry"
Maquire ma 189, może jego ściągniemy?

Nie mam nic do japońca, ale po prostu nie ten poziom i tyle, gość nie potrafi nic więcej zrobić niż podać do Saki albo do tyłu. Prawda jest taka, że coś tam pograł w zeszłym sezonie, potem szybka kontuzja i tyle go widzieli. A robi się tu z niego jakiegoś dobrego gracza nie wiadomo dlaczego

Damper komentarzy: 241319.02.2023, 13:46

@Kiepomen napisał: "Tomyasu za to moim zdaniem jest dużo słabszy. Nie nadaje się do takiego klubu jak Arsenal przez swój BARDZO ograniczony repertuar zagrań"

Nie zgadzam się z tym zupełnie. Jak już to ograniczony repertuar zagrań to ma bardziej Tierney, którego gra ofensywna opiera się głównie na tym, że pójdzie po linii i wrzuci na pałę w pole karne, albo przekopie w trybuny. Tomiyasu był naszym czołowym obrońcą w poprzednim sezonie i pokazał, że wcale nie jest za słaby. Teraz zdarzył mu się jeden błąd, natomiast nawet w tym słabym dla siebie meczu mógł skończyć z asystą, bo to właśnie po jego zagraniu Nketiah o centymetry nie sięgnął piłki.

Dziadyga komentarzy: 838619.02.2023, 13:43

Messi bez brody,od razu jak człowiek xD

The088 komentarzy: 62219.02.2023, 13:40

@Kiepomen:
Tomiyasu za słaby, ograniczony repertuar zagrań? No bez jaj. To, że zaliczył babola z City nie definiuje go z miejsca jako słabego. Chłop potrafi zagrać lagę na drugą stronę boiska lewą nogą idealnie do nóżki, ma świetną wydolność i warunki fizyczne (188 cm jak Henry), plus wszechstronność i mental. No i wiek, bo ma zaledwie 24 lata. On musi zostać, bo ma tu do odegrania jeszcze ważną rolę.

shark31 komentarzy: 601319.02.2023, 13:36

@Kiepomen: Wiesz, tu raczej twoje zdanie nie za bardzo ma znaczenie. Arteta wystawiał Tomiego przed Tierneyem jak Zina był kontuzjowany i raczej dalsza dyskusja nie ma za bardzo sensu. A co do twojej oceny Tomiego, to raczej sporo osób się nie zgodzi. IMO Tierney odejdzie w lato.

SzamanTheGunner komentarzy: 89619.02.2023, 13:31

Piękny Weekend. Muły zaraz stracą punkty :)

Kiepomen komentarzy: 435019.02.2023, 13:25

@bizooon napisał: "onco zastępować, będzie Tomiyasu tam grywał a do kadry po sezonie wróci Norton-Coffey"
Jaki jest sens zastępować lepszego zawodnika gorszym i na dodatek zmniejszać sobie pole manewru?
Tireney to dobry gracz, o wiele lepszy w defensywie od Ziny i dający coś innego. Tomyasu za to moim zdaniem jest dużo słabszy. Nie nadaje się do takiego klubu jak Arsenal przez swój BARDZO ograniczony repertuar zagrań, co aż rzucało się w oczy z man city. Tutaj musimy szukać wzmocnień, bo White nie ma żadnej konkurencji.

kamo99111 komentarzy: 693119.02.2023, 13:25

A w ogóle z innej beczki... ktoś obserwuje Pepe w L1? Zastanawiam się co tam u chlopa i czy w ogóle jest jakaś szansa, że będzie z niego coś więcej niż te parę milionów funtów?

Adamarsenal1 komentarzy: 321719.02.2023, 13:16

To co Pany United gubi punkty i weekend piękny:D

kamo99111 komentarzy: 693119.02.2023, 13:07

@bizooon: Tomyiasu to prawy obrońca, ewentualnie środkowy. Na lewej grał z musu. Poza tym załóżmy przesunięcie Japońca na lewą to kto na prawej? White i ? Młody Norton-Cuffy, który jest jeszcze niedoświadczony? Jak dla mnie to by było osłabienie kadry, a my mamy się wzmacniać. W szczególności ławkę którą mamy mega krótką i przy większej ilości kontuzji może się to zemścić.

Theo10 komentarzy: 832019.02.2023, 13:00

@Mastec30: Wiesz co, ja nawet nie piszę o mojej ocenie Tierneya, bo wtedy bym się pewnie z Tobą zgodził.
Ja piszę o tym, że Arteta z tych opcji nie korzysta i wyraźnie nie ma zaufania do Tierneya. Najlepiej świadczy o tym fakt, że pod nieobecność Ziny na lewej obronie grał Tomi.

Tierney jest zbyt dobrym graczem, żeby trzymać go w klubie jako trzeci wybór na LO i okazyjne łapanie pojedynczych minut w końcówkach meczu.

bizooon komentarzy: 698819.02.2023, 12:56

@Mastec30 napisał: "Dosłownie straciliśmy bramkę w sobote przez to."
No i przez to ze nie było Bestii Thomasa do przecięcia akcji

angel1953 komentarzy: 68619.02.2023, 12:56

@Mastec30: a ja myślę, że wróci Tavares i może śmiało grać na LO. Tirney jakoś nigdy mnie nie przekonywał, nie wiadomo czy kiedykolwiek wbije na wyższy poziom, a w defie też nim kręcą jak Zina

Mastec30 komentarzy: 626719.02.2023, 12:50

@Theo10 napisał: "ale niestety nie pasuje do koncepcji Artety."

Nie zgodzę się z tym. Pewnie zakładasz, że koncepcja Artety to grać jak Zinchenko tylko, czy chodzi o to, żeby druga opcja na LO była taka sama ? Moim zdaniem w ostatnich meczach pokarało nas właśnie wieczne granie tego samego. Zresztą styl gry Zinchenki jest bardzo ryzykowny. Dosłownie straciliśmy bramkę w sobote przez to. Posiadanie na ławce czegoś innego niż to co mamy w pierwszej 11stce daje nam większą różnorodności. Trudniej nas rozczytać. Tierney do tego dobrze pasuje bo zdecydowanie lepiej trzyma defensywę niż Olek. Problemem Szkota jest to, że on musi być w rytmie , żeby wykonywał dobrze swoje obowiązki. Jak wchodzi raz na jakiś czas na 10 min, żeby utrzymać prowadzenie to widać niepewność. Jeżeli znajdzie się jakaś dobra opcja zastępcza to można Kierana spieniężyć jednak myślę, że powinniśmy wtedy szukać w zawodnikach grających dobrze defensywnie, żeby można zrównoważyć Zinchenke

DavidSilva21 komentarzy: 338219.02.2023, 12:47

Prawdziwe ocenianie pracy Pottera zacznie się w przyszłym sezonie.

DavidSilva21 komentarzy: 338219.02.2023, 12:46

@Furgunn napisał: "Posada Grahama Pottera po porażce z Southampton nadal pozostaje bezpieczna. Menedżer wciąż ma wsparcie zarządu klubu."
W tym sezonie już raczej nie zmienią trenera bo to by było już kompletnie głupie.
Wiadomo że do LM się już nie dostaną i z ligi też nie spadną. Na ściągali uj wie kogo i weź tu lep coś z tej kupy g..

Theo10 komentarzy: 832019.02.2023, 12:41

Tak jak pisałem - Kieran to bdb zawodnik, ale u nas gra ogony, a Arteta mu nie do końca ufa. Niestety inni to widzą i to też wpływa na cenę zawodnika.
Przed tym sezonem, kiedy był pierwszym wyborem Artety, to pewnie można by wołać i 50-60 mln przy obecnych cenach.

Oczywiście jak uda się go sprzedać za więcej niż 30mln, to super.

bizooon komentarzy: 698819.02.2023, 12:40

@kamo99111 napisał: "Ja nie widzę na ten moment zawodnika, który mógłby zastąpić Kierana tym bardziej w takiej kwocie."
Ponco zastępować, będzie Tomiyasu tam grywał a do kadry po sezonie wróci Norton-Coffey

Furgunn komentarzy: 927019.02.2023, 12:39

A ja nie chcę żeby Tirney odchodził, w przyszłym sezonie na pewno dostanie więcej szans do gry. No chyba że Arteta nie widzi dla niego miejsca i będziemy mogli spodziewać się tu jakiś ruchów transferowych.

bizooon komentarzy: 698819.02.2023, 12:39

@GreKa: ewidwntnie jak nie ma Parteya to wychodzi jak ryzykowna jest granie bocznymi obrońcami w czworce tak często grającymi wyżej. XHkani Jorginho nie potrafią zabezoieczyć pezestrzeni jak Thomas. No ale to ryzyko które Mikel zaakceptował bo chciał zdominować Villę. Stąd pewnie też na City wystawienie bardziej defensywnie aktualnie nastawionego prawego obrońcy. Logiczne posunięcie. Najwyrzmaźiej uznał że Tierney z City nic z przodu nie da więc grał Zina.

Theo10 komentarzy: 832019.02.2023, 12:38

@Furgunn: Mam taką nadzieję, że w końcu my też skorzystamy na ich frajerstwie. : )

Wypuścili już niejednego świetnego młodego zawodnika za bezcen, jak choćby Salah, KdB, Lukaku czy nawet Ake.

My niestety zamiast kupować młodych to kupowaliśmy starych doświadczonych

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698219.02.2023, 12:36

Patrząc na ceny za piłkarzy teraz to 30 mln za Tierneya to promocja. W takim Newcastle myślę, że byłby kotem, patrząc na ich obronę.