Co za końcówka na Villa Park! Arsenal wyrywa 3 punkty i wygrywa 4-2!

Co za końcówka na Villa Park! Arsenal wyrywa 3 punkty i wygrywa 4-2! 18.02.2023, 14:26, Dawid Wieczorek 2504 komentarzy

Piłkarze Mikela Artety pokazali dziś ogromną siłę mentalną i dosłownie wyrwali trzy punkty z Villa Park. Kanonierzy rozegrali świetną drugą połowę i zdołali strzelić gospodarzom łącznie cztery gole mimo że aż dwukrotnie przegrywali. Wielu kibiców zapewne zaczęła już powątpiewać w zwycięstwo w dzisiejszym meczu, lecz w stan euforii wprowadził ich Jorginho, którego świetny strzał najpierw odbił się od poprzeczki, a następnie od... głowy Emiliano Martineza i piłka ostatecznie znalazła się w siatce. To był naprawdę dobry mecz na przerwanie złej passy Kanonierów i pokazanie, że Arsenal nie złożył jeszcze broni.

Oto składy, w jakich wybiegły na murawę oba zespoły:

Arsenal: Ramsdale - White, Saliba, Gabriel, Zinczenko - Jorginho, Xhaka, Odegaard - Saka, Nketiah, Trossard.

Ławka rezerwowych: Turner, Tierney, Tomiyasu, Holding, Kiwior, Smith Rowe, Vieira, Nelson, Martinelli.

Aston Villa: Martinez - Cash, Konsa, Mings, Moreno - McGinn, Kamara, Luiz, Buendia - Coutinho, Watkins.

Ławka rezerwowych: Sinisalo, Traore, Chambers, Young, Duran, Digne, Bailey, Dendoncker, Ramsey.

Arsenal fatalnie rozpoczął ten mecz. Już w 5. minucie szybki kontratak gospodarzy wykorzystał Ollie Watkins, który bez problemu ograł Williama Salibę i mocnym strzałem nie dał szans na obronę Ramsdale'owi.

Kanonierzy po stracie bramki wzięli się do roboty. Już 11 minut później genialnym strzałem popisał się niezawodny w tym sezonie Bukayo Saka.

Gdy wydawało się, że Arsenal zacznie już teraz grać swoje, podopieczni Artety otrzymali drugi cios. Po fantastycznej akcji piłkarzy The Villans, gola na 2-1 strzelił Philippe Coutinho, który kompletnie zmylił Aarona Ramsdale'a.

Kanonierom nie udało się doprowadzić do remisu w pierwszej części gry. Mikel Arteta najwidoczniej odbył dość trudną rozmowę ze swoimi piłkarzami, ponieważ ci wyglądali bardzo dobrze po przerwie.

To nie przekładało się jednak na bramki. Mnóstwo dobrej roboty wnosił Bukayo Saka, który od dłuższego czasu jest najlepszym zawodnikiem Kanonierów.

Ale najlepszą okazję do wyprowadzenia Arsenalu na prowadzenie miał Martin Odegaard. Norweg otrzymał świetną piłkę od Eddiego Nketiaha, który wykorzystał fatalny błąd piłkarza gospodarzy. Kapitan Arsenalu mając przed sobą praktycznie całą bramkę, nawet w nią nie trafił. To był tragiczny strzał pomocnika The Gunners.

To był chyba moment, że większość kibiców Arsenalu pomyślała, że tego meczu nie uda się jednak wygrać. W stan euforii w 93. minucie wprowadził jednak wszystkich Jorginho, który oddał świetny strzał zza pola karnego. Piłka trafiła jednak w poprzeczkę i tak niefortunnie się od niej odbiła, że trafiła wprost w głowę Emiliano Martineza i wylądowała w siatce.

Najwidoczniej Argentyńczykowi było mało i chcąc zdobyć drugiego gola głową w tym spotkaniu, w ostatniej akcji tego meczu udał się w pole karne Aarona Ramsdale'a. Kanonierom udało się wybronić ten stały fragment gry i błyskawicznie przejść do kontry, w której udział brali Fabio Vieira oraz Gabriel Martinelli. Portugalczyk posłał genialną piłkę do swojego kolegi z drużyny, a temu zostało tylko popędzić na pustą bramkę i ustalić wynik na 4-2!

Aston VillaPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Dawid Wieczorek źrodło: własne
Dziadyga komentarzy: 837719.02.2023, 15:36

Ale muły to ostatnio w 10 grają trzeba przyznać,bo ten weghorst gorszy od Wooda :D

Slaviola komentarzy: 1237719.02.2023, 15:35

Trzeba przyznać że Lisy ostatnio się odrodziły i fajną piłkę grają.

EZ_22 komentarzy: 124919.02.2023, 15:35

Ten Hag w pół roku zrobił cuda na Old Trafford.
W przyszłym roku będą groźni, oby w tym jeszcze odpuścili ;)

mar12301 komentarzy: 2315519.02.2023, 15:35

@Slaviola: za miesiąc nas miną w tabeli XD

Slaviola komentarzy: 1237719.02.2023, 15:34

memczester idzie na mistrza XD

Naburator komentarzy: 278419.02.2023, 15:31

Ale to United jest słabe. Oni bez Rashforda by o może o TOP6 walczyli. Strasznie ich ciągnie za uszy ten grajek, niczym Auba czy Sanchez nas kiedyś

mikowhy komentarzy: 3216 newsów: 1019.02.2023, 15:30

Co to za David Luiz na obronie w Leicester? Zagranie do przeciwnika i potem jeszcze „idealnie” zastawiona pułapka offsidowa xd

mlodykanonier komentarzy: 150219.02.2023, 15:29

ale amatorka w obronie Lester xD na 1 bramce przy takiej obronie to się nie skończy

Dziadyga komentarzy: 837719.02.2023, 15:29

@DeptaGUNNER napisał: "Ale ten Faes od****ł"

David Luiz nie tylko z pyska i stylowy,ale i wylewów w obronie..no jednak istnieja bliźniacy genetycznie xD

zwierz komentarzy: 162519.02.2023, 15:27

A za tydzień Leicester oddaje 3 strzały i strzela 3 gole.

Mastec30 komentarzy: 626419.02.2023, 15:27

De Gea i Rashford rozgrzani na Barce. Po co ja dawałem opaskę Haalandowi w FPL ?

Mickeylo komentarzy: 277919.02.2023, 15:26

Spokojnie, jeszcze lester strzeli

DeptaGUNNER komentarzy: 210019.02.2023, 15:26

Ale ten Faes od****ł

alexis1908 komentarzy: 363519.02.2023, 15:26

De Gea jakby w swoim czasie odszedł do Realu to byłby teraz wymieniany jako jeden z najlepszych bramkarzy ma świecie . Strasznie nie doceniany zawodnik

radzio_TRN komentarzy: 2724 newsów: 1319.02.2023, 15:25

ale te United to są gnoje i dziady, znowu będą cały mecz gorszą drużyną i wcisną coś z czapy xD

pyzyk (zawieszony) komentarzy: 11819.02.2023, 15:24

A ja mam nadzieje ze United przegra, limit szczescia juz chyba wyczerpali w meczu z Leeds, wiec Lester win

GunnersFan9 komentarzy: 8707 newsów: 819.02.2023, 15:24

A co takiego ten Memczester pokazał w ostatnich spotkaniach? Nic kompletnie. Ten Rashford ich tam ciągnie niesamowicie. Z Leeds męczyli bule po ad 80 minut

Marzag komentarzy: 41312 newsów: 119.02.2023, 15:24

@pyzyk napisał: "Wczoraj na debilpage sie spuszczali ze na mistrza idą jak my przegrywalismy, teraz ile pokory mają jak lester od poczatku ich ciśnie, Same chorągiewy na tym smiesznym forum jak czasami przeczytam (chodzi mi o debilpage)"
To i tak są ogarnięci w porównaniu do k.com. Tu wczoraj Arsenal spadł do top6, Saka był sprzedawany do City, Arteta wyzywany od baristów, Nketiahowi kazano wracać do Afryki i wiele wiecej

Adamarsenal1 komentarzy: 321619.02.2023, 15:23

United i tak pewnie wygra, strzelą jakiegoś fartowną bramkę jak zawsze.
Ale z Leicester będzie ciężko mecz w sobotę.

zwierz komentarzy: 162519.02.2023, 15:23

United bez De Gei już dawno nie byłoby klubem Big 6.

sonic komentarzy: 66019.02.2023, 15:23

@pyzyk: no wczoraj wszędzie pisali na stronkach że o mistrzostwo walczą tylko 2 Manchestery

pyzyk (zawieszony) komentarzy: 11819.02.2023, 15:23

De gea poki co broni słabe strzały, pojdzie cos mocniejszego to nic nie zrobi :)

Dziadyga komentarzy: 837719.02.2023, 15:22

I jedna kontrę machnie raszford i je..nie..Oby moje słowa w gówno się zamieniły xD

Mickeylo komentarzy: 277919.02.2023, 15:22

No teraz to De Gea ladnie wybronił, ale główka też nie była jakąś mocna i miał czas żeby to wyjąć na spokojnie.

Garfield_pl komentarzy: 2830719.02.2023, 15:21

De Gea co wyjął xD

pyzyk (zawieszony) komentarzy: 11819.02.2023, 15:20

Marzag komentarzy: 41312 newsów: 119.02.2023, 15:18

@Kiepomen napisał: "Strach tu cokolwiek napisać o piłce, bo wyjdzie, że albo się nie powinno mieć prawa głosu w internecie, albo jest się idiotą, gdzie nic obraźliwego nie ma. Napisałem, że bym go wymienił na kogoś lepszego i tyle."
Jak się pisze kontrowersyjne opinie to trzeba się liczyć z tym że będą ludzie się dziwić. Na kogo bys go wymienił?

sonic komentarzy: 66019.02.2023, 15:18

Wie ktoś kiedy Jesus wraca ?

Thierry77 komentarzy: 340519.02.2023, 15:17

Powiem tak: żeby na podstawie jednego błedy wystawiać gościa na sprzedaż to trzeba być naprawdę... Aaa nieważne.
Tomi jest bardzo solidny, wszechstronny, niezła technika i wrzutki. Przypomnijcie sobie co niektórzy krytycy od siedmiu boleści jaki był kiedyś Granit i co odwalał a jak gra teraz.
Jedna jaskółka wiosny nie czyni. Każdemu może się zdarzyć błąd.

alexis1908 komentarzy: 363519.02.2023, 15:15

@Ech0z: Nie No każdy strzał to przesada ale fakt ze Ramsdale się ostatnio opuścił nie broni na takim kosmicznym poziomie jak na początku .

Mickeylo komentarzy: 277919.02.2023, 15:15

@Ech0z: To nawet nie tyle co świetna obrona De Gei, a raczej Barnes strzelił fatalnie.

Kiepomen komentarzy: 435019.02.2023, 15:15

Wyluzujta się

Ech0z komentarzy: 1043119.02.2023, 15:15

Ała

Marzag komentarzy: 41312 newsów: 119.02.2023, 15:13

@Ech0z napisał: "Powiedziałbym ze prawie kazdy strzal w nasza bramke to gol ale byscie mnie zjedli."
Raczej wyśmiali za pisanie takich bzdur.