Dublet Auby i 5. czyste konto z rzędu: Arsenal 3-0 Newcastle

Dublet Auby i 5. czyste konto z rzędu: Arsenal 3-0 Newcastle 18.01.2021, 21:48, Łukasz Wandzel 1109 komentarzy

Nieco ponad tydzień temu Arsenal grał z Newcastle w FA Cup, by w tak krótkim czasie znów zmierzyć się z zespołem Srok, tym razem w 19. kolejce Premier League. Ostatnie spotkanie podopieczni Mikela Artety wygrali dopiero po dogrywce, ale dziś zdołali otworzyć wynik przed upływem 90 minut. Przed przerwą Pierre-Emerick Aubameyang zmarnował dwie dogodne sytuację, ale w drugiej połowie otworzył i ustalił wynik spotkania, walnie przyczyniając się do pewnego zwycięstwa na The Emirates.

Arsenal: Leno - Soares, Holding, Luiz, Tierney - Partey (67' Elneny), Xhaka - Saka, Smith-Rowe (82' Martinelli), Aubameyang (79' Willian) - Lacazette.

Newcastle United Darlow - Kratfh, Lascelles, Clark, Lewis - Almiron (87' Anderson), Longstaff (78' Hendrick), Shelvey, Joelington - Caroll (69' Murphy), Wilson.

Po pierwszym gwizdku sędziego Kanonierzy szybko przejęli inicjatywę i dłużej utrzymywali się przy piłce. To nie przekładało się jednak sytuacje bramkowe. Gra toczyła się w środku boiska, a ogromną rolę odgrywała w tym formacja defensywna Newcastle, ustawiona na około 30. metrze. iedy Arsenalowi udało się w końcu przedrzeć w pole karne Srok, mocno zawiódł Pierre-Emerick Aubameyang. Tylko fatum usprawiedliwiałby niemoc strzelecką Gabończyka, który mając przed sobą niemal pustą bramkę, nie zdołał dobić strzału Bukayo Saki, uderzając lewą nogą w słupek.

Kapitan londyńczyków próbował uderzać ze słabszej stopy także w 27. minucie. Emile Smith Rowe popędził wtedy przez wolną przestrzeń na lewej stronie, po czym zgrał do Aubameyanga, a ten uderzył ponad bramką. Można więc podsumować pierwszą połowę w ten sposób, że gdyby najlepszy strzelec Arsenalu w poprzednim sezonie wciąż był w formie, do przerwy byłoby już 2-0. O próbie z 40. minuty lepiej już nie wspominać. Jeśli zaś chodzi o szansę Newcastle, wyróżnić można jedynie sytuację z 24. minuty i kontratak rozpoczęty prze Mguela Almiróna. Akcja Paragwajczyka straciła impet w ostatniej fazie i goście nie zagrozili Berndowi Leno.

Po przerwie gospodarze zaczęli od groźnej akcji. Alexandre Lacazette opanował piłkę w szesnastce Srok i uderzył na bramkę między defensorami rywala. Przed utratą gola ocalił gości Darlow. Golkiper przyjezdnych w końcu jednak skapitulował. Aubameyang udowodnił, że tego wieczora nie był bohaterem tragicznym i w 50. minucie otworzył wynik spotkania. Gabończyk uparł się w tym meczu na strzelanie lewą nogą, jakby nie chciał być przewidywalny, i gdy popędził na bramkę po podaniu od Thomasa Parteya, w końcu trafił w światło bramki.

10 minut później było już 2-0. Emile Smith Rowe, który w tym meczu biegał po całej szerokości boiska, przyśpieszył grę na lewym skrzydlę, zakręcił obrońcą Newcastle i kreując ogromną przestrzeń, odnalazł w polu karnym Bukayo Sakę. Ten celnym uderzeniem wykończył akcję. W 66. minucie Arsenal zapracował na dwie dogodne okazje. Najpierw do podania Kierana Tierneya w szesnastkę nie zdążył Alexandre Lacazette. Chwilę później francuski napastnik był bliski strzelenia bramki głową. Kilkukrotnie Kanonierzy próbowali też swoich sił z dystansu, ale były to raczej uderzenia na wiwat.

W 77. minucie Cédric Soares, po klepce z Bukayo Saką, zgrał futbolówkę w okolice 10. metra, mimo że piłka była milimetry od autu bramkowego. Podanie Portugalczyka wykorzystał Pierre-Emerick Aubameyang, zaliczając dublet i ustalając wynik meczu. Gabończyk nie miał już szansy na hattricka, ponieważ po golu na 3-0 Mikel Arteta wprowadził w jego miejsce Williana, z kolei kosztem czasu Emile'a Smitha Rowe'a dał minuty na boisku Gabrielowi Martinellemu.

Wynik nie uległ już zmianie, ale poza popisami Kanonierów w ofensywie, ci spisali się również w obronie. Londyńczycy 5. raz z rzędu zanotowali czyste konto. Rob Holding był filarem defensywy Arsenalu nie tylko tego wieczoru, ale w ostatnich tygodniach. Czy to grając w parze z Pablem Marim, czy to Davidem Luizem. Drugi solidny mecz zagrał także Granit Xhaka. Szwajcar zamiast fauli na żółtą kartkę popisywał się udanymi przechwytami i można w jego grze zobaczyć poprawę w przerywaniu ataków rywali. Wisienką na torcie był występ Thomasa Parteya, który grając nieco ponad godzinę, asystował przy najtrudniejszej, bo pierwszej bramce Arsenalu.

Newcastle UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Szogun komentarzy: 28892 newsów: 318.01.2021, 22:28

@peciakk: Depresja dwubiegunowa?. Nie będę Ci mówiła jak masz żyć. Mi google po meczu zawsze pokazuje skrót.

Pixeleq1 komentarzy: 39918.01.2021, 22:28

ESR musi naprawdę być wytrzymały, nie dość, że gra w barwach arsenalu to jeszcze przywdziewa trykot z numerem 17 w manchesterze city

cvp komentarzy: 110518.01.2021, 22:28

Esr zmienić, bo to nasz jedyny ofensywny rozgrywający. Szkoda przemęczać chłopaka

Szogun komentarzy: 28892 newsów: 318.01.2021, 22:27

Co to za strzały dziś puszczają? Ok ESR i Auba do zmiany.

losnumeros komentarzy: 1319018.01.2021, 22:27

Nkethiah mógłby wejść

mruw komentarzy: 413718.01.2021, 22:27

U ESR mi brakuje zagrań prostopadłych, przed chwilą mógł ładnie obsłużyć Lacę. Ale nie ma zawodników idealnych...

TakKrzysiu komentarzy: 893818.01.2021, 22:27

Idealny moment dla Gabiego. I za Aubę typowo.

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 518.01.2021, 22:27

@Szogun:
Nie wiem czy się śmiać czy płakać.

Jack_Herrer komentarzy: 6202 newsów: 19218.01.2021, 22:26

Ja tam wolę Elnenego niż Xhake

Placio komentarzy: 256318.01.2021, 22:26

Dlaczego nikt nie wypowiada się o naszej dwójce stoperów? Holding dobrze w obronie i słabo w rozegraniu.
Luiz rozgrywa kolejne spotkanie po profesorsku , bardzo dobrze w wyprowadzeniu i w obronie to samo.

bizooon komentarzy: 700718.01.2021, 22:26

Laca noe chcial zebyBsaka strzelal

mruw komentarzy: 413718.01.2021, 22:26

@losnumeros: @MarkOvermars:
aaa, bo w sumie nie ma kogo dać za Parteya. Samą jego zmianę rozumiem i popieram

Auba sie podpalil pod linia zamiast popatrzec co sie dzieje

coooyg11 komentarzy: 321018.01.2021, 22:26

@arsenallord: że co ? On przy Parteyu wyglada jak dziecko we mgle, różnica 2 klas ^^

arsenallord komentarzy: 29760 newsów: 11718.01.2021, 22:26

@Rafson95: Przypominam, że do dziś byliśmy w dolnej połowie tabeli. W 100% uzasadnione sranie

Sanchoo komentarzy: 153818.01.2021, 22:26

@rafi_i: Jak nie ma potrzeby to lepiej żeby nie grał po kontuzji.

cvp komentarzy: 110518.01.2021, 22:25

Laca mimo, że nie strzela goli, to i tak daje zespołowi tyle dobrego, że aż tak to mi nie przeszkadza

bizooon komentarzy: 700718.01.2021, 22:25

Elneny to nasz Matic. Change my mind

losnumeros komentarzy: 1319018.01.2021, 22:25

@Rafson95: Otóż to, samo sedno.

Szogun komentarzy: 28892 newsów: 318.01.2021, 22:25

@peciakk: Na najbliższym boisku powinny być najmniej dwie :)

arsenallord komentarzy: 29760 newsów: 11718.01.2021, 22:25

Co się z Xhaka dzieje? Cichy MOTM dzis

Rafson95 komentarzy: 1060218.01.2021, 22:24

I teraz wiele osób może sobie zadać pytanie po co było takie sranie po jednym remisie z WBA?

rafi_i komentarzy: 421818.01.2021, 22:24

A martinelli to wejdzie czy nasz treneiro znowu go do ławki przyspawa.

MarkOvermars komentarzy: 915218.01.2021, 22:24

@mruw: nie do końca. Prowadzimy gręz wynik na nassa korzyść i pierwszy mecz parteya po przerwie. Po co ryzykować

Gunner72 komentarzy: 167818.01.2021, 22:24

Myśle ze dziś zobaczyliśmy to co Arteta chce zaszczepić w Arsenalu. Dobra zmiana, raczej na pewno 3 punkty a Partey po kontuzji

bizooon komentarzy: 700718.01.2021, 22:24