Dublet Auby i 5. czyste konto z rzędu: Arsenal 3-0 Newcastle

Dublet Auby i 5. czyste konto z rzędu: Arsenal 3-0 Newcastle 18.01.2021, 21:48, Łukasz Wandzel 1109 komentarzy

Nieco ponad tydzień temu Arsenal grał z Newcastle w FA Cup, by w tak krótkim czasie znów zmierzyć się z zespołem Srok, tym razem w 19. kolejce Premier League. Ostatnie spotkanie podopieczni Mikela Artety wygrali dopiero po dogrywce, ale dziś zdołali otworzyć wynik przed upływem 90 minut. Przed przerwą Pierre-Emerick Aubameyang zmarnował dwie dogodne sytuację, ale w drugiej połowie otworzył i ustalił wynik spotkania, walnie przyczyniając się do pewnego zwycięstwa na The Emirates.

Arsenal: Leno - Soares, Holding, Luiz, Tierney - Partey (67' Elneny), Xhaka - Saka, Smith-Rowe (82' Martinelli), Aubameyang (79' Willian) - Lacazette.

Newcastle United Darlow - Kratfh, Lascelles, Clark, Lewis - Almiron (87' Anderson), Longstaff (78' Hendrick), Shelvey, Joelington - Caroll (69' Murphy), Wilson.

Po pierwszym gwizdku sędziego Kanonierzy szybko przejęli inicjatywę i dłużej utrzymywali się przy piłce. To nie przekładało się jednak sytuacje bramkowe. Gra toczyła się w środku boiska, a ogromną rolę odgrywała w tym formacja defensywna Newcastle, ustawiona na około 30. metrze. iedy Arsenalowi udało się w końcu przedrzeć w pole karne Srok, mocno zawiódł Pierre-Emerick Aubameyang. Tylko fatum usprawiedliwiałby niemoc strzelecką Gabończyka, który mając przed sobą niemal pustą bramkę, nie zdołał dobić strzału Bukayo Saki, uderzając lewą nogą w słupek.

Kapitan londyńczyków próbował uderzać ze słabszej stopy także w 27. minucie. Emile Smith Rowe popędził wtedy przez wolną przestrzeń na lewej stronie, po czym zgrał do Aubameyanga, a ten uderzył ponad bramką. Można więc podsumować pierwszą połowę w ten sposób, że gdyby najlepszy strzelec Arsenalu w poprzednim sezonie wciąż był w formie, do przerwy byłoby już 2-0. O próbie z 40. minuty lepiej już nie wspominać. Jeśli zaś chodzi o szansę Newcastle, wyróżnić można jedynie sytuację z 24. minuty i kontratak rozpoczęty prze Mguela Almiróna. Akcja Paragwajczyka straciła impet w ostatniej fazie i goście nie zagrozili Berndowi Leno.

Po przerwie gospodarze zaczęli od groźnej akcji. Alexandre Lacazette opanował piłkę w szesnastce Srok i uderzył na bramkę między defensorami rywala. Przed utratą gola ocalił gości Darlow. Golkiper przyjezdnych w końcu jednak skapitulował. Aubameyang udowodnił, że tego wieczora nie był bohaterem tragicznym i w 50. minucie otworzył wynik spotkania. Gabończyk uparł się w tym meczu na strzelanie lewą nogą, jakby nie chciał być przewidywalny, i gdy popędził na bramkę po podaniu od Thomasa Parteya, w końcu trafił w światło bramki.

10 minut później było już 2-0. Emile Smith Rowe, który w tym meczu biegał po całej szerokości boiska, przyśpieszył grę na lewym skrzydlę, zakręcił obrońcą Newcastle i kreując ogromną przestrzeń, odnalazł w polu karnym Bukayo Sakę. Ten celnym uderzeniem wykończył akcję. W 66. minucie Arsenal zapracował na dwie dogodne okazje. Najpierw do podania Kierana Tierneya w szesnastkę nie zdążył Alexandre Lacazette. Chwilę później francuski napastnik był bliski strzelenia bramki głową. Kilkukrotnie Kanonierzy próbowali też swoich sił z dystansu, ale były to raczej uderzenia na wiwat.

W 77. minucie Cédric Soares, po klepce z Bukayo Saką, zgrał futbolówkę w okolice 10. metra, mimo że piłka była milimetry od autu bramkowego. Podanie Portugalczyka wykorzystał Pierre-Emerick Aubameyang, zaliczając dublet i ustalając wynik meczu. Gabończyk nie miał już szansy na hattricka, ponieważ po golu na 3-0 Mikel Arteta wprowadził w jego miejsce Williana, z kolei kosztem czasu Emile'a Smitha Rowe'a dał minuty na boisku Gabrielowi Martinellemu.

Wynik nie uległ już zmianie, ale poza popisami Kanonierów w ofensywie, ci spisali się również w obronie. Londyńczycy 5. raz z rzędu zanotowali czyste konto. Rob Holding był filarem defensywy Arsenalu nie tylko tego wieczoru, ale w ostatnich tygodniach. Czy to grając w parze z Pablem Marim, czy to Davidem Luizem. Drugi solidny mecz zagrał także Granit Xhaka. Szwajcar zamiast fauli na żółtą kartkę popisywał się udanymi przechwytami i można w jego grze zobaczyć poprawę w przerywaniu ataków rywali. Wisienką na torcie był występ Thomasa Parteya, który grając nieco ponad godzinę, asystował przy najtrudniejszej, bo pierwszej bramce Arsenalu.

Newcastle UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
BizoNxd6 komentarzy: 287918.01.2021, 23:57

Młodzi spali nam z nieba tak naprawdę, i co najważniejsze dawają zdecydowanie radę! ESR jest niesamowicie dobry i kreuje mnóstwo sytuacji, w każdym meczu pokazał się z bardzo pozytywnej strony, kogoś do rywalizacji w składzie w tym sezonie musi mieć, bo jak się połamie to będzie pograne... oby tak nie było, teraz niech jeszcze Martinelli do tego dołączy, Partey wejdzie w rytm kiedy będzie mógł grać pełne 90 i będzie naprawdę dobrze :)

bizooon komentarzy: 692918.01.2021, 23:55

Moj ulubiony byl Keown. Nie bylo tam jakosci pilkarskich ale mial sezon czy 2 gdzie z Adamsem rzadzili i grali razem w reprze a Martin byl nie do przejscis

losnumeros komentarzy: 1318918.01.2021, 23:54

@Spejsik: Oby się ta forma utrzymała, zobaczymy co będzie. Spójrz jakie są zespoły w LE, bo jest bardzo dużo ciężkich rywali i może być bardzo ciężka droga do wygrania LE.

Rafson95 komentarzy: 1054818.01.2021, 23:51

@bizooon:
Kosa miał słabe pierwsze 1-2 sezony z wieloma babolami, ale potem jak się przystosował do BPL i zaczął wymiatać to dla mnie to jest najlepszy ŚO jakiego oglądałem na żywo w AFC. Bo Toure i Gallasa to za dużo nie widziałem i pamiętam ich trochę jak przez mgłe

losnumeros komentarzy: 1318918.01.2021, 23:50

Clattenburg o meczu z Live vs UTD. Jedyny błąd taki, że sędzia zakończył 1 połowę o 5s za wcześnie, bo Mane mógł wyjść na dogodną pozycję.

bizooon komentarzy: 692918.01.2021, 23:48

Arteta musial widziec ze Cedric na treningach kozaczy i braqo za decyzje. Nie Bella, nie Majtko-Drewnials a gosc w formie

Spejsik komentarzy: 341818.01.2021, 23:48

@losnumeros napisał: "Patrząc, że nasza forma idzie w górę, to ja bym odpuścił LE, na rzecz ligi. Jeśli faktycznie są w gazie, to dadzą radę w samej lidze, bo LE bardzo mocna w tym sezonie, a PL bardzo nierówna i może być tutaj łatwiej."
Ja tylko przypomnę, że do 4 miejsca mamy 7 pkt straty i rozegrany jeden mecz więcej. Nie rozpędzał bym się aż tak.

bizooon komentarzy: 692918.01.2021, 23:46

Tak Koscielnego widze jak o nim mysle. Nie twierdze ze sprawiedliwie ale tak mam aktualnie

losnumeros komentarzy: 1318918.01.2021, 23:46

@Rafson95 napisał: "Od w latach 2012-2016 gdzie Kosa z Perem tworzyli duet obrony traciliśmy kolejno 37, 41, 36, 36 bramek w sezonie.
To najmniejsze liczby straconych bramek w dekadzie i ostatnio lepszy wynik mieliśmy w 2007/2008 gdzie cały sezon szliśmy na mistrza a na obronie mieliśmy Clichyego, Gallasa, Toure i Sagne."

BFG i Kosa, patrząc to co grali kiedyś, to był to bardzo idealny duet. Per wolny, ale idealnie czytał grę , tym niwelował swoją wadę szybkości oraz długie nogi i główki. Francuz szybszy i bardziej dynamiczny, twardy i grał bardzo dobrze.

bizooon komentarzy: 692918.01.2021, 23:42

@Rafson95 napisał: "To tak odnosnie tego ze nie radził sobie w polu karnym ;p"
Heh. Widzisz jsk subiektywne jest ocenianie gracza po latach. Nie ogladam archiwalnych meczow ale widzialem wszystko co pokazywali na C+ i TVP od 98 roku z Arsenalem

mikowhy komentarzy: 3216 newsów: 1018.01.2021, 23:41

Auba zawodnikiem meczu XD

Rafson95 komentarzy: 1054818.01.2021, 23:40

No i jeszcze teraz doczytałem, że Lolo strzelił dla Arsenalu najwiecej bramek ze wszystkich obroncow w historii Premier League.

To tak odnosnie tego ze nie radził sobie w polu karnym ;p

bizooon komentarzy: 692918.01.2021, 23:40

Taki piekny wieczor ze nawet o Koscielnym mozna sie posprzeczac bez wyzwisk. Dzisiaj wyszlo ze AMN bedzie sprzedany w tym okienku chyba. Cedric sie zaczal dzisiaj czy jednorazowy wybryk?

Dziadyga komentarzy: 828618.01.2021, 23:39

Kurde jakby było miło jakby tak wymienic,ewentualnie dopłacić pare groszy a konkretnie mowa o Neto z Wolves za Pepe.Portugalczyk ma ten ciąg na bramek,super technike i waleczność i to bedzie mega kozak za 1-2 lata.
Juz sobie wyobrażam te skrzydełka co by sie działo ;)

losnumeros komentarzy: 1318918.01.2021, 23:39

Facet3miasto komentarzy: 52318.01.2021, 23:38

Ps. Xhaka niby nie zrobił żadnego błędu ale jak akcja jest do przodu i zanim chłop się rozejrzy to już pozamiatane :} zresztą i tak przeważnie podaje do tyłu a w najlepszym wypadku do boku. Thomas widać że ma papiery na grę w środku pola

bizooon komentarzy: 692918.01.2021, 23:38

@Simpllemann napisał: "Smith Rowe wychodził w podstawowym składzie Arsenalu 16 razy. Kanonierzy żadnego z tych meczów nie przegrali (12 zwycięstw, 4 remisy)."
Niezly pretekstvzeby zakonczyc kariere w tym momencie, prawda? (Sarkazmowane)

mario1323 komentarzy: 8918.01.2021, 23:37

@bizooon: Oczywiście, chodziło mi o to że powinien grać odkąd wyleczył kontuzję, masz rację, że gdyby nie tragiczny Willian to Emil prawdopodobnie zmarnowały się na trybunach

bizooon komentarzy: 692918.01.2021, 23:35

@Rafson95 napisał: "Wiec jak Ty mowisz, że za Kosy tracilismy multum bramek, to coś Ci się po prostu bardzo mocno myli."
Mozliwe. Pamiec zawodna bywa. Ale szczesny wrocil przed 9ta z Kosa przed soba, prawda? Uwielbialem go ale teraz mysle ze Wenger maxa z niego wyciskal, gdzie indziej moglby nie zrobic takiej kariery

Facet3miasto komentarzy: 52318.01.2021, 23:35

Aż nie wiadomo od kogo zacząć chwalić :)
Jak zwykle fajnie Saka, ESR, Tierney i na prawdę co raz lepiej wygląda Holding. Miłe zaskoczenie Soares i w końcu lepiej po przerwie Auba.
Nie zapominajmy jednak ze ostatnio przeciwnicy byli słabi (włącznie z Chelsea które jest bez formy).
Prawdziwe testy przyjdą w Southampton i z United

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52418.01.2021, 23:34

Rafson95 komentarzy: 1054818.01.2021, 23:33

No i jeszcze wtedy Flamini zagrał sezon życia na defensywnym pomocniku, warto dodać

mario1323 komentarzy: 8918.01.2021, 23:32

@Elastico07: Generał dziś zagrał jak zwykle czyli przeciętnie, choć ustrzegł się rażących błędów. IMO Premier League dla niego to za wysokie progi, pewnie w Niemczech czy Włoszech by sobie poradził

Rafson95 komentarzy: 1054818.01.2021, 23:32

@bizooon:
Bardzo się mylisz.

losnumeros komentarzy: 1318918.01.2021, 23:32

@Elastico07: Bardzo dobry mecz zagrał. Nie mogliśmy grać szybko, bo byli głęboko cofnięci, jednak było kilka szybkich akcji. Nawet Live z UTD miało problem, jak ktoś umie grać w obronie i odpowiednio przesuwać się, to jest to ciężki rywal.

Elastico07 komentarzy: 1255518.01.2021, 23:32

@Naburator napisał: "Xhaka zagrał bardzo dobrze. Nie można jednak od niego oczekiwać szybkiej i kombinacyjnej gry bo on tego po prostu nie potrafi xd"
Dlatego nie jest to zawodnik na PL a broń Boże na Arsenal a mimo wszystko gra! I to przez ile.Tielemans przed chwilą w jej wysokość wyjaśnił dlaczego.

Joker_224 komentarzy: 520418.01.2021, 23:32

@bizooon: troszkę pesos

bizooon komentarzy: 692918.01.2021, 23:30

@Kiepomen napisał: "Ja mam wrażenie, że do PSG by pasował. Wróciłby do farmerskiej ligi i może by mu poszło."
Tej.... dobre... a kogo mozemy wzamian dostac tam?

@mario1323 napisał: "Od początku sezonu domagałem się gry ESR w pierwszym składzie"
Tak. Mial grac z kontuzja.... Czekali na niego do formy musial wrocic. Nie wiadomo co by bylo gdyby nie zenujaca forma Wilkiana ale wtedy samu bysmy sie ESRa az tak nie domagali

Kiepomen komentarzy: 432918.01.2021, 23:29

@bizooon: Ja mam wrażenie, że do PSG by pasował. Wróciłby do farmerskiej ligi i może by mu poszło.

bizooon komentarzy: 692918.01.2021, 23:28

@Elastico07: general gral swoj max. Na pelnym zaangazowaniu i pod gra byl. Henderson imo nie gra duzo lepiej zazwyczaj niz on dzisiaj a ohy i ahy

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 318.01.2021, 23:28

Bylo xD?

mario1323 komentarzy: 8918.01.2021, 23:28

Od początku sezonu domagałem się gry ESR w pierwszym składzie i w końcu Mikel mnie posłuchał, czego dziś zbiera owoce

hubix108 komentarzy: 32718.01.2021, 23:28

@Elastico07: Jak dla mnie nie rzucał się w oczy. Wiec ok.

Naburator komentarzy: 278418.01.2021, 23:28

@Elastico07 napisał: "Jak wam się generał dzisiaj podobał obok Parteya.Wg mnie zagrał słabo i zdecydowanie za wolno podejmował decyzje czyli prawie tak jak zawsze.Jeżeli chemy grać efektowną szybką piłkę to zdecydowanie jego powinniśmy się pozbyć w następnej kolejności."

Elastico07 komentarzy: 1255518.01.2021, 23:27

bizooon komentarzy: 692918.01.2021, 23:27

@Kiepomen napisał: "Nie zdziwiłbym się, gdyby już Pepe chciał odejść zimą"
Nikt nie da tyle teraz co chcielibysmy wziac. Odejsc moglby jakby wymiane ciekawa ktos zaproponowal, np Everton czy Villa lub West ham ale watoe zeby ktos z PL go chcial

bizooon komentarzy: 692918.01.2021, 23:25

Kosa wygladal zawsze na niiskiego. Bob czy Mari maja wzrost i mase co daje przewage w polu karnym. Kosa musial byc szybszy zeby sie ustawic lepiej od napastnika, bo jak nie to byl przepychany. Nie bez powodu mial fryz do gory zeby sie wyzszym wydawac. Ja mam taki obraz Kosy w glowie ze idzie w powietrze i przegrywa fizycznie glowke odepchniety barkiem majac zamkniete oczy. Nic tego nie zmieni juz

losnumeros komentarzy: 1318918.01.2021, 23:25

@Kiepomen: Wypożyczenie dobrze by mu zrobiło.

hubix108 komentarzy: 32718.01.2021, 23:24

@Kiepomen: hahaha...

Kiepomen komentarzy: 432918.01.2021, 23:24

Kościelny był na tyle wybitnym obrońcą, że potrafił z mustafiego zrobić przez chwilę "talizman" (jak to brzmi w ogole teraz). Potem następne pół roku już nie dał rady, mustafi był za mocny

mario1323 komentarzy: 8918.01.2021, 23:23

Dobrze prawicie Kosa trzymał poziom przer parę ładnych lat mam nadzieję że Gabriel będzie jego następcą i zapewni nam pewność w tyłach w najbliższych latach

alexis1908 komentarzy: 360318.01.2021, 23:23

Oby Auba sie juz na dobre przełamał jak wróci ten Killer z poprzednich sezonów to będzie wielka wartość dodatnia :)

hubix108 komentarzy: 32718.01.2021, 23:22

Ja tam nie podzielam waszych zachwytów nad holdingiem. dalej uważam że gość to poziom championship. Ale wiadomo wygranego meczu nie krytykuje się.

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 118.01.2021, 23:21

@ljungberg77: Niech najpierw Liverpool wygra swój mecz zaległy, na ten moment 7.

Kiepomen komentarzy: 432918.01.2021, 23:21

Nie zdziwiłbym się, gdyby już Pepe chciał odejść zimą. Na dziś dzień jego kariera w Arsenalu jest skończona i mało prawdopodobne, że wróci do pierwszego składu. Na teraz Auba Laca ESR i Saka są nie do wyrzucenia z pierwszej 11

ljungberg77 (zawieszony) komentarzy: 202318.01.2021, 23:20