Dublet Auby i 5. czyste konto z rzędu: Arsenal 3-0 Newcastle

Dublet Auby i 5. czyste konto z rzędu: Arsenal 3-0 Newcastle 18.01.2021, 21:48, Łukasz Wandzel 1109 komentarzy

Nieco ponad tydzień temu Arsenal grał z Newcastle w FA Cup, by w tak krótkim czasie znów zmierzyć się z zespołem Srok, tym razem w 19. kolejce Premier League. Ostatnie spotkanie podopieczni Mikela Artety wygrali dopiero po dogrywce, ale dziś zdołali otworzyć wynik przed upływem 90 minut. Przed przerwą Pierre-Emerick Aubameyang zmarnował dwie dogodne sytuację, ale w drugiej połowie otworzył i ustalił wynik spotkania, walnie przyczyniając się do pewnego zwycięstwa na The Emirates.

Arsenal: Leno - Soares, Holding, Luiz, Tierney - Partey (67' Elneny), Xhaka - Saka, Smith-Rowe (82' Martinelli), Aubameyang (79' Willian) - Lacazette.

Newcastle United Darlow - Kratfh, Lascelles, Clark, Lewis - Almiron (87' Anderson), Longstaff (78' Hendrick), Shelvey, Joelington - Caroll (69' Murphy), Wilson.

Po pierwszym gwizdku sędziego Kanonierzy szybko przejęli inicjatywę i dłużej utrzymywali się przy piłce. To nie przekładało się jednak sytuacje bramkowe. Gra toczyła się w środku boiska, a ogromną rolę odgrywała w tym formacja defensywna Newcastle, ustawiona na około 30. metrze. iedy Arsenalowi udało się w końcu przedrzeć w pole karne Srok, mocno zawiódł Pierre-Emerick Aubameyang. Tylko fatum usprawiedliwiałby niemoc strzelecką Gabończyka, który mając przed sobą niemal pustą bramkę, nie zdołał dobić strzału Bukayo Saki, uderzając lewą nogą w słupek.

Kapitan londyńczyków próbował uderzać ze słabszej stopy także w 27. minucie. Emile Smith Rowe popędził wtedy przez wolną przestrzeń na lewej stronie, po czym zgrał do Aubameyanga, a ten uderzył ponad bramką. Można więc podsumować pierwszą połowę w ten sposób, że gdyby najlepszy strzelec Arsenalu w poprzednim sezonie wciąż był w formie, do przerwy byłoby już 2-0. O próbie z 40. minuty lepiej już nie wspominać. Jeśli zaś chodzi o szansę Newcastle, wyróżnić można jedynie sytuację z 24. minuty i kontratak rozpoczęty prze Mguela Almiróna. Akcja Paragwajczyka straciła impet w ostatniej fazie i goście nie zagrozili Berndowi Leno.

Po przerwie gospodarze zaczęli od groźnej akcji. Alexandre Lacazette opanował piłkę w szesnastce Srok i uderzył na bramkę między defensorami rywala. Przed utratą gola ocalił gości Darlow. Golkiper przyjezdnych w końcu jednak skapitulował. Aubameyang udowodnił, że tego wieczora nie był bohaterem tragicznym i w 50. minucie otworzył wynik spotkania. Gabończyk uparł się w tym meczu na strzelanie lewą nogą, jakby nie chciał być przewidywalny, i gdy popędził na bramkę po podaniu od Thomasa Parteya, w końcu trafił w światło bramki.

10 minut później było już 2-0. Emile Smith Rowe, który w tym meczu biegał po całej szerokości boiska, przyśpieszył grę na lewym skrzydlę, zakręcił obrońcą Newcastle i kreując ogromną przestrzeń, odnalazł w polu karnym Bukayo Sakę. Ten celnym uderzeniem wykończył akcję. W 66. minucie Arsenal zapracował na dwie dogodne okazje. Najpierw do podania Kierana Tierneya w szesnastkę nie zdążył Alexandre Lacazette. Chwilę później francuski napastnik był bliski strzelenia bramki głową. Kilkukrotnie Kanonierzy próbowali też swoich sił z dystansu, ale były to raczej uderzenia na wiwat.

W 77. minucie Cédric Soares, po klepce z Bukayo Saką, zgrał futbolówkę w okolice 10. metra, mimo że piłka była milimetry od autu bramkowego. Podanie Portugalczyka wykorzystał Pierre-Emerick Aubameyang, zaliczając dublet i ustalając wynik meczu. Gabończyk nie miał już szansy na hattricka, ponieważ po golu na 3-0 Mikel Arteta wprowadził w jego miejsce Williana, z kolei kosztem czasu Emile'a Smitha Rowe'a dał minuty na boisku Gabrielowi Martinellemu.

Wynik nie uległ już zmianie, ale poza popisami Kanonierów w ofensywie, ci spisali się również w obronie. Londyńczycy 5. raz z rzędu zanotowali czyste konto. Rob Holding był filarem defensywy Arsenalu nie tylko tego wieczoru, ale w ostatnich tygodniach. Czy to grając w parze z Pablem Marim, czy to Davidem Luizem. Drugi solidny mecz zagrał także Granit Xhaka. Szwajcar zamiast fauli na żółtą kartkę popisywał się udanymi przechwytami i można w jego grze zobaczyć poprawę w przerywaniu ataków rywali. Wisienką na torcie był występ Thomasa Parteya, który grając nieco ponad godzinę, asystował przy najtrudniejszej, bo pierwszej bramce Arsenalu.

Newcastle UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52418.01.2021, 23:20

@Marcinafc93
Do tego mecz więcej i zdecydowanie gorszy bilans bramkowy.

bizooon komentarzy: 692918.01.2021, 23:20

@Simpllemann napisał: "W formie był to zdecydowanie lepszy piłkarz od każdego obecnego obrońcy Arsenalu."
Niby tak ale goli tracilismy multum. A tu gra taki Bobby czy kolek wolny Mari i czyste konta

bizooon komentarzy: 692918.01.2021, 23:19

@LukaModric napisał: "pepe już nic.nie udowodni"
Kontuzje moga spowodowac ze nasze pepe dostanoe jeszcze szanse. Oby nie ale wiadomo jak jest zazwyczaj w Aesenalu. Jak do konca sezonu nic nie pokaze to bedzie papa pepe

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 118.01.2021, 23:18

7 pkt do top 4 a nie 10

mikowhy komentarzy: 3216 newsów: 1018.01.2021, 23:18

Pepe trzeba pogonić w letnie okienko. Gość za 80 melonów nawet w meczu z Newcastle przy 3:0 nie podnosi się z ławki.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52418.01.2021, 23:17

@bizooon napisał: "Bylo ich sporo bo gral dlugo, ale Campbell czy Adams to to nie byl"

Nikt nie mówi, że był. Jednak Koscielny z najlepszych lat był czołowym defensorem ligi. Tego odbierać mu nie można. W formie był to zdecydowanie lepszy piłkarz od każdego obecnego obrońcy Arsenalu.

losnumeros komentarzy: 1318918.01.2021, 23:17

ESR na plus technika jeszcze. Będzie genialny, byle kontuzje go omijały.

bizooon komentarzy: 692918.01.2021, 23:17

@thegunners101 napisał: "ale baboli nie wali i to najważniejsze."
Wali babole ale ma fart ostatnio nic z tego nie wynika. Jak idzie to idzie

LukaModric komentarzy: 67518.01.2021, 23:16

@ljungberg77: 10pkt to nie jest dużo ale musimy takie.mecze jak z cp wygrywac

losnumeros komentarzy: 1318918.01.2021, 23:16

ESR ma, 1,82 m i 79 kg. Jestem w szoku, on ma siłę i szybkość, ciężko kryć takiego zawodnika.

thegunners101 komentarzy: 247718.01.2021, 23:15

Rob to zawsze trzymał poziom, koleś jest inteligentny po prostu, bo dobrze radzi sobie nawet z najszybszymi skrzydłowymi w lidze. Wiadomo, w rozegraniu bogiem nie jest, ale baboli nie wali i to najważniejsze. Oby go omijały kontuzje.

LukaModric komentarzy: 67518.01.2021, 23:14

@bizooon: pepe już nic.nie udowodni przykro mi
może norwich go weźmie za buendie dorzucimy kilka piłek

ljungberg77 (zawieszony) komentarzy: 202318.01.2021, 23:14

I myk 10 pkt do 4 miejsca. ;)
Gdyby nie młode Artety już by tu nie było.
Póki co jesteśmy średniakiem, ale cieszy kolejny dobry mecz Holdinga.

losnumeros komentarzy: 1318918.01.2021, 23:13

Oglądam Jej Wysokość PL. Jak program zaczyna się po skończonym meczu w PL, to są pokazani komentatorzy z obrazem i w skrócie opowiadają o danym meczu. Obojętnie z kim jest pokazany Rafał Nahorny, to on nigdy nie zaczyna i mówi jedynie o statystkach. Mecz go nie interesuje, to jest genialne być na meczu i nie interesować się meczem xd.

bizooon komentarzy: 692918.01.2021, 23:13

@bizooon napisał: "Tak. Kosa z Perem to inny temat"
Kosa bez Pera to jak Smith bez rowa :)

schnor25 komentarzy: 1854618.01.2021, 23:12

Widzisz takiego ESR`a, przypominasz sobie jak zaczynał u Nas Jack W. Boisz się, żeby nie spotkał młodego Anglika los starszego kolegi, bo talent nieprzeciętnej próby.

bizooon komentarzy: 692918.01.2021, 23:12

@Dziadyga napisał: "Koscielny-Mertesacker - to była fenomenalna para ŚO patrząc na ostatnie 10 lat.Aż tęskno."
Tak. Kosa z Perem to inny temat

bizooon komentarzy: 692918.01.2021, 23:11

@Simpllemann napisał: "Tej regularności Anglik jeszcze nie ma"
Ok zgoda. Patrze na niego przez pryzmat kluczowych bledow ktore zapadly w pamieci. Bylo ich sporo bo gral dlugo, ale Campbell czy Adams to to nie byl

Dziadyga komentarzy: 828618.01.2021, 23:11

alexis1908 komentarzy: 360318.01.2021, 23:10

@bizooon: To ile razy Kosa nas ratowal w ostatniej dekadzie ile rozegrał wybitnych meczow. Blędy zdarzaja sie każdemu a on przez te wszystkie lata mial ich nie wiele to najlepszy SO w ostatniej dekadzie w Arsenalu :) Holding mimo kilku dobrych meczow nie ma podjazdu może kiedyś wejdzie na ten poziom :)

bizooon komentarzy: 692918.01.2021, 23:10

@LukaModric: Willian zostanie bo nikt go nie odkupi ale czy Pepe hest nam potrzebny? Ja mysle ze ma ostatnie tygodnie do konca sezonu zeby udowodnic ze moze nam dac cos wiecej niz dobra gra w grupie le z ogorkami

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52418.01.2021, 23:09

@bizooon
Choć przychylnie patrzyłem na nowy kontrakt Holdinga, to on podczas swojej przygody w Arsenalu nawet nie zbliżył się do najlepszych meczów byłego kapitana Kanonierów. Poza tym, jak wspomniał @Rafson95 - Koscielny dobrą formę prezentował przez długi czas. Tej regularności Anglik jeszcze nie ma.

bizooon komentarzy: 692918.01.2021, 23:07

@Trequartista napisał: "Nie wiadomo gdzie byłby Chambers, gdyby nie kontuzje"

@bizooon: Mari, zapomniałem. Dzięki.

@losnumeros napisał: "SO: Luiz, Holding, Gabriel, Saliba/?"
Luizowi trzeba pozwolic panienki na plazy podziwiac. Zrobi swoje. Po sezonie papa. Mari tu nie Luiz. Taki plan jest Artety IMO

Moegi14 komentarzy: 177418.01.2021, 23:06

10 miejsce :p

Malina komentarzy: 122518.01.2021, 23:06

@Dziadyga: hmm,"brak dekoncentracji"...dobra nie czepiam się, wiem co miałeś na myśli. Oczywiście masz rację.

LukaModric komentarzy: 67518.01.2021, 23:05

gramy za tydzień z soton A w między czasie FA cup?

kuade komentarzy: 73718.01.2021, 23:04

Przypominam, że Holding nie po raz pierwszy zagrał dobry mecz na średniaków, ale cieszy, że nie musimy czekać na długie piłki Luiza, żeby stworzyć groźną sytuację

Trequartista komentarzy: 536618.01.2021, 23:04

@Dziadyga:
Nie wiadomo gdzie byłby Chambers, gdyby nie kontuzje.

losnumeros komentarzy: 1318918.01.2021, 23:04

Co byście powiedzieli na taką obronę w następnym sezonie?
LO: Tierney ?
SO: Luiz, Holding, Gabriel, Saliba/?
PO: Cedric, Bellerin/?

bizooon komentarzy: 692918.01.2021, 23:04

@Simpllemann napisał: "Bardzo odważna teza dotycząca francuskiego obroń"
Ile razy Kosa nie dal rady w duzym meczu? IMO tylko Mustafi go przebija w ostatnim czasie

Gunner72 komentarzy: 167818.01.2021, 23:04

Oceny:
Leno: ++ moim zdaniem po prostu jeden z najlepszych w PL, choć dziś niewiele miał do roboty
Cedric:++ świetna asysta, fajny w defensywie, w ataku też coś skubał, ale parę rzeczy mógł zrobić lepiej
Holding: +++ najlepszy z obrony, od podpisania kontraktu zamyka mi usta swoją piękną grą. Oby tak dalej
Luiz: ++ dobre spotkanie, ale na tle Holdinga ciut gorzej
Tierney: ++/+++ w defensywie chyba bezbłędny, w ataku też fajnie, za to zostawianie serca na boisku opaska mu się zdecydowanie należy
Partey: +++ świetny, po prostu świetny. Może i bardzo dużo podań z obrońcami, ale z niego aż bije profesjonalizmem. Mam nadzieję że w takim wydaniu Thomas będzie jak najczęściej. Ogromny talent
Xhaka: +++ w tej formie jest zdecydowanie wart 40M które na niego wydaliśmy. Razem z Thomasem zdominowali środek pola, coś czego w Arsenalu bardzo brakowało od dawna. Oby tak jak najdłużej
ESR:+++ bardzo fajnie grał, szarpał, walczył, wpadła asysta; nie możemy na nim polegać tylko i wyłącznie, potrzebujemy innego kreatora, ale Emil jest świetny, trzeba mu tylko kupić żel do włosów i będziemy mieć swojego Grealisha.
Saka: +++ brameczka, jak zawsze dużo dawał z przodu. Moim zdaniem największy talent w Anglii
Lacazette: ++ zmarnował 2 świetne okazje, ale walczył, szarpał, rozgrywał, a takiego Alexa potrzebujemy
Aubameyang: ++ mimo dwóch goli nie mogę dać mu full punktów, ponieważ zmarnował 2 setki i wyglądał niemrawo w pierwszej połowie. Ale widać że się stara i oby się odblokował, bo bardzo go potrzebujemy
Zmiany
Elneny: +++, wow, chyba najlepszy techniczny występ Egipcjanina. Jakby Thomas wstąpił w jego ciało, naprawdę dobrze się to oglądało, choć współpraca z Granitem nie była już tak dobra jak Partey-Xhaka
Martinelli: + nie miał zbyt wiele czasu żeby cokolwiek pokazać, ale miło że dostaje minuty na które zasługuje.
Willian: - jedyny dziś na minus. Mnie osobiście tak bardzo nie irytował jak zwykle, ale w tej formie jest to karykatura piłkarza. Powinien dostać czas do końca sezonu, a jeśli nie pokaże nic więcej to zwyczajnie się pożegnać z Brazylijczykiem
Arteta: +++ może i wprowadził Williana, ale dzisiaj było widać jak dobry jest plan na Arsenal. Momentami wyglądaliśmy jak stary dobry Guardiola i to mi się podoba.
Drużyna: +++ za grę i chęć zdobycia 4 gola w doliczonym czasie gry. Wygląda na to, że rodzą nam się prawdziwi wojownicy z cojones
Zapraszam do dyskusji

Dziadyga komentarzy: 828618.01.2021, 23:03

Jak pisałem,ze juz ze 2 lata temu,ze Holding lepszy od Chambersa to niektórzy beke sobie robili.Potem coraz wiecej przychylnych było co do Roba a ostatnio wielu(oczywiscie niektórzy dalej twierdza,ze cienki i za wysokie progi - owszem,mają prawo do swojej opinii) ale nie zgadzam się z tymi opiniami,że słaby.Gosc jest cholernie solidny i pewny,szkoda jedynie czasami jak ma chwilowy brak dekoncentracji,czasami jakies podanie do tyłu w strone rywala i od razu palpitacje serca,jak to poprawi to bedzie kozak.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52418.01.2021, 23:02

@bizooon napisał: "Ja jrstem team Rob. Kto podskakuje?
Ze nie umie pilki podac na 30 metrow? Niech nie podaje... Z tylu pilnuje lepiej aktualnie niz Koscielny czy Mustafi kiedykolwiek"

Bardzo odważna teza dotycząca francuskiego obrońcy. Bardzo odważna.

Malina komentarzy: 122518.01.2021, 23:02

@bizooon: Tak jest! Już przed kontuzją zaczął mi się "podobać" ;-)
Z Gabrielem do pary, nie widzę inaczej. Mari i Luiz na ławkę.

Marcel90 komentarzy: 814618.01.2021, 23:02

Saka i ESR kolejny dobry mecz, Thomas po powrocie wciaz bardzo solidny. Soares mial kilka kiepskich podan ale tez zaliczyl bardzo ladna asyste, z powodzeniem moze grac za Hectora. Auba tragiczny w pierwszej polowie ale w drugiej trafil dwie bramki co cieszy. Nie uwazam zeby to bylo jego odblokowanie ale kto wie, moze akurat. Jak uwazalem, ze powinien zaczynac na lawce na ta chwile, tak po tych dwoch bramkach dalbym mu znowu szanse gry od pierwszej minuty

Alonso komentarzy: 1282418.01.2021, 23:02

W ogóle jak Arteta organizuje obronę. Co chwile inny skład, raz nie gra Tierney, raz Bellerin, był Mari a teraz jest Luiz a znowu czyste konto ugrali, nieźle. Jeszcze miesiąc temu bym go zwolnił a teraz nie mogę się doczekać spotkania z Manchesterami czy Benficą.

Alonso komentarzy: 1282418.01.2021, 23:01

polishbrigadesx komentarzy: 1020718.01.2021, 23:01

Wygraliśmy dobre spotkanie w naszym wykonaniu .

Rafson95 komentarzy: 1054818.01.2021, 23:01

@bizooon napisał: "Z tylu pilnuje lepiej aktualnie niz Koscielny czy Mustafi kiedykolwiek"

Koscielny swego czasu to był ścisły top stoperów w lidze i trzymał ten poziom kilka lat więc zejdź na ziemie

Koroniarz komentarzy: 1016318.01.2021, 23:00

Rob jeszcze ma czasami swoje wahania formy, ale ostatnio gra naprawdę bardzo równo i bardzo dobrze

Trempa (redaktor) komentarzy: 1145 newsów: 12118.01.2021, 23:00

Kiedy następny mecz ? Liga z soton czy FA CUP?

Reamoner komentarzy: 467418.01.2021, 23:00

Jeszcze 2 miesie temu jak napisałem że rob będzie za 2 lata kapitanem tej drużyny to myślałem że mnie ukrzyżują :P

bizooon komentarzy: 692918.01.2021, 23:00

@Malina napisał: "My już raczej od pięciu spotkań "sobie bierzemy" :-)"
Tylko pamietajmy z kim gralismy i ze 3/5 u siebie

drewniane_krzeslo komentarzy: 280818.01.2021, 22:59

@bizooon: Trzeba dążyć aby to była norma, a nie w każdym meczu walka o byt.

Pixeleq1 komentarzy: 39918.01.2021, 22:59

Panowie przepraszam was, że tak dużo negatywnych komentarzy piszę o Willianie, ale naprawdę kiedy Brazylijczyk podnosi się z ławki odechciewa mi się oglądać meczu, naprawdę lepiej byłoby żeby w takich momentach wchodził np balogun który dałby 10000 razy więcej w ofensywie i nawet defensywie niż były zawodnik chelsea

bizooon komentarzy: 692918.01.2021, 22:58

@Jack_Herrer napisał: "pisali tutaj, że Holding to cienias"