Dublet Auby i 5. czyste konto z rzędu: Arsenal 3-0 Newcastle

Dublet Auby i 5. czyste konto z rzędu: Arsenal 3-0 Newcastle 18.01.2021, 21:48, Łukasz Wandzel 1109 komentarzy

Nieco ponad tydzień temu Arsenal grał z Newcastle w FA Cup, by w tak krótkim czasie znów zmierzyć się z zespołem Srok, tym razem w 19. kolejce Premier League. Ostatnie spotkanie podopieczni Mikela Artety wygrali dopiero po dogrywce, ale dziś zdołali otworzyć wynik przed upływem 90 minut. Przed przerwą Pierre-Emerick Aubameyang zmarnował dwie dogodne sytuację, ale w drugiej połowie otworzył i ustalił wynik spotkania, walnie przyczyniając się do pewnego zwycięstwa na The Emirates.

Arsenal: Leno - Soares, Holding, Luiz, Tierney - Partey (67' Elneny), Xhaka - Saka, Smith-Rowe (82' Martinelli), Aubameyang (79' Willian) - Lacazette.

Newcastle United Darlow - Kratfh, Lascelles, Clark, Lewis - Almiron (87' Anderson), Longstaff (78' Hendrick), Shelvey, Joelington - Caroll (69' Murphy), Wilson.

Po pierwszym gwizdku sędziego Kanonierzy szybko przejęli inicjatywę i dłużej utrzymywali się przy piłce. To nie przekładało się jednak sytuacje bramkowe. Gra toczyła się w środku boiska, a ogromną rolę odgrywała w tym formacja defensywna Newcastle, ustawiona na około 30. metrze. iedy Arsenalowi udało się w końcu przedrzeć w pole karne Srok, mocno zawiódł Pierre-Emerick Aubameyang. Tylko fatum usprawiedliwiałby niemoc strzelecką Gabończyka, który mając przed sobą niemal pustą bramkę, nie zdołał dobić strzału Bukayo Saki, uderzając lewą nogą w słupek.

Kapitan londyńczyków próbował uderzać ze słabszej stopy także w 27. minucie. Emile Smith Rowe popędził wtedy przez wolną przestrzeń na lewej stronie, po czym zgrał do Aubameyanga, a ten uderzył ponad bramką. Można więc podsumować pierwszą połowę w ten sposób, że gdyby najlepszy strzelec Arsenalu w poprzednim sezonie wciąż był w formie, do przerwy byłoby już 2-0. O próbie z 40. minuty lepiej już nie wspominać. Jeśli zaś chodzi o szansę Newcastle, wyróżnić można jedynie sytuację z 24. minuty i kontratak rozpoczęty prze Mguela Almiróna. Akcja Paragwajczyka straciła impet w ostatniej fazie i goście nie zagrozili Berndowi Leno.

Po przerwie gospodarze zaczęli od groźnej akcji. Alexandre Lacazette opanował piłkę w szesnastce Srok i uderzył na bramkę między defensorami rywala. Przed utratą gola ocalił gości Darlow. Golkiper przyjezdnych w końcu jednak skapitulował. Aubameyang udowodnił, że tego wieczora nie był bohaterem tragicznym i w 50. minucie otworzył wynik spotkania. Gabończyk uparł się w tym meczu na strzelanie lewą nogą, jakby nie chciał być przewidywalny, i gdy popędził na bramkę po podaniu od Thomasa Parteya, w końcu trafił w światło bramki.

10 minut później było już 2-0. Emile Smith Rowe, który w tym meczu biegał po całej szerokości boiska, przyśpieszył grę na lewym skrzydlę, zakręcił obrońcą Newcastle i kreując ogromną przestrzeń, odnalazł w polu karnym Bukayo Sakę. Ten celnym uderzeniem wykończył akcję. W 66. minucie Arsenal zapracował na dwie dogodne okazje. Najpierw do podania Kierana Tierneya w szesnastkę nie zdążył Alexandre Lacazette. Chwilę później francuski napastnik był bliski strzelenia bramki głową. Kilkukrotnie Kanonierzy próbowali też swoich sił z dystansu, ale były to raczej uderzenia na wiwat.

W 77. minucie Cédric Soares, po klepce z Bukayo Saką, zgrał futbolówkę w okolice 10. metra, mimo że piłka była milimetry od autu bramkowego. Podanie Portugalczyka wykorzystał Pierre-Emerick Aubameyang, zaliczając dublet i ustalając wynik meczu. Gabończyk nie miał już szansy na hattricka, ponieważ po golu na 3-0 Mikel Arteta wprowadził w jego miejsce Williana, z kolei kosztem czasu Emile'a Smitha Rowe'a dał minuty na boisku Gabrielowi Martinellemu.

Wynik nie uległ już zmianie, ale poza popisami Kanonierów w ofensywie, ci spisali się również w obronie. Londyńczycy 5. raz z rzędu zanotowali czyste konto. Rob Holding był filarem defensywy Arsenalu nie tylko tego wieczoru, ale w ostatnich tygodniach. Czy to grając w parze z Pablem Marim, czy to Davidem Luizem. Drugi solidny mecz zagrał także Granit Xhaka. Szwajcar zamiast fauli na żółtą kartkę popisywał się udanymi przechwytami i można w jego grze zobaczyć poprawę w przerywaniu ataków rywali. Wisienką na torcie był występ Thomasa Parteya, który grając nieco ponad godzinę, asystował przy najtrudniejszej, bo pierwszej bramce Arsenalu.

Newcastle UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Placio komentarzy: 256318.01.2021, 22:47

Willian XDDDDD

exitpl komentarzy: 595 newsów: 118.01.2021, 22:47

Willian to jest szef. Nie pamiętam takiego regresu.

bizooon komentarzy: 697918.01.2021, 22:46

@Dziadyga napisał: "przed meczem pisałem,że czuje optymizm i 4-0 :D wiec blisko."
Ja nawet postawilem na naszych :D

ELAdzik komentarzy: 251018.01.2021, 22:46

Szczerze nie wiem kto jest gorszy jak wchodzi Pepe czy Willian. Ciężki wybór tak naprawdę.

mruw komentarzy: 413718.01.2021, 22:46

Elneny ładnie dzisiaj

Pixeleq1 komentarzy: 39918.01.2021, 22:46

@ArsenalChampion: okej przepraszam, mój błąd ale warto płacić mu te pieniądze za takie świetnie zagrania xd

Xhaka znowu dzisiaj rzadzi. Elneny wszedl i wie ze nie musi zwalnoia tempa szuka od razu podania

Barney komentarzy: 2100618.01.2021, 22:45

Nie da się patrzyc na tego williana

Dziadyga komentarzy: 835318.01.2021, 22:45

Ale wynik sie prawie sprawdził,bo chwile przed meczem pisałem,że czuje optymizm i 4-0 :D wiec blisko.

MuodyWenger komentarzy: 1588 newsów: 1218.01.2021, 22:45

nie wierzę w to co piszę ale Generał dziś dzieli i rządzi w środku pola. 2 dobry mecz z rzędu najbardziej przeze mnie nielubianego zawodnika AFC dekady

Alonso komentarzy: 1282418.01.2021, 22:45

@Malina: Jestem, Holding jak transfer. Chociaż on już zaczynał dobrze grać przed zerwaniem więzadeł.

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 318.01.2021, 22:45

Sędzia zapomniał kartek na dziś czy jak?

ArsenalChampion komentarzy: 810318.01.2021, 22:45

@Pixeleq1: wilian zarabia 100k tygodniowo

harry86 komentarzy: 81918.01.2021, 22:44

Apeluje do administratorów aby obelgi w stronę Williana nie były karane.

sebastix11 komentarzy: 599518.01.2021, 22:44

Ten faul las lascallesa to czerwo na martinelllim specjalnie tym lokciem poszedl

Pixeleq1 komentarzy: 39918.01.2021, 22:43

WOW ale podania Williana, warto płacić mu te 200k tygodniowo

mruw komentarzy: 413718.01.2021, 22:43

@Dainc: nie jestem żadnym hejterem Xhaki, potrafię docenic jak gra dobry mecz, ale mi się dzisiaj nie podobał, przynajniej w ofensywie

arsenallord komentarzy: 29749 newsów: 11718.01.2021, 22:42

Pepe ostatni w kolejce

Mickeylo komentarzy: 277118.01.2021, 22:42

Willian nawet o tym nie mysl

Gunner72 komentarzy: 167818.01.2021, 22:42

Wiadomo ze Partey>>>Xhaka, ale Szwajcar wyglądał przy Thomasie co najmniej bardzo solidnie

mruw komentarzy: 413718.01.2021, 22:41

@Dainc: własnie mi się wydaje, że często psuł to co zaczynał Partey, niby dobrze się ustawiał, ale potem spowaniał akcję i ogólnie nie do konca się rozumiał z naszym nowym gwiazdorem

ELAdzik komentarzy: 251018.01.2021, 22:41

Tylko nie on. Laca bierz to.

Kub4 komentarzy: 42918.01.2021, 22:41

Willian sobie poradzi XDDDD

Malina komentarzy: 122618.01.2021, 22:41

Holding = spokój. Niech napiszą coś mądrego (jeżeli potrafią) wieczni krytycy Rob'a. Albo lepiej nie.
Już niebawem Holding-Gabriel razem, więc mamy coraz pewniejszy środek.

bizooon komentarzy: 697918.01.2021, 22:40

Gabi z wolnego!

Laca do 90" walczy

cvp komentarzy: 110518.01.2021, 22:40

@Joker_224 napisał: "Nie zrozumiem tego Williana mając Pepe i Gabiego"
A ja rozumiem to tak, że musimy mieć kogoś na zastępstwo ESR I naturalnym wyborem powinien być Willian, ale xhlop nie ma formy. Trzeba więc dawać mu szanse

Dainc komentarzy: 84718.01.2021, 22:40

@mruw: Po prostu ma inne zadania na boisku...
Jeśli ktoś uważa, że Xhaka gra słaby mecz dzisiaj, to jest to złośliwość. Jeden z jaśniejszych punktów zespołu.

Marcinafc93 komentarzy: 32843 newsów: 118.01.2021, 22:40

Holding mi się dziś bardzo podoba, pewny i stoicki spokój

bizooon komentarzy: 697918.01.2021, 22:39

Gabi noe podpalaj sie bo Arteta patrzy a woli Williana

Gunnerrsaurus komentarzy: 1190918.01.2021, 22:39

@kamo99111 napisał: "Teraz już wiadomo dlaczego Ozil tak łatwo odszedł - ma godnego następce w postaci Auby. Przecież Gabon nas sabotuje jak nic!!!"

Pecha miał biedaczek że 2 razy mu piłka zeszła i wpadła do siatki

mruw komentarzy: 413718.01.2021, 22:39

Xhaka dla mnie wyglądał przy Parteyu jak junior. Nie jest to zły zawodnik, ale widać, że do szybszej, ciekawszej gry sie nie nadaje.

Pixeleq1 komentarzy: 39918.01.2021, 22:38

De bruyne lepiej wygląda w czerwono białych barwach niż niebieskich

Patriko komentarzy: 530118.01.2021, 22:38

No jeszcze jak Willian dzisiaj strzeli to ja jestem Andrzej Duda.

ELAdzik komentarzy: 251018.01.2021, 22:38

Mr. 80 mln chyba już go mają dość. Ale i tak pewnie będą się wymieniać raz wejdzie Pepe innym razem William.

MCX018 komentarzy: 138818.01.2021, 22:37

Ale Arteta jest durny. Auba gra najlepszy mecz od iluś tam spotkań, a on go ściąga za Williana.

Slaviola komentarzy: 1237718.01.2021, 22:36

Jest i Gabi :D

cieniak14 komentarzy: 172818.01.2021, 22:36

@Dziadyga: no a jaki sens wrzucać typa,ktory mial uraz z kostka przy wyniku 3:0?

Mickeylo komentarzy: 277118.01.2021, 22:36

Lord Willian

Pixeleq1 komentarzy: 39918.01.2021, 22:36

Toć nawet David Luiz daje więcej w ofensywie niż Willian

bizooon komentarzy: 697918.01.2021, 22:35

@cvp napisał: "Ktoś tu pisał, że Cedric gra słabo"
Ja tak pisalem bo do 30 minuty wszystkie podania do przeciwnika, pgarnal sie gosc