Dublet Auby i 5. czyste konto z rzędu: Arsenal 3-0 Newcastle

Dublet Auby i 5. czyste konto z rzędu: Arsenal 3-0 Newcastle 18.01.2021, 21:48, Łukasz Wandzel 1109 komentarzy

Nieco ponad tydzień temu Arsenal grał z Newcastle w FA Cup, by w tak krótkim czasie znów zmierzyć się z zespołem Srok, tym razem w 19. kolejce Premier League. Ostatnie spotkanie podopieczni Mikela Artety wygrali dopiero po dogrywce, ale dziś zdołali otworzyć wynik przed upływem 90 minut. Przed przerwą Pierre-Emerick Aubameyang zmarnował dwie dogodne sytuację, ale w drugiej połowie otworzył i ustalił wynik spotkania, walnie przyczyniając się do pewnego zwycięstwa na The Emirates.

Arsenal: Leno - Soares, Holding, Luiz, Tierney - Partey (67' Elneny), Xhaka - Saka, Smith-Rowe (82' Martinelli), Aubameyang (79' Willian) - Lacazette.

Newcastle United Darlow - Kratfh, Lascelles, Clark, Lewis - Almiron (87' Anderson), Longstaff (78' Hendrick), Shelvey, Joelington - Caroll (69' Murphy), Wilson.

Po pierwszym gwizdku sędziego Kanonierzy szybko przejęli inicjatywę i dłużej utrzymywali się przy piłce. To nie przekładało się jednak sytuacje bramkowe. Gra toczyła się w środku boiska, a ogromną rolę odgrywała w tym formacja defensywna Newcastle, ustawiona na około 30. metrze. iedy Arsenalowi udało się w końcu przedrzeć w pole karne Srok, mocno zawiódł Pierre-Emerick Aubameyang. Tylko fatum usprawiedliwiałby niemoc strzelecką Gabończyka, który mając przed sobą niemal pustą bramkę, nie zdołał dobić strzału Bukayo Saki, uderzając lewą nogą w słupek.

Kapitan londyńczyków próbował uderzać ze słabszej stopy także w 27. minucie. Emile Smith Rowe popędził wtedy przez wolną przestrzeń na lewej stronie, po czym zgrał do Aubameyanga, a ten uderzył ponad bramką. Można więc podsumować pierwszą połowę w ten sposób, że gdyby najlepszy strzelec Arsenalu w poprzednim sezonie wciąż był w formie, do przerwy byłoby już 2-0. O próbie z 40. minuty lepiej już nie wspominać. Jeśli zaś chodzi o szansę Newcastle, wyróżnić można jedynie sytuację z 24. minuty i kontratak rozpoczęty prze Mguela Almiróna. Akcja Paragwajczyka straciła impet w ostatniej fazie i goście nie zagrozili Berndowi Leno.

Po przerwie gospodarze zaczęli od groźnej akcji. Alexandre Lacazette opanował piłkę w szesnastce Srok i uderzył na bramkę między defensorami rywala. Przed utratą gola ocalił gości Darlow. Golkiper przyjezdnych w końcu jednak skapitulował. Aubameyang udowodnił, że tego wieczora nie był bohaterem tragicznym i w 50. minucie otworzył wynik spotkania. Gabończyk uparł się w tym meczu na strzelanie lewą nogą, jakby nie chciał być przewidywalny, i gdy popędził na bramkę po podaniu od Thomasa Parteya, w końcu trafił w światło bramki.

10 minut później było już 2-0. Emile Smith Rowe, który w tym meczu biegał po całej szerokości boiska, przyśpieszył grę na lewym skrzydlę, zakręcił obrońcą Newcastle i kreując ogromną przestrzeń, odnalazł w polu karnym Bukayo Sakę. Ten celnym uderzeniem wykończył akcję. W 66. minucie Arsenal zapracował na dwie dogodne okazje. Najpierw do podania Kierana Tierneya w szesnastkę nie zdążył Alexandre Lacazette. Chwilę później francuski napastnik był bliski strzelenia bramki głową. Kilkukrotnie Kanonierzy próbowali też swoich sił z dystansu, ale były to raczej uderzenia na wiwat.

W 77. minucie Cédric Soares, po klepce z Bukayo Saką, zgrał futbolówkę w okolice 10. metra, mimo że piłka była milimetry od autu bramkowego. Podanie Portugalczyka wykorzystał Pierre-Emerick Aubameyang, zaliczając dublet i ustalając wynik meczu. Gabończyk nie miał już szansy na hattricka, ponieważ po golu na 3-0 Mikel Arteta wprowadził w jego miejsce Williana, z kolei kosztem czasu Emile'a Smitha Rowe'a dał minuty na boisku Gabrielowi Martinellemu.

Wynik nie uległ już zmianie, ale poza popisami Kanonierów w ofensywie, ci spisali się również w obronie. Londyńczycy 5. raz z rzędu zanotowali czyste konto. Rob Holding był filarem defensywy Arsenalu nie tylko tego wieczoru, ale w ostatnich tygodniach. Czy to grając w parze z Pablem Marim, czy to Davidem Luizem. Drugi solidny mecz zagrał także Granit Xhaka. Szwajcar zamiast fauli na żółtą kartkę popisywał się udanymi przechwytami i można w jego grze zobaczyć poprawę w przerywaniu ataków rywali. Wisienką na torcie był występ Thomasa Parteya, który grając nieco ponad godzinę, asystował przy najtrudniejszej, bo pierwszej bramce Arsenalu.

Newcastle UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
LeBob komentarzy: 152318.01.2021, 22:58

Drużynę buduje się od obrony, jestem dobrej myśli.

Koroniarz komentarzy: 1018018.01.2021, 22:58

Nie chce zapeszać ale jak wróci Mari to Mikel będzie miał do dyspozycji wszystkich zdrowych zawodników. Nawet licząc jedną kontuzję to ja osobiście nie pamiętam takiej sytuacji w Arsenalu, żeby niemalże cały skąłd był zdrowy

Malina komentarzy: 122618.01.2021, 22:57

@Marcinafc93: ciułają punkciki raczej Utd. i Chelsea. Zwłaszcza M.U., od dwóch miechów ciułali po jednej bramce w doliczonym i znaleźli sie na No.1. My już raczej od pięciu spotkań "sobie bierzemy" :-)

DeWu komentarzy: 85418.01.2021, 22:57

@drewniane_krzeslo: Balogun nie dostanie szansy, poki nie podpisze nowego kontraktu, bo tak by było podbijanie jego wartosci, w momencie, gdy i tak oddajemy go za darmo

kuade komentarzy: 73718.01.2021, 22:56

Imo właśnie pierwszy mecz od chelsea zagraliśmy dobrą pierwszą połowę, mimo że nie strzeliliśmy

harry86 komentarzy: 81818.01.2021, 22:56

I teraz ten remis z Crystal Palace boli jeszcze bardziej...
Ale cóż, idziemy dalej, ten sezon jest po prostu niesamowity

bizooon komentarzy: 693018.01.2021, 22:56

@LeBob napisał: "Rob i Gabriel to może być środek obrony na lata."
Kto tam wie. Sytuacja dynamiczna moze sie okazac ze skonczyny sezon para Rekik Elneny

losnumeros komentarzy: 1318918.01.2021, 22:56

Mimo, że jestem ArtetaOut, Mikel zdobywa u mnie coraz większy kredyt zaufania, ale jeszcze ma dużo do zrobienia i udowodnienia. Zobaczymy jak to będzie wyglądać do końca lutego, bo będzie kilka bardzo dobrych sprawdzianów, do wykazania się.

Jack_Herrer komentarzy: 6193 newsów: 19218.01.2021, 22:56

@silvano95: jak to? Przecież pisali tutaj, że Holding to cienias

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 318.01.2021, 22:55

Niezłe objawienie z tym ESR, miałem nadzieję, że będzie grać dobrze bo wyglądał na takiego na wypożyczeniu co jest pod grą, ciągnie piłę do przodu i coś tam strzela/asystuje, ale nie spodziewałem się, że będzie takim chłopem co ciągnie zespół do przodu.

bizooon komentarzy: 693018.01.2021, 22:55

@drewniane_krzeslo napisał: "Tak mecz powinien być z każdym średniakiem"
Shit happens. Tak sie nie da w kazdym meczu ale w 3 na 4 ze sredniakami tak musi byc jak sie chce o top4 nyslec

LeBob komentarzy: 152318.01.2021, 22:55

Rob i Gabriel to może być środek obrony na lata.

Henry90 komentarzy: 6118.01.2021, 22:55

1. Auba powinien zaczynać mecz na ławce
2. Bo w drugiej dziś zagrał bardzo skutecznie
3. Partey to kapitalny piłkarz, z przeglądem pola, z odbiorem, nieszablonowym zagraniem
4. Saka dalej jest naszym najlepszym piłkarzem w sezonie
5. O dziwo bardzo pewny występ Luiza
6. Pierwsza połowa do zapomnienia, druga do zapamiętania

To były moje strzały z armaty

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52418.01.2021, 22:55

Najbliższe mecze będą prawdziwym testem dla Arsenalu, bo nie ma się co oszukiwać - zwycięstwa z Newcastle czy WBA były obowiązkiem. Tym bardziej szkoda straconych oczek z CP.

exitpl komentarzy: 595 newsów: 118.01.2021, 22:55

Jestem ciekawy jak wyglądałby Torreira z Parteyem ale chyba Lucas jednak lepiej będzie czuł się w hiszpańsko języcznej drużynie.

bizooon komentarzy: 693018.01.2021, 22:54

@silvano95 napisał: "first time since the 2008/09 season"
W kobcu efekt Attety. Tego chcielismy. Przyszedl ooprawic obrone a chyba nikt z nas by nie powiedzial przed sezonem ze Holding wygryzie Luiza. Nikt by nie powiedzial po 10 kolejkach ze bedzie pierwszy do gry a tak jest. I Leno daje rade poki co. Oby tak dalej

- zero kartek w Arsenalu;

Cieszy odblokowanie Auby natomiast znowu motorem napędowym Arsenalu byli Saka i Smith-Rowe chłopaki byli wszędzie i byli bardzo kreatywni to bardzo dobrze wyglądało. Smuci tylko, że szansy nie dostał Folarin Balogun. Chłopak ma potencjał i jako potencjalny zmiennik Auby mógłby z młodymi + Laca coś jeszcze strzelić.

Mam nadzieję, że Folarinowi Mikel da szansę do będzie to wielka strata jeżeli taki talent odejdzie zwłaszcza, że boiskowe argumenty przemawiają za tym, żeby szansę takową dostał.

Oby tak dalej Arsenal !

Placio komentarzy: 256318.01.2021, 22:54

@stahustaszku
Szkoda , chłopak nie potrafi kompletnie operować piłką. W obronie jest bardzo dobrze.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 318.01.2021, 22:54

Dobra, dawac to City i Barista nauczy Pepa, jak sie parzy kawe

BizoNxd6 komentarzy: 288018.01.2021, 22:54

No jak Luiz odejdzie to para Holdinho z Gabrielem jak się patrzy, defensywa dziś super, Cerdic musi na dłużej zostać w 11 z Tierneyem bardzo fajnie się włączali w akcje ofensywne.

SemperFidelis47 komentarzy: 53918.01.2021, 22:54

Muszę zwrócić honor , naszczescie w 2 połowie odrobiliśmy zadanie domowe. Na plus prawie cały zespół mnie irytuje Luiz jest niepewny elektryczny czekam na powrót Gabriela do pary z pewnym Holdingiem. Cedric w 2 połowie fajnie. Na plus ESR SAKA I PARTEY widać jest ta jakość . Zobaczymy co w meczu ze świętymi

kiko55555 komentarzy: 35318.01.2021, 22:54

@stahustaszku: holding plus Gabriel obrona na lata. Do tego mam nadzieję dojdzie saliba

Reamoner komentarzy: 467418.01.2021, 22:53

wygraliśmy więc można obejrzeć jej wysokość :P
jak przegrywamy to ide spać

Wisnia44 komentarzy: 75818.01.2021, 22:53

Sprawdźcie sobie forme Arsenalu w ostatnich 5 meczach. Aż szkoda tego meczu z Crystal Palace.

Slaviola komentarzy: 1237718.01.2021, 22:53

No Panie Mikel.

Wygląda to coraz lepiej, brawo!

Tylko tak dalej. COYG!

stahustaszku komentarzy: 66518.01.2021, 22:52

Ta rozmowa Holdinga z Arteta od razu po końcowym gwizdku myślę że sporo pokazuje. Że Holding to wg Artety pewniak na ŚO w tym momencie i ma być jednym z liderów tej drużyny

bizooon komentarzy: 693018.01.2021, 22:52

@Dziadyga napisał: "mało kiedy sie zdarza,ze jak sie obstawi naszych to wygrywają"
Wiem ale jakos tak bylo czuc ze z kim jak nie z Newcastle

Koroniarz komentarzy: 1018018.01.2021, 22:52

I połowa do zapomnienia, w II wreszcie odpaliliśmy armaty :)

silvano95 komentarzy: 981218.01.2021, 22:52

Arsenal have kept five clean sheets in a row across all competitions for the first time since the 2008/09 season.

mikowhy komentarzy: 3216 newsów: 1018.01.2021, 22:52

Noo i co tam marudy u was? 0:0 albo 0:1 Andy Carroll tak?

Loka komentarzy: 33218.01.2021, 22:52

Wrzuci ktoś oceny pomeczowe(pytanie bardziej do administratorów tej strony)?

kiko55555 komentarzy: 35318.01.2021, 22:52

Dobrze że tak świetnie zaczęli grać ESR, saka, martinelli to może wreszcie nie będzie trzeba oglądać wiliana i pepe. Partey w środku z xhaka tez idealnie. Thomas świetnie rozgrywa i podejmuje dobre decyzje. Laca walczy biega wywalcza faule. Boki obrony ciągle pod gra. Środek obrony bardzo pewny. No i wreszcie auba się przełamał. Oby tak grała ta drużyna już do końca sezonu

Sandbead komentarzy: 342618.01.2021, 22:51

@exitpl: @exitpl napisał: "Willian to jest szef. Nie pamiętam takiego regresu"
A Alexis w United? Xd

bizooon komentarzy: 693018.01.2021, 22:51

@EloHelo napisał: "Rob rzeczywiście odnalazł w końcu formę i wygląda bardzo pewnie :)"
Tye lat czekania i nadziei. Serio to go do repryb wezma jak nic. Niech tylko go kontuzje omijaja

schnor25 komentarzy: 1854618.01.2021, 22:51

Niby 3:0, tyle strzelonych przez Nas bramek to święto, ale nie mogę się oprzeć wrażeniu iż dalej byliśmy przeciętni, a Newcastle było dzisiaj po prostu beznadziejne. Nie, żeby umniejszać dzisiejszy sukces, 3 bramki, czyste konto, odblokowanie się Auby, grę młodych. Ale ten mecz nic nie znaczy, nie zmienia...dalej mozolnie idziemy do przodu, mamy wzloty i upadki (tych ostatnich na szczęście mniej).

ELAdzik komentarzy: 250918.01.2021, 22:51

W sumie to nie ma dziś do kogo za bardzo się przyczepić. No oprócz Willian bo to jest porażka. Niech postąpi jak Ozil rozwiąże kontrakt nikt płakać nie będzie.

Dziadyga komentarzy: 829918.01.2021, 22:51

@bizooon napisał: "Ja nawet postawilem na naszych :D"

Gratulacje.Bo to mało kiedy sie zdarza,ze jak sie obstawi naszych to wygrywają,bo zazwyczaj to jest jednak psikus.. :D

radzio_TRN komentarzy: 2723 newsów: 1318.01.2021, 22:51

Obrona NARESZCIE funkcjonuje jak trzeba. 5 z rzędu czyste konto, masakra.

EloHelo komentarzy: 2218.01.2021, 22:50

@Malina: chociaż Mari też bardzo solidnie wyglądał w ostatnich meczach i chętnie bym go razem z Gabriele zobaczył z tyłu.... Ale Rob rzeczywiście odnalazł w końcu formę i wygląda bardzo pewnie :)

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 118.01.2021, 22:49

No i cześć, no i fajnie. Jedziemy dalej ciułamy punkciki

ostriket komentarzy: 662818.01.2021, 22:49

No i Auba już w innym humorze :D

Pixeleq1 komentarzy: 39918.01.2021, 22:49

Kolejny świetny mecz Williana naprawdę mikel popełnia błąd nie wystawiając go do boju od 1 minuty XDD

LeBob komentarzy: 152318.01.2021, 22:49

Co się tak przy****liście dziś do Xhaki? Gość w ostatnim czasie gra bardzo dobrze. Czyści, gra na jeden kontakt przyśpieszając grę, nie fauluje głupio... czego chcieć więcej?

KapitanJack10 komentarzy: 5409 newsów: 418.01.2021, 22:49

Jak nic się nie zmieni, to mamy 5 z rzędu czyste konto, a w 6 ostatnich meczach jedną straconą bramkę.
A półtora roku temu Watford oddawał 30 strzałów na naszą bramkę.
Może Arteta nie stworzył widowiskowej ekipy, ale obronę ogarnął bez dwóch zdań.

Dainc komentarzy: 84718.01.2021, 22:48

@mruw: Nie wiem, ja to inaczej odebrałem. W każdym zespole musi być motorniczy, który rozrzuca piłki, czasem zwalniając akcje.