Kiwior z golem! Arsenal 4-1 Newcastle

Kiwior z golem! Arsenal 4-1 Newcastle 24.02.2024, 23:10, Łukasz Wandzel 1305 komentarzy

Podchodząc do rywalizacji z Newcastle United, Arsenal nie tylko udowodnił, że mecz z FC Porto zostawił w portugalskiej szatni, ale także zagrał z taką intensywnością, jakby w środę nie występował w Lidze Mistrzów. Kanonierzy zaliczyli mocny początek i strzelili 2 gole, dzięki czemu szybko ustawili sobie spotkanie z ekipą Eddiego Howe'a.

W pierwszej połowie goście wyglądali bardzo słabo na tle londyńczyków, jednak gdy w drugiej poprawili swoją grę, było już za późno. Następnie podopieczni Mikela Artety zdobyli kolejne 2 bramki, a hiszpański szkoleniowiec dał odpocząć kluczowym piłkarzom i wprowadził rezerwowych.

Składy obu drużyn

Arsenal: Raya – White, Saliba, Gabriel, Kiwior – Odegaard (76' Smith Rowe), Rice, Jorginho (89' Elneny) – Saka (76' Nelson), Havertz (76' Nketiah), Martinelli (64' Trossard)

Newcastle: Karius – Trippier, Shar, Botman (73' Lascelles), Livramento (73' Burn) – Longstaff, Guimaraes (73' Willock), Miley – Almiron (64' Murphy), Isak (64' Barnes), Gordon

Spotkanie z Newcastle Kanonierzy zaczęli bardzo ofensywnie. Jakub Kiwior i Ben White grali jako wahadłowi, będąc przez długi czas ustawieni wysoko na skrzydłach. Z kolei w środku pola Declanowi Rice'owi partnerował Jorginho, który w pierwszej połowie nieustannie rozsyłał podania do kolegów z zespołu.

Z kolei Sroki nie wykorzystały pojedynczych sytuacji, które pozwoliłyby jak równy z równym powalczyć z Arsenalem. Zawodnicy Newcastle ulegali pressingowi, popełniali dużo indywidualnych błędów, grając z w bramce z tak naprawdę trzecim bramkarzem – Lorisem Kariusem.

Niemiecki golkiper po raz pierwszy skapitulował już w 18. minucie po rzucie rożnym. Gabriel uderzył piłkę głową, a futbolówka jak w Pinballu odbijała się między Kariusem, Tino Livramento i Svenem Botmanem, aż przekroczyła linię bramkową. Temu ostatniemu przypisano autorstwo trafienia samobójczego.

Kilka minut później Jorginho fantastycznie wypatrzył wybiegającego Martinellego, który opanował piłkę w polu karnym i spod linii końcowej wycofał na 5. metr, skąd gola na 2-0 zdobył Kai Havertz.

Przyjezdni zaliczyli lepszy fragment gry dopiero w drugiej połowie, jednak w 65. minucie Bukayo Saka pozbawił gości złudzeń. Skrzydłowy Arsenalu przedryblował na prawej stronie Livramento i wpisał się na listę strzelców, uderzając na długi słupek. Parę minut później było już 4-0: w 69. minucie gola głową po rzucie rożnym zdobył Jakub Kiwior.

W końcówce podopiecznym Eddiego Howe'a udało się zdobyć gola honorowego za sprawą rezerwowych. Wchodzący z ławki Dan Burn dośrodkował piłkę, którą głową do siatki wpakował były piłkarz Arsenalu – Joe Willock. Bliski trafienia w doliczonym czasie gry był też jego kolega z akademii, Emile Smith Rowe.

Newcastle UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Furgunn komentarzy: 925403.03.2024, 18:15

I co ten Hag teraz powie? Że byli świetni i gdyby mecz trwał 45 minut to by wygrali?

executer1 komentarzy: 265903.03.2024, 18:15

City i Liverpool się potkną max 1-2 razy do końca sezonu nie licząc meczu miedzy sobą. Żeby coś ugrać trzeba będzie wygrać na Etihad i nie stracić żadnych punktów do meczu z United i Spurs.
Ciężka sprawa

WukaEs komentarzy: 29803.03.2024, 18:14

Zdradzę wam sekret. Każda z drużyn TOP3 straci jeszcze jakieś punkty. nie gorączkujcie się.

redmitch komentarzy: 7403.03.2024, 18:14

United = Forest? :D

kylo100 komentarzy: 371203.03.2024, 18:14

@WukaEs: Po degradancji do Conference ;)

D14 komentarzy: 436603.03.2024, 18:14

Przeciez utd tutaj wyglada gorzej niż jakies Sheffield albo inne Burnley xD tu gra tylko jedna druzyna

Barney komentarzy: 2098603.03.2024, 18:13

Niestety lfc i City nie potrąciły pkt marne nasze szanse

enrique komentarzy: 1922503.03.2024, 18:13

@Piotrek95: A Tobie widzę znowu się nudzi... 150 vs 0 Ci nie wystarczyło?

WukaEs komentarzy: 29803.03.2024, 18:13

Kiedy ten Guardiola odchodzi z City?

Ashmadia komentarzy: 174803.03.2024, 18:13

@miki9971 napisał: "Znowu będą ochy i achy na temat Fodena, że to World Class już itd"
Będą to słuszne ochy i achy.

Arsenal2004 komentarzy: 375003.03.2024, 18:12

No i po UTD

Piotrek95 komentarzy: 964503.03.2024, 18:12

@enrique napisał: "Przecież City gra tak od miesięcy, na co liczyliście?"

Co ty znowu dziś gotujesz, jak gra od miesięcy? Myślisz że oni mają w scenariuszu tracić bramkę i strzelać dopiero w ostatnim kwadransie?

miki9971 komentarzy: 6552 newsów: 203.03.2024, 18:11

Znowu będą ochy i achy na temat Fodena, że to World Class już itd

Mastec30 komentarzy: 622503.03.2024, 18:11

Jak już ma City wygrać ten mecz to dobrze że po bramkach Fodena a nie Haalanda. Przynajmniej w FPL awansuje

Piotrek95 komentarzy: 964503.03.2024, 18:11

Jaki ręcznik z Onany, fajnie że nabił sobie % obron przez słaba obronę United, która dopuszcza do 30 strzałów w każdym meczu

Ale w kluczowym momencie musi puścić szmatę

enrique komentarzy: 1922503.03.2024, 18:11

Przecież City gra tak od miesięcy, na co liczyliście?

Theo44 komentarzy: 427603.03.2024, 18:11

Bezuzyteczne junajted. Do niczego sie nadaja.

Pires9999 komentarzy: 118303.03.2024, 18:11

To było wiadome

KapitanJack10 komentarzy: 5419 newsów: 403.03.2024, 18:10

I na co ten United w tej lidze w ogóle jest? Sami dla siebie o nic nie grają, a jak mają okazję do czegoś się przydać to się wywalają na ostatniej prostej..

enrique komentarzy: 1922503.03.2024, 18:09

@enrique napisał: "Jakie ma znaczenie jaki jest teraz wynik, przyjdzie 80 minuta, City jak zwykle się obudzi, raz dwa i będzie 2:1, 3:2 czy 4:3."

kylo100 komentarzy: 371203.03.2024, 18:09

Coż farczester gówniany jak zwykle.

gregory3213 komentarzy: 90703.03.2024, 18:09

United jak z nami na Emirates. Gol Rashforda i porażka.

M4rcin komentarzy: 156403.03.2024, 17:54

@Mastec30 napisał: "Ale czemu tam Rashford szukał na siłę faulu. Przecież na luzie mógł się na nogach utrzymać a sytuacja była dużo pewniejsza niż ewentualny rzut wolny"
Pewnie liczył na czerwoną dla walkera, ale nawet gdyby tam był faul to maks zolta

Womanizer komentarzy: 992803.03.2024, 17:53

Dobra panie Turek kończ pan ten mecz. Już wystarczy na dzisiaj.

D14 komentarzy: 436603.03.2024, 17:52

Patrząc na to jak się prezentuje Rashford to przyznam szczerze, że jestem w szoku, że on w ogóle w pilke trafił przy tej pierwszej bramce xD gość wygląda jak wrak piłkarza

Mastec30 komentarzy: 622503.03.2024, 17:49

gregory3213 komentarzy: 90703.03.2024, 17:48

teraz brak kibiców na arsenal za rzucanie racami xD

enrique komentarzy: 1922503.03.2024, 17:47

minio7 komentarzy: 273903.03.2024, 17:47

Po meczu będzie płaku płaku, zły sędzia nie gwizdnął oczywistego faulu, cały świat przeciwko nam. Graliśmy wybitny mecz, zasłużyliśmy na wygraną

mlody323323 komentarzy: 212603.03.2024, 17:47

Parę niedociągnięć jest :D

Thoneick komentarzy: 198403.03.2024, 17:47

Remis też nawet spoko ale coś czuję, że dopiero się rozkręcają

Piotrek95 komentarzy: 964503.03.2024, 17:46

Rashord strzelił przepiękna bramkę a i tak jest najgorszym zawodnikiem United na boisku XD