Kiwior z golem! Arsenal 4-1 Newcastle

Kiwior z golem! Arsenal 4-1 Newcastle 24.02.2024, 23:10, Łukasz Wandzel 1305 komentarzy

Podchodząc do rywalizacji z Newcastle United, Arsenal nie tylko udowodnił, że mecz z FC Porto zostawił w portugalskiej szatni, ale także zagrał z taką intensywnością, jakby w środę nie występował w Lidze Mistrzów. Kanonierzy zaliczyli mocny początek i strzelili 2 gole, dzięki czemu szybko ustawili sobie spotkanie z ekipą Eddiego Howe'a.

W pierwszej połowie goście wyglądali bardzo słabo na tle londyńczyków, jednak gdy w drugiej poprawili swoją grę, było już za późno. Następnie podopieczni Mikela Artety zdobyli kolejne 2 bramki, a hiszpański szkoleniowiec dał odpocząć kluczowym piłkarzom i wprowadził rezerwowych.

Składy obu drużyn

Arsenal: Raya – White, Saliba, Gabriel, Kiwior – Odegaard (76' Smith Rowe), Rice, Jorginho (89' Elneny) – Saka (76' Nelson), Havertz (76' Nketiah), Martinelli (64' Trossard)

Newcastle: Karius – Trippier, Shar, Botman (73' Lascelles), Livramento (73' Burn) – Longstaff, Guimaraes (73' Willock), Miley – Almiron (64' Murphy), Isak (64' Barnes), Gordon

Spotkanie z Newcastle Kanonierzy zaczęli bardzo ofensywnie. Jakub Kiwior i Ben White grali jako wahadłowi, będąc przez długi czas ustawieni wysoko na skrzydłach. Z kolei w środku pola Declanowi Rice'owi partnerował Jorginho, który w pierwszej połowie nieustannie rozsyłał podania do kolegów z zespołu.

Z kolei Sroki nie wykorzystały pojedynczych sytuacji, które pozwoliłyby jak równy z równym powalczyć z Arsenalem. Zawodnicy Newcastle ulegali pressingowi, popełniali dużo indywidualnych błędów, grając z w bramce z tak naprawdę trzecim bramkarzem – Lorisem Kariusem.

Niemiecki golkiper po raz pierwszy skapitulował już w 18. minucie po rzucie rożnym. Gabriel uderzył piłkę głową, a futbolówka jak w Pinballu odbijała się między Kariusem, Tino Livramento i Svenem Botmanem, aż przekroczyła linię bramkową. Temu ostatniemu przypisano autorstwo trafienia samobójczego.

Kilka minut później Jorginho fantastycznie wypatrzył wybiegającego Martinellego, który opanował piłkę w polu karnym i spod linii końcowej wycofał na 5. metr, skąd gola na 2-0 zdobył Kai Havertz.

Przyjezdni zaliczyli lepszy fragment gry dopiero w drugiej połowie, jednak w 65. minucie Bukayo Saka pozbawił gości złudzeń. Skrzydłowy Arsenalu przedryblował na prawej stronie Livramento i wpisał się na listę strzelców, uderzając na długi słupek. Parę minut później było już 4-0: w 69. minucie gola głową po rzucie rożnym zdobył Jakub Kiwior.

W końcówce podopiecznym Eddiego Howe'a udało się zdobyć gola honorowego za sprawą rezerwowych. Wchodzący z ławki Dan Burn dośrodkował piłkę, którą głową do siatki wpakował były piłkarz Arsenalu – Joe Willock. Bliski trafienia w doliczonym czasie gry był też jego kolega z akademii, Emile Smith Rowe.

Newcastle UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
mlody323323 komentarzy: 214802.03.2024, 18:33

@bigMick napisał: "No smieszne, jak dworzec w KNO :D"
śmieszne jak
BigMick zainteresowania
psychologiczne funkcje nałogowych zachowań seksualnych

xDDDD

bigMick komentarzy: 108702.03.2024, 18:32

@Er4s

No ale zauważ, że mimo tych kontuzji wygrywają te mecze. Po powrocie Salaha, trenta itd. dużo im siły to doda. Dopychają do końca, takimi meczami możliwe, że się zdobywa mistrza

arsenallord komentarzy: 29760 newsów: 11702.03.2024, 18:30

Trochę mnie tyłek boli za ten mecz Nottingham vs LFC, ale z drugiej strony oni są półkę niżej niż my i w sumie kwestia czasu jak ich połkniemy

Er4s komentarzy: 320702.03.2024, 18:28

@bigMick:
Hahaha oni się dusza z każdym od 20 miejsca tabeli włącznie, sędzia ich pcha mecz po meczu jaki mental

bigMick komentarzy: 108702.03.2024, 18:27

@mlody323323

No smieszne, jak dworzec w KNO :D

Piotrek95 (zawieszony) komentarzy: 976202.03.2024, 18:25

@wajktor1998 napisał: "no to ja tu widze max 4 mecze gdzie moga tak realnie stracic pkt"

a ja widzę tylko mecz z Sheffield jako w miarę łatwy dla nich

Piotrek95 (zawieszony) komentarzy: 976202.03.2024, 18:24

Nie no, serio po takim meczu kibice Live wyszli z nor?

Przecież Konate zderzył się z innym piłkarzem Liverpoolu, podczas gdy Nottingham miał piłkę, sędzia przerwał grę, a oni już jej nie oddali mimo że powinni.

Najbardziej szczurowaty gol jaki można strzelić

wajktor1998 komentarzy: 126602.03.2024, 18:24

Pozytyw jest taki ze City z Live graja mecz bezposredni, najlepiej jakby byl remis. Minus jest taki, ze my tez musimy na Etihad jeszcze jechac

havoc komentarzy: 1920 newsów: 402.03.2024, 18:23

@kacciq: naprawde mam w dup.. to co napisales. idz na swoja strone moze lepiej ;)

mlody323323 komentarzy: 214802.03.2024, 18:23

@bigMick napisał: "Nie trzeba, trzeźwo patrzę i niezbyt się stresuje. Ale Ty widzę, że klasyczny kanonierowy ekspert z zaburzeniami. Nie dopowiadaj sobie historii :D"
noo może dzis jestes trzeźwy nie wnikam :) i pozdrawiam

wajktor1998 komentarzy: 126602.03.2024, 18:23

@Piotrek95: no to ja tu widze max 4 mecze gdzie moga tak realnie stracic pkt

havoc komentarzy: 1920 newsów: 402.03.2024, 18:22

@kacciq: z czego pewnie tylko Allison i Salah graliby w pierwszym skladzie bo tam jest duza rotacja.

kacciq komentarzy: 4002.03.2024, 18:22

@havoc coś nie tak napisałem? Idź na spacer może lepiej :)

Rynkos7 komentarzy: 690902.03.2024, 18:21

@kacciq napisał: "Spieszę wyjaśnić, że 8 min zostało doliczone dlatego, że bramkarz Forest był opatrywany 5 minut, Dominguez najpierw leżał minutę potem schodził minutę + zmiany + inne przerwy. A w doliczonym czasie też były przerwy, dlatego też sędzia pozwolił rozegrać Forest jeszcze jedną akcję.

Śmiesznie też się czyta wpisy, że słaby Liverpool na farcie przepycha w końcówce mecze. Zapomnieliście jak Arsenal wygrywał z United czy z Luton? Arsenal tak wygrywał - mental. Liverpool tak wygrywa - fart i przepychanie Kloppa.

A to że Liverpool grał dziś słabo - dziwicie się przy tak przetrzebionej kadrze? Poza tym takie są nieraz wyjazdy w PL, takie mecze też trzeba umieć wygrywać. Arsenal też w pierwszej części sezonu grał słabo, a jakoś te mecze przepychał. I po tym się poznaje wielkie drużyny.

Pozdrawiam i miłego wieczoru."

Nikt nie ciśnie beki z Liverpoolu. Chill. Wcisnęli w końcówce i gratulacje im za to. Hejt idzie w stronę Nottingham a w szczególności dla zawodnika w koszulce nr 9.

Piotrek95 (zawieszony) komentarzy: 976202.03.2024, 18:21

City, Brighton, Sheffield, Crystal Palace, Tottenham, Wolves u siebie

United, Fulham, West Ham, Aston Villa na wyjeździe.

bigMick komentarzy: 108702.03.2024, 18:20

havoc komentarzy: 1920 newsów: 402.03.2024, 18:19

@kacciq: Spiesze wyjasnic - wyp... na swoja strone liwerpulski farfoclu.

kacciq komentarzy: 4002.03.2024, 18:19

@havoc 8 kontuzjowanych - TAA, Thiago, Salah, Gravenberch, Jones, Jota, Matip, Alisson. Bajcetica nie liczę. 10 absencji było w zeszłą niedzielę na finale Carabao.

Olczyck komentarzy: 107002.03.2024, 18:19

Kibice Liverpoolu już swituja mistrzostwo teksty typu "Liverpoolu musi wygrać mistrza" Czy "Liverpool mistrzem" Mam nadzieję że City się po nich przejedzie jak niektorzy Kibice Arsenalu tak pisali rok temu to się z nich śmiano a oni mogą trochę hipokryzja wolę city niż live mistrzem jak bym miał wybierać a najlepiej żebyśmy my zgarnęli

cinek92 komentarzy: 14502.03.2024, 18:17

@havoc: w środę na pewno brakowało 13,bo komentatorzy meczu powtarzali to kilka razy.

mlody323323 komentarzy: 214802.03.2024, 18:16

@bigMick napisał: "A widziałeś ile City i LFC punktów traci w swoich sezonach MOCY? Wygląda na to, że jedni i drudzy już prawie wszystko wygrają"
ojjejj moze parz sobie mieliske przed meczem LFC albo City czy cos tam bo chyba nie udźwigniesz tego ciężaru jesli Arsenal nie zdobędzie mistrza bo nie ma tyle Mocy i co poczniesz potem :)

tomaszszef komentarzy: 155702.03.2024, 18:16

Dzis mental czy nie lfc zawsze gra do konca ale trzeba przyznac ze glupi blad obrony i farcioch lfc.

kacciq komentarzy: 4002.03.2024, 18:16

Pozdrawiam i miłego wieczoru.

Rynkos7 komentarzy: 690902.03.2024, 18:16

@D14 napisał: "Określenie armata bardziej pasuje, bo profilowe na Twitterze ma na The Emirates
( ͡° ͜ʖ ͡°)"

Rzeczywiście, moje przejęzyczenie :D

havoc komentarzy: 1920 newsów: 402.03.2024, 18:15

@cinek92: 10 piłkarzy lol, odstaw dragi.

wajktor1998 komentarzy: 126602.03.2024, 18:15

@cinek92: mielismy takie mecze, ze nie bylo po 7-8 waznych zawodnikow i dawalismy rade.

wajktor1998 komentarzy: 126602.03.2024, 18:14

Swoja droga, niesamowity poziom czolowki Premier League. Przeciez my mielismy tak zajebisty luty, historyczne wygrane, strzelane bramki, punkty, a w tabeli nic nam to nie zmienilo praktycznie xD w innej lidze po takiej serii to bysmy uciekli innym na te kilka pkt, jak Inter we wloskiej, a tu taka rywalizacja, ze masakra jakas.

bigMick komentarzy: 108702.03.2024, 18:14

cinek92 komentarzy: 14502.03.2024, 18:14

@Ranczomen: sam bramkarz Nottingham leżał z 5 minut... Do tego pełno zmian.

D14 komentarzy: 437302.03.2024, 18:14

@Rynkos7:

Określenie armata bardziej pasuje, bo profilowe na Twitterze ma na The Emirates
( ͡° ͜ʖ ͡°)

cinek92 komentarzy: 14502.03.2024, 18:13

Ciekawe jakby wyglądał Arsenal bez 10 bądź więcej piłkarzy. Ich mental i gra.

mlody323323 komentarzy: 214802.03.2024, 18:11

@Piotrek95 napisał: "@bigMick napisał: "LFC ma zbyt potężny mental. Połowy składu nie ma, a oni wygrywają trudne mecze. Taki terminarz, że oprócz meczu z city cięzko znalezc mecz, gdzie moga stracic punkty"

Dzisiaj już mieli łatwy mecz i na totalnym farcie więc nie patrz na takie rzeczy"

ja nie Wiem PL chyba co niektórzy oglądają bardzo krótko to najbardziej wymagająca liga na świecie , i w teorii tutaj każdy może wywalić sie na każdym , Takie City na Wolves czy liverpool na Luton nawet Arsenal na WHU wszystko zalezy od dnia i gadanie ze ... noo takie city czy LFC straci punkty jedynie z ekipami z Big six to jedno wielkie Xdeeee

Piotrek95 (zawieszony) komentarzy: 976202.03.2024, 18:10

No naszprycowani mają niesamowitego farta, ale wkrótce się skończy, nie da się tak ciągle

Ranczomen komentarzy: 1236902.03.2024, 18:10

Klasycznie sędzia dolicza LiVARpoolowi tyle minut, żeby strzelili bramkę.

Rynkos7 komentarzy: 690902.03.2024, 18:08

Ale rakieta w studio.

Theov47 komentarzy: 108102.03.2024, 18:07

Nie powiem mam ból dupska bo ten cienki (jak na potencjalnego mistrza) Liverpool jest przepychany. Napompowany czerwony balonik.

bobslej22 komentarzy: 836202.03.2024, 18:07

Oglądam Liverpool często i UJ mnie strzela jakie to są fartuchy. Dziś się mocno wkur.... bo to mega niesprawiedliwy wynik.

Rynkos7 komentarzy: 690902.03.2024, 18:07

@Piotrek95 napisał: "Obejrzałem to jeszcze raz, on sobie przyjął piłkę w polu karnym i jeszcze poprawił drugi raz i wtedy ją stracił

To jest jakiś kryminał i naplucie w twarz swoim kumplom którzy przez 100 minut wypływali płuca żeby zagrać dobry mecz"

Jeszcze gość świeżutki bo w 65 minucie wszedł i przyglądał z metra jak McAlister robi kółeczka i wrzuca piłkę w pole karne. Gość powinien taką suszarkę dostać w szatni jakiej jeszcze nigdy nie miał.

wajktor1998 komentarzy: 126602.03.2024, 18:06

@bigMick: kogo oni maja tam z takich trudniejszych? nie chce mi sie sprawdzac tego xd

siersciu komentarzy: 603 newsów: 102.03.2024, 18:03

Litrowy "Jack Daniels",że Klopp dostanie mistrza Anglii na odchodne. Kto wchodzi ?

bigMick komentarzy: 108702.03.2024, 18:03

Er4s komentarzy: 320702.03.2024, 18:02

Wiadomo ze Liverpool w ten sposób mistrzostwa nie zdobędzie bo poza jednostkami są zwyczajnie przeciętni ale jednak bramki po meczach i przez frajerskie zachowanie rywali takim fartem boli

executer1 komentarzy: 268602.03.2024, 18:02

Podobna sytuacja jak w meczu naszym z Porto.
Widocznie Forest nie oglądali

WukaEs komentarzy: 29802.03.2024, 18:02

Parodia panowie

Piotrek95 (zawieszony) komentarzy: 976202.03.2024, 18:02

@D14 napisał: "Tu nie ma co mieć pretensji, że sędzia doliczył 8 minut tylko pretensje do kasztana, co chce dryblować we własnym polu karnym w momencie, gdy ma młyn obok siebie zawodników z przeciwnej drużyny.. powinni go na taczkach wywieźć za taki idiotyzm"