Kiwior z golem! Arsenal 4-1 Newcastle

Kiwior z golem! Arsenal 4-1 Newcastle 24.02.2024, 23:10, Łukasz Wandzel 1305 komentarzy

Podchodząc do rywalizacji z Newcastle United, Arsenal nie tylko udowodnił, że mecz z FC Porto zostawił w portugalskiej szatni, ale także zagrał z taką intensywnością, jakby w środę nie występował w Lidze Mistrzów. Kanonierzy zaliczyli mocny początek i strzelili 2 gole, dzięki czemu szybko ustawili sobie spotkanie z ekipą Eddiego Howe'a.

W pierwszej połowie goście wyglądali bardzo słabo na tle londyńczyków, jednak gdy w drugiej poprawili swoją grę, było już za późno. Następnie podopieczni Mikela Artety zdobyli kolejne 2 bramki, a hiszpański szkoleniowiec dał odpocząć kluczowym piłkarzom i wprowadził rezerwowych.

Składy obu drużyn

Arsenal: Raya – White, Saliba, Gabriel, Kiwior – Odegaard (76' Smith Rowe), Rice, Jorginho (89' Elneny) – Saka (76' Nelson), Havertz (76' Nketiah), Martinelli (64' Trossard)

Newcastle: Karius – Trippier, Shar, Botman (73' Lascelles), Livramento (73' Burn) – Longstaff, Guimaraes (73' Willock), Miley – Almiron (64' Murphy), Isak (64' Barnes), Gordon

Spotkanie z Newcastle Kanonierzy zaczęli bardzo ofensywnie. Jakub Kiwior i Ben White grali jako wahadłowi, będąc przez długi czas ustawieni wysoko na skrzydłach. Z kolei w środku pola Declanowi Rice'owi partnerował Jorginho, który w pierwszej połowie nieustannie rozsyłał podania do kolegów z zespołu.

Z kolei Sroki nie wykorzystały pojedynczych sytuacji, które pozwoliłyby jak równy z równym powalczyć z Arsenalem. Zawodnicy Newcastle ulegali pressingowi, popełniali dużo indywidualnych błędów, grając z w bramce z tak naprawdę trzecim bramkarzem – Lorisem Kariusem.

Niemiecki golkiper po raz pierwszy skapitulował już w 18. minucie po rzucie rożnym. Gabriel uderzył piłkę głową, a futbolówka jak w Pinballu odbijała się między Kariusem, Tino Livramento i Svenem Botmanem, aż przekroczyła linię bramkową. Temu ostatniemu przypisano autorstwo trafienia samobójczego.

Kilka minut później Jorginho fantastycznie wypatrzył wybiegającego Martinellego, który opanował piłkę w polu karnym i spod linii końcowej wycofał na 5. metr, skąd gola na 2-0 zdobył Kai Havertz.

Przyjezdni zaliczyli lepszy fragment gry dopiero w drugiej połowie, jednak w 65. minucie Bukayo Saka pozbawił gości złudzeń. Skrzydłowy Arsenalu przedryblował na prawej stronie Livramento i wpisał się na listę strzelców, uderzając na długi słupek. Parę minut później było już 4-0: w 69. minucie gola głową po rzucie rożnym zdobył Jakub Kiwior.

W końcówce podopiecznym Eddiego Howe'a udało się zdobyć gola honorowego za sprawą rezerwowych. Wchodzący z ławki Dan Burn dośrodkował piłkę, którą głową do siatki wpakował były piłkarz Arsenalu – Joe Willock. Bliski trafienia w doliczonym czasie gry był też jego kolega z akademii, Emile Smith Rowe.

Newcastle UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Rynkos7 komentarzy: 690902.03.2024, 18:02

@D14 napisał: "Tu nie ma co mieć pretensji, że sędzia doliczył 8 minut tylko pretensje do kasztana, co chce dryblować we własnym polu karnym w momencie, gdy ma młyn obok siebie zawodników z przeciwnej drużyny.. powinni go na taczkach wywieźć za taki idiotyzm"

Dokładnie. W takim momencie robisz to co umiesz, pajacować i próbować się bawić w Cristiano Ronaldo możesz pod polem karnym przeciwnika a nie pod własnym. Gość totalny dzban.

Piotrek95 (zawieszony) komentarzy: 976202.03.2024, 18:01

@tomaszszef napisał: "Spokojnie fart sie skonczy lfc tez. My tez z fartem skonczylismy przed swietami i zaczelismy wygrywac pozniej kilkoma golami :) tak teraz lfc 2 porazki tez zaliczy jakies :)"

+1. Ogólnie to tak myśląc racjonalnie, Liverpool z tą kadrą i tak jest mniej groźnym rywalem niż City. To raczej City musimy się bardziej obawiać w wyścigu o mistrza

wajktor1998 komentarzy: 126602.03.2024, 18:01

nie no, przepraszam za slowa ale zaraz mnie po****i...nienawidze tego, taki zajebisty sie zapowiadal wieczor, totki przegrywaly, live przegrywalo, to oczywiscie musza na sam koniec wygrac, co za frajerzy...ten liverpool tez idioci tacy ze nie wiem, przepychaja te mecze ledwo a kazdy sie nimi tak zachwyca, wygrajmy ta lige prooooosze

D14 komentarzy: 437302.03.2024, 18:01

tomaszszef komentarzy: 155702.03.2024, 18:00

Er4s komentarzy: 320702.03.2024, 18:00

Grajmy dalej jeszcze z 15-20 minut. Skoro można strzelać po meczu to jakie ma znaczenie ile czasu po nim?

Inna sprawa dlaczego jak po rożnym piłkę miało Forest w 96 minucie i Hudson Odoi był z nią sam przed polem karnym to sędzia przerwał grę bo Konate trzymał się za głowę a wznawiając ja oddał ja bramkarzowi Liverpoolu? Bo chyba z tego powodu buczą kibice od tamtego momentu i są bunty po meczu.

Elastico07 komentarzy: 1256802.03.2024, 17:59

@redmitch napisał: "Przecież Arsenal też miał w tym sezonie ostatnią skuteczną akcję."
I co z tego ?

Piotrek95 (zawieszony) komentarzy: 976202.03.2024, 17:59

@darek250s napisał: "Co wy płaczecie jak my takich meczy w końcówkach w tamtym sezonie mieliśmy mnóstwo. Zasłużyli, ładnie naciskali."

W ogóle nie zasłużyli, Nottingham miało kilka akcji bramkowych, w tym słupek i zmarnowana setka, Liverpool strzela w 99 minucie po 2 olbrzymich błędach obrońców

Rosomak komentarzy: 254902.03.2024, 17:59

Ci to mają farta do wygrywania na żebraka minutę po doliczonym czasie ciekawe czy klopp dalej będzie na sędziów narzekał

redmitch komentarzy: 7402.03.2024, 17:59

Przecież Arsenal też miał w tym sezonie ostatnią skuteczną akcję.

Xanthi komentarzy: 98402.03.2024, 17:58

Co za debil, miał piłkę do wy****…9 min to co on gdzie z tą kontrą poleci ?? Do połowy i sędzia gdwizdnie…to iq termosu

RyChU84 komentarzy: 44502.03.2024, 17:58

nie wierzę, ku....

sebastix11 komentarzy: 599802.03.2024, 17:58

8min tez z tyłka wzięte przez sędziego, a mimo wszystko strzelili w 98:30...

Olczyck komentarzy: 107002.03.2024, 17:58

Wg alisson nokautuje konate i odgwizdany wolny dla live parodia sędziowania dzisiaj bardzo przepchani o piłkarzy Forest się nie wypowiem debil

Rynkos7 komentarzy: 690902.03.2024, 17:58

Dla tego piłkarza co stracił piłkę przed polem karnym w takim momencie natychmiastowa degradacja do Championship.

bobslej22 komentarzy: 836202.03.2024, 17:58

Serio kurła tak słaby był ten Liverpool i takie cos jprdle

sonic komentarzy: 67202.03.2024, 17:58

A nie pisałem , zawsze ich przepchnąć.

Adamarsenal1 komentarzy: 322102.03.2024, 17:58

Gdzie Live nie może sędzia pomoże, wogule przerw nie było, a dziewięć minut grają dodatkowe xD

Arsenal2004 komentarzy: 381102.03.2024, 17:57

Piłkarze Forest bez mózgu, zamiast wywalić lage do przodu bez myślenia to kiwa się na 16 metrze no i mają tego efekt.

sidtsw komentarzy: 311602.03.2024, 17:57

no debil, mogl wybic ale nieee

darek250s komentarzy: 10356 newsów: 502.03.2024, 17:57

Patriko komentarzy: 531202.03.2024, 17:57

Co za p*zdy z tego Nottingham, niech już spadają z tej ligi, zbieranina przypadkowych piłkarzy.

Rynkos7 komentarzy: 690902.03.2024, 17:57

Nigdy nie mam szacunku do zespołów, które tak panicznie cofają się całą jedenastką w pole karne i bronią w taki ofiarny sposób, przecież to zawsze się kończy tak, że jakiś farfocel wpada do bramki po jakimś zamieszaniu.

wajktor1998 komentarzy: 126602.03.2024, 17:57

jaki ***** debil tego nie wybil tylko sie zaczal kiwac....co za idiota skonczony

Joker_224 komentarzy: 522202.03.2024, 17:57

Przecież te kury z Nottingham to jakieś skorumpowane, ostatnie sekundy a oni kiwają we własnym polu karnym

Elastico07 komentarzy: 1256802.03.2024, 17:56

Wiedziałem że to się tak skończy,nie ma to jak dobrze bronić się przez 98m a stracić bramkę w ostatniej akcji.Kompletne frajerstwo

Piotrek95 (zawieszony) komentarzy: 976202.03.2024, 17:56

piłkarz Nottingham zamiast wyjazd zrobić to kiwał się na 16 metrze

tomaszszef komentarzy: 155702.03.2024, 17:56

Kurde szkoda . Fart mega . Kury fart tez .

1886gunner1886 komentarzy: 147702.03.2024, 17:56

Ładne przepychanko Kloppika

Barney (zawieszony) komentarzy: 2102002.03.2024, 17:56

Nottingham zamiast wybić to się pochciwil na kontrę i przegrali

wojtoraczi komentarzy: 36002.03.2024, 17:56

ta liga jest ustawiona. to jest niemożliwe k.wa...

1886gunner1886 komentarzy: 147702.03.2024, 17:54

Looserpool 8 minutek doliczone a mecz bez większych przerw :)

Arsenal2004 komentarzy: 381102.03.2024, 17:51

Ależ bramkarz Forest teraz uratował gola

Piotrek95 (zawieszony) komentarzy: 976202.03.2024, 17:51

@Barney napisał: "Oglądam multilige było tyle przerw ,że aż 8 minut ?"

Mickeylo komentarzy: 278302.03.2024, 17:50

5 minut, proszę Forest wytrzymajcie to!

Barney (zawieszony) komentarzy: 2102002.03.2024, 17:49

Oglądam multilige było tyle przerw ,że aż 8 minut ?

Elastico07 komentarzy: 1256802.03.2024, 17:48

Obawiam się ze live może to wcisnąć

Piotrek95 (zawieszony) komentarzy: 976202.03.2024, 17:46

Nie lubię tego Live ale trzeba przyznać że jak wynik gonią to nie ma kalkulacji tylko wszyscy jazda do przodu

Piotrek95 (zawieszony) komentarzy: 976202.03.2024, 17:43

Dans najpierw padolino w polu karnym, teraz obrzydliwy faul na bramkarzu, możliwy uraz głowy.

Ta młodzież Liverpoolu potrafi biegać jak dzikie konie, ale technicznie to są beznadziejni

tomaszszef komentarzy: 155702.03.2024, 17:40