Kiwior z golem! Arsenal 4-1 Newcastle

Kiwior z golem! Arsenal 4-1 Newcastle 24.02.2024, 23:10, Łukasz Wandzel 1305 komentarzy

Podchodząc do rywalizacji z Newcastle United, Arsenal nie tylko udowodnił, że mecz z FC Porto zostawił w portugalskiej szatni, ale także zagrał z taką intensywnością, jakby w środę nie występował w Lidze Mistrzów. Kanonierzy zaliczyli mocny początek i strzelili 2 gole, dzięki czemu szybko ustawili sobie spotkanie z ekipą Eddiego Howe'a.

W pierwszej połowie goście wyglądali bardzo słabo na tle londyńczyków, jednak gdy w drugiej poprawili swoją grę, było już za późno. Następnie podopieczni Mikela Artety zdobyli kolejne 2 bramki, a hiszpański szkoleniowiec dał odpocząć kluczowym piłkarzom i wprowadził rezerwowych.

Składy obu drużyn

Arsenal: Raya – White, Saliba, Gabriel, Kiwior – Odegaard (76' Smith Rowe), Rice, Jorginho (89' Elneny) – Saka (76' Nelson), Havertz (76' Nketiah), Martinelli (64' Trossard)

Newcastle: Karius – Trippier, Shar, Botman (73' Lascelles), Livramento (73' Burn) – Longstaff, Guimaraes (73' Willock), Miley – Almiron (64' Murphy), Isak (64' Barnes), Gordon

Spotkanie z Newcastle Kanonierzy zaczęli bardzo ofensywnie. Jakub Kiwior i Ben White grali jako wahadłowi, będąc przez długi czas ustawieni wysoko na skrzydłach. Z kolei w środku pola Declanowi Rice'owi partnerował Jorginho, który w pierwszej połowie nieustannie rozsyłał podania do kolegów z zespołu.

Z kolei Sroki nie wykorzystały pojedynczych sytuacji, które pozwoliłyby jak równy z równym powalczyć z Arsenalem. Zawodnicy Newcastle ulegali pressingowi, popełniali dużo indywidualnych błędów, grając z w bramce z tak naprawdę trzecim bramkarzem – Lorisem Kariusem.

Niemiecki golkiper po raz pierwszy skapitulował już w 18. minucie po rzucie rożnym. Gabriel uderzył piłkę głową, a futbolówka jak w Pinballu odbijała się między Kariusem, Tino Livramento i Svenem Botmanem, aż przekroczyła linię bramkową. Temu ostatniemu przypisano autorstwo trafienia samobójczego.

Kilka minut później Jorginho fantastycznie wypatrzył wybiegającego Martinellego, który opanował piłkę w polu karnym i spod linii końcowej wycofał na 5. metr, skąd gola na 2-0 zdobył Kai Havertz.

Przyjezdni zaliczyli lepszy fragment gry dopiero w drugiej połowie, jednak w 65. minucie Bukayo Saka pozbawił gości złudzeń. Skrzydłowy Arsenalu przedryblował na prawej stronie Livramento i wpisał się na listę strzelców, uderzając na długi słupek. Parę minut później było już 4-0: w 69. minucie gola głową po rzucie rożnym zdobył Jakub Kiwior.

W końcówce podopiecznym Eddiego Howe'a udało się zdobyć gola honorowego za sprawą rezerwowych. Wchodzący z ławki Dan Burn dośrodkował piłkę, którą głową do siatki wpakował były piłkarz Arsenalu – Joe Willock. Bliski trafienia w doliczonym czasie gry był też jego kolega z akademii, Emile Smith Rowe.

Newcastle UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne

Garfield_pl komentarzy: 2821103.03.2024, 16:38

Ale brama xD brawo rash , dawać może dacie radę ;)

miki9971 komentarzy: 6552 newsów: 203.03.2024, 16:32

Foden przeżywa, jakby nie wiadomo jak blisko bramki było...

Piotrek95 komentarzy: 964503.03.2024, 16:05

@Piotrek95 napisał: "Jakby kogoś interesowało to teraz nasze babeczki grają z Tottenhamem, Cały stadion wyprzedany, muszę wygrać żeby być w walce o mistrzostwo - jeśli dziś będzie win to będą 3 pkt straty do City i Chelsea."

No i mamy to, pewne, wysokie zwycięstwo Arsenalu 1:0

Olczyck komentarzy: 106103.03.2024, 15:58

@Furgunn: ja bym Mudryka u nas widziałem ale jako wypożyczenie max transfer za 20 mln jak oni będą chcieli z 70 to saka jest wart chyba z 500

Olczyck komentarzy: 106103.03.2024, 15:56

@arsenallord napisał: "Liczę na United dziś. Można się z nich śmiać, ale w sumie oni w niebieskiej części Manchesteru potrafią grać jak nikt inny. 2-2 będzie."
Ról temu było 6:3 ale dzisiaj też liczę na remis a może nawet na wygraną Diabłów zeby City było wsciekle i podwójnie zmotywowane ma Liverpool

Olczyck komentarzy: 106103.03.2024, 15:53

@D14: tak na przyszłość na viaplay są mecze kobiet

arsenallord komentarzy: 29735 newsów: 11703.03.2024, 15:22

Tak patrzę to Ollie Watkins jest jedynym kandydatem do miana piłkarza sezonu w Premier League. Fajny i niedoceniany zawodnik. Mało się o nim mówi.

sWinny komentarzy: 784103.03.2024, 15:02

Idę dzisiaj poznać słabe strony naszego rywala z LM. Fajny klimacik w Porto od samego rana. Ale mam nadzieję, że hymnu ligi mistrzów już w tym sezonie nie usłyszą ;)

arsenallord komentarzy: 29735 newsów: 11703.03.2024, 14:47

D14 komentarzy: 436603.03.2024, 14:47

Gdzie mogę obejrzeć mecz Arsenal Woman vs kfc, co leci teraz? bo nei mogę znaleźć na szybko

Womanizer komentarzy: 992803.03.2024, 14:37

@Artu: Przegapili moment. Bo teraz nie ma sensu wywalać menago który zdobył 101 pkt w Championship.
Za rok jak uda im się wrócić. I nie wyciągnie żadnych wniosków to już poleci po 4/5 kolejkach.

Artu komentarzy: 190103.03.2024, 14:31

Przy tak słabych wynikach, gry bez pomysłu aż dziwne że Kompany dalej prowadzi Burnley.
Dawno nie było w PL tak słabej drużyny

Garfield_pl komentarzy: 2821103.03.2024, 13:50

@damianARSENAL napisał: "wziąłbym go ale za max 40mln"
Ale najpierw wypożyczenie z opcja za te 40 baniek ;)

Piotrek95 komentarzy: 964503.03.2024, 13:37

damianARSENAL komentarzy: 853403.03.2024, 13:36

@Furgunn: wziąłbym go ale za max 40mln

Furgunn komentarzy: 925403.03.2024, 13:30

Prezes Szachtara o Mudryku:

„Dla mnie Mudryk to najbardziej utalentowany i unikatowy zawodnik na świecie. Aby w pełni wydobyć z niego jego najlepsze umiejętności, trzeba zainwestować w niego czas i pracę ze sztabem szkoleniowym.”

Garfield_pl komentarzy: 2821103.03.2024, 13:29

Arsenal have made an offer to sign 16-year-old centre-back Brayden Clarke & the club are his likely destination, after the player announced his departure from Wolves this week. [@TheSecretScout_ exclusive] #afc

M4rcin komentarzy: 156403.03.2024, 13:07

@polishbrigadesx napisał: "3,5 bramki w derbach Manchesteru realne ?"
tam bedzie albo z 5:0 dla city albo 1:0 dla united więc realne

Barney komentarzy: 2098403.03.2024, 12:59

Zawodnik Nottingham nie wybił no liczył na kontrę ,ale to było za duże ryzyko

mikowhy komentarzy: 3216 newsów: 1003.03.2024, 12:38

Witam panowie, szukam autka miejskiego tak do 40 tysięcy. Benzynka, tak żeby też dało radę w dłuższą podróż od czasu do czasu pojechać. Możecie coś polecić? Jakby trafiła się jakaś bomba to mogę delikatnie budżet zwiększyć ;)

polishbrigadesx komentarzy: 1020903.03.2024, 12:27

3,5 bramki w derbach Manchesteru realne ?

djmacius komentarzy: 380603.03.2024, 12:01

Dzisiaj zerojedynkowo. Albo United po murarce z 0:1 albo 7:0 dla City.

Trempa (redaktor) komentarzy: 1146 newsów: 12103.03.2024, 11:44

@Trempa napisał: "Natomiast mnie zastanawia jeszcze jedna sytuacja, chwilę wcześniej. Może zna ktos przepisy, które to wyjaśnią? Konate pada na murawę po oczywistym zderzeniu z kolegą z zespołu. Sędzia ma podejrzenie urazu głowy, przerywa grę, gdy przy piłce są gospodarze. Konate podnosi się, a
sędzia do wznowienia gry daje piłkę... Liverpoolowi. To bylo dopiero irytujące."

Już znalazłem przepisy i wyjaśnienie tej sytuacji. Piłka powinna zostać oddana graczom Forest, sędzia popełnił błąd.

TlicTlac komentarzy: 601903.03.2024, 11:35

Czy sędzia popełnił tutaj rażący błąd? Według przepisów nie. Powinien zakończyć mecz - według przepisów - w 97 minucie doliczonego czasu gry.
Reszta to jest jego zarządzanie - czy idzie z duchem gry, czy też nie.

Błąd popełnił, bo za późno zagwizdał, powinien zagwizdać po wybiciu piłki przez bramkarza - bo wtedy kończy się zagrożenie z rzutu rożnego i zaczyna się nowa akcja; a że zagwizdał w nieodpowiednim momencie, czyli podczas wrzutki - dlatego tak się wszyscy pultają.
Nie jest jaśnie sprecyzowane kiedy sędzia ma kończyć mecz i w jakiej dokładnie sytuacji gwizdać.

Bardzo często jest w drugą stronę, że sędziowie dają po dodatkowe 3 czy nawet 5 minut doliczonego czasu do już doliczonego, bo gwiżdżą dopiero, jak piłka przekroczy połowę boiska.

Trempa (redaktor) komentarzy: 1146 newsów: 12103.03.2024, 11:32

Wczorajsze zachowanie zawodnika Nottingham to kryminał, jak można było po prostu nie wybić piłki po wybronionym różnym, w takich okolicznościach :o

sędzia do wznowienia gry daje piłkę... Liverpoolowi. To bylo dopiero irytujące.

Piotrek95 komentarzy: 964503.03.2024, 11:30

@Chlopek: Zrezygnował z zagwizdania, właśnie dlatego jest taka afera, chłop podniósł gwizdek do usta gdy piłkę do bocznej prowadził piłkarz Realu, a gdy się odwrócił i już poszła wrzutka to zagwizdał. Na zakończenie meczu gwizda 3 razy więc nie mógł za słabo dmuchnąć w pierwszej akcji. To było celowe działanie.

Ci sędziowie są po prostu słabi, gdy sędziujesz mecz 100 minut gdzie na boisku każdy piłkarz ma do ciebie pretensje co chwilę, gdy tysiące kibiców na ciebie gwizdają to dodatkowo dochodzi presja i można się pogubić.

Dla mnie absurdalne są zarobki sędziów, jak to możliwe że piłkarze, trenerzy, sztab, nawet ogrodnicy przygotowujący murawę zarabiają duże pieniądze, a sędziowie, którzy pracują pod taka presją przy wydarzeniu które generuje miliony dostają tak słabe pensje.

Arsenal2004 komentarzy: 375003.03.2024, 11:17

Szkoda że Liverpoolowi tak wczoraj sędzia nie gwizdnął po dośrodkowaniu na Nuneza xddd

Chlopek komentarzy: 3594 newsów: 103.03.2024, 11:12

@Piotrek95: Wydaje mi się, że sędzia chciał zakończyć po rożnym, ale zauważył, że Diaz dostał wybijaną piłkę i może pomyślał, dam mu szansę na natychmiastowy strzał z daleka. Jednak Diaz zaczął oddalać się od pola karnego, żeby dośrodkować czyli jakby rozgrywać tą sytuację na nowo.\

W tej całej sytuacji nie rozumiem jednego. Jak Diaz leciał do skrzydła to widać ruch ręki z gwizdkiem do ust arbitra. Tu pojawia się pytanie:
Czy słabo dmuchnął w gwizdek, że zrobił to powtórnie za 5-10 sec kiedy piłka już została dośrodkowana?
Czy miał gwizdnąć, ale zrezygnował (z niewiadomego powodu) i zmienił zdanie kilka sekund później.

To mnie nurtuje.

jurasmolas44 komentarzy: 184903.03.2024, 11:11

Panowie nie raz już sędzia odgwizdał koniec meczu jak drużyna miała rzut różny gdzie też cały zespół byłby w polu karnym także jak dla mnie sędzia pozwolił im wykonać rzut różny ale później było po czasie i widać że sędzie odrazu po różnym obrucił się w kierunku środka boiska i gdyby w trakcie użył gwizdka a nie obrucil się żeby zobaczyć jak akcja się toczy to w ogóle nie byłoby gadki. Takie jest moje zdanie

Arsenal2004 komentarzy: 375003.03.2024, 11:11

Sędziowanie, praktycznie w każdej lidze, staję się coraz większym absurdem. Oni mogą robić co chcą i nawet popełniając wiele błędów nie ponoszą żadnych konsekwencji a wręcz są chronieni i nagradzani. Jeszcze chcą wprowadzać przepisy, które dazdzą im jeszcze większą władze do wypaczania wyników. Przecież to działa jak jedna wielka nietykalna mafia.

tom8203 komentarzy: 151103.03.2024, 10:42

Mecz w poniedziałek !! Kto to wymyślił ???

enrique komentarzy: 1922503.03.2024, 10:37

Real teraz będzie od sędziów dostawał po dupie za te idiotyczne filmiki wymierzone w nich, które zamieszcza przed meczami.

Piotrek95 komentarzy: 964503.03.2024, 10:21

Nie no, każdy poza kibicami Barcelony i Atletico przyzna że to był wielki przekręt, sędzia nie może robić czegoś takiego

Mastec30 komentarzy: 622503.03.2024, 10:00

@Kredens napisał: "Bez przesady z tym Realem, juz było dwie minuty po doliczonym czasie. Dał im rożny zagrać, nic z tego nie wyszło i zakończył."

No nie do końca bo piłka została przejęta przez Real i była w obrębie pola karnego. Sędzia jak już chciał kończyć to mógł skończyć w momencie wybicia przez bramkarza a nie jak się Brahim zdążył obrócić i dośrodkować. Równie dobrze wczoraj Liverpoolowi mogli zakończyć mecz przed wrzutką Macallistera. Też było po czasie.

Piotrek95 komentarzy: 964503.03.2024, 09:57

Jakby ktoś chciał zobaczyć tę sytuację Realu:

To jest skandal, albo kończysz wraz z wybiciem piłki głową po rożnym, albo pozwalasz dograć akcje

Ashmadia komentarzy: 174803.03.2024, 09:55

@Ech0z napisał: "Dzisiaj wsiadam do swojej Hondy i jadę do kolegi będziemy się masturbować o 16:30. Tak dzisiaj jestem kibicem United"
Ale beton...

kaziu874 komentarzy: 674403.03.2024, 09:45

@lajcik_84 napisał: "Real jest traktowany jak ManU Fergusona, tyle meczów co im przedłużali i wygrywali to człowiek nie zliczy . Należało im się chociaż raz takie coś . Jest multum sytuacji gdzie zawodnik biegnie sam na sam z bramkarzem a sędzia kończy mecz . Sędzie dał dupy bo zakończył o 3 sekundy za późno ."
Nie oglądam meczów Realu więc odnoszę się tylko do tej jednej konkretnej sytuacji, w której sędzia popełnił błąd. Chociaż moim zdaniem ta sytuacja jest rozdmuchana aż za bardzo, bo np nieuznany gol dla Liverpoolu z tottenhamem (niby spalony Diaza) czy gol dla Brentford na 1:1 z Arsenalem w tamtym sezonie (ewidentny spalony i brak rozrysowania linii na varze) uważam za poważniejsze błędy jako całość, no ale tutaj w centrum uwagi jest sędzią główny, który zrobił to co zrobił. Dodając do tego czerwoną kartkę dla Bellinghama za słowa ‘It’s a f*cking goal, the ball is in the air. What the f*ck is that.” po raz kolejny głaskamy sędziów po główce i akceptujemy ich nietykalność. Za dużo władzy dostali na boisku i się w dupach przewraca.

Paul77 komentarzy: 986203.03.2024, 09:34

@Ech0z: United dziś nawet sztycha nie zrobi z City, niestety....

lajcik_84 komentarzy: 31703.03.2024, 09:32

@kaziu874: Real jest traktowany jak ManU Fergusona, tyle meczów co im przedłużali i wygrywali to człowiek nie zliczy . Należało im się chociaż raz takie coś . Jest multum sytuacji gdzie zawodnik biegnie sam na sam z bramkarzem a sędzia kończy mecz . Sędzie dał dupy bo zakończył o 3 sekundy za późno .

Ech0z komentarzy: 1042403.03.2024, 09:19

kaziu874 komentarzy: 674403.03.2024, 09:02

Gdyby na miejscu Realu był Arsenal, to taki komentarz nigdy by się nie pojawił.

Kredens komentarzy: 370003.03.2024, 08:39