Kiwior z golem! Arsenal 4-1 Newcastle

Kiwior z golem! Arsenal 4-1 Newcastle 24.02.2024, 23:10, Łukasz Wandzel 1305 komentarzy

Podchodząc do rywalizacji z Newcastle United, Arsenal nie tylko udowodnił, że mecz z FC Porto zostawił w portugalskiej szatni, ale także zagrał z taką intensywnością, jakby w środę nie występował w Lidze Mistrzów. Kanonierzy zaliczyli mocny początek i strzelili 2 gole, dzięki czemu szybko ustawili sobie spotkanie z ekipą Eddiego Howe'a.

W pierwszej połowie goście wyglądali bardzo słabo na tle londyńczyków, jednak gdy w drugiej poprawili swoją grę, było już za późno. Następnie podopieczni Mikela Artety zdobyli kolejne 2 bramki, a hiszpański szkoleniowiec dał odpocząć kluczowym piłkarzom i wprowadził rezerwowych.

Składy obu drużyn

Arsenal: Raya – White, Saliba, Gabriel, Kiwior – Odegaard (76' Smith Rowe), Rice, Jorginho (89' Elneny) – Saka (76' Nelson), Havertz (76' Nketiah), Martinelli (64' Trossard)

Newcastle: Karius – Trippier, Shar, Botman (73' Lascelles), Livramento (73' Burn) – Longstaff, Guimaraes (73' Willock), Miley – Almiron (64' Murphy), Isak (64' Barnes), Gordon

Spotkanie z Newcastle Kanonierzy zaczęli bardzo ofensywnie. Jakub Kiwior i Ben White grali jako wahadłowi, będąc przez długi czas ustawieni wysoko na skrzydłach. Z kolei w środku pola Declanowi Rice'owi partnerował Jorginho, który w pierwszej połowie nieustannie rozsyłał podania do kolegów z zespołu.

Z kolei Sroki nie wykorzystały pojedynczych sytuacji, które pozwoliłyby jak równy z równym powalczyć z Arsenalem. Zawodnicy Newcastle ulegali pressingowi, popełniali dużo indywidualnych błędów, grając z w bramce z tak naprawdę trzecim bramkarzem – Lorisem Kariusem.

Niemiecki golkiper po raz pierwszy skapitulował już w 18. minucie po rzucie rożnym. Gabriel uderzył piłkę głową, a futbolówka jak w Pinballu odbijała się między Kariusem, Tino Livramento i Svenem Botmanem, aż przekroczyła linię bramkową. Temu ostatniemu przypisano autorstwo trafienia samobójczego.

Kilka minut później Jorginho fantastycznie wypatrzył wybiegającego Martinellego, który opanował piłkę w polu karnym i spod linii końcowej wycofał na 5. metr, skąd gola na 2-0 zdobył Kai Havertz.

Przyjezdni zaliczyli lepszy fragment gry dopiero w drugiej połowie, jednak w 65. minucie Bukayo Saka pozbawił gości złudzeń. Skrzydłowy Arsenalu przedryblował na prawej stronie Livramento i wpisał się na listę strzelców, uderzając na długi słupek. Parę minut później było już 4-0: w 69. minucie gola głową po rzucie rożnym zdobył Jakub Kiwior.

W końcówce podopiecznym Eddiego Howe'a udało się zdobyć gola honorowego za sprawą rezerwowych. Wchodzący z ławki Dan Burn dośrodkował piłkę, którą głową do siatki wpakował były piłkarz Arsenalu – Joe Willock. Bliski trafienia w doliczonym czasie gry był też jego kolega z akademii, Emile Smith Rowe.

Newcastle UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Gorrann komentarzy: 213103.03.2024, 19:33

@Piotrek95: jak chcesz kogoś obrazić, to można na 2 sposoby. Czymś co uważasz za obraźliwe, lub czymś co uznasz że jego obrazi. W tym przypadku wybrałeś pierwsze i nie ma co porównywać.

Piotrek95 komentarzy: 964503.03.2024, 19:30

Erik ten Hag: “I think it was a good performance overall.”

Dzulian komentarzy: 257503.03.2024, 19:29

Jajogłowy z United powiedział do dziennikarza że zagrali dobry mecz xD
Chłopy w drugiej połowie raz podeszli pod bramke, bez strzału. XG na poziomie 0.00.

On w kaftanie stamtąd wyjedzie do Choroszczy prosto.

jumanji komentarzy: 105203.03.2024, 19:28

To Unated jest słabe jak siki pająka.

Piotrek95 komentarzy: 964503.03.2024, 19:25

@Gorrann: To jeśli Enrique jest mulatem to go przeproszę.

Gorrann komentarzy: 213103.03.2024, 19:20

@Simpllemann: pies jest najbardziej obraźliwym określeniem w państwach, gdzie dominują mulaci.

Rosomak komentarzy: 254503.03.2024, 19:12

Ale ten MU jest słaby tam nawet nie ma komu wejść żeby dodać trochę świeżości do drużyny przecież oni w drugiej połowie wyglądali jakby wczoraj mecz grali.

Womanizer komentarzy: 992803.03.2024, 19:07

Ten wynik do przerwy to był chwilowy błąd w matrixie.
Z przebiegu całego spotkania jakieś 4:0 byłoby sprawiedliwie.

tomaszszef komentarzy: 152803.03.2024, 19:06

Szkoda wygranej City ale cieszy porazka junited. 2 strony medalu . Tak poza tym City w tym sezonie tak gra, traci gola i w 2-giej polowie wygrywa. Juz tak kilka ich meczy obstawiłem u buka. Mysle ze jak nie wyjdziemy w pampersach na etihad to cos ugramy . Mam nadzieje ze zespól troche dorósł i nie przestraszą sie city. Jak mamy walczyc to musimy wlasnie z city czy lfc pokazywac naszą moc . Bedzie dobrze :)

Piotrek95 komentarzy: 964503.03.2024, 19:06

Erik ten Hag: “It was small margins.”

XDDD

Piotrek95 komentarzy: 964503.03.2024, 19:03

@enrique napisał: "Widzisz, z Tobą nie można normalnie pogadać. Cały czas się tylko czepiasz, łapiesz za słówka, robisz podjazdy zarówno do stałych jak i przypadkowych userów. Siedzę tu już trochę, i w historii tego forum były może z max. 3 osoby, których unikałem za właśnie takie same motywy... Tamtych gości już nie ma, dawno stąd polecieli, ale gdyby dziś wprowadzili opcję ignora to trafiłbyś tam bez zastanowienia.

Nie pozdrawiam."

Wszystko się zgadza, z tym że czepiam się tylko tych którzy ciągle narzekają na Arsenal, Artete itd.

Nie zauważasz że wszyscy wbijają szpilki, jakiś Jesus czy Havertz zmarnuje setkę to jest gnojony do spodu. Nikt z tym nie ma problemu. I gdy tylko ja wyciągnę taki komentarz poźniej to jest wielka awantura i problem. Natomiast ten argument z tymi plusami był po prostu śmieszny, napisz że jestem idiotą, że pisze głupoty, że cokolwiek, ale jak wyjeżdżasz z plusami jako argument no to wybacz.

Piotrek95 komentarzy: 964503.03.2024, 18:59

@Simpllemann: Nie oburzalem się, natomiast nie porównuj proszę małpy do pieska. Jestem ciemnoskóry i insynuacja o małpie jest dla mnie bardzo obraźliwa. To samo co np ostatnio miało miejsce w meczu Realu, ktoś tak zwyzywał Vinicusa i przez to ma poważne problemy prawne, na tle rasistowskim.

Natomiast piesek nie jest określeniem rasistowskim. Pozdrawiam.

Paul77 komentarzy: 986203.03.2024, 18:55

Dušan Vlahović will extend his contract with Juventus until 2028! He only wants Juventus in his future.

[@FabDellaValle / @Gazzetta_it] #Juventus

Jeden odpada.

Paul77 komentarzy: 986203.03.2024, 18:47

Arsenal musi wyciągać z innych klubów tych co są bezwzględni. Np jak Daglaz Luiz. Do tego jakiś napastnik bez układu nerwowego. Bez kontuzji i możemy walczyć o majstra.

Arsenal2004 komentarzy: 375003.03.2024, 18:43

Coż Rashford zrobił nadzieję w 8 min i jak zawsze była ona złudna. City jest bardzo dobre i bezwględne. Musimy liczyć na siebie i z nimi wygrać no i liczyć że Liverpool w końcu też się wywali na kimś.

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52403.03.2024, 18:41

@Piotrek95
Czy to nie Ty ostatnio oburzałeś się, że ktoś porównał rozmowę z Tobą do konwersacji z małpą, a teraz sam używasz sformułowania o grzecznym piesku w stosunku do innego użytkownika?

Haxball komentarzy: 102403.03.2024, 18:32

Mika Biereth gol i asysta dzisiaj

1886gunner1886 komentarzy: 144103.03.2024, 18:31

United ujemny bilans bramkowym, niesamowite

enrique komentarzy: 1922503.03.2024, 18:31

@Piotrek95 napisał: "Biegnij szybko liczyć plusy to dostaniesz smaczka"

Nie pozdrawiam.

mlody323323 komentarzy: 212303.03.2024, 18:30

Ten hag jaka dzida po Grabulce z Pepem xDD oby sie nie spieszył na samolot do Amsterdamu :/

tomaszszef komentarzy: 152803.03.2024, 18:28

@arsenallord: tez tak mysle

Szogun komentarzy: 28749 newsów: 303.03.2024, 18:28

Wczoraj był pierwszy event nowej grupy promocyjnej i mimo,że takiej muzyki nie słucham to jednak na Darię poszedłem bo lubię dziewczynę i traw chciał,że wygrałem tam wycieczkę do Paryża dla dwóch osób. Zdecydowanie dobry wieczór.

miki9971 komentarzy: 6552 newsów: 203.03.2024, 18:27

Nie wiem, też macie wrażenie - że jak City walczy o mistrzostwo (poprzednie sezony) czy Liverpool , to jakoś tak te ekipy z BIG 6 czy nawet powiedzmy ta pierwsza ósemka, potrafiła im urwać punkty.

A jak oczywiście my wchodzimy od walki o mistrzostwo w tym sezonie, czy nawet zeszłym - to nagle nie ma co liczyć na inne ekipy.

O Mułach nie wspomnę...

Topek komentarzy: 13946 newsów: 12603.03.2024, 18:27

Super statsy United, pozazdrościć. Ale Łysy z czerwonej części i tak powie że byli o wlos od wygranej tylko uniwersum sie na nich uwzielo

arsenallord komentarzy: 29735 newsów: 11703.03.2024, 18:26

Czuję, że nie przegramy na Etihad w tym sezonie

lym komentarzy: 77003.03.2024, 18:25

Z perspektywy nadchodzącego meczu z City na koniec marca, jak myślicie. Wyjdziemy z Kiwiorem na lewej?

havoc komentarzy: 1914 newsów: 403.03.2024, 18:23

Hahahaha pilkarze city pocieszaja norwega jakby byl nketiah'em i nie strzelil gola od 20 spotkan.

kylo100 komentarzy: 371203.03.2024, 18:22

Dobić na 4-1 ;)

gregory3213 komentarzy: 90703.03.2024, 18:22

amrabat taki dobry miał być bo raz wślizgiem piłkę mbappe odebrał xD

Be4Again komentarzy: 341303.03.2024, 18:22

Boże jakie to Junajted jest fatalne... Nabijanie się z nich to jak wyśmiewanie niepełnosprawnego.

Olczyck komentarzy: 106103.03.2024, 18:21

Z jednej strony szkoda z drugiej spoko

Piotrek95 komentarzy: 964503.03.2024, 18:21

@enrique napisał: "komuś? całe forum cię skasowało gościu."
Biegnij szybko liczyć plusy to dostaniesz smaczka

Garfield_pl komentarzy: 2821103.03.2024, 18:21

Tera to już nie strzelo xD

Ashmadia komentarzy: 174803.03.2024, 18:21

Parodyści.

@arsenallord napisał: "Foden dobry? Widać jesteś kibicem City. Czekasz tylko na jego dobre mecze"

XDDD Aż się zaśmiałem, słuszna uwaga

ostriket komentarzy: 663303.03.2024, 18:21

Niech to United już spadnie, taki frajerski mecz rozegrać

enrique komentarzy: 1922503.03.2024, 18:21

@Piotrek95: komuś? całe forum cię skasowało gościu.

miki9971 komentarzy: 6552 newsów: 203.03.2024, 18:21

Ale David Silva teraz kiksa zrobił....

aaron komentarzy: 336603.03.2024, 18:21

Amrabat xD

Koniec zabawy, dziękuję wszystkim za wspólny seans, United się nie nadaje się niczego

arsenallord komentarzy: 29735 newsów: 11703.03.2024, 18:20

@Piotrek95: Foden dobry? Widać jesteś kibicem City. Czekasz tylko na jego dobre mecze

Paul77 komentarzy: 986203.03.2024, 18:19

Jak United prowadziło, byłem w szoku. Niestety wróciło wszystko do normy... A szkoda.

Piotrek95 komentarzy: 964503.03.2024, 18:18

No dobry jest Foden, nie ma co mówić

Piotrek95 komentarzy: 964503.03.2024, 18:16

@enrique napisał: "A Tobie widzę znowu się nudzi... 150 vs 0 Ci nie wystarczyło?"

Nie, jesteś jedyną osobą która liczy te plusy, nie mają one dla mnie żadnego znaczenia, licz dalej komuś plusy jak grzeczny piesek jeśli ci to sprawia radość.

enrique komentarzy: 1922503.03.2024, 18:16

@Furgunn napisał: "I co ten Hag teraz powie? Że byli świetni i gdyby mecz trwał 45 minut to by wygrali?"
A że w drugiej połowie sędzia podjął kilka kontrowersyjnych decyzji, poza tym rywale mieli nieco więcej szczęścia.

Garfield_pl komentarzy: 2821103.03.2024, 18:16