Kiwior z golem! Arsenal 4-1 Newcastle

Kiwior z golem! Arsenal 4-1 Newcastle 24.02.2024, 23:10, Łukasz Wandzel 1305 komentarzy

Podchodząc do rywalizacji z Newcastle United, Arsenal nie tylko udowodnił, że mecz z FC Porto zostawił w portugalskiej szatni, ale także zagrał z taką intensywnością, jakby w środę nie występował w Lidze Mistrzów. Kanonierzy zaliczyli mocny początek i strzelili 2 gole, dzięki czemu szybko ustawili sobie spotkanie z ekipą Eddiego Howe'a.

W pierwszej połowie goście wyglądali bardzo słabo na tle londyńczyków, jednak gdy w drugiej poprawili swoją grę, było już za późno. Następnie podopieczni Mikela Artety zdobyli kolejne 2 bramki, a hiszpański szkoleniowiec dał odpocząć kluczowym piłkarzom i wprowadził rezerwowych.

Składy obu drużyn

Arsenal: Raya – White, Saliba, Gabriel, Kiwior – Odegaard (76' Smith Rowe), Rice, Jorginho (89' Elneny) – Saka (76' Nelson), Havertz (76' Nketiah), Martinelli (64' Trossard)

Newcastle: Karius – Trippier, Shar, Botman (73' Lascelles), Livramento (73' Burn) – Longstaff, Guimaraes (73' Willock), Miley – Almiron (64' Murphy), Isak (64' Barnes), Gordon

Spotkanie z Newcastle Kanonierzy zaczęli bardzo ofensywnie. Jakub Kiwior i Ben White grali jako wahadłowi, będąc przez długi czas ustawieni wysoko na skrzydłach. Z kolei w środku pola Declanowi Rice'owi partnerował Jorginho, który w pierwszej połowie nieustannie rozsyłał podania do kolegów z zespołu.

Z kolei Sroki nie wykorzystały pojedynczych sytuacji, które pozwoliłyby jak równy z równym powalczyć z Arsenalem. Zawodnicy Newcastle ulegali pressingowi, popełniali dużo indywidualnych błędów, grając z w bramce z tak naprawdę trzecim bramkarzem – Lorisem Kariusem.

Niemiecki golkiper po raz pierwszy skapitulował już w 18. minucie po rzucie rożnym. Gabriel uderzył piłkę głową, a futbolówka jak w Pinballu odbijała się między Kariusem, Tino Livramento i Svenem Botmanem, aż przekroczyła linię bramkową. Temu ostatniemu przypisano autorstwo trafienia samobójczego.

Kilka minut później Jorginho fantastycznie wypatrzył wybiegającego Martinellego, który opanował piłkę w polu karnym i spod linii końcowej wycofał na 5. metr, skąd gola na 2-0 zdobył Kai Havertz.

Przyjezdni zaliczyli lepszy fragment gry dopiero w drugiej połowie, jednak w 65. minucie Bukayo Saka pozbawił gości złudzeń. Skrzydłowy Arsenalu przedryblował na prawej stronie Livramento i wpisał się na listę strzelców, uderzając na długi słupek. Parę minut później było już 4-0: w 69. minucie gola głową po rzucie rożnym zdobył Jakub Kiwior.

W końcówce podopiecznym Eddiego Howe'a udało się zdobyć gola honorowego za sprawą rezerwowych. Wchodzący z ławki Dan Burn dośrodkował piłkę, którą głową do siatki wpakował były piłkarz Arsenalu – Joe Willock. Bliski trafienia w doliczonym czasie gry był też jego kolega z akademii, Emile Smith Rowe.

Newcastle UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Freo98 komentarzy: 643203.03.2024, 17:45

To z automatu powinna być kartka za symulke

Garfield_pl komentarzy: 2821603.03.2024, 17:32

Muły grają mecz jak z live, ciekawe jaki efekt będzie końcowy xD

mruw komentarzy: 413503.03.2024, 17:30

Patrząc na dyspozycje Rashforda w tym meczu to on przy tym golu chyba próbował podawać xD

Olczyck komentarzy: 106203.03.2024, 17:21

Akurat my nie powinni się śmiać z rashforda typ praktycznie co mecz z nami wali nam bramkę

thegunners101 komentarzy: 248103.03.2024, 17:21

Póki co to Najświętsza Panienka ma w opiece United. Oby jeszcze 45 minut przeciągnęła, bo City to chyba wciąż groźniejszy rywal od LFC.

minio7 komentarzy: 273903.03.2024, 17:20

Guardiola lepszy występ w roki standupera od Halaanda piłkarsko dzisiaj

Elastico07 komentarzy: 1255603.03.2024, 17:19

Garnacho mega przeciętny zawodnik.Widze jego nie pierwszy mecz I nie daje nic konkretnego a dziś nawet przy piłce się utrzymać nie potrafi

Olczyck komentarzy: 106203.03.2024, 17:19

Ostatnio tak chyba Guardiola złapał się a głowę jął Lewy strzelił 5 bramek w 9 minut xD

Czeczeniec komentarzy: 20503.03.2024, 17:18

Paradoks Haalanda polega na tym, że on jest najlepszym piłkarzem na swiecie, a zarazem najgorszym.

enrique komentarzy: 1922503.03.2024, 17:10

Jaki ma znaczenie jaki jest teraz wynik, przyjdzie 80 minuta, City jak zwykle się obudzi, raz dwa i będzie 2:1, 3:2 czy 4:3.

Piotrek95 komentarzy: 964503.03.2024, 17:09

City jakie spłakane gdy United parę sekund zwleka ze wznowieniem gry, szkoda że oni cały sezon grają na czas jak tylko jest prowadzenie

Mastec30 komentarzy: 622503.03.2024, 17:02

@miki9971 napisał: "Nie. Po prostu jest MUŁEM."

Nie. Jest to co ja powiedziałem

Piotrek95 komentarzy: 964503.03.2024, 16:59

Ten Doku to mi przypomina Gervinho, niby jest szybkość, technika, szybka noga, ale przydatności dla drużyny to zrro

miki9971 komentarzy: 6552 newsów: 203.03.2024, 16:59

@Mastec30 napisał: "Rashford jest ewidentnie przebodźcowany. Za bardzo chce i spina się w prostszych sytuacjach"

M4rcin komentarzy: 156403.03.2024, 16:54

Jaki ten rasfors jest słaby.... Raz na jakiś czas mu piłka siadzie na nodze i na tym kończą się jego zalety

Pires9999 komentarzy: 118303.03.2024, 16:54

Rashrord bramka życia. Dwie zetki zyebal .co za gosc

Freo98 komentarzy: 643203.03.2024, 16:54

To jest idealne podsumowanie Rashforda, strzela bramkę życia po to ze by w 2 następnych sytuacjach wywalić się na morde

Piotrek95 komentarzy: 964503.03.2024, 16:54