Piękne trafienie Odegaarda z rzutu wolnego daje 3 punkty: Burnley 0-1 Arsenal!

Piękne trafienie Odegaarda z rzutu wolnego daje 3 punkty: Burnley 0-1 Arsenal! 18.09.2021, 17:03, Bartek Romanowski 1254 komentarzy

W sobotnie popołudnie Arsenal wyjechał do Burnley, żeby na Turf Moor zmierzyć się z drużyną Seana Dyche'a. Oba zespoły nie mogą zaliczyć początku sezonu do udanych i na wczoraj potrzebowały punktów, aby zmienić swoją sytuację w tabeli. Zarówno Burnley, jak i Arsenal chciały w 5. kolejce spotkań powiększyć swój dorobek punktowy o 3 oczka. Mecz rozpoczął się o 16:00 czasu polskiego.

Oto składy, w jakich grały oba zespoły:

Burnley: Pope, Lowton, Tarkowski, Mee, Taylor, Gudmundsson (57' Cornet), Brownhill, Westwood, McNeil, Wood (82' Rodriguez), Barnes (57' Vydra).

Arsenal: Ramsdale, Tomiyasu, White, Gabriel, Tierney (78' Tavares), Partey (75' Maitland-Niles), Odegaard, Pepe, Saka, Smith Rowe (61' Lokonga), Aubameyang.

Początek meczu nie przyniósł kibicom obu drużyn większych emocji. Pierwsze 15 minut to wiele niedokładności z obu stron, posiadanie piłki stabilizowało się na zbliżonym poziomie. Arsenal miał trudności z przeprowadzeniem groźnej akcji, jedyne zagrożenie ze strony gości nastąpiło po podaniu Odegaarda do Tierneya za linię obrony na lewym skrzydle. Gra toczyła się głównie w środkowej części boiska. Zagrożenie z obu stron płynęło głównie z dośrodkowań.

W drugim kwadransie Arsenal dłużej utrzymywał się przy piłce, jednak nie wynikało z tego nic w ofensywie. Brakowało podjęcia ryzyka, większość podań była bezpieczna. Niewiele było ruchu, gry na małej przestrzeni. Około 30 minuty, jak na zaprzeczenie tym słowom, Arsenal przeprowadził szybką wymianę podań, a przed polem karnym sfaulowany został Saka… Wtedy pojawił się Odegaard, cały na żółto. Podszedł do rzutu wolnego i strzałem nad murem, blisko prawego okienka bramkarza, umieścił piłkę w siatce. 1-0 dla Arsenalu!

Po bramce pojawiło się dużo chaosu na boisku, wiele długich piłek nie docierało do swoich adresatów. Obie strony nie potrafiły ustabilizować gry. Arsenal starał utrzymywać się przy piłce, jednak nie można powiedzieć, że całkowicie kontrolował to spotkanie. Obrońcy Arsenalu znakomicie się uzupełniali i nie dopuszczali do groźnych strzałów - mimo kilku niebezpiecznych okazji dla gospodarzy. Chwilę przed przerwą Pepe zagrał groźne podanie do Smith Rowa, jednak młody Anglik przeniósł piłkę nad poprzeczką. Przez 2 minuty doliczonego czasu przy piłce utrzymywali się głównie piłkarze Burnley, Arsenal cofnął się do defensywy. Kanonierzy zdołali w ostatnich minutach pierwszej połowy przeprowadzić groźną kontrę, jednak zabrakło zdecydowania w ostatniej fazie akcji, a Saka niedokładnie przyjął piłkę. Ostatecznie Anthony Taylor zaprosił piłkarzy do szatni.

W drugiej połowie obraz gry zmienił się diametralnie. Arsenal nie potrafił na dłużej utrzymać się przy piłce, a Burnley od pierwszego gwizdka po przerwie ruszyło na bramkę Ramsdale'a. W pierwszych kilkunastu minutach drugiej połowy Burnley kompletnie zdominowało Kanonierów. Ramsdale miał pełne ręce roboty, a obrońcy gości byli pod coraz większą presją. Podopieczni Mikela Artety nie potrafili złożyć jednej składnej akcji i mieli problemy z wyjściem z własnej połowy. Starali się grać z kontry, jednak brakowało dokładności w rozegraniu. Obrońcy Arsenalu pomijali drugą linię, grając długie piłki do napastników, jednak te lądowały albo u przeciwnika, albo na aucie.

Arteta zareagował na wydarzenia boiskowe i w 61. minucie wprowadził Lokongę za Smith Rowa. Po wejściu na boisko Belga, goście podjęli próbę przejęcia kontroli nad meczem i przeprowadzili parę groźnych akcji, jednak ostatecznie Nick Pope nie miał wiele do roboty. W 68. minucie spotkania, po stracie Parteya w środku boiska, katastrofalne podanie do Ramsdale'a wykonał Ben White. Bramkarz Arsenalu, chcąc ratować sytuacje, wyszedł z bramki i starł się z Vydrą w polu karnym. Sędzia wskazał na rzut karny. Powtórki pokazały jednak, że zanim Anglik trafił w nogi napastnika, trącił piłkę. Po analizie VAR-u, Anthony Taylor podbiegł do ekranu, a po weryfikacji zdarzenia - anulował wskazanie na wapno.

Po tej decyzji sędziego mecz nieco się zaostrzył i otworzył. Obrońcy Arsenalu mieli coraz więcej do roboty, blokując coraz więcej strzałów i walcząc z Woodem o piłki z dośrodkowań. Burnley zdecydowanie dominowało, stwarzając coraz to większe zagrożenie bramki Arsenalu. Goście starali odgryzać się kontratakami, jednak jak w całym meczu, brakowało w nich zdecydowania oraz dokładności. Zawodziło przyjęcie piłki Saki w decydujących momentach, który przy dobrym opanowaniu futbolówki, miał szansę na kilka dobrych sytuacji do strzelenia gola. Arteta przeprowadził jeszcze dwie zmiany. w 75. minucie za Thomasa wszedł Maitland-Niles, a w 78. Tierneya zmienił Tavares. Arsenalowi nie udało się uspokoić gry w ostatnich minutach i do końca musieli drżeć o wynik.

Ostatecznie po pewnej grze Ramsdale'a oraz walce w defensywie zawodników Arsenalu, Kanonierzy zachowali drugie czyste konto z rzędu w lidze i wracają do Londynu z 3 punktami! Czeka ich też awans w tabeli Premier League.

BurnleyPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Bartek Romanowski źrodło: własne
Furgunn komentarzy: 922419.09.2021, 18:17

@Rowerinho: dobrze że jesteś, teraz wszyscy będą pisać tylko o naszym klubie. Arsenal i tylko Arsenal, wszystko zaczyna i kończy się w piłce na Kanonierach

solszan (zawieszony) komentarzy: 22119.09.2021, 18:13

@Rowerinho: o joj

Rowerinho komentarzy: 225219.09.2021, 18:02

@Levi napisał: "to debilpage jeszcze istnieje"

Nie interesuje mnie to szczerze mówiąc

Levi komentarzy: 1219.09.2021, 17:58

@Rowerinho: to debilpage jeszcze istnieje ?

Rowerinho komentarzy: 225219.09.2021, 17:54

Panowie, ważny apel gwoli przypomnienia, bo chyba niektórzy zapomnieli - ta strona to kanonierzy.com, nie devilpage, kibicujemy Arsenalowi, a Manchester United to gówno.

Pozdrawiam cieplutko

Dawid04111 komentarzy: 13296 newsów: 1419.09.2021, 17:52

@grzegorz1211 napisał: "Tak się zastanawiam co to za strona? K.com czy devilpage ?"
Trochę obiektywnych komentarzy na każdej stronie się przyda. A United czy wam się podoba czy nie (mi się nie podoba, bardzo) jest w tym sezonie mocny.

solszan (zawieszony) komentarzy: 22119.09.2021, 17:51

@grzegorz1211: a jakie to ma znaczenie? Ja tu wchodzę komentuje i jestem kibicem United. Czy to zamknięty serwis?

grzegorz1211 komentarzy: 1028419.09.2021, 17:45

Tak się zastanawiam co to za strona? K.com czy devilpage ?

Spejsik komentarzy: 341719.09.2021, 17:38

Ja nie wiem skąd ten optymizm u niektórych.
Wygraliśmy z obecnie dwiema najgorszymi drużynami w lidze po bezbarwnych 1 - 0 gdzie w spotkaniu z Burnly nasz bramkarz został piłkarzem meczu.
Mnie to nie napawa nadzieją, że będziemy walczyć o puchary.

Dawid04111 komentarzy: 13296 newsów: 1419.09.2021, 17:38

@mruw: Oglądałem jak dotąd 90% spotkań w obecnym sezonie Premier League i 6 wymęczonych punktów z dwoma najsłabszymi (19, 20 miejsce) zespołami w lidze nie zamydli mi oczu. Nasza gra wygląda bardzo mizernie. Nie pokazaliśmy ani jakości z przodu ani pewności w defensywie, ani charakteru ani nawet namiastki jakiegoś stylu. Nie wiem skąd ten optymizm u was. Oczywiście wizja spadku to tylko hiperbola ale nie uważam że stać nas na miejsce w pucharach. Jedynie nowe nabytki zaskoczyły na plus.

@LukaModric: nawet nie będę się produkował dla osoby która nazywa inna osobę ameba tylko za posiadanie innego zdania. Odśwież umysł.

Bukayoforever komentarzy: 353619.09.2021, 17:33

Widzieliscie te asyste Baloguna i strzal Bieretha przy jego pierwszej bramce w meczu wygranym 6 - 1 z Czelsi?
Fajnie gdyby robili tak pilkarze pierwszej jedenastki.

LukaModric komentarzy: 67519.09.2021, 17:24

@Dawid04111: dawno w tabele nie zagladales.do west ham tracimy 2pkt lester ma tyle samo
sezon dopiero się zaczął A my mamy wrócić do pucharów. Ci co piszą że będziemy się bronić przed spadkiem to ameby unyslowe

Bukayoforever komentarzy: 353619.09.2021, 17:22

@arsenallord: Moze 10 lat temu tak, ale czy teraz to bym tak wyskakiwal

mruw komentarzy: 413419.09.2021, 17:22

@Dawid04111: wiedziałem że taki komentarz ktoś napisze. Jeśli serio jesteś takiego zdania to współczuję. W tamtym sezonie po tragicznej połówce do konca walczylismy o puchary. W tym też jest szansa jeśli złapiemy formę albo odpowiednio wcześnie zwolnią Artetę. Skończ płakać.

davorsuker komentarzy: 51019.09.2021, 17:22

@rreddevilss: W United więcej charakteru niż dobrej gry, ale trzeba przyznać że pokazywali w tym sezonie już kozackie fragmenty

Kredens komentarzy: 369819.09.2021, 17:13

ale aż sobie powtórkę popatrz, bo coś dużo osób tu widziało tego karnego.... chyba, że aż tylu kibiców MU się tu ukrywa

loool komentarzy: 95019.09.2021, 17:12

@rreddevilss: Takimi meczami wygrywa się mistrzostwo, a nie pojedynczymi z City czy LFC. Fergusona dawno nie ma i zapomniałeś :>

Kredens komentarzy: 369819.09.2021, 17:11

@solszan napisał: "ale tylko ty i sędzia nie widzieli sytuacji."

i jeszcze kilku sędziów na Varze , to trochę nas jest. A widziałeś jak na razie tylko ty z tego co widzę. Może na stronie fanów twojej drużyny bardziej się będą z tobą zgadzać

InoGArtic komentarzy: 25419.09.2021, 17:11

Końcówka meczu United idealna do oglądania dla bezstronnego kibica, aczkolwiek odniosłem wrażenie, że sędzia atkinson chyba kontrakt z WHU ma podpisany.

rreddevilss (zawieszony) komentarzy: 466919.09.2021, 17:10

@arsenallord:

Szacunek United i OGS. Są mocni

1-30
66-90

Gdzie w tych fragmentach widziales ta moc? Pytam serio xd z taka gra nie bedzie zadnego mistrza inna sprawa ze Atkibson to poprostu slaby sedzia i zlodziej

Dawid04111 komentarzy: 13296 newsów: 1419.09.2021, 17:09

@mruw napisał: "Z naszej perspektywy to dobrze, że WHU i Leicester gubią punkty. Walczymy z nimi o miejsca dające europejskie puchary."
Nie, z naszej perspektywy to bez różnicy, i tak są poza naszym zasięgiem. Martwi bardziej zwycięstwo Brighton, z taką forma szybko zapewnią sobie utrzymanie.

mruw komentarzy: 413419.09.2021, 17:06

Coś dużo tu fanów United. Dużo łatwiej przejdzie na tej stronie wyśmiewanie się z Arsenalu niż z manure, coś jest nie tak.

solszan (zawieszony) komentarzy: 22119.09.2021, 17:02

@Kredens napisał: "@Otacon:

Jak dla mnie to na Ronaldo nie było żadnego karnego,, juz się zaczął kłaść jak Zouma zaczynał robić wślizg, obejrzyjcie sobie powtórkę tą z tyłu"

A miał się narazić na kontuzje i wbiec z impetem? Myśl trochę, obrońca ewidentnie spóźniony, ale tylko ty i sędzia nie widzieli sytuacji.
Pierwsza sytuacja może jeszcze sporna choć pewnie większość sędziów by gwizdnela, ale druga to już 100%

polishbrigadesx (zawieszony) komentarzy: 1020419.09.2021, 17:02

@darek250s:

Takie jest moje zdanie mają mocny skład.

darek250s komentarzy: 10293 newsów: 519.09.2021, 16:58

@polishbrigadesx napisał: "MU idzie na mistrza w tym sezonie"

To nie FIFA

Lamoreaux komentarzy: 344219.09.2021, 16:58

@Otacon: A no to fakt. Powinny być dwa karne :D Niemniej zajebisty meczyk

mruw komentarzy: 413419.09.2021, 16:58

Furgunn komentarzy: 922419.09.2021, 16:58

Ze 3 karny powinny być w tym meczu. Sędzia by się wybronił.

thegunners101 komentarzy: 247719.09.2021, 16:57

Przy całej antypatii do MU, to jednak sprawiedliwie się stało i w sumie lepiej dla widowiska. Derby pewnie nuda będą teraz.

polishbrigadesx (zawieszony) komentarzy: 1020419.09.2021, 16:56

MU idzie na mistrza w tym sezonie.

Otacon komentarzy: 6219.09.2021, 16:56

@Lamoreaux: Należał się jak najbardziej, ale nie dalej niż 2 minuty tak samo ewidentnego nie podyktował dla MU za faul na Ronaldo.

sWinny komentarzy: 782519.09.2021, 16:55