Piękne trafienie Odegaarda z rzutu wolnego daje 3 punkty: Burnley 0-1 Arsenal!

Piękne trafienie Odegaarda z rzutu wolnego daje 3 punkty: Burnley 0-1 Arsenal! 18.09.2021, 17:03, Bartek Romanowski 1254 komentarzy

W sobotnie popołudnie Arsenal wyjechał do Burnley, żeby na Turf Moor zmierzyć się z drużyną Seana Dyche'a. Oba zespoły nie mogą zaliczyć początku sezonu do udanych i na wczoraj potrzebowały punktów, aby zmienić swoją sytuację w tabeli. Zarówno Burnley, jak i Arsenal chciały w 5. kolejce spotkań powiększyć swój dorobek punktowy o 3 oczka. Mecz rozpoczął się o 16:00 czasu polskiego.

Oto składy, w jakich grały oba zespoły:

Burnley: Pope, Lowton, Tarkowski, Mee, Taylor, Gudmundsson (57' Cornet), Brownhill, Westwood, McNeil, Wood (82' Rodriguez), Barnes (57' Vydra).

Arsenal: Ramsdale, Tomiyasu, White, Gabriel, Tierney (78' Tavares), Partey (75' Maitland-Niles), Odegaard, Pepe, Saka, Smith Rowe (61' Lokonga), Aubameyang.

Początek meczu nie przyniósł kibicom obu drużyn większych emocji. Pierwsze 15 minut to wiele niedokładności z obu stron, posiadanie piłki stabilizowało się na zbliżonym poziomie. Arsenal miał trudności z przeprowadzeniem groźnej akcji, jedyne zagrożenie ze strony gości nastąpiło po podaniu Odegaarda do Tierneya za linię obrony na lewym skrzydle. Gra toczyła się głównie w środkowej części boiska. Zagrożenie z obu stron płynęło głównie z dośrodkowań.

W drugim kwadransie Arsenal dłużej utrzymywał się przy piłce, jednak nie wynikało z tego nic w ofensywie. Brakowało podjęcia ryzyka, większość podań była bezpieczna. Niewiele było ruchu, gry na małej przestrzeni. Około 30 minuty, jak na zaprzeczenie tym słowom, Arsenal przeprowadził szybką wymianę podań, a przed polem karnym sfaulowany został Saka… Wtedy pojawił się Odegaard, cały na żółto. Podszedł do rzutu wolnego i strzałem nad murem, blisko prawego okienka bramkarza, umieścił piłkę w siatce. 1-0 dla Arsenalu!

Po bramce pojawiło się dużo chaosu na boisku, wiele długich piłek nie docierało do swoich adresatów. Obie strony nie potrafiły ustabilizować gry. Arsenal starał utrzymywać się przy piłce, jednak nie można powiedzieć, że całkowicie kontrolował to spotkanie. Obrońcy Arsenalu znakomicie się uzupełniali i nie dopuszczali do groźnych strzałów - mimo kilku niebezpiecznych okazji dla gospodarzy. Chwilę przed przerwą Pepe zagrał groźne podanie do Smith Rowa, jednak młody Anglik przeniósł piłkę nad poprzeczką. Przez 2 minuty doliczonego czasu przy piłce utrzymywali się głównie piłkarze Burnley, Arsenal cofnął się do defensywy. Kanonierzy zdołali w ostatnich minutach pierwszej połowy przeprowadzić groźną kontrę, jednak zabrakło zdecydowania w ostatniej fazie akcji, a Saka niedokładnie przyjął piłkę. Ostatecznie Anthony Taylor zaprosił piłkarzy do szatni.

W drugiej połowie obraz gry zmienił się diametralnie. Arsenal nie potrafił na dłużej utrzymać się przy piłce, a Burnley od pierwszego gwizdka po przerwie ruszyło na bramkę Ramsdale'a. W pierwszych kilkunastu minutach drugiej połowy Burnley kompletnie zdominowało Kanonierów. Ramsdale miał pełne ręce roboty, a obrońcy gości byli pod coraz większą presją. Podopieczni Mikela Artety nie potrafili złożyć jednej składnej akcji i mieli problemy z wyjściem z własnej połowy. Starali się grać z kontry, jednak brakowało dokładności w rozegraniu. Obrońcy Arsenalu pomijali drugą linię, grając długie piłki do napastników, jednak te lądowały albo u przeciwnika, albo na aucie.

Arteta zareagował na wydarzenia boiskowe i w 61. minucie wprowadził Lokongę za Smith Rowa. Po wejściu na boisko Belga, goście podjęli próbę przejęcia kontroli nad meczem i przeprowadzili parę groźnych akcji, jednak ostatecznie Nick Pope nie miał wiele do roboty. W 68. minucie spotkania, po stracie Parteya w środku boiska, katastrofalne podanie do Ramsdale'a wykonał Ben White. Bramkarz Arsenalu, chcąc ratować sytuacje, wyszedł z bramki i starł się z Vydrą w polu karnym. Sędzia wskazał na rzut karny. Powtórki pokazały jednak, że zanim Anglik trafił w nogi napastnika, trącił piłkę. Po analizie VAR-u, Anthony Taylor podbiegł do ekranu, a po weryfikacji zdarzenia - anulował wskazanie na wapno.

Po tej decyzji sędziego mecz nieco się zaostrzył i otworzył. Obrońcy Arsenalu mieli coraz więcej do roboty, blokując coraz więcej strzałów i walcząc z Woodem o piłki z dośrodkowań. Burnley zdecydowanie dominowało, stwarzając coraz to większe zagrożenie bramki Arsenalu. Goście starali odgryzać się kontratakami, jednak jak w całym meczu, brakowało w nich zdecydowania oraz dokładności. Zawodziło przyjęcie piłki Saki w decydujących momentach, który przy dobrym opanowaniu futbolówki, miał szansę na kilka dobrych sytuacji do strzelenia gola. Arteta przeprowadził jeszcze dwie zmiany. w 75. minucie za Thomasa wszedł Maitland-Niles, a w 78. Tierneya zmienił Tavares. Arsenalowi nie udało się uspokoić gry w ostatnich minutach i do końca musieli drżeć o wynik.

Ostatecznie po pewnej grze Ramsdale'a oraz walce w defensywie zawodników Arsenalu, Kanonierzy zachowali drugie czyste konto z rzędu w lidze i wracają do Londynu z 3 punktami! Czeka ich też awans w tabeli Premier League.

BurnleyPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Bartek Romanowski źrodło: własne
grzegorz1211 komentarzy: 1028419.09.2021, 22:00

@Dawid04111 napisał: "dokładnie, to jest chore, że dawka leku na te chorobę kosztuje ok 100 tys euro i trzeba to powtarzać co parę miesięcy."

cwalin komentarzy: 236419.09.2021, 21:58

Jak to jest z tym Tottenhamem?Wiadomo że oficjalnie to kluzb szmuckowych kibiców.Czy w praktyce tak jest że prawie każdy szmucek w Londynie kibicuje KFC?

Dawid04111 komentarzy: 13296 newsów: 1419.09.2021, 21:48

@grzegorz1211 napisał: "Nie wiem czy złym wejściem w sezon można nazwać wygraną z MC i bycie liderem z kompletem punktów po 3 kolejkach"
Trochę źle się wyraziłem. Jednak ich gra nie powala. Wygrali z City 1:0 ale to nic nie znaczy. Wczoraj Soton również z nimi zremisowali na Etihad, a powinni nawet wygrać, gdyby nie decyzja VARu.
W pozostałych meczach mocno się męczyli. 0:3 z Pałace, dzisiaj podobnie. Nawet wygrane spotkania to były męczarnie 1:0 z niżej notowanymi rywalami. To nie ten Tottenham co rok temu, gdy Son z Kanem nabijali statystyki i strzelali po 3-4 hole na mecz.

worldcup komentarzy: 116319.09.2021, 21:44

@metjuAFC: No ja kupuje fife bo od dziecka w sumie tylko w tą serie gram i już tak z przyzwyczajenia, ale też spróbuję tego UFL i PESa dla porównania na premierę to mogę dać znać jak wrażenia;)

Dawid04111 komentarzy: 13296 newsów: 1419.09.2021, 21:41

@TomekO: dokładnie, to jest chore, że dawka leku na te chorobę kosztuje ok 100 tys euro i trzeba to powtarzać co parę miesięcy. Ewentualnie terapia genowa, która kosztuje kilka mln dolarów....

metjuAFC komentarzy: 5699 newsów: 119.09.2021, 21:40

@TomekO: sam udostępniałem tutaj kiedyś przez readkcję zbiórkę na córkę kuzynki. Nie były to tak zarotne kwoty aczkolwiek pieniądze były potrzebne, a czasu nie było zbyt wiele. Dziewczynka ostatecznie skorzystała z leczenia, ale jak się okazuje każde kolejne próby to tylko przedłużanie jej życia co strasznie nas wszyatkich smuci. Dlatego warto nagłaśniać takie akcje.

grzegorz1211 komentarzy: 1028419.09.2021, 21:38

@Dawid04111 napisał: "że w meczu z Tottenhamem w następnej kolejce jesteśmy faworytem. Oba zespoły źle weszły w sezon i oni tak samo jak my grają bezbarwnie."

metjuAFC komentarzy: 5699 newsów: 119.09.2021, 21:37

@worldcup: @Spejsik: @Zloty: ja sam nie wiem czy nie poczekam na tego PESa i zobaczę co będzie dostępne w dniu premiery. Przyznam, że oprócz wielu godzin spędzonych w MyClub gdzie gram z ziomkiem w co-opa lubię czasem odpalić karierę. Szkoda, że KONAMI mimo wszystko nie pomyślało o fanach serii, którzy lubią pyknąć coś offline-owego. Dlatego właśnie w głowie pojawiła się myśl o zainwestowaniu w FIFĘ.

TomekO komentarzy: 275019.09.2021, 21:36

@metjuAFC: dzięki. Te kwoty przy SMA są przerażające. 100 tysięcy 200 może człowiek by zebrał jakoś po rodzinie ale 9 milionów. To przeraża. Szczęście z bycia rodzicem w sekundy zamienia się w walkę, która jest prawie że niemożliwa do wygrania.

mruw komentarzy: 413419.09.2021, 21:33

spoko gościu przeanalizował naszą grę i dodał mi trochę otuchy tak szczerze.

Bo jeśli on ma rację to Arteta nie jest kompletnym cymbałem, jak uważa wielu fanów Arsenalu.

Może serio musimy się lepiej zgrać w 4-3-3, gracze muszą się nauczyć swoich nowych ról w praktyce a nie tylko na treningach i jeszcze zobaczymy kawałek dobrej piłki w tym sezonie.

Ogółem materiał warty obejrzenia, polecam.

Dawid04111 komentarzy: 13296 newsów: 1419.09.2021, 21:30

Ja też mimo wszystko uważam, że w meczu z Tottenhamem w następnej kolejce jesteśmy faworytem. Oba zespoły źle weszły w sezon i oni tak samo jak my grają bezbarwnie. Gramy u siebie, bedizmey chcieli to wykorzystać. Atutem Tottenhamu jest jednak Kane, który mimo słabszej dyspozycji jest w stanie wygrać mecz w pojedynkę, zwłaszcza, z Arsenalem, z którym strzela średnio co mecz.
Mimo całej antypatii do Kanea jak i całego Tottenhamu muszę stwierdzić, że to piłkarz z absolutnego TOPu. W naszej kadrze nie ma żadnego zawodnika world-class.

metjuAFC komentarzy: 5699 newsów: 119.09.2021, 21:25

@TomekO: coś Ty stary nie przepraszaj. Nie ma piękniejszej rzeczy niż troszczenie się o innych i odrobina empatii w tych trudnych egoistycznych czasach. Ja to w ogóle myślę, że fajnie byłoby umieścić na stałe gdzieś na stronie odnośnik do siępomaga.

Zloty komentarzy: 76619.09.2021, 21:24

@metjuAFC: Mam nadzieję że UFL okaże się grywalny i będzie wreszcie jakiś wybór a nie tylko PES i FIFA najbardziej w tych grach wkur.... handicap,skrypty to jest śmieszne żeby gra pomagała albo przeszkadzała a FIFA to już w ogóle reżyserka

Spejsik komentarzy: 341719.09.2021, 21:23

@metjuAFC: Ja w tym roku chyba poczekam aż będzie na promocji.
Obecnie w Fife 21gram tylko karierę więc jakoś nie potrzebuje pilnie przesiadać się na nową wersję.
Dodatkowo w tym roku całkowicie omijałem wiadomości o nowościach w 22 więc wgl nie czuje presji żeby ją kupić.

TomekO komentarzy: 275019.09.2021, 21:18

Witam wszystkich, wiem że to nie miejsce na takie akcje i nikt z nas ich nie lubi ale patrząc się ile temu młodemu brakuje jeszcze kasy zeby dostac lek ktory uratuje mu zycie wrzuce to tutaj może ktoś ma luźną dyche ale dwie.

Z góry dziękuję. I przepraszam za taka akcję.

worldcup komentarzy: 116319.09.2021, 21:17

@metjuAFC: ja zamówiłem preordera, ale przez to, ze konsole zmieniłem, nawet nie liczę na nic wielkiego byle ta edycja była grywalna

Garfield_pl komentarzy: 2799519.09.2021, 21:13

@Lamoreaux napisał: "Jeszcze w niedalekim odwodzie jest ten słynny Charlie Patino.
W ustawieniu 4-3-3 na pozycję pomocników mamy Ode, ESR, Partey, Lokonga + Xhaka, Elneny czyli 6 zawodników plus AMN no i ten Patino
W lecie pozegnacsie z darem Nilu i miec naturalne zastepstwo w postaci Charliego, wowczas zosyalby tylko Xhaka"

Elneny, Xhaka out, Patino, Bissouma in i git ;)

metjuAFC komentarzy: 5699 newsów: 119.09.2021, 21:08

Panowie będziecie kupować nową FIFĘ? Ja przyznam szczerze, że jako wieloletni fan PESa rozważam w tym roku zakup gry EA. To co KONAMI wyczynia strasznie mnie zirytowało. MyClub dopiero od połowy listopada, 30.09 premkera, ale no właśnie czego? Nawet niewiadomo jaka będzie zawartość darmowego PESa w dniu premiery.

Lamoreaux komentarzy: 344219.09.2021, 21:07

Jeszcze w niedalekim odwodzie jest ten słynny Charlie Patino.

Garfield_pl komentarzy: 2799519.09.2021, 21:03

@ronczo napisał: "Moim zdaniem Lokonga ma papiery na świetnego grajka. Już teraz widzę go obok Thomasa.

Może troche na wyrost, ale uważam, że to będzie nasz najlepszy transfer z tego lata."

Jest po prostu mobilniejszy od Xhaki, do tego lepsza technika i dość pewnie gra, ale zobaczymy jak z biegiem sesonu nowi będą się prezentować, bo to za mało, by wyciągnąć jakiekolwiek wnioski. Po prostu Lokonga nie ma rywala godnego na tą chwilę i dlatego mamy takie odczucia między innymi ;)

jurasmolas44 komentarzy: 184919.09.2021, 21:03

Ale Lyon pięknie gra do przodu natomiast środek pomocy PSG śmiech na sali przy takim budżecie

Chevvy komentarzy: 10719.09.2021, 21:00

@kamil47: nie patrzę na liczby, patrzę na wszystko związane z jego trenowaniem w ostatnie 2 lata i nie jestem zwolennikiem. Chciałem nowego trenera już w poprzednim sezonie powtarzam. Mam tylko nadzieje że po kolejnym martwym sezonie skończymy z "projekt młodość" "potrzeba kolejnego sezonu" "potrzeba kolejnego okienka" żeby było coś widać z gry jakieś schematy mimo że już przez 2 trenuje ich whatever. Podziwiam za optymizm. Pozdrawiam

ronczo komentarzy: 227 newsów: 219.09.2021, 21:00

@Garfield_pl: Moim zdaniem Lokonga ma papiery na świetnego grajka. Już teraz widzę go obok Thomasa.

Garfield_pl komentarzy: 2799519.09.2021, 20:54

@Kredens napisał: "jakbyśmy tego Xhake opchneli do Romy to jeszcze bardziej bym wierzył :)"
Może zimą ;) mam nadzieję że będzie jednak jakimś cudem rezerwowym, bo Lokonga całkiem dobrze wykorzystał szansę i gorszy na bank nie jest.

Kredens komentarzy: 369819.09.2021, 20:53

@grzegorz1211:

bardziej nasz główny napadzior i jego chęci gry są na top 12

Kredens komentarzy: 369819.09.2021, 20:52

@Garfield_pl:

jakbyśmy tego Xhake opchneli do Romy to jeszcze bardziej bym wierzył :)

Garfield_pl komentarzy: 2799519.09.2021, 20:51

@Lamoreaux napisał: "A ja powiem dość odważnie, że LE jest w zasięgu i nawet miejsce 5.

Top czwórka jest nieruszalna i moim zdniem najsłbszy zespół z top-4 bedzie mial 12-15 przewage nad 5"

Póki piłka w grze, to i top4 mozliwe, trzeba tylko punktować i grać z każdym meczem lepiej. Byle już kontuzje nam odpuściły i Xhaka nie odwalał, no chyba że jakaś czerwona w wygranym i tak meczu ;)

grzegorz1211 komentarzy: 1028419.09.2021, 20:50

Skład to my może mamy na top6, ale trenera co najwyżej na top12

Kredens komentarzy: 369819.09.2021, 20:48

@Lamoreaux:

w tej chwili, ale sezon jest długi

Lamoreaux komentarzy: 344219.09.2021, 20:46

@Kredens: City, United Live i CFC są totalnie w innym wymiarze. Naprawdę.

Kredens komentarzy: 369819.09.2021, 20:46

@ Er4s @Ech0z

jestem z wami, ale ja tam wierzę w top 4 nawet

grzegorz1211 komentarzy: 1028419.09.2021, 20:37

Za tydzień jak wygramy z kogutami, może dojść do dość kuriozalnej sytuacji. Po 3 kolejkach lider i ostatnia drużyna, mogą po 6 kolejkach zrównać sie punktami XD

Vardimus komentarzy: 17819.09.2021, 20:29

Ale nam się derby za tydz szykują, obie drużyny jak wygrywają to po 1:0. Bilans bramkowy zdecydowanie na minus, mam cichą nadzieję na przełamanie i dobry mecz naszej ofensywy. Czy proszę o tak wiele ? :D

enrique komentarzy: 1910219.09.2021, 20:26

@Er4s: Że co ? Chyba Ci się coś pokręciło kolego. W dniu meczowym piszę dużo co jest normalne, dziś napisałem raptem 3 posty, przedwczoraj może z 4-5, 16-ego ani jednego.
Jak już chcesz w kogoś przycelować to chociaż sprawdź o kim mówisz.

enrique komentarzy: 1910219.09.2021, 20:23

@Lamoreaux: Odkąd dopadła go choroba psychiczna.

Lamoreaux komentarzy: 344219.09.2021, 20:21

Rudzki to kibic Tottenhamy? NIe miałem pojęcia :D wie ktoś moze od kiedy kibicuje tej druzynie?

Ech0z komentarzy: 1041119.09.2021, 20:17

@Koroniarz napisał: "przecież NES zjada Mikela na śniadanie bez popity :D Za tydzień przekonacie się kto lepiej ustawia swój zespół"
Spoko przyjdź tu za tydzień jak twój NES będzie poskładany wracał autobusem z Emirates i prosił Kejna żeby zaczął coś strzelać .

Ech0z komentarzy: 1041119.09.2021, 20:16

@Er4s napisał: "Sluchajcie jest tu kilku takich użytkowników którzy siedzą od dechy do dechy na stronie każdego dnia i tłuką komentarze typu sz.p. enrique. Weź któryś pisz Pan nicki tych wszystkich mądrali co wypisują że Arsenal będzie walczył o utrzymanie bo ja bardzo chętnie wywolam ich do tablicy na koniec sezonu jak będziemy w TOP6 i zapytam ich co myślą o swojej wiedzy i obserwacjach futbolu. Sam również uderze się w pierś jeśli Arsenal będzie w dolnej połowie tabeli jak tu to 70% znawców pici-polo zapowiada."
Czyli nie jestem sam jak mówię że Arsenal będzie w top 6 na koniec sezonu . Gitara pamiętajcie nie bądźcie jak Rudzki i wiedzcie że w internecie nic nie ginie.

Lamoreaux komentarzy: 344219.09.2021, 20:15

A ja powiem dość odważnie, że LE jest w zasięgu i nawet miejsce 5.

Garfield_pl komentarzy: 2799519.09.2021, 20:10

Bellerin się rozkręca ;)

gbn komentarzy: 377019.09.2021, 20:04

Spisywać*

Nie trzeba wpisywać delikwentów, codziennie marudzą to się rzuca w oczy ;)

Er4s komentarzy: 311019.09.2021, 20:02

Lamoreaux komentarzy: 344219.09.2021, 20:01

Gdyby nas prowadził Guardiola a Tottenham Franek Smuda to wynik derbów i tak ciezko przewidziec.
Handicupem jest to kto jest gospodarzem dlatego stawiam na nas i na strzelanine. 4-2.

Koroniarz komentarzy: 1013919.09.2021, 19:59

Bukayoforever komentarzy: 353619.09.2021, 19:53

@kamil47: Z tego co wiem to Son grac nie bedzie gra, a Kane w tej formie jaka prezentuje teraz to nie rozni sie od Auby. Wiec postanowilem postawic 500zl na Arsenal (do wyjecia 1230), a gdzie indziej 50zl na wynik 1:0 dla nas (340zl do wyjecia).

Arteta musisz

kamil47 komentarzy: 268519.09.2021, 19:44

Za tydzień moi drodzy to my mamy derby. Jeden z dwóch najważniejszych meczy w sezonie PL. Rządzą się swoimi prawami. Tu nie ma miejsca na porównania kto jest lepszym trenerem.
Co by trener nie powiedział ,w tym meczu nasi zawodnicy mają ***** gryźć trawę. To będzie głównie do oceny, kto oddał serce na boisku. Liczę na wojnę.

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 319.09.2021, 19:43

Arsenal za tydzień klepie Totki u siebie.

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 319.09.2021, 19:39

@Simpllemann napisał: "Masz pretensje, że ludzie narzekają na Artetę, który jest w Arsenalu od 20 miesięcy, a wyśmiewasz brak taktyki u szkoleniowca pracującego od niespełna 3?"

Idąc tokiem rozumowania użytkowników tej strony to powinno od razu widać kunszt takiego trenera jak Nuno.
W końcu to doświadczony TRENER...
A nie asystent.

Ech0z komentarzy: 1041119.09.2021, 19:39

Rudzki prowadzi live i właśnie go zapytałem na żywo : " jak tam Pana ukochany Totenham i jego droga po mistrzostwo Anglii "

Odpowiedzial że nigdy nie użył frazesu że Totenham będzie mistrzem Anglii a ja mam jego live kiedy mówił że wróci Kane to Totki będą szły po mistrza. W internecie nic nie ginie Przemo