Piękne trafienie Odegaarda z rzutu wolnego daje 3 punkty: Burnley 0-1 Arsenal!

Piękne trafienie Odegaarda z rzutu wolnego daje 3 punkty: Burnley 0-1 Arsenal! 18.09.2021, 17:03, Bartek Romanowski 1254 komentarzy

W sobotnie popołudnie Arsenal wyjechał do Burnley, żeby na Turf Moor zmierzyć się z drużyną Seana Dyche'a. Oba zespoły nie mogą zaliczyć początku sezonu do udanych i na wczoraj potrzebowały punktów, aby zmienić swoją sytuację w tabeli. Zarówno Burnley, jak i Arsenal chciały w 5. kolejce spotkań powiększyć swój dorobek punktowy o 3 oczka. Mecz rozpoczął się o 16:00 czasu polskiego.

Oto składy, w jakich grały oba zespoły:

Burnley: Pope, Lowton, Tarkowski, Mee, Taylor, Gudmundsson (57' Cornet), Brownhill, Westwood, McNeil, Wood (82' Rodriguez), Barnes (57' Vydra).

Arsenal: Ramsdale, Tomiyasu, White, Gabriel, Tierney (78' Tavares), Partey (75' Maitland-Niles), Odegaard, Pepe, Saka, Smith Rowe (61' Lokonga), Aubameyang.

Początek meczu nie przyniósł kibicom obu drużyn większych emocji. Pierwsze 15 minut to wiele niedokładności z obu stron, posiadanie piłki stabilizowało się na zbliżonym poziomie. Arsenal miał trudności z przeprowadzeniem groźnej akcji, jedyne zagrożenie ze strony gości nastąpiło po podaniu Odegaarda do Tierneya za linię obrony na lewym skrzydle. Gra toczyła się głównie w środkowej części boiska. Zagrożenie z obu stron płynęło głównie z dośrodkowań.

W drugim kwadransie Arsenal dłużej utrzymywał się przy piłce, jednak nie wynikało z tego nic w ofensywie. Brakowało podjęcia ryzyka, większość podań była bezpieczna. Niewiele było ruchu, gry na małej przestrzeni. Około 30 minuty, jak na zaprzeczenie tym słowom, Arsenal przeprowadził szybką wymianę podań, a przed polem karnym sfaulowany został Saka… Wtedy pojawił się Odegaard, cały na żółto. Podszedł do rzutu wolnego i strzałem nad murem, blisko prawego okienka bramkarza, umieścił piłkę w siatce. 1-0 dla Arsenalu!

Po bramce pojawiło się dużo chaosu na boisku, wiele długich piłek nie docierało do swoich adresatów. Obie strony nie potrafiły ustabilizować gry. Arsenal starał utrzymywać się przy piłce, jednak nie można powiedzieć, że całkowicie kontrolował to spotkanie. Obrońcy Arsenalu znakomicie się uzupełniali i nie dopuszczali do groźnych strzałów - mimo kilku niebezpiecznych okazji dla gospodarzy. Chwilę przed przerwą Pepe zagrał groźne podanie do Smith Rowa, jednak młody Anglik przeniósł piłkę nad poprzeczką. Przez 2 minuty doliczonego czasu przy piłce utrzymywali się głównie piłkarze Burnley, Arsenal cofnął się do defensywy. Kanonierzy zdołali w ostatnich minutach pierwszej połowy przeprowadzić groźną kontrę, jednak zabrakło zdecydowania w ostatniej fazie akcji, a Saka niedokładnie przyjął piłkę. Ostatecznie Anthony Taylor zaprosił piłkarzy do szatni.

W drugiej połowie obraz gry zmienił się diametralnie. Arsenal nie potrafił na dłużej utrzymać się przy piłce, a Burnley od pierwszego gwizdka po przerwie ruszyło na bramkę Ramsdale'a. W pierwszych kilkunastu minutach drugiej połowy Burnley kompletnie zdominowało Kanonierów. Ramsdale miał pełne ręce roboty, a obrońcy gości byli pod coraz większą presją. Podopieczni Mikela Artety nie potrafili złożyć jednej składnej akcji i mieli problemy z wyjściem z własnej połowy. Starali się grać z kontry, jednak brakowało dokładności w rozegraniu. Obrońcy Arsenalu pomijali drugą linię, grając długie piłki do napastników, jednak te lądowały albo u przeciwnika, albo na aucie.

Arteta zareagował na wydarzenia boiskowe i w 61. minucie wprowadził Lokongę za Smith Rowa. Po wejściu na boisko Belga, goście podjęli próbę przejęcia kontroli nad meczem i przeprowadzili parę groźnych akcji, jednak ostatecznie Nick Pope nie miał wiele do roboty. W 68. minucie spotkania, po stracie Parteya w środku boiska, katastrofalne podanie do Ramsdale'a wykonał Ben White. Bramkarz Arsenalu, chcąc ratować sytuacje, wyszedł z bramki i starł się z Vydrą w polu karnym. Sędzia wskazał na rzut karny. Powtórki pokazały jednak, że zanim Anglik trafił w nogi napastnika, trącił piłkę. Po analizie VAR-u, Anthony Taylor podbiegł do ekranu, a po weryfikacji zdarzenia - anulował wskazanie na wapno.

Po tej decyzji sędziego mecz nieco się zaostrzył i otworzył. Obrońcy Arsenalu mieli coraz więcej do roboty, blokując coraz więcej strzałów i walcząc z Woodem o piłki z dośrodkowań. Burnley zdecydowanie dominowało, stwarzając coraz to większe zagrożenie bramki Arsenalu. Goście starali odgryzać się kontratakami, jednak jak w całym meczu, brakowało w nich zdecydowania oraz dokładności. Zawodziło przyjęcie piłki Saki w decydujących momentach, który przy dobrym opanowaniu futbolówki, miał szansę na kilka dobrych sytuacji do strzelenia gola. Arteta przeprowadził jeszcze dwie zmiany. w 75. minucie za Thomasa wszedł Maitland-Niles, a w 78. Tierneya zmienił Tavares. Arsenalowi nie udało się uspokoić gry w ostatnich minutach i do końca musieli drżeć o wynik.

Ostatecznie po pewnej grze Ramsdale'a oraz walce w defensywie zawodników Arsenalu, Kanonierzy zachowali drugie czyste konto z rzędu w lidze i wracają do Londynu z 3 punktami! Czeka ich też awans w tabeli Premier League.

sWinny komentarzy: 782719.09.2021, 16:50

I moim zdaniem kolejny karny dla mu się należał.

Catalonczyk komentarzy: 519819.09.2021, 16:48

Lingardinho co za gol

mruw komentarzy: 413419.09.2021, 16:47

@mruw napisał: "w walce"
w akcji*

Ciekawa kontrowersja w meczu BHA na Lisy. Moim zdaniem chyba jednak gol powinien byc, Barnes tam praktycznie nie brał udziału w walce.

Catalonczyk komentarzy: 519819.09.2021, 16:44

Maguire jaki to jest pet straszny to masakra xD

mruw komentarzy: 413419.09.2021, 16:38

@sWinny: manu sie skonczył karnet na sędziów, jak nie odnowią to nie będzie nowych półdarmowych karnych

Catalonczyk komentarzy: 519819.09.2021, 16:37

Zouma jaki szef xD

sWinny komentarzy: 782719.09.2021, 16:36

Moim zdaniem powinien być karny na cr7. Jednak zawodnik mlotow powoduje upadek.

mruw komentarzy: 413419.09.2021, 16:29

W manu wchodzi Lingardinho, przy czuję 2:1 dla WHU po podaniu młodego gwiazdora xD

losnumeros komentarzy: 1318919.09.2021, 15:58

@Axinus: Może być zacięty pojedynek między nimi, ale stawiam na CR7.

Axinus komentarzy: 1165 newsów: 119.09.2021, 15:57

@Ups147 napisał: "Jeszcze Salaha bym tu dodał, też dobrze wSzedl w sezon"
Być może, ale Liverpool ma trochę bardziej zbalansowany skład w ataku, Salah, Mane, Firmino, Jota, natomiast United i Chelsea ewidentnie grają wszystko na jednego piłkarza

losnumeros komentarzy: 1318919.09.2021, 15:57

@Catalonczyk napisał: "Pogbie jak się chce to jest na prawdę Top.."

Może Pogba pod wpływem Ronaldo, zmieni swój mental?

Ups147 komentarzy: 346619.09.2021, 15:56

@Axinus napisał: "Ja myślę że będzie bardzo ciekawy wyścig pomiędzy Ronaldo a Lukaku."

Jeszcze Salaha bym tu dodał, też dobrze wSzedl w sezon

Czeczenia komentarzy: 1248719.09.2021, 15:55

Paradoksalnie Ronaldo wcale jakoś super dziś nie wyglądał, no ale chwila nieuwagi i nie ma co zbierać. Swoją drogą, Fabian zagrał mecz ligowy przeciwko CR jeszcze za starych czasów.

Axinus komentarzy: 1165 newsów: 119.09.2021, 15:51

@losnumeros napisał: "Na 90% Ronaldo będzie królem strzelców w lidze."
Ja myślę że będzie bardzo ciekawy wyścig pomiędzy Ronaldo a Lukaku. Manchester United i Chelsea grają wszystko na swoje 9-tki.

arsenallord komentarzy: 29722 newsów: 11719.09.2021, 15:50

Maguire jest przepłacony ale ogólnie jest dobrym piłkarzem

Bukayoforever komentarzy: 353619.09.2021, 15:50

Ogladam wlasnie mecz Brighton - Lester i stwierdzam (nie przesmiewczo) ze Auba jest na poziomie Wellbecka lub ewentualnie troche nizszym bo anglika widac na boisku troche.

Catalonczyk komentarzy: 519819.09.2021, 15:46

Pogbie jak się chce to jest na prawdę Top..

sWinny komentarzy: 782719.09.2021, 15:46

Człowiek włącza zwykły mecz PLi przypomina sobie, że można zagrać składną akcje, można zagrać w tempo a potem odpala Kanonierów i widzi jak piłka im przeszkadza w każdym aspekcie gry.

DavidSilva21 komentarzy: 338019.09.2021, 15:45

Czepiacie sie Bialego po slabym poczatku, dajcie Mu troche czasu w nowym zespole. Prawdziwa weryfikacja bedzie w meczu za tydzien.

DavidSilva21 komentarzy: 338019.09.2021, 15:42

Kurde jak United zwolni trenera i zatrudni fachowca ktory ogarnie zespol, to moga pojsc droga Chelsea.
Takze Ole pracuj tam jak najdluzej.

Catalonczyk komentarzy: 519819.09.2021, 15:40

Jakby postawić White’a obok Mauguire’a to byłaby niezła komedia

losnumeros komentarzy: 1318919.09.2021, 15:37

@Kowal96: Na 90% Ronaldo będzie królem strzelców w lidze.

Kowal96 komentarzy: 1758919.09.2021, 15:35

Ronaldo na króla strzelców leci ;p

sWinny komentarzy: 782719.09.2021, 15:34

Na flashscore w kadrze na mecz Brighton - Leicester są wykluczeni z gry.
Jest wśród nich Locadia J i powód absencji to: " Złe przygotowanie do meczu"

WTF?

kamil47 komentarzy: 268519.09.2021, 15:33

@Chevvy: utytułowany menedżer nie jest gwarantem sukcesu, podobnie jak utytułowani piłkarze.
Czy serio nie rozumiesz aktualnej sytuacji Arsenalu? Ten sezon to przebudowa w trakcie którego trzeba zgrać zespół i osiągnąć jak najlepszy przy tym wynik. Punktujemy w tym roku podobnie jak Liverpool. Nie widzę sensu żeby teraz zmieniać trenera. Jeżeli w połowie sezonu będzie lipa z wynikami i widoczny regres to owszem. Ale nie teraz i nie za dwie czy trzy kolejki.

DavidSilva21 komentarzy: 338019.09.2021, 15:06

Btw. Patino za miesiac podpisze profesjonalny, długoterminowy kontrakt z Arsenalem. :)

DavidSilva21 komentarzy: 338019.09.2021, 14:59

Nasi mlodzicy rozstrzelali Chelsea. Ciekawe czy Balogun, Patino i Hein(ewentualnie ktos inny) dolacza kiedys na stale do 1 zespolu.

InoGArtic komentarzy: 25419.09.2021, 14:55

Panowie jest szansa, że zobaczymy Charliego Patino w meczu z Wimbledonem? Przez ten tydzień był mocno pompowany i jestem ciekawy czy faktycznie jest on sporym talentem.

Lamoreaux komentarzy: 344419.09.2021, 14:53

Prawdziwym testem będzie mecz z Tottenhamem moim zdaniem. Mecz z Norwich mógł być nerwowy dla piłkarzy z tego względu, że dawali dotychczas dupska po całości i musieli wygrać choćby za cenę sprzedaży nerek. Wygrali po dobrej grze, mogło być co najmniej 3-0 dla nas. No ale ważne, że są 3 pkt.
Mecz z Burnley był jaki był. Zmarnowane sytuacje bolą, bo powinni szybciej zamknąć taki mecz co miałoby też wpływ na to, że Burnley tak zawcięcie by nie atakowało.
Tottenham to jednak tottenham z Harrym Kaneem i innymi. Wygrana moim zdaniem da zespołowi wiatr w żagle dlateto to kluczowy mecz do lepszego wejści w kampanię jesienną.

fabregas1987 komentarzy: 2581519.09.2021, 14:49

Kontynuujemy serie meczów ze słabszymi zespołami i licze na kolejne zwycięstwa z Wimbledonem, Spurs, Brighton i Palace

mruw komentarzy: 413419.09.2021, 14:06

Obejrzałem sobie mecz jeszcze raz dzisiaj rano. Wydaje mi się, że złe decyzje i niedokładności mogą mieć związek z niską pewnością siebie zawodników. Szkoda, że nie udało jej sie nabrać w tych 2 meczach z najsłabszymi drużynami w PL...

Er4s komentarzy: 312519.09.2021, 13:58