Przełamanie w drugiej połowie, Arsenal 2-1 Brentford

Przełamanie w drugiej połowie, Arsenal 2-1 Brentford 19.02.2022, 17:05, Łukasz Wandzel 1558 komentarzy

Dzisiejszego popołudnia Arsenal zawalczył o punkty na Emirates Stadium, a jego rywalem był Brentford. Piłkarze Mikela Artety od początku do końca kontrolowali przebieg spotkania, choć w pierwszej połowie nie udało im się otworzyć wyniku, pomimo wielu stworzonych sytuacji. Po przerwie jednak nie zabrakło bramek i gospodarze szybko objęli prowadzenie, a kilkanaście minut później podwyższyli na 2-0. Brentford zdobył honorowe trafienie w doliczonym czasie gry, lecz było to zdecydowanie za późno, by spróbować zremisować.

Arsenal: Ramsdale – Cedric, White, Gabriel, Tierney – Xhaka, Partey – Saka, Odegaard, Smith Rowe (75' Pepe) – Lacazette (83' Nketiah).

Brentford: Raya – Ajer, Jansson, Pinnock – Canós (84' Ghoddus), Dasilva (68' Baptiste), Norgaard, Jensen (44' Janelt), Henry – Mbeumo, Wissa.

Od pierwszych minut gospodarze parli do przodu i grali kombinacyjnie w okolicach szesnastki gości. Zagęszczenie rywali w polu karnym utrudniało oddanie celnego strzału, ale w 12. minucie Arsenal stworzył sytuację, po której Lacazette bez kłopotu trafił do siatki, jednak sędzia odgwizdał spalonego.

Ofensywna gra podopiecznych Artety pozwalała przyjezdnym na kontry, lecz ci nie potrafili stworzyć poważnego zagrożenia pod bramką Ramsdale'a, nie oddając celnego strzału w pierwszej połowie. Arsenal kontrolował przebieg spotkania, lecz wydaje się, że kilka razy piłkarze podejmowali złe decyzje. Podawali do partnerów, gdy mogli strzelać, oraz strzelali, kiedy koledzy byli na wolnej pozycji.

Choć nie udawało się objąć prowadzenia z gry, to na kilka minut przed przerwą Kanonierzy mieli nadzieję na rzut karny po tym, jak Wissa zablokował ręką strzał Cedrica. Arbiter nie przyznał im jednak jedenastki.

Druga połowa była podobna do poprzedniej z tą różnicą, że Arsenal zaczał strzelać gole. Tuż po przerwie Smith Rowe otrzymał długie podanie od Lacazette'a, uwolnił się z pod opieki trzech rywali i trafił do siatki.

Po około 70. minucie Brentford częściej niż do tej pory znajdował się na połowie The Gunners, przez co zaczął się odsłaniać. W 79. minucie gospodarze to wykorzystali. Przeprowadzili kontrę, atakując w przewadze. Partey zagrał do Saki na wolnej pozycji, a ten oddał strzał na bramkę Rayi. Piłka po odbiciu się od słupka wpadła do bramki i było 2-0.

W doliczonym czasie gry Brentford wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego i w zamieszaniu do bramki trafił Norgaard. Było to jednak kilkadziesiąt sekund przed ostatnim gwizdkiem sędziego.

BrentfordPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
MCX018 komentarzy: 138820.02.2022, 22:23

@Cartman_KG napisał: "Raphinia fajnie rwie ale po co nam on? Mamy Sake i o mega podobnym profilu innego Brazylijczyka tylko młodszego z lepszym ciągiem na bramę."

A mamy jakiegoś sensownego zmiennika za Sakę? Jeżeli mamy się zadomowić w TOP4, to potrzebna nam jest również konkretna ławka.

Cartman_KG komentarzy: 363820.02.2022, 22:18

@arsenallord: ps. Chodziło mi, że nie nie pasują stylem do BPL tylko Arsenalu xD

Cartman_KG komentarzy: 363820.02.2022, 22:15

@Reamoner: wychodzi na to że nie umiesz czytać.

NAPISZĘ DUŻYMI ŻEBY ŁATWIEJ BYLO PRZYSWOIĆ INFORMACJĘ: DO PIERWSZEGO SKŁADU POTRZEBA NAPASTNIKA I DM.

na ławkę potrzebujemy właśnie takich gości jak Podence, Lamptey, DCL, którzy w mniej ważnych meczach mogliby odciążyć trzon drużyny a zarazem nie byłoby widać dużego spadku jakości w grze. I owszem potrzebujemy takich kupić.

A Xhaka jest beznadziejny Pan pomyłka średnio raz na cały mecz. Tak jak w ostatnim meczu...

Cartman_KG komentarzy: 363820.02.2022, 22:11

@arsenallord: bo są beznadziejni. Nie pasują stylem do BPL. Leao w ważnych meczach potyka się o swoje nogi taki Pepe 2.0. biega bez ładu i składu. Dobre mecze przeplata beznadziejnymi. A właściwie zamiast Pepe to mi przypomina takiego jegomościa Gervinho.

O Schicku już pislaem wiele razy. Gość, który pierwszy raz w tym sezonie przekroczył barierę 10 goli w bądź co bądź trochę słabszej Od BPL, bundes. Wóz z węglem, taki słaby Giroud z beznadziejna technika użytkowa. Nawet we Włoszech nie dał rady.

MCX018 komentarzy: 138820.02.2022, 22:11

@domino178 napisał: "Wtedy działała jeszcze magia Wengera. Poza tym Sanchez miał pewny 1 plac bo konkurencji za bardzo nie miał. A tutaj jednak jest Saka."

Mimo wszystko uważam, że jednak większą szansę gry dostanie u nas niż w Chelsea czy Liverpoolu z Salahem, ale to już wola zawodnika.

domino178 komentarzy: 243420.02.2022, 22:04

@MCX018: Wtedy działała jeszcze magia Wengera. Poza tym Sanchez miał pewny 1 plac bo konkurencji za bardzo nie miał. A tutaj jednak jest Saka.

MCX018 komentarzy: 138820.02.2022, 21:59

@domino178 napisał: "Ten Raphinha, którego chce Chelsea, Liverpool i chyba Bayern wg Ciebie miałby przyjść do rotacji z Saką? Jakoś tego nie widzę."

Sancheza też wiele klubów w teorii lepszych chciało, a jednak trafił do nas ;) Nigdy nic nie wiadomo w tych tematach, jak brazylijczyka jakieś PSG czy City nie chce z gigantyczną tygodniówką to jestem spokojny ;)

majormati komentarzy: 191520.02.2022, 21:59

@arsenallord: przeciez Sane jest ustawiany w środku...

MCX018 komentarzy: 138820.02.2022, 21:58

@arsenallord napisał: ": Uwielbiam Bukayo ale do Gnabryego mu brakuje jeszcze. Ale o czym my mówimy. Dobry trener będzie takim składem rotował że każdy swoje zagra. Bayern ma go Sane i Comana i każdy swoje gra"

Dobry trener - słowo klucz :D

majormati komentarzy: 191520.02.2022, 21:58

Jezu ale ten Guendo to nie ma mózgu, chłop się w takiej francuskiej zwiesza a co dopiero angielskiej.

Catalonczyk komentarzy: 519820.02.2022, 21:57

@arsenallord napisał: "Catalonczyk: Nie będzie jakiś drogi podejrzewam. Z Nunezem byłby fajny duet. Przecież nie kupimy np. Nuńeza i Haalanda"

Teraz ma sezon życia w Bundeslidze. Spójrz na jego poprzednie sezony. W BPL nie strzeliłby moim zdaniem więcej jak 10 bramek.

domino178 komentarzy: 243420.02.2022, 21:57

@MCX018 napisał: "na prawe skrzydło Raphinha z Leeds jako zastępca Pepe i zmiennik Saki, bo Gnabry tu raczej grzać ławy nie przyjdzie"

Reamoner komentarzy: 467420.02.2022, 21:55

@Cartman_KG: no i gdzie tu widzisz Podence i Lampteya ?? może na DM zagrają na spółę ... dawać po 30 mln za zawodników na ławę.
BTW jaki by DM nie przyszedł to i tak Granit sadza go na ławę :P

arsenallord komentarzy: 29735 newsów: 11720.02.2022, 21:55

@MCX018: Uwielbiam Bukayo ale do Gnabryego mu brakuje jeszcze. Ale o czym my mówimy. Dobry trener będzie takim składem rotował że każdy swoje zagra. Bayern ma go Sane i Comana i każdy swoje gra

MCX018 komentarzy: 138820.02.2022, 21:50

@arsenallord napisał: "Gnabry na ławkę? A kto niby by go wygryzł?"

A kogo mamy na prawym skrzydle? Młodego Sakę co przy takim rozwoju, to go może wyrzucić na trybuny :D

arsenallord komentarzy: 29735 newsów: 11720.02.2022, 21:46

@MCX018: Gnabry na ławkę? A kto niby by go wygryzł?

MCX018 komentarzy: 138820.02.2022, 21:45

Darwin Nunez do podstawy jako napadzior, Weghorst na jego zmiennika..

Douglas Luiz za Xhakę, i Tielemans do środka pola.

Na obronę jako czwarty obrońca wraca Saliba, na zmiennika Tomiyasu można wziąć tego Lampteya z Brighton albo tego Spence'a z Middlesbrough.

Reszta do sprzedaży jak najbardziej z takich grajków jak Guendouzi, Torreira czy Bellerin.

majormati komentarzy: 191520.02.2022, 21:44

Przypominam, że w tej włoskiej Piątek jest kocurem a Torreira rozstawia wszystkich po kątach.

sickstick komentarzy: 277920.02.2022, 21:34

Nie oglądam zbyt często Marsylii, ale jak już oglądam to zawsze Saloba wygląda jak wóz mięsa, a Guendouzi dostrzega swoimi podaniami wszystkich, tylko nie tych ktorzy wychodzą na czystą pozycję

DavidSilva21 komentarzy: 338120.02.2022, 21:30

Ten leao rzeczywiście taki dobry że ciągle o nim wspominacie?
Ja osobiście bym chciał Nuneza i Weghorsta. Jak Burnley spadnie to Holender będzie tanio do wyjęcia, jako napastnik nr 2 byłby bardzo przydatny.

arsenallord komentarzy: 29735 newsów: 11720.02.2022, 21:24

@Catalonczyk: Nie będzie jakiś drogi podejrzewam. Z Nunezem byłby fajny duet. Przecież nie kupimy np. Nuńeza i Haalanda

BizoNxd6 komentarzy: 288120.02.2022, 21:11

Ten wynalazek z Sassuolo coraz bardziej zaczyna mi się podobać, on + Darwin Nunez tak jak mówicie i jako tako mamy perspektywiczne i młode 9, wzajemnie będą się nakręcać i rywalizacja robi swoje w teamie (patrz Cedric).

BizoNxd6 komentarzy: 288120.02.2022, 21:10

@arsenallord:

Daj mi panie napastnika to i Pepe może latać na skrzydle z Saką, Pomocnik za Xhakirę i Napastnik, skrzydła to już takie maksymalne uzupełnienie.

arsenallord komentarzy: 29735 newsów: 11720.02.2022, 21:09

Na LS Leao, PS Raphinha/Gnabry na atak Nuńez i Schick, bierzecie?

Naburator komentarzy: 278420.02.2022, 20:59

@Dziadyga: Jak zespół ustawi się jak Brentford to ani Pepe ani Gabi nie wykorzystają swojej szybkości

Cartman_KG komentarzy: 363820.02.2022, 20:58

@Reamoner: ps potrzebujemy do pierwszego składu ŚPD i Napastnika plus jednego na ławe

Cartman_KG komentarzy: 363820.02.2022, 20:56

@Reamoner: btw nikogo na e kupisz i nie sprzedasz bo nie masz tyle kasy i to klub wąsatego a nie Twój ani mój...xD

Cartman_KG komentarzy: 363820.02.2022, 20:54

@Reamoner: ale brednie. Jedyne za kogo trzeba zmiany to xhake... I trzeba mieć szeroka ławkę. A Podence czy Lamptey czy inni, których wymieniłem mogą być tylko lesie. Sory gościu ale oglądałem ich przynajmniej 8 spotkań w tym sezonie. Wilki ostatnie 4 mecze i najwięcej wiatru i zagrożenia z gry robi właśnie Podence. Wilki mają problem ze skutecznością w całym sezonie więc tu nie liczby grają a piłkarze. Stawiam, że gdyby jego koledzy robili trochę więcej żeby trafic do bramki miałby bardzo dużo asyst. A Lamptey jako zmiennik dla Tomiyasu? Nawet bym si nie zastanawiał.

Reamoner komentarzy: 467420.02.2022, 20:47

@Cartman_KG: Ja nie chce kupować zawodników na ławkę, takich zawodników to my dopiero sprzedaliśmy. Jedyne transfery które mają sens to zawodników do 1 składu ewentualnie na poziomie obecnych zawodników 1 składu. Kupmy 2 zawodników światowej klasy a nie 5 ligowych średniaków.

Cartman_KG komentarzy: 363820.02.2022, 20:41

@Reamoner: a ja nie patrzę na bramki tylko jak grają. Kogo zresztą Ty byś chciał na uzupełnienie składu? Nawet na ławkę? Pogbe?

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 120.02.2022, 20:31

Raphinhe bym latem widział u nas za Pepe, którego pewnie będą chcieli sprzedać.

Garfield_pl komentarzy: 2821120.02.2022, 20:20

@grzegorz1211 napisał: "Każdy przykład należy rozpatrywać indywidualnie, nie wpychać do jednego wora. Ja uważam że Arsenal kiedy ma szanse na top4 nie powinien się pozbywać Auby, nie zapewniając sobie odpowiedniego zastępstwa i zostać z drewnianym Lacazettem na resztę sezonu"
A co Auba z trybun by zrobił? Nie udało się Vlahovica, a półśrodka nikt nie chciał i słusznie, więc jaki sens był zatrzymać Aube,który i tak nie strzelał?

Dziadyga komentarzy: 831520.02.2022, 20:13

Od meczu z Watford to Ja bym próbował Gabiego na środku ataku.Chlop przynajmniej wyjdzie do prostopadłych od Ode i ma szybkość a na skrzydło Smitha jak ostatnio albo nawet tego nielubianego Pepe,ale jakaś zmiana być powinna,bo jak mam liczyć na koślawego,tytanicznego lakazeta do końca sezonu to niestety chyba top4 nie będzie a jest idealna okazja w tym roku.

Reamoner komentarzy: 467420.02.2022, 20:09

@Cartman_KG: uważam że ci dwaj zawodnicy są na poziomie tych klubów w których grają, czyli środek tabeli. Lamptey nigdy nie będzie wielkim bocznym obrońcą bo nie broni, a Podence dziś pierwsza bramka w tym sezonie ... dla porównania ESR 9 Saka 7 goli.
Nie lubie jak ktoś ogląda mecz i pisze takiego zawodnika chciałbym w Arsenalu a potem ogląda następną kolejkę i tam strzela ktoś inny i znowu jest ojejku jaki on jest dobry i tak padło już ok 119 nazwisk tak wspaniałych zawodników którzy byli by wzmocnieniem.

enrique komentarzy: 1922520.02.2022, 20:08

Jack Wilshere podpisał kontrakt z AGF Aarhus.

DavidSilva21 komentarzy: 338120.02.2022, 20:05

Chelsea nie odpuści Top3, zapomnijcie. Może nie grają jakoś super ale mają za mocny zespół żeby grupa pościgowa Ich dogoniła.

arsenallord komentarzy: 29735 newsów: 11720.02.2022, 20:04

@darek250s: Kto go chciał w pierwszym składzie? Na ławce tak. Bez nogi pewnie lepszy jest od Lokongi

DavidSilva21 komentarzy: 338120.02.2022, 20:03

Z Wilkami zagrac tak jak ostatnio, jedyne co bym zmienil to napastnika. Powinno byc 2:0 lub 2:1 dla Arsenalu w ten czwartek, bez czerwonej i zbędnej nerwówki.

Dziadyga komentarzy: 831520.02.2022, 20:01

Wilki dołączają do walki,z tej piątki walczących tylko jedno,góra dwa miejsca wolne jak Chelsea dalej będzie kiepscic.Whu widzę jak tych najslabszych z tych walczących.Wilki mega defensywa i moga wyciągnąć top6.

W czwartek będzie ciężko,bo wilki stylem i wynikami lepiej prezentują się na wyjazdach,jak będzie 1-0 to super

A wieczny talent Jackie w Danii .cóż tam jego miejsce a nie jak niektórzy chcieli go w Ars hahaha.A potem się dziwić,że ambicje kibiców niektórych są naprawdę na mizernym poziomie.

Thoneick komentarzy: 198420.02.2022, 19:54

@BizoNxd6 napisał: "Scamacca na te wrzutki Tierneya idealny Napastnik, prawie 2 metry ma chłop, wreszcie szkot miałby jakieś liczby xD"
Dokładnie :)
Jak widzę, te dziesiątki dośrodkowań do nikogo to UJ mnie strzela.

grzegorz1211 komentarzy: 1030520.02.2022, 19:42

@Catalonczyk napisał: "Reus dziś 2gole i 3 asysty. Strasznie mi go szkoda, ze nie odszedł nigdy do jakies topowej drużyny"
Dlaczego szkoda, szacunek dla takich graczy, którzy tak szanują barwy klubowe. Coraz mniej takich graczy w dzisiejszej piłce. Spokojnie można go postawić w szeregu obok Tottiego.

Cartman_KG komentarzy: 363820.02.2022, 19:40

@MarkOvermars: btw walcott miał swój prime u nas. Zdziadzial dopiero na ostatnie dwa sezony.

Cartman_KG komentarzy: 363820.02.2022, 19:38

@MarkOvermars: nikt nie chce tutaj DCL . Gramy na taktykę 1000 i jednej wrzutki. Na Lace co ma 175 cm wzrostu?
DCL w powietrzu potrafi się rozepchać więc miedzy obrońcami, fajnie się zastawia. Zaznaczam to jest atakujący z premier league którego bym widział u nas. Nie jako główna opcja w ogóle.

Ale kogo z BPL byś tu widział pod to co gramy, wpisującego się w wiek?

Catalonczyk komentarzy: 519820.02.2022, 19:37

Co ciekawe gdyby Reus wykonywał karnego to mógłby zakończyć spotkanie z wynikiem 3 goli i 3 asyst

metjuAFC komentarzy: 5704 newsów: 120.02.2022, 19:36

Panowie jest tu jakiś fan PESa? Wiecie może kiedy KONAMI ruszy tyłek i naprawi grę?

Catalonczyk komentarzy: 519820.02.2022, 19:34

Reus dziś 2gole i 3 asysty. Strasznie mi go szkoda, ze nie odszedł nigdy do jakies topowej drużyny. Gdyby nie te kontuzje...

BizoNxd6 komentarzy: 288120.02.2022, 19:33