Przełamanie w drugiej połowie, Arsenal 2-1 Brentford

Przełamanie w drugiej połowie, Arsenal 2-1 Brentford 19.02.2022, 17:05, Łukasz Wandzel 1558 komentarzy

Dzisiejszego popołudnia Arsenal zawalczył o punkty na Emirates Stadium, a jego rywalem był Brentford. Piłkarze Mikela Artety od początku do końca kontrolowali przebieg spotkania, choć w pierwszej połowie nie udało im się otworzyć wyniku, pomimo wielu stworzonych sytuacji. Po przerwie jednak nie zabrakło bramek i gospodarze szybko objęli prowadzenie, a kilkanaście minut później podwyższyli na 2-0. Brentford zdobył honorowe trafienie w doliczonym czasie gry, lecz było to zdecydowanie za późno, by spróbować zremisować.

Arsenal: Ramsdale – Cedric, White, Gabriel, Tierney – Xhaka, Partey – Saka, Odegaard, Smith Rowe (75' Pepe) – Lacazette (83' Nketiah).

Brentford: Raya – Ajer, Jansson, Pinnock – Canós (84' Ghoddus), Dasilva (68' Baptiste), Norgaard, Jensen (44' Janelt), Henry – Mbeumo, Wissa.

Od pierwszych minut gospodarze parli do przodu i grali kombinacyjnie w okolicach szesnastki gości. Zagęszczenie rywali w polu karnym utrudniało oddanie celnego strzału, ale w 12. minucie Arsenal stworzył sytuację, po której Lacazette bez kłopotu trafił do siatki, jednak sędzia odgwizdał spalonego.

Ofensywna gra podopiecznych Artety pozwalała przyjezdnym na kontry, lecz ci nie potrafili stworzyć poważnego zagrożenia pod bramką Ramsdale'a, nie oddając celnego strzału w pierwszej połowie. Arsenal kontrolował przebieg spotkania, lecz wydaje się, że kilka razy piłkarze podejmowali złe decyzje. Podawali do partnerów, gdy mogli strzelać, oraz strzelali, kiedy koledzy byli na wolnej pozycji.

Choć nie udawało się objąć prowadzenia z gry, to na kilka minut przed przerwą Kanonierzy mieli nadzieję na rzut karny po tym, jak Wissa zablokował ręką strzał Cedrica. Arbiter nie przyznał im jednak jedenastki.

Druga połowa była podobna do poprzedniej z tą różnicą, że Arsenal zaczał strzelać gole. Tuż po przerwie Smith Rowe otrzymał długie podanie od Lacazette'a, uwolnił się z pod opieki trzech rywali i trafił do siatki.

Po około 70. minucie Brentford częściej niż do tej pory znajdował się na połowie The Gunners, przez co zaczął się odsłaniać. W 79. minucie gospodarze to wykorzystali. Przeprowadzili kontrę, atakując w przewadze. Partey zagrał do Saki na wolnej pozycji, a ten oddał strzał na bramkę Rayi. Piłka po odbiciu się od słupka wpadła do bramki i było 2-0.

W doliczonym czasie gry Brentford wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego i w zamieszaniu do bramki trafił Norgaard. Było to jednak kilkadziesiąt sekund przed ostatnim gwizdkiem sędziego.

BrentfordPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
grzegorz1211 komentarzy: 1030520.02.2022, 19:32

@Garfield_pl: Każdy przykład należy rozpatrywać indywidualnie, nie wpychać do jednego wora. Ja uważam że Arsenal kiedy ma szanse na top4 nie powinien się pozbywać Auby, nie zapewniając sobie odpowiedniego zastępstwa i zostać z drewnianym Lacazettem na resztę sezonu

darek250s komentarzy: 10311 newsów: 520.02.2022, 19:32

Jacek w 7 drużynie ligi duńskiej.

Przypominam, ze ludzie go chcieli w pierwszym składzie Arsenalu.

XD

Catalonczyk komentarzy: 519820.02.2022, 19:30

Auba hat-trick. Sędzia zapisał ze gola strzelił Auba a nie Pedri. Co za idiotyczna decyzja xD

Gunner18AFC komentarzy: 3437 newsów: 320.02.2022, 19:24

Dajcie spokój, Auba nie chciał u nas grać i żaden Arteta ani inny trener tego by tego nie zmienił. Znudziło mu się w Arsenalu i musiał odejść. Taki typ/

MarkOvermars komentarzy: 914420.02.2022, 19:24

@Cartman_KG: DCL? Już Walcotta mieliśmy w składzie

Garfield_pl komentarzy: 2821120.02.2022, 19:23

@ksowa90 napisał: "Jak nastroje przed meczem z Wilkami? Przed meczem u nich obawiałem się strasznie. Teraz sam nie wiem"
Łatwo nie będzie, ale tym.razem gramy u siebie. Wilki są do ogrania, wystarczy zagrać jak z Brentford i powinno być kolejne 3 pkt.

D14 komentarzy: 436620.02.2022, 19:23

Jack... ;(

arsenallord komentarzy: 29735 newsów: 11720.02.2022, 19:22

Wolverhampton skończy nad WHU w tabeli czuję

kuade komentarzy: 73720.02.2022, 19:22

#Breakingnews Wilshere znalazł sobie nowy klub, duński Aarhus, czyli jednak nie będzie romantycznego powrotu, może to i lepiej, ale miło ze strony Arsenalu, że tyle czasu mógł trenować z nami

Garfield_pl komentarzy: 2821120.02.2022, 19:22

@grzegorz1211 napisał: "To od tego jest trener by grał dobrze"
A jak zawodnik dostaje x szans, ale zlewa temat to co wtedy? Pytam ogólnie cały czas, nie tylko chodzi o Arsenal

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 120.02.2022, 19:21

@ksowa90: Kolejny ciężki mecz, który trzeba wygrać, tzw. mecz za 6 pkt

ksowa90 komentarzy: 146920.02.2022, 19:19

grzegorz1211 komentarzy: 1030520.02.2022, 19:15

@Garfield_pl: To od tego jest trener by grał dobrze Może go odsunąć od składu, ale musi patrzeć z czym zostanie. Arsenal to nie City, nie mamy takiej kadry. A Arteta to nie Pep, nie ma takiej gabloty z trofeami i takiego szacunku wśród zawodników

Cartman_KG komentarzy: 363820.02.2022, 19:08

Pedro Neto przed kontuzją wymiatał

Cartman_KG komentarzy: 363820.02.2022, 19:06

@Reamoner: btw co Ty masz tak w ogóle do podenca i Lampteya? Oglądałeś ich chociaż 5 meczów w tym sezonie? Czy tak pieprzysz trzy po trzy?

No ale tak jak niżej napisałem nie wiem czy jest sens dyskutować z gościem zco uważa że Xhaka jest git xD

Cartman_KG komentarzy: 363820.02.2022, 19:00

@Reamoner: widać że oglądasz mecze tylko Xhaki

Theo10 komentarzy: 829620.02.2022, 18:55

@grzegorz1211: Ty oglądałeś ostatnie mecze Arsenalu? Zanim Arteta odstawił Aubę od składu, to ten grubo ponad sezon grał kompletny piach. Jego odstawienie to jest pochodna jego formy i podejścia, a żadnych osobistych zatargów z Artetą.

Który ŚN u Artety grał dobrze? Auba zanim podpisał gigantyczny kontrakt. A poza nim Lacą i Nketiahem, to żadnych innych Areta nie miał. ;)

Garfield_pl komentarzy: 2821120.02.2022, 18:54

@grzegorz1211 napisał: "A który środkowy napastnik u Artety grała dobrze?? Pokłócił się z Aubą i musiał się przeprosić z Lacą. Powinni z Aubą siąść jak mężczyźni i sobie wyjaśnić problemy. A nie się obrażać i robić sobie na wzajem pod górkę. Teraz mamy szansę na top4, a zostaliśmy z lacą i przez to możemy to zaprzepaścić. Jak już był obrażony z Aubą i się go pozbył, tu trzeba było sprowadzić zastępstwo"
Przecież pogadali i rozeszli się, widocznie Auba nie miał zamiaru się zmienić. Natomiast pytałem o to, co jeśli zawodnik gra źle i popada w kobflikt przez to?

DavidSilva21 komentarzy: 338120.02.2022, 18:53

Tuczameni 2 żółte, pasuje do Nas ;p

grzegorz1211 komentarzy: 1030520.02.2022, 18:46

@Garfield_pl: A który środkowy napastnik u Artety grała dobrze?? Pokłócił się z Aubą i musiał się przeprosić z Lacą. Powinni z Aubą siąść jak mężczyźni i sobie wyjaśnić problemy. A nie się obrażać i robić sobie na wzajem pod górkę. Teraz mamy szansę na top4, a zostaliśmy z lacą i przez to możemy to zaprzepaścić. Jak już był obrażony z Aubą i się go pozbył, tu trzeba było sprowadzić zastępstwo

Ech0z komentarzy: 1042420.02.2022, 18:43

@arsenallord: WHU to nawet w Lidze Europy nie zagra

Ups147 komentarzy: 347720.02.2022, 18:41

@maniekuw napisał: "A w przypadku Auby to na pewno wina Artety, że tamten się spóźniał na mecze, jeździł sobie na imprezki i łamał przepisy covidowe."

Nigdy nie jest wina Artety, zawsze jest wina sędziego, edu, xhaki, pogody, ale nigdy nie Artety :P a tak serio to się nie dowiemy gdzie leży prawda, nie ma nas w szatni, dostajemy tylko informacje z różnych portali czy gazet, które wcale nie muszą być prawdziwe, tak jak źródłem konfliktu wcale nie musiało być to że jeździł na imprezki.

arsenallord komentarzy: 29735 newsów: 11720.02.2022, 18:37

Średnia ta kolejka. Można powiedzieć że Status Quo w walce o LM. WHU chyba wykrusza się z rywalizacji

Reamoner komentarzy: 467420.02.2022, 18:29

@Vardimus: ale totkom dał zwycięstwo ... już go nie chce widzieć w tym sezonie

Vardimus komentarzy: 17820.02.2022, 18:27

Polecam odpalić meczyk Wolves-Leicester.
Tielemans bardzo dobra pierwsza połowa i kapitalne zagranie przy bramce lisów.

Reamoner komentarzy: 467420.02.2022, 18:26

@Marcinafc93: a Podence i Lamptey to już wgl...

Garfield_pl komentarzy: 2821120.02.2022, 18:24

@grzegorz1211: odpowiedz mi na pytanie a nie wymowke stosuj :) a jak teraz nie strzeli w 2 meczach to to już konflikt?

Garfield_pl komentarzy: 2821120.02.2022, 18:23

Scott McTominay has committed at least six fouls (that Tierney has actually whistled for). How he is still on the pitch only the referee can explain

To tak odnośnie sedziowania w PL ;)

maniekuw komentarzy: 264020.02.2022, 18:19

@grzegorz1211: tylko jakoś taki William ostatnio sam udzielał wywiadu gdzie mówił, że Arteta może być świetnym trenerem więc raczej ciężko mówić o konflikcie, chłop się u nas nie odnalazł i tyle. A w przypadku Auby to na pewno wina Artety, że tamten się spóźniał na mecze, jeździł sobie na imprezki i łamał przepisy covidowe.

grzegorz1211 komentarzy: 1030520.02.2022, 18:18

@Rafson95: @Garfield_pl: Odszedł z Arsenalu bo grał źle, nie strzelał bramek. Poszedł do Barcy zagrał pierwszy ligowy mecz w pierwszym składzie, strzelił 2 bramki i został zawodnikiem meczu. To się samo komentuje

Cartman_KG komentarzy: 363820.02.2022, 18:13

@Marcinafc93: ps. I czytaj ze zrozumieniem "-z BPl" nie koniecznie do pierwszego składu. Musimy kupić dwóch napastników.

Vermaelen5 komentarzy: 265920.02.2022, 18:12

Niech Auba strzeli jeszcze kilka goli do końca sezonu to niezłe fikołki tu będą odstawianie: D

Rafson95 komentarzy: 1057820.02.2022, 18:11

@grzegorz1211 napisał: "Jeśli zawodnik ma konflikt z trenerem to nie ma szans by dobrze grał"
Tylko że konflikt z trenerem to on miał od paru miesięcy, a grał g*wnianie już z półtora roku

Cartman_KG komentarzy: 363820.02.2022, 18:08

@Marcinafc93: każdy ma swoje mokre sny. Od mojego sienodwal :)

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 120.02.2022, 18:03

@Cartman_KG: DCL i mokry sen taa...

Cartman_KG komentarzy: 363820.02.2022, 18:02