Przełamanie w drugiej połowie, Arsenal 2-1 Brentford

Przełamanie w drugiej połowie, Arsenal 2-1 Brentford 19.02.2022, 17:05, Łukasz Wandzel 1558 komentarzy

Dzisiejszego popołudnia Arsenal zawalczył o punkty na Emirates Stadium, a jego rywalem był Brentford. Piłkarze Mikela Artety od początku do końca kontrolowali przebieg spotkania, choć w pierwszej połowie nie udało im się otworzyć wyniku, pomimo wielu stworzonych sytuacji. Po przerwie jednak nie zabrakło bramek i gospodarze szybko objęli prowadzenie, a kilkanaście minut później podwyższyli na 2-0. Brentford zdobył honorowe trafienie w doliczonym czasie gry, lecz było to zdecydowanie za późno, by spróbować zremisować.

Arsenal: Ramsdale – Cedric, White, Gabriel, Tierney – Xhaka, Partey – Saka, Odegaard, Smith Rowe (75' Pepe) – Lacazette (83' Nketiah).

Brentford: Raya – Ajer, Jansson, Pinnock – Canós (84' Ghoddus), Dasilva (68' Baptiste), Norgaard, Jensen (44' Janelt), Henry – Mbeumo, Wissa.

Od pierwszych minut gospodarze parli do przodu i grali kombinacyjnie w okolicach szesnastki gości. Zagęszczenie rywali w polu karnym utrudniało oddanie celnego strzału, ale w 12. minucie Arsenal stworzył sytuację, po której Lacazette bez kłopotu trafił do siatki, jednak sędzia odgwizdał spalonego.

Ofensywna gra podopiecznych Artety pozwalała przyjezdnym na kontry, lecz ci nie potrafili stworzyć poważnego zagrożenia pod bramką Ramsdale'a, nie oddając celnego strzału w pierwszej połowie. Arsenal kontrolował przebieg spotkania, lecz wydaje się, że kilka razy piłkarze podejmowali złe decyzje. Podawali do partnerów, gdy mogli strzelać, oraz strzelali, kiedy koledzy byli na wolnej pozycji.

Choć nie udawało się objąć prowadzenia z gry, to na kilka minut przed przerwą Kanonierzy mieli nadzieję na rzut karny po tym, jak Wissa zablokował ręką strzał Cedrica. Arbiter nie przyznał im jednak jedenastki.

Druga połowa była podobna do poprzedniej z tą różnicą, że Arsenal zaczał strzelać gole. Tuż po przerwie Smith Rowe otrzymał długie podanie od Lacazette'a, uwolnił się z pod opieki trzech rywali i trafił do siatki.

Po około 70. minucie Brentford częściej niż do tej pory znajdował się na połowie The Gunners, przez co zaczął się odsłaniać. W 79. minucie gospodarze to wykorzystali. Przeprowadzili kontrę, atakując w przewadze. Partey zagrał do Saki na wolnej pozycji, a ten oddał strzał na bramkę Rayi. Piłka po odbiciu się od słupka wpadła do bramki i było 2-0.

W doliczonym czasie gry Brentford wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego i w zamieszaniu do bramki trafił Norgaard. Było to jednak kilkadziesiąt sekund przed ostatnim gwizdkiem sędziego.

BrentfordPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Ech0z komentarzy: 1043120.02.2022, 16:19

Propsy dla tego co wczensiej napisał tutaj że wszystko się może wydarzyć jeszcze

Gofer999 komentarzy: 1473820.02.2022, 16:18

Hahaha. Ale im wjebzali. :D

Furgunn komentarzy: 928520.02.2022, 16:18

Nie ma żadnego faulu!

Garfield_pl komentarzy: 2835620.02.2022, 16:18

Jest gol :D brawo Leeds nawet jak przegrają, to to jest walka ;)

Naburator komentarzy: 278420.02.2022, 16:12

Jak myślicie kiedy Sancho się ogarnie? Póki co D. James ma lepsze staty od niego o.0

arsenallord komentarzy: 29760 newsów: 11720.02.2022, 16:05

Chciałbym, żeby Watford albo Norwich się jeszcze obudzili i Leeds do spadku

Garfield_pl komentarzy: 2835620.02.2022, 15:57

Może coś wciśnie Leeds, pogoda taka, że jakieś farfocle mogą się zdarzyć ;)

caliero913 komentarzy: 125420.02.2022, 15:54

@Naburator: z Leeds już raczej w tym meczu nic nie będzie

arsenallord komentarzy: 29760 newsów: 11720.02.2022, 15:48

Trzeba serio nie mieć roboty żeby patrzeć kto komu zdjęcie polubił i na podstawie tego wyciągać jakieś wnioski

Naburator komentarzy: 278420.02.2022, 15:47

@Marcinafc93: Brentford wczoraj też było tragiczne a mimo naszej solidnej defensywy coś wcisnęli. Trzeba trzymać kciuki za Leeds i tyle

zwierz komentarzy: 163020.02.2022, 15:46

@Marcinafc93: a United to niby jakie jest?

pierre_afc komentarzy: 1207120.02.2022, 15:46

@Sobieski14: Co? Przecież ostatnie jego zdjęcie polajkował chociażby ESR, Lacazette czy Martinelli.

kylo100 komentarzy: 372620.02.2022, 15:46

@Marcinafc93 napisał: "Leeds jest tragiczne, nie ma co liczyć na stratę punktów przez United"
Jakiś zryw, farfocel zawsze mże wpaść.

Marcinafc93 komentarzy: 32849 newsów: 120.02.2022, 15:44

Leeds jest tragiczne, nie ma co liczyć na stratę punktów przez United

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 320.02.2022, 15:37

Piątek come to Arsenal

Garfield_pl komentarzy: 2835620.02.2022, 15:36

@krzykus1990 napisał: "Kiedy gramy zaległe mecze? 24 lutego z Wolves, a kolejne?"
16 marca z live

Furgunn komentarzy: 928520.02.2022, 15:35

Bramka a na dodatek ten dzban trafia. Do roboty leeds

Naburator komentarzy: 278420.02.2022, 15:35

Panowie, mamy święto! United po 3928358 rzutach rożnych zdobywa bramkę!

krzykus1990 komentarzy: 526920.02.2022, 15:28

Kiedy gramy zaległe mecze? 24 lutego z Wolves, a kolejne?

enrique komentarzy: 1937820.02.2022, 15:10

No no Piątek widzę wrócił do Serie A i odżył - w 2 tygodnie zdobył chyba tyle goli co w Bundeslidze przez cały rok :)

arsenallord komentarzy: 29760 newsów: 11720.02.2022, 15:02

@Mickeylo: @simson16: Z żonką fajnie obejrzeć. Lekkie seriale na rozluźnienie

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 320.02.2022, 15:01

@xaczu napisał: "ostatnio obejrzanych polecam Kasztanowy Ludzik - mroczny, duński kryminał"

Również ogladam i bardzo polecam. Fajnie nakręcony i wkręca historia. INTRUZ podobny klimat i również polecam.

Furgunn komentarzy: 928520.02.2022, 14:58

Remis biorę w ciemno ;)

Mickeylo komentarzy: 278320.02.2022, 14:53

@arsenallord: Toy boy? Tak serio czy na żarty :D przecież to gniot dla małolatek ^^

sWinny komentarzy: 786120.02.2022, 14:27

Kto to wymyśla ten rozkład spotkań? Rozumiem, że teraz cała liga ma usiąść przed tv, żeby skupić się na ciśnięciu beki z United?

arsenallord komentarzy: 29760 newsów: 11720.02.2022, 14:20

@Paul77: Boję się że to nasz cel na lato. Ja tak obstawiam

Paul77 komentarzy: 992120.02.2022, 14:14

Strzelecka niemoc Lautaro Martineza z pewnością musi martwić wszystkich sympatyków Interu. Inaczej jest w przypadku włoskich dziennikarzy, dla których kłopoty Argentyńczyka stanowią pożywkę do tworzenia mniej czy bardziej realnych scenariuszy.

Piątkowa La Gazzetta dello Sport już z okładki zapowiada rewolucję w ataku Interu przed startem nowego sezonu. W tekście możemy wyczytać, iż pomimo niedawnego przedłużenia umowy z popularnym Bykiem klub nie wyklucza jego sprzedaży w momencie pojawienia się naprawdę atrakcyjnej oferty. Jego miejsce mógłby zająć Gianluca Scamacca, który już od dawna ubierany jest w czarno-niebieską koszulkę

Cartman_KG komentarzy: 364220.02.2022, 14:13

@bocian18: ziarno prawdy, jestem mordercą

ksowa90 komentarzy: 147520.02.2022, 14:09