Przełamanie w drugiej połowie, Arsenal 2-1 Brentford

Przełamanie w drugiej połowie, Arsenal 2-1 Brentford 19.02.2022, 17:05, Łukasz Wandzel 1558 komentarzy

Dzisiejszego popołudnia Arsenal zawalczył o punkty na Emirates Stadium, a jego rywalem był Brentford. Piłkarze Mikela Artety od początku do końca kontrolowali przebieg spotkania, choć w pierwszej połowie nie udało im się otworzyć wyniku, pomimo wielu stworzonych sytuacji. Po przerwie jednak nie zabrakło bramek i gospodarze szybko objęli prowadzenie, a kilkanaście minut później podwyższyli na 2-0. Brentford zdobył honorowe trafienie w doliczonym czasie gry, lecz było to zdecydowanie za późno, by spróbować zremisować.

Arsenal: Ramsdale – Cedric, White, Gabriel, Tierney – Xhaka, Partey – Saka, Odegaard, Smith Rowe (75' Pepe) – Lacazette (83' Nketiah).

Brentford: Raya – Ajer, Jansson, Pinnock – Canós (84' Ghoddus), Dasilva (68' Baptiste), Norgaard, Jensen (44' Janelt), Henry – Mbeumo, Wissa.

Od pierwszych minut gospodarze parli do przodu i grali kombinacyjnie w okolicach szesnastki gości. Zagęszczenie rywali w polu karnym utrudniało oddanie celnego strzału, ale w 12. minucie Arsenal stworzył sytuację, po której Lacazette bez kłopotu trafił do siatki, jednak sędzia odgwizdał spalonego.

Ofensywna gra podopiecznych Artety pozwalała przyjezdnym na kontry, lecz ci nie potrafili stworzyć poważnego zagrożenia pod bramką Ramsdale'a, nie oddając celnego strzału w pierwszej połowie. Arsenal kontrolował przebieg spotkania, lecz wydaje się, że kilka razy piłkarze podejmowali złe decyzje. Podawali do partnerów, gdy mogli strzelać, oraz strzelali, kiedy koledzy byli na wolnej pozycji.

Choć nie udawało się objąć prowadzenia z gry, to na kilka minut przed przerwą Kanonierzy mieli nadzieję na rzut karny po tym, jak Wissa zablokował ręką strzał Cedrica. Arbiter nie przyznał im jednak jedenastki.

Druga połowa była podobna do poprzedniej z tą różnicą, że Arsenal zaczał strzelać gole. Tuż po przerwie Smith Rowe otrzymał długie podanie od Lacazette'a, uwolnił się z pod opieki trzech rywali i trafił do siatki.

Po około 70. minucie Brentford częściej niż do tej pory znajdował się na połowie The Gunners, przez co zaczął się odsłaniać. W 79. minucie gospodarze to wykorzystali. Przeprowadzili kontrę, atakując w przewadze. Partey zagrał do Saki na wolnej pozycji, a ten oddał strzał na bramkę Rayi. Piłka po odbiciu się od słupka wpadła do bramki i było 2-0.

W doliczonym czasie gry Brentford wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego i w zamieszaniu do bramki trafił Norgaard. Było to jednak kilkadziesiąt sekund przed ostatnim gwizdkiem sędziego.

BrentfordPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Rynkos7 komentarzy: 690920.02.2022, 10:30

@arsenallord:

Dzieciaki pewnie nie chcą się tym zajmować bo nie ma z tego chleba. Pieniądze zarobisz w skokach narciarskich a w reszcie dyscyplin całe nic. W Norwegii nie jeden zawodnik sportów zimowych to milioner, tam jak i w innych krajach bycie zawodnikiem sportów zimowych to już praktycznie zawód, u nas w Polsce brak dofinansowań, sponsorzy również nie są tym zainteresowani, do tego żenująco mała infrastruktura do uprawiania tych sportów i jest jak jest.

arsenallord komentarzy: 29760 newsów: 11720.02.2022, 10:28

@Garfield_pl: Kocham jak potrafisz umniejszać zwycięstwo Spurs na takim Etihad gdzie my dostajemy 0-5

Gunner18AFC komentarzy: 3441 newsów: 320.02.2022, 10:26

Czy ktoś z obecnych tutaj pracował jako handlowiec D2D?

Rynkos7 komentarzy: 690920.02.2022, 10:25

@Dziadyga:

Ten Zygmunt trochę odleciał. Porównanie dzieciaków co jeżdżą do szkoły z jakimś poziomem sportowym Polski. Profesjonalni piłkarze też jeżdżą samochodami do ośrodków treningowych, nikt nie robi sobie spacerków itp. a jednak grają na najwyższym poziomie cały czas. Trochę takie szukanie dziury w całym. W mojej opinii wszystko sprowadza się do braku sportowej infrastruktury. Dzieciaki nie mają po prostu gdzie się rozwijać. W Polsce buduje się orliki, boiska do siatkówki plażowej i nic poza tym.

arsenallord komentarzy: 29760 newsów: 11720.02.2022, 10:22

@Rynkos7: Warunki jakie mamy na sport zimowy TOP w Europie. Ale sport zimowy jest olewany albo ludzie co się nim zajmują ( nie zawodnicy a prezesi związków itd) są poprostu głupi.
No Igrzyska fatalne w naszym wykonaniu.

@Slaviola: @BizoNxd6: Byłem za Darią ale nawet spoko piosenka wygrała. Jednak na czołowe miejsca raczej nie.

Garfield_pl komentarzy: 2835620.02.2022, 10:21

@Rynkos7 napisał: "Panowie, koniec igrzysk. Tylko 1 medal Polski"
To Putin ma już wolna drogę od jutra..

@losnumeros napisał: "Tylko żeby tego "farta" mieć to trzeba zaatakować i oddać strzał. Nawet jak skrytykuje za brak stylu, to i tak będe zadowolony z 3 pkt. Już nie raz ładnie przegrywaliśmy i co z tego mamy? 0 punktów. Fart to jest w sytuacji gdzie cały mecz nic nie grasz i z tyłka zdobywasz bramkę na remis/wygraną. Spurs wczoraj całego meczu nie grało na farcie"
Dokładnie tak jak grali z Leicester i City, gdzie wylew przeciwnika dał im szansę a nie ich gra :)

Garfield_pl komentarzy: 2835620.02.2022, 10:20

@losnumeros napisał: "Strzeliliśmy 2 bramkę i siadamy, jakby to oznaczało zwycięstwo i dostaliśmy bramkę. Sędzia swoje też dołożył, dramat."
Kto będzie o tym pamiętał, wygraliśmy co nie? ;)

BizoNxd6 komentarzy: 288320.02.2022, 10:19

Ochman ma bardzo dobry głos, możemy z nim zdziałać na Eurowizji.

Slaviola komentarzy: 1237720.02.2022, 10:12

Powiem Wam że ta Nasza "piosenka" na Eurowizję całkiem fajna.

Jak nie lubię tej całej fanaberi, pt. Eurowizja, tak moim zdaniem Ochman z utworem River ma szanse na sukces.

losnumeros komentarzy: 1319020.02.2022, 10:11

@Rynkos7: Nie interesuje się tak sportami zimowymi. Brak infrastruktury? Działacze, trenerzy i część zawodników jest słaba? Nadmuchany balonik?

sickstick komentarzy: 283020.02.2022, 10:09

Ostatnie 7 spotkań w Premier League przeciwko Man City:
Arsenal 0-0-7
Spurs 5-1-1

Od wczoraj nie potrafię zrozumieć jak Kuraki to robią, że tak regularnie golą rywala, z którym my nie potrafimy nawet pierdnąć. Jeszcze weźmy pod uwagę fakt że w tym czasie Spurs chyba ze 3 razy zmieniali trenera...

Dziadyga komentarzy: 839720.02.2022, 10:05

@Rynkos7 napisał: "Panowie, koniec igrzysk. Tylko 1 medal Polski. Można to nazwać jakąś tragedią dla Polskiego sportu. Takie kraje jak Australia i Nowa Zelandia poradziły sobie lepiej, jesteśmy na poziomie Hiszpanii, gdzie sporty zimowe cieszą się znikomym zainteresowaniem. Co o tym sądzicie? Jaka jest wasza opinia na ten temat?"

W zimowych sportach interesują sie tylko tymi skokami tam niezłą kase na boku trzepie Tajner i Adaś.A na reszte olewanie,przeciez my nie istniejemy np w sportach freestyle,muldy itd,wgl jacys zawodnicy nawet pół-amatorsko sie tym zajmuja? watpie.Taka Maryna Gasienica-Daniel ma potencjał spory,to czy dostaje jakies wielkie wsparcie by wejsc juz na stałe na najwyzszy poziom? no nie słysze o tym zbytnio.
Ogolnie nie ma szkolenia,dzieciaki tez leniwe,a te co coś chcą w sporcie osiągnąć to sa zrzucane na ziemie jak widzą jak to wszystko fatalnie jest zarządzane.Wczoraj Zygmunt idealnie pojechał w swoim monologu,praktycznie wszystko na na antenie powiedział co Ja od lat mysle.

losnumeros komentarzy: 1319020.02.2022, 10:04

@Garfield_pl: Tylko żeby tego "farta" mieć to trzeba zaatakować i oddać strzał. Nawet jak skrytykuje za brak stylu, to i tak będe zadowolony z 3 pkt. Już nie raz ładnie przegrywaliśmy i co z tego mamy? 0 punktów. Fart to jest w sytuacji gdzie cały mecz nic nie grasz i z tyłka zdobywasz bramkę na remis/wygraną. Spurs wczoraj całego meczu nie grało na farcie.

Marcinafc93 komentarzy: 32849 newsów: 120.02.2022, 09:59

bedek (zawieszony) komentarzy: 42020.02.2022, 09:58

@Rynkos7 to ktoś jeszcze tym ustawionym cyrkiem się interesuje?

Rynkos7 komentarzy: 690920.02.2022, 09:55

Garfield_pl komentarzy: 2835620.02.2022, 09:53

@losnumeros napisał: "Dla Ciebie chyba każdy rywal wygrywa na farcie, oprócz nas. Kto będzie pamiętać jakim stylem wygrali z City? Nikt, to Spurs wygrali a my przegraliśmy. Nikt nie rozdaje punktów za ładną grę, tylko za strzelenie więcej bramek od rywala."
Nie każdy :) tylko mówię co widzę, gdy oglądam ich mecze :) a i żebym teraz nie widział w takim razie jeków o styl w naszych meczach czy wygranej na farcie, bo bedziesz hipokryta :) były mecze nasze wygrane ba farcie np.z wilkami, o czym też pisałem :) kury i z City i z Leicester to fart a nie walka do końca :D

havoc komentarzy: 1920 newsów: 420.02.2022, 09:48

@losnumeros: Dokladnie, tydzien, dwa i nikt nie pamieta o wyniku, pozostaja punkty. Co z tego ze zdominowalismy city, skoro skonczylismy bez punktow i czerwona kartka.

losnumeros komentarzy: 1319020.02.2022, 09:34

@Garfield_pl napisał: "Oczywiście każdy ma swoje zdanie, dla mnie to fart kur tak jak z Leicester, i zapewne jak przyjdzie prowadzić grę już tak nie będzie łatwo :)"

Czerstwy komentarzy: 20420.02.2022, 09:31

@sWinny: mam to samo

Slaviola komentarzy: 1237720.02.2022, 09:31

Widzę że tu jakaś gala walki się szykuje.

To jak coś, to dopiszcie mnie do listy.

Kategoria wagowa: do 85kg

;)

Mastec30 komentarzy: 627120.02.2022, 09:30

@Marcinafc93: wszystko fajnie ale ja nie wiem kto te ceny w tych plotkach wymyśla :D najpierw Tielemans za grosze teraz Fabian Ruiz. W każdym razie warto się nad nim pochylić. Może być niezła okazja

losnumeros komentarzy: 1319020.02.2022, 09:28

Bardzo dobry mecz w naszym wykonaniu, to my w tym momencie rozdajemy karty i wszystko zależy od naszych graczy i trenera.

Ktoś zauważył wczoraj jak w 1 połowie Xhaka na kogoś krzyczał? Bardzo dobre zachowanie bo cała lewa strona była wolna, a nasi cały czas robili akcje prawą stroną gdzie był gąszcz.

Marcinafc93 komentarzy: 32849 newsów: 120.02.2022, 09:28

@Marcinafc93: wygasa 30 czerwca*

Arsenal będzie latem próbował zakontraktować w Fabiana Ruiza, zawodnik nie zamierza przedłużacz swojego kontraktu z Napoli, który wygasa z 2 czerwcu 2023 roku. Cena jaką będzie rządał za swojego zawodnika prezydent klubu Aurelio De Laurentiis ma być w okolicach 20 mln euro. Klub z Londynu już zimą nawiązał bardzo silne kontakty cz agentem zawodnika, a sam trener klubu z Emirates, Mikel Arteta chciałby mieć swojego rodaka w klubie.

via @Ekremkonur

Slaviola komentarzy: 1237720.02.2022, 09:24

@kamilo951456:

Świetny komentarz.

Moim zdaniem sędzia odebrał Nam kilka goli i to już nie 1szy raz.

losnumeros komentarzy: 1319020.02.2022, 09:24

@Artu napisał: "Dziwię się dlaczego ruskie uczestniczą w olimpiadach, tyle afer dopingowych, wałki i dale świat spotu to toleruje."

Na pewno USA, Chiny itp są czyści jak łza,

Artu komentarzy: 190520.02.2022, 09:20

@sWinny: można, nawet przed Covidem często chodziłem na mecze hokeja. Polecam

sWinny komentarzy: 786120.02.2022, 09:16

@Artu: oglądasz hokeja? Ja nigdy tam krążka nie widzę i zawsze po paru chwilach przełączam. Nie wiem jak to można oglądać.

Artu komentarzy: 190520.02.2022, 09:00

@Czeczenia: gdzieś cos pisałem o amerykanach???? W sumie oby nie nadeszły takie czasy abys prosił tych amerykanów o pomoc...

Paul77 komentarzy: 992120.02.2022, 08:40

@Malina: To nie jest łyżwiarstwo figurowe że oceny są za styl. Na koniec sezonu nikt nie będzie patrzył w jakim stylu, tylko ile punktów zdobył Arsenal. Oby tyle że wystarczy na to czwarte miejsce.

Czeczenia komentarzy: 1249820.02.2022, 08:40

@Artu: no tak, bo amerykanie czy tam ogólnie pojęty zachód to ostatni sprawiedliwi strażnicy moralności. Śmiechu warte.

Artu komentarzy: 190520.02.2022, 08:36

Brawo Finlwie, usadzili kacapów w hokeja. I tak za daleko zaszli.
Hokej to jedyna dyscyplina na olimpiadzie którą czasem oglądałem.

Dominik17 komentarzy: 313620.02.2022, 08:23

@kamilo951456: Bo to są ludzie którym nic nie pasuje , wygralibyśmy mistrzostwo to by napisali że fajnie ale na drugi dzień już by pisali że któryś zagrał gorszy mecz i nie mogą mu się takie zdarzać , ja to już nie reaguje na takich ludzi, dla mnie to są hejterzy i tyle , nie mają się do czego teraz dowalić bo punktujemy to przeszło na styl , walić ich :D

miki9971 komentarzy: 6638 newsów: 220.02.2022, 08:22

Ja wyzywam Rahu, choć go lubię.

Na szali pieniądze, sława i 3 warny do usunięcia.

inwilshereitrust komentarzy: 50520.02.2022, 07:15

Mavropanos swój chłop, Stuggart mógł wygrać to karnego zrobił w 84 minucie. Widać że chce dać zarobić

kamilo951456 komentarzy: 66120.02.2022, 06:29

Nie rozumiem ludzi ktorzy maja jakies pretensje co do naszej gry . 80 minut dominacji , w 1 polowie zrobilismy im dziecko ale nie chcialo wpasc no i sedziowie swoje rowniez dodali… jak bedziemy tak grac co mecz to top 4 mamy gwarantowane

Rowerinho komentarzy: 225220.02.2022, 05:00

Wybiła godzina 5, jak miejsce Tottenhamu na koniec tego sezonu

Ups147 komentarzy: 350120.02.2022, 04:11

@Malina: akurat w tym meczu m nie zagralismy źle, cały mecz pełna kontrola, 3 punkty miały być i są. O ten mecz akurat bym się nie czepiał

Malina komentarzy: 122620.02.2022, 02:42

Słabiutko z taką (bez urazy dla Brendford) drużyną u siebie. Jesteśmy słabi, nie ma co ukrywać. P.S. Gramy najsłabiej, jako drużyna w PL bez piłki. Stoimy jak pionki na szachownicy...Wszyscy nas widzą i wiedzą jaki będzie następny ruch.

MCX018 komentarzy: 138820.02.2022, 01:24

Jak tu się tak wszyscy wyzywają na walki na galę k.commma to ja rzucam rękawice temu ziutkowi co mnie tam nawyzywał ostatnio, na gołe pięści na zasadach boksu.

Wchodzę ze Zbigniewem Raubo do narożnika i rozpierdalam system.

mikowhy komentarzy: 3217 newsów: 1020.02.2022, 01:12

Brak kupna napastnika i zostanie z Lacą może kosztować nas TOP4, tak jak wtedy kosztowało to nas mistrza jak zostaliśmy z Giroud. Trochę różnica w celach, ale wtedy czołówka była słabiutka

Marzag komentarzy: 41317 newsów: 120.02.2022, 01:02

@Lamoreaux napisał: "jakbyś dodał jeszcze wygraną Kapeli przed czasem to mógłbyś jutro kupić Arsenal od Stana"
troche zaluje ze nie zobaczylem kto tam jeszcze walczy, akurat kapeli bym nie obstawial bo to dla mnie byla loteria, ale reszte trafnie wytypowalem

Rafson95 komentarzy: 1060220.02.2022, 00:52

Ja wyzywam hot995 na pierwszą galę k.com

Bukayoforever komentarzy: 353620.02.2022, 00:46

Rahu czekam na propozycje walki z Lisciem i tym jego kolega na G czy jakos tak. 1 na 2 mysle ze PPV by fajnie sie sprzedawalo.

Rafson95 komentarzy: 1060220.02.2022, 00:35

Lamoreaux komentarzy: 347920.02.2022, 00:35

@Marzag: jakbyś dodał jeszcze wygraną Kapeli przed czasem to mógłbyś jutro kupić Arsenal od Stana

Marzag komentarzy: 41317 newsów: 120.02.2022, 00:27