Przełamanie w drugiej połowie, Arsenal 2-1 Brentford

Przełamanie w drugiej połowie, Arsenal 2-1 Brentford 19.02.2022, 17:05, Łukasz Wandzel 1558 komentarzy

Dzisiejszego popołudnia Arsenal zawalczył o punkty na Emirates Stadium, a jego rywalem był Brentford. Piłkarze Mikela Artety od początku do końca kontrolowali przebieg spotkania, choć w pierwszej połowie nie udało im się otworzyć wyniku, pomimo wielu stworzonych sytuacji. Po przerwie jednak nie zabrakło bramek i gospodarze szybko objęli prowadzenie, a kilkanaście minut później podwyższyli na 2-0. Brentford zdobył honorowe trafienie w doliczonym czasie gry, lecz było to zdecydowanie za późno, by spróbować zremisować.

Arsenal: Ramsdale – Cedric, White, Gabriel, Tierney – Xhaka, Partey – Saka, Odegaard, Smith Rowe (75' Pepe) – Lacazette (83' Nketiah).

Brentford: Raya – Ajer, Jansson, Pinnock – Canós (84' Ghoddus), Dasilva (68' Baptiste), Norgaard, Jensen (44' Janelt), Henry – Mbeumo, Wissa.

Od pierwszych minut gospodarze parli do przodu i grali kombinacyjnie w okolicach szesnastki gości. Zagęszczenie rywali w polu karnym utrudniało oddanie celnego strzału, ale w 12. minucie Arsenal stworzył sytuację, po której Lacazette bez kłopotu trafił do siatki, jednak sędzia odgwizdał spalonego.

Ofensywna gra podopiecznych Artety pozwalała przyjezdnym na kontry, lecz ci nie potrafili stworzyć poważnego zagrożenia pod bramką Ramsdale'a, nie oddając celnego strzału w pierwszej połowie. Arsenal kontrolował przebieg spotkania, lecz wydaje się, że kilka razy piłkarze podejmowali złe decyzje. Podawali do partnerów, gdy mogli strzelać, oraz strzelali, kiedy koledzy byli na wolnej pozycji.

Choć nie udawało się objąć prowadzenia z gry, to na kilka minut przed przerwą Kanonierzy mieli nadzieję na rzut karny po tym, jak Wissa zablokował ręką strzał Cedrica. Arbiter nie przyznał im jednak jedenastki.

Druga połowa była podobna do poprzedniej z tą różnicą, że Arsenal zaczał strzelać gole. Tuż po przerwie Smith Rowe otrzymał długie podanie od Lacazette'a, uwolnił się z pod opieki trzech rywali i trafił do siatki.

Po około 70. minucie Brentford częściej niż do tej pory znajdował się na połowie The Gunners, przez co zaczął się odsłaniać. W 79. minucie gospodarze to wykorzystali. Przeprowadzili kontrę, atakując w przewadze. Partey zagrał do Saki na wolnej pozycji, a ten oddał strzał na bramkę Rayi. Piłka po odbiciu się od słupka wpadła do bramki i było 2-0.

W doliczonym czasie gry Brentford wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego i w zamieszaniu do bramki trafił Norgaard. Było to jednak kilkadziesiąt sekund przed ostatnim gwizdkiem sędziego.

BrentfordPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Gunner915 komentarzy: 282120.02.2022, 17:19

Auba zaraz będzie miał więcej bramek w Barcelonie niż Laca u nas w tym sezonie. Śmiech na sali.

bizooon komentarzy: 699820.02.2022, 17:19

@Marcinafc93: No taktyka Artka ewidentnie opiera sie na napastniku ktory potrafi przyjąć piłkę plecami do bramki albo i rozegrać na boki z pierwszej. Gabi może jescze nie być gotowy. Gole mają strzelać skrzydłowi i pimocnicy jeżeli Laca nie może trafiać.

sebastix11 komentarzy: 599820.02.2022, 17:19

@grzegorz1211: było widać po meczach wcześniejszych jak grał, widze tak oglądałeś mecze, gość bez dyscypliny i takiemu trzeba odpuścić, bo ma nazwisko i najwyższy kontrakt w drużynie ? taki powinien dawać przykład, jak zapierdzielać na boisku, a nie spóźniać się na treningi i nie stawiać się na nie w ogole

arsenallord komentarzy: 29760 newsów: 11720.02.2022, 17:18

Ja ostrożnie podchodzę do Gabiego na ataku. Według mnie to bardziej skrzydłowy i na ataku może stracić swoje największe atuty. No ale spróbować można. Szkoda tylko że w takim momencie musimy kombinować.

Auba chyba lubi grać na stadionie Valenci.

Marcinafc93 komentarzy: 32849 newsów: 120.02.2022, 17:18

Dla mnie jest jasne co do Aubameyanga, czy to w Borussi, czy też w Arsenalu, jak i innym klubie po pewnym okresie robi się z nim burdel, przez jego dyscyplinę i podejście.

kylo100 komentarzy: 372620.02.2022, 17:15

Teraz będzie komisja śledcza Macierewicza ds. Aubameyanga na k.com śmiech na sali

Marcinafc93 komentarzy: 32849 newsów: 120.02.2022, 17:14

Mam nadzieję, że już na Wilki Martinelli na środku ataku, bo nie można już patrzeć na tą nieporadność Lacazette'a

grzegorz1211 komentarzy: 1031220.02.2022, 17:14

@sebastix11: A skąd ty wiesz że nie chciał, przez kłótnie z Artetą od końca listopada nie był wystawiany. Arteta wolał Lacazetta, a Laca odwdzięczył mu się gradem bramek XD

Jogurt komentarzy: 168720.02.2022, 17:12

Auba poradzil Lacazettowi ze wystarczy nie strzelac bramek i wywalają po pol roku nawet.
Pyk pyk jako tako i nara Arsenal

ILoveArsenal komentarzy: 27520.02.2022, 17:10

eeeee Panie Obamejang, co to się staneło

Marcinafc93 komentarzy: 32849 newsów: 120.02.2022, 17:08

Powinniście napisać, że jeszcze mu się chce, długo to nie potrwa.

MarkOvermars komentarzy: 915220.02.2022, 17:07

Najemnik strzela dalej. Obstawiam max 2 sezony w farsie

sebastix11 komentarzy: 599820.02.2022, 17:07

@grzegorz1211: tak źle świadczy, koleś nie chciał ewidentnie grać, jaka tu wina Artety ? gość zero dyscypliny i ma sie mu pobłażać, no sorry ale odstawienie od składu było najlepszą możliwą decyzją Artety

kylo100 komentarzy: 372620.02.2022, 17:05

@sebastix11 napisał: "jak Auba to strzelił, u nas nawet sie nie starał w tym sezonie... a tu zapierdziela jak perszing, ładuje bramy z pierwszej piły okienko... ewidentnie grał na swoje odejscie z Arsenalu"
Niekoniecznie w poprzednim meczu kopał się po czole akurat.

grzegorz1211 komentarzy: 1031220.02.2022, 17:05

To tylko źle świadczy o Artecie jako trenerze

Furgunn komentarzy: 928520.02.2022, 17:04

Auba jednak nadal umie strzelać bramki.

Gunerxxx komentarzy: 236420.02.2022, 17:03

Widzę Manchester united włącza się do walki o tytuł.

sebastix11 komentarzy: 599820.02.2022, 17:03

Gunner915 komentarzy: 282120.02.2022, 17:02

Dlaczego nie gramy z przodu Smith - Gabi -Saka? Nie da się być w top4 bez napastnika z bramkami.

krzykus1990 komentarzy: 527020.02.2022, 17:00

@Garfield_pl: dzięki za info

Barney (zawieszony) komentarzy: 2102020.02.2022, 16:59

@Elastico07:

Ostatnio dużo tu fanów innych drużyn ,ale Vermaelena5 nie posądzam o to jest bardzo długo na forum , napisałem dla beki. Jak by to był fan totów napisał bym poprawnie wiadomy zwrot :P

Elastico07 komentarzy: 1256820.02.2022, 16:52

@Barney napisał: "rzezcywiście wspaniale , że Toty wygrały. Wiesz co Vermaelen5 weź ty już sperdzielaj do domu"
Wydaje mi się że on to ironicznie napisał a ty tego nie wyczułeś ale za wstawkę z pitbula szanuje

BizoNxd6 komentarzy: 288320.02.2022, 16:52

Musimy robić swoje i tyle w temacie, wygrywać co idzie.

Vermaelen5 komentarzy: 265920.02.2022, 16:44

Wczoraj Kuluszewski załatwił City a dzisiaj Aubameyang strzela gola. Coś wspaniałego

darek250s komentarzy: 10356 newsów: 520.02.2022, 16:39

Auba z goleń

Garfield_pl komentarzy: 2835620.02.2022, 16:38

Bruno to jest żałosny typ. Skille ma, ale to co się napłacze, macha rękami i pretensji ma to głowa mała. Uczy się w sumie od mistrza w tym ronaldo

Garfield_pl komentarzy: 2835620.02.2022, 16:37

Klich teraz też podanie do bramkarza, nieładnie :/

eisz komentarzy: 48920.02.2022, 16:37

Klich zaraz strzeli ;)

Garfield_pl komentarzy: 2835620.02.2022, 16:36

@Naburator napisał: "Trzeba przyznać jedno. United z każdym walczy jak równy z równym xd czy to City czy to Leeds lub Burnley"
So true ;)

Garfield_pl komentarzy: 2835620.02.2022, 16:35

Leeds zaczyna się otwierać, co daje szansę utd na kontry na szczęście sfrajerzyli teraz muły, bo by było po meczu ;)

@Garfield_pl: ...

@Garfield_pl napisał: "No oczywiście, ale utd może fartem wygrać ;)"

I jej 2-3 :(

Garfield_pl komentarzy: 2835620.02.2022, 16:32

Mówiłem :) dawać Leeds trzeba odrobić ;)

Dziadyga komentarzy: 839720.02.2022, 16:32

@Sobieski14 napisał: "No polubiłem jakieś fanpejdze Arsenalu z myślą że będą pokazywać info o transferach itd a tam taki syf.. w sumie tylko do tego założyłem tego Instagrama całego, bo jak tak patrzę to to niezłe szambo jest"

A czy to jest obowiązek by wszyscy lubili wszystkich? Mają być profesjonalistami na boisku a co poza nim to już mniej ważne.Wiadomo,że ktoś się będzie lubił bardziej i mniej.

Garfield_pl komentarzy: 2835620.02.2022, 16:31

@Dziadyga napisał: "Przy takiej walce to szkoda by było jakby mieli przegrać .niech dobija na 3-2 :)"
No oczywiście, ale utd może fartem wygrać ;)

Dziadyga komentarzy: 839720.02.2022, 16:21

@Garfield_pl napisał: "brawo Leeds nawet jak przegrają, to to jest walka ;)"

Mastec30 komentarzy: 627120.02.2022, 16:20

@Naburator: wtedy kiedy ogarnie się całe United. Myślę że z odpowiednim trenerem ktory to wszystko poukłada, przewietrzy trochę szatnie to wszystko wypali, zwłaszcza Sancho

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 220.02.2022, 16:20