Przełamanie w drugiej połowie, Arsenal 2-1 Brentford

Przełamanie w drugiej połowie, Arsenal 2-1 Brentford 19.02.2022, 17:05, Łukasz Wandzel 1558 komentarzy

Dzisiejszego popołudnia Arsenal zawalczył o punkty na Emirates Stadium, a jego rywalem był Brentford. Piłkarze Mikela Artety od początku do końca kontrolowali przebieg spotkania, choć w pierwszej połowie nie udało im się otworzyć wyniku, pomimo wielu stworzonych sytuacji. Po przerwie jednak nie zabrakło bramek i gospodarze szybko objęli prowadzenie, a kilkanaście minut później podwyższyli na 2-0. Brentford zdobył honorowe trafienie w doliczonym czasie gry, lecz było to zdecydowanie za późno, by spróbować zremisować.

Arsenal: Ramsdale – Cedric, White, Gabriel, Tierney – Xhaka, Partey – Saka, Odegaard, Smith Rowe (75' Pepe) – Lacazette (83' Nketiah).

Brentford: Raya – Ajer, Jansson, Pinnock – Canós (84' Ghoddus), Dasilva (68' Baptiste), Norgaard, Jensen (44' Janelt), Henry – Mbeumo, Wissa.

Od pierwszych minut gospodarze parli do przodu i grali kombinacyjnie w okolicach szesnastki gości. Zagęszczenie rywali w polu karnym utrudniało oddanie celnego strzału, ale w 12. minucie Arsenal stworzył sytuację, po której Lacazette bez kłopotu trafił do siatki, jednak sędzia odgwizdał spalonego.

Ofensywna gra podopiecznych Artety pozwalała przyjezdnym na kontry, lecz ci nie potrafili stworzyć poważnego zagrożenia pod bramką Ramsdale'a, nie oddając celnego strzału w pierwszej połowie. Arsenal kontrolował przebieg spotkania, lecz wydaje się, że kilka razy piłkarze podejmowali złe decyzje. Podawali do partnerów, gdy mogli strzelać, oraz strzelali, kiedy koledzy byli na wolnej pozycji.

Choć nie udawało się objąć prowadzenia z gry, to na kilka minut przed przerwą Kanonierzy mieli nadzieję na rzut karny po tym, jak Wissa zablokował ręką strzał Cedrica. Arbiter nie przyznał im jednak jedenastki.

Druga połowa była podobna do poprzedniej z tą różnicą, że Arsenal zaczał strzelać gole. Tuż po przerwie Smith Rowe otrzymał długie podanie od Lacazette'a, uwolnił się z pod opieki trzech rywali i trafił do siatki.

Po około 70. minucie Brentford częściej niż do tej pory znajdował się na połowie The Gunners, przez co zaczął się odsłaniać. W 79. minucie gospodarze to wykorzystali. Przeprowadzili kontrę, atakując w przewadze. Partey zagrał do Saki na wolnej pozycji, a ten oddał strzał na bramkę Rayi. Piłka po odbiciu się od słupka wpadła do bramki i było 2-0.

W doliczonym czasie gry Brentford wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego i w zamieszaniu do bramki trafił Norgaard. Było to jednak kilkadziesiąt sekund przed ostatnim gwizdkiem sędziego.

DavidSilva21 komentarzy: 338219.02.2022, 23:07

Rumours are that Craig Dawson complained to the Ref during the West Ham Newcastle game because Chris Wood kept 'meowing' at Kurt Zouma.

Garfield_pl komentarzy: 2835619.02.2022, 22:40

@arsenallord: :D Rahu musi w takim razie organizować ;)

grzegorz1211 komentarzy: 1031219.02.2022, 22:23

Cudowny karny Neymara XD

Marcinafc93 komentarzy: 32849 newsów: 119.02.2022, 22:22

@Dziadyga: ale jeszcze nic 100% pewne, więc... kto wie, co się wydarzy

arsenallord komentarzy: 29760 newsów: 11719.02.2022, 22:22

Aż sobie wyobraziłem to FameMMAKanonierzy.com.
Ja walczę z @Garfield_pl: , Rivaldo sędzią a na trybunach w loży VIP jest AVP z Mislintatem i Imprecis z Wengerem i Mbappe

Dziadyga komentarzy: 839719.02.2022, 22:21

@Marcinafc93 napisał: "Saliba zostanie u nas nq nowy sezon, a Bremer już dogaduwany przez Inter, 25 mln klauzula"

Super transfer Interu w takim razie,gość idealnie skrojony do gry w Anglii,więc szkoda,że zostanie w serie a.

Marcinafc93 komentarzy: 32849 newsów: 119.02.2022, 22:20

@Marcinafc93: na*

Marcinafc93 komentarzy: 32849 newsów: 119.02.2022, 22:19

@Dziadyga: Saliba zostanie u nas nq nowy sezon, a Bremer już dogaduwany przez Inter, 25 mln klauzula

Garfield_pl komentarzy: 2835619.02.2022, 22:18

@arsenallord napisał: "Wchodzę w to. A Rivaldo sędzią w oktagonie mój warunek"
Zapomniałem o nim, chętnie z nim walkę wezmę ;) jako że napastników deficyt to nie boję się ;)

Dziadyga komentarzy: 839719.02.2022, 22:17

Brenera*

@miki9971 napisał: "Saliba został graczem miesiąca."

Będzie można dobry hajs wyciągnąć a brać obronce z Torino,super obrońca.

MarcinMotyl komentarzy: 163719.02.2022, 22:04

ponowie pytanko, ma ktoś może jakiś skrót z dzisiajeszego meczu?

havoc komentarzy: 1920 newsów: 419.02.2022, 22:02

Kiedy my bedziemy jak Nantes i sklepiemy city albo live?

Dziadyga komentarzy: 839719.02.2022, 22:00

@arsenallord napisał: "@Lamoreaux: @Dziadyga: Widzę że jestem pożądanym rywalem. Czekam na oferty"

.dlatego pojedynek Ty vs Garfield byłby chyba najbardziej pożądany myślę.

arsenallord komentarzy: 29760 newsów: 11719.02.2022, 21:53

@Marcinafc93: Jak tak to liczę, że pójdzie w ślady naszych ostatnich kapitanów.

@Garfield_pl: Wchodzę w to. A Rivaldo sędzią w oktagonie mój warunek

grzegorz1211 komentarzy: 1031219.02.2022, 21:51

Jakby Moss tak korzystał z Varu jak sędzia w meczu Nantes PSG to byśmy wygrali 5:1, no chyba żeby strzelali fatalnie karne

Marcinafc93 komentarzy: 32849 newsów: 119.02.2022, 21:51

Wychodzi na to, że Tierney będzie nowym kapitanem na nowy sezon

Garfield_pl komentarzy: 2835619.02.2022, 21:51

@arsenallord napisał: "Dobrze że z Devilpage bo z Tottenham 24 .pl mogliby mieć problem pięciu uzbierać"
Jednego byłoby ciężko :) @Dziadyga napisał: "Najlepiej z tym kibicem mułów co tu często się pojawiał :D ale i na pewno z arsenallord sporo osób by chciało zawalczyć :P myślę,że kilka fajnych walk by się znalazło haha."
O patrz to mamy nasz pojedynek, potem bierzesz reddevilsa ja arsenallorda, potem zamianka i 4 galę gotowe ;) z kibiców innych klubów zrobi się walki, przed walką wieczoru i jesteśmy wszyscy bogaci. Za dwa lata mamy loze VIP na Emirates ;)

Marcinafc93 komentarzy: 32849 newsów: 119.02.2022, 21:49

Arteta on why Xhaka refused the captain's armband: "Because Kieran was the next in line, that’s why"

arsenallord komentarzy: 29760 newsów: 11719.02.2022, 21:48

@Lamoreaux: @Dziadyga: Widzę że jestem pożądanym rywalem. Czekam na oferty

Lamoreaux komentarzy: 347919.02.2022, 21:47

@Dziadyga napisał: "arsenallord sporo osób by chciało zawalczyć :P myślę,że kilka fajnych walk by się znalazło haha."

arsenallord to byłby taki muranski XD
kazdy chciałby z nim walki :D

Dziadyga komentarzy: 839719.02.2022, 21:46

@Garfield_pl napisał: "Zorganizuj po bańce na głowę za walkę i jedziemy z tym ;) w sumie Najman zrobił galę, inni zrobili, to i Rahu może, takie mma wewnętrzne na początek, a potem np. Z devilpage ;) 5vs 5 ;)"

arsenallord komentarzy: 29760 newsów: 11719.02.2022, 21:45

@Garfield_pl: Dobrze że z Devilpage bo z Tottenham 24 .pl mogliby mieć problem pięciu uzbierać

Marcinafc93 komentarzy: 32849 newsów: 119.02.2022, 21:43

Antonio Conte protecting his team again: “Honestly this is one of the best group of players I’ve worked with in my career”, he told Sky. #THFC

“We have a lot of space for improvement. We have mainly young players to improve and make experience”

ahh ten Conte, jedyny w swoim rodzaju xd

Garfield_pl komentarzy: 2835619.02.2022, 21:42

@Dziadyga napisał: "Z Garfieldem :D haha."

Marcinafc93 komentarzy: 32849 newsów: 119.02.2022, 21:39

@Rowerinho: Spalił się ze wstydu, pewnie cały czas tu śledzi co się dzieje, ale nic nie napisze, bo zaraz zostanie zmieszany z błotem za swoje "piękne" teorie.

Rowerinho komentarzy: 225219.02.2022, 21:36

@bobocian napisał: "Co się dzieje z takim jegomościem AlexVanPersie?"

Ostatnio go widzieli w Stuttgarcie

grzegorz1211 komentarzy: 1031219.02.2022, 21:35

@Marzag napisał: "a teraz przypomnijmy sobie jak jego dzisiejsza asysta wyglądała przy golu Smith rowe"
To zaliczanie asyst jest jakieś archaiczne, asysta powinna być zaliczona gdy ma to jakiś wpływ na bramkę, powinni zmienić zasady zaliczania asyst

Dziadyga komentarzy: 839719.02.2022, 21:34

@Marcinafc93 napisał: "Jak o 360 stopni to wróciła do tego co było :)"

@stanyal napisał: "To sie zmienila czy nie zmienila :)"

Haha,przyznam,że to zawsze jeden z tych błędów językowych który ciągle popełniam.Tak jak zawsze mówię,że kobita ożeniła się zamiast,ze wyszła za mąż hahaha,ale po chwili chociaż zawsze poprawiam :D

stanyal komentarzy: 140519.02.2022, 21:31

@Dziadyga napisał: "zmieniła się o 360 stopni."

To sie zmienila czy nie zmienila :)

Marcinafc93 komentarzy: 32849 newsów: 119.02.2022, 21:31

@Dziadyga: Jak o 360 stopni to wróciła do tego co było :)

Marcel90 komentarzy: 819219.02.2022, 21:29

@Dziadyga napisał: "Ja tam się nie interesuje mna,już nieraz swoją opinię wyrażałem tu co na ten temat sądzę to tym bardziej beka,że na tej gali moja sąsiadka Oliwia :D"

Nie przejmuj się, sąsiadów się nie wybiera

Dziadyga komentarzy: 839719.02.2022, 21:29

Ale btw pamiętam Oliwie jeszcze z przed 2-3 lat jaka to była kluska haha i mało pewna dziewczyna,ale później była w jakimś tvnowskim programie i zmieniła się o 360 stopni.

Dziadyga komentarzy: 839719.02.2022, 21:27

@Lamoreaux napisał: "Myślę, że tyle ci wystarczy fejmu, żebyś mógł na jakiejś gali zawalczyć :D"

Z Garfieldem :D haha.

Ale kurcze,tak jak pisałem,nie po drodze mi w tym sporcie.

metjuAFC komentarzy: 5706 newsów: 119.02.2022, 21:24

Kolejne cenne 3 punkty. Co prawda Arsenal w tym meczu to klub z tysiąca i jednej wrzutki, ale fajnie że mimo bicia głową w mur podczas pierwszej połowy udało się chłopakom znaleźć sposób na mocno cofniętą ekipę Brentfordu. Super mecz Odegaarda. Naprawdę przyjemnie ogląda się Norwega z piłką przy nodze. Muszę przyznać, że mimo braku sympatii do Xhaki zagrał on całkiem niezły mecz. Co prawda w jego dobrym występie pomógł nieco rywal, który kompletnie oddał środek pola, nie stosował właściwie wcale pressingu i cofnął się bardzo głęboko dzięki czemu Szwajcar miał dużo czasu i miejsca na rozrzucanie piłek. Jednak oddajmy cesarzowi co cesarskie. Dobry mecz Cedrica i Gabriela. Niestety bardzo widoczny jest brak klasowego napastnika, który powalczyłby o górne piłki, które dość często były dziś dostarczane w pole karne. Kolejny mecz w czwartek. Tutaj też warto powalczyć o pełną pulę.

Marzag komentarzy: 41317 newsów: 119.02.2022, 21:23

@Garfield_pl: a teraz przypomnijmy sobie jak jego dzisiejsza asysta wyglądała przy golu Smith rowe

Garfield_pl komentarzy: 2835619.02.2022, 21:22

Alexandre Lacazette has provided more assists than any other Arsenal player in the Premier League this season (5), all of which have come in his last seven matches. [@Squawka] #afc https://t.co/v9qAPMuFjp

bobocian komentarzy: 154019.02.2022, 21:21

Siema, dawno tu nie zaglądałem. Co się dzieje z takim jegomościem AlexVanPersie? Jest nadal, zmienił nick, czy zamilkł na wieki? Miał ciekawe spostrzeżenia.