Seria zwycięstw trwa! Arsenal 3-1 Leicester

Seria zwycięstw trwa! Arsenal 3-1 Leicester 22.10.2018, 22:02, Łukasz Wandzel 866 komentarzy

Poniedziałkowe starcie Arsenalu z Leicesterem City zakończyło 9. kolejkę Premier League. Jednocześnie piłkarze z północnego Londynu kontynuują znakomitą serię, zwyciężyli bowiem już 10 razy z rzędu. Dzisiejszego wieczoru Kanonierzy pokonali Lisy Claude'a Puela w charakterystyczny dla siebie sposób. Zaliczyli niefrasobliwą pierwszą odsłonę meczu, kiedy to przegrywali, ale tuż przed przerwą do wyrównania doprowadził Mesut Özil. Drugą połowę zdominowali, co robi się już znamienne dla podopiecznych Unaia Emery'ego. Dwa szybkie trafienia od wchodzącego z ławki Pierre'a Emericka Aubameyanga ustaliły wynik spotkania, 3-1.

Składy obu zespołów:

Arsenal: Leno - Bellerin, Holding, Mustafi, Lichtsteiner (61' Aubameyang) - Torreira, Xhaka - Mchitarian (61' Guendouzi), Özil (80' Ramsey), Iwobi - Lacazette.

Leicester City: Schmeichel - Pereira (69' Ghezzal), Evans, Maguire, Chilwell - Mendy, Ndidi, Amartey, Maddison (75' Okazaki) - Iheanacho (61' Albrighton), Vardy.

Od pierwszego gwizdka byliśmy świadkami otwartej gry ze strony obu drużyn. Piłkarze Emery'ego kilkukrotnie forsowali swoje akcje lewą stroną, gdzie aktywny był Alex Iwobi, lecz nic z tego nie wyszło. Szybko jednak to goście przejęli inicjatywę, korzystając ze słabej dyspozycji Roba Holdinga, który ewidentnie źle wszedł w mecz. Skupiony od pierwszej minuty był za to Bernd Leno. Niemiec zmuszony do ratowania skóry rozkojarzonym kolegom popisał się nie lada interwencjami.

To nie uchroniło golkipera Arsenalu od wpuszczenia gola. W pierwszej połowie jego koledzy z obrony wręcz mu przeszkadzali, co znalazło potwierdzenie przy otwarciu wyniku z 31. minuty. Wtedy to Hector Bellerin dał się przegonić Benowi Chilwellowi, który łatwo wbiegł w pole karne, ale jego uderzenie pozostawiało wiele do życzenia. Jednak próba zablokowania tego strzału przez hiszpańskiego defensora londyńczyków sprawiła, że futbolówka zmieniła kierunek, a goście mogli cieszyć się z prowadzenia.

The Gunners próbowali szybko wrócić do gry, spychając Leicester na jego połowę, ale sportowa złość długo nie wystarczała. Nie udawało się z rzutów wolnych zza szesnastki czy też rożnych. Również Alexandre Lacazette nie potrafił dziś trafić do siatki. Raczej mało kto by się spodziewał, że to Mesut Özil weźmie grę na siebie i zaliczy jeden z najlepszych występów w barwach Arsenalu. Niemiec przed przerwą fantastycznie rozpoczął i zakończył sytuację bramkową. Posłał piłkę do Bellerina na prawe skrzydło, a podanie zwrotne zamienił na gola, strzelając precyzyjnie tuż przy słupku.

Po przerwie Kanonierzy odpalili armaty, bo Lisy musiały przetrwać prawdziwą kanonadę okazji ze strony gospodarzy. Aktywny zrobił się Henrich Mchitarian, ale dobre kilka minut nie przyćmiło niezbyt udanego występu Ormianina. Wiedział to także Unai Emery, więc wprowadził za niego Pierre'a-Emericka Aubameyanga. I był to strzał w dziesiątkę, ponieważ Gabończyk szybko wyprowadził Arsenal na prowadzenie, a po chwili podwyższył wynik na 3-1. Ta sztuka dla wchodzącego z ławki napastnika była jednak nieziemsko łatwa dzięki genialnej wizji gry, jaką zaprezentował w obu akcjach Mesut Özil.

Wynik meczu nie uległ już zmianie, a po meczu można dojść do prostych wniosków. Po raz kolejny oglądaliśmy ten sam Arsenal w wydaniu Emery'ego, który rozgrywa pierwszą połowę na remis, a w drugiej dominuje rywala i zgarnia zwycięstwo. Tego wieczoru różnica była tylko taka, że do siatki nie trafił Alexandre Lacazette i że Mesut Özil swoim znakomitym występem poprowadził zespół do zwycięstwa. Kiedy tylko pomocnik Arsenalu gra na pozycji numer 10 i zakłada opaskę kapitańską, dostaje chyba "dodatkowe 23 procent do jakości gry".

Leicester CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
ZielonyLisc komentarzy: 2029422.10.2018, 22:55

@illpadrino: dobra nie mądrzyj się. Prawdziwy kibic zostaje do końca.

DontCry komentarzy: 760822.10.2018, 22:54

Pełna zgoda, Miki był dziś w słabszej formie, Auba dał zdecydowanie więcej.

Laca nie wykorzystał dobrych okazji, ale był pod grą i kilka razy fajnie pograł, zwrócie również uwagę, że przy wszystkich bramkach odegrał istotną rolę. Pisanie, że był najsłabszy jest przesadą, dziś niestety najgorszy był Lichy i tu serio nikt nie powinien mieć wątpliwości.

matikanonier komentarzy: 207622.10.2018, 22:54

Wow! Ale mecz! Co za bajeczne akcje! Oby tak dalej

ZelGrey komentarzy: 252422.10.2018, 22:54

@sidtsw:
Mlosy, dobry Angol, czyli z automatu cena tak z 60-70 baniek...

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 322.10.2018, 22:54

Jak nie byliście ani razu na meczu gdzie jest 50k kibiców w jednym miejscu w centrum miasta to się lepiej nie wypowiadajcie.

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1522.10.2018, 22:54

@Kanonier204 Czekam na bramki, długo będziesz to ogarniać? :D

dolny komentarzy: 265722.10.2018, 22:54

Nie moglem ogladac, bo bylem w pracy, ale wynik rewelacja! Oby tak dalej! Till I die!

sidtsw komentarzy: 311622.10.2018, 22:53

Ale tego Maguaire na srodek obrony mozna by kupic. Mlody Angol.

@emes37:

Raczej wychodzą ze względów logistycznych. Trzeba trochę pomieszkać aby to zrozumieć :D

Jacek1s komentarzy: 764622.10.2018, 22:53

@Gunner012: Lichy

ZelGrey komentarzy: 252422.10.2018, 22:53

Oby tylko Ozil utrzymal taka forme.
Bo dzisiaj pierwszy raz w tym sezonje zagral naprawde jak gwiazds warta najwyzszego kontraktu w druzynie.

kamilo_oo komentarzy: 2356722.10.2018, 22:52

w następnym meczu Auba za Mikiego i jazda!

D_S komentarzy: 106222.10.2018, 22:52

Magia wraca. Oby tak dalej.

schnor25 komentarzy: 1854622.10.2018, 22:52

Iwobi to chyba na haju dzisiaj grał, co dzisiaj odstawiał to bania mała. Czyli pewnie za tydzień zagra połowę tego co dzisiaj :/

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 322.10.2018, 22:52

Zapachniało Wengerem :)

Kowal96 komentarzy: 1759122.10.2018, 22:52

Może chcą pierwsi do metra dojść, hmm :D

Gunner012 (zawieszony) komentarzy: 6395 newsów: 222.10.2018, 22:52

Najlepszy chyba Ozil, najsłabszy raczej Laca.

Mihex komentarzy: 2360422.10.2018, 22:52

Ahmed

@Ahmed91Gooner
10 min.10 minut temu
Więcej
W W W W W W W W W W

First time since 2007 Arsenal win 10 games in a row

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 322.10.2018, 22:51

KRzaka na lewej obronie to lepszy pomysl niz w srodku pola, bo nie ma tak czesto pilki i nie moze psuc kazdej akcji

Kowal96 komentarzy: 1759122.10.2018, 22:51

Dlaczego kibice opuszczają przedwcześnie stadion w takim spotkaniu... Nie rozumiem.

Hirow komentarzy: 40922.10.2018, 22:51

Brawo Pany. Jeszcze tylko niech pierwsze połowy wyglądają jak te drugie i będzie pięknie

Elastico07 komentarzy: 1256822.10.2018, 22:51

Poza pierwszymi 30 minutami to bardzo dobry mecz w naszym wykonaniu,MOTM zdecydowanie Mesut,jego dzisiejszy występ to magia,mam adzieję ze to jego powrót do najwyższej formy,tej z pierwszego sezonu bo bardzo by się to teraz przydało.Czuje mały niedosyt po tych zmarnowanych sytuacjach Lacazetta

michalal (zawieszony) komentarzy: 1041322.10.2018, 22:51

Świetna robota w drugie połowie, nie mogę się już doczekać kolejnego spotkanie.

Ozil, Leno, Torreira, Abumajang, Iwobi, Bellerin i Guendozi na duży plus :) Ozil motm.

Unai wierzę!!!

MadMax14 komentarzy: 267922.10.2018, 22:51

93 minuta a Guendo tyłkiem po trawie jeździ.
To jest właśnie niesamowite w zmianie Wengera na Emeryta.
Brawo Unai.

mistiqueAFC komentarzy: 2676922.10.2018, 22:51

Auba znowu dwa strzały i dwa gole.Idziemy na zawodnika miesiąca w Premier League

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52422.10.2018, 22:51

Kolejne ważne 3 punkty, a mecz z Liverpoolem coraz bliżej.

Jacek1s komentarzy: 764622.10.2018, 22:51

W sumie to Xhaka nie gra tak źle na LO, przynajmniej tak nie przeszkadza w środku pola xd

Arsenel komentarzy: 90922.10.2018, 22:51

No i cyk, kolejne 3 pkt, brawo

paw3u komentarzy: 563122.10.2018, 22:51

"Pierre-Emerick Aubameyang has now scored more Premier League goals in the last 35 minutes (4) than Alexis Sanchez has scored in his entire Man Utd career"

Dobrej nocy wszystkim!

ZielonyLisc komentarzy: 2029422.10.2018, 22:50

Co za mecz!! Aaahh

emes37 komentarzy: 31422.10.2018, 22:50

Boże jaki wstyd mi za tych kibiców.. przegrywają wychodzą, wygrywają wychodzą. Pokazanie braku szacunku za to co robią piłkarze. Nie dość że wychodzą to przeszkadzają innym co chcą oglądać do końca :(

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9222.10.2018, 22:50

Dziś dałbym kilku piłkarzom nagrodę zawodnika meczu.