Seria zwycięstw trwa! Arsenal 3-1 Leicester

Seria zwycięstw trwa! Arsenal 3-1 Leicester 22.10.2018, 22:02, Łukasz Wandzel 866 komentarzy

Poniedziałkowe starcie Arsenalu z Leicesterem City zakończyło 9. kolejkę Premier League. Jednocześnie piłkarze z północnego Londynu kontynuują znakomitą serię, zwyciężyli bowiem już 10 razy z rzędu. Dzisiejszego wieczoru Kanonierzy pokonali Lisy Claude'a Puela w charakterystyczny dla siebie sposób. Zaliczyli niefrasobliwą pierwszą odsłonę meczu, kiedy to przegrywali, ale tuż przed przerwą do wyrównania doprowadził Mesut Özil. Drugą połowę zdominowali, co robi się już znamienne dla podopiecznych Unaia Emery'ego. Dwa szybkie trafienia od wchodzącego z ławki Pierre'a Emericka Aubameyanga ustaliły wynik spotkania, 3-1.

Składy obu zespołów:

Arsenal: Leno - Bellerin, Holding, Mustafi, Lichtsteiner (61' Aubameyang) - Torreira, Xhaka - Mchitarian (61' Guendouzi), Özil (80' Ramsey), Iwobi - Lacazette.

Leicester City: Schmeichel - Pereira (69' Ghezzal), Evans, Maguire, Chilwell - Mendy, Ndidi, Amartey, Maddison (75' Okazaki) - Iheanacho (61' Albrighton), Vardy.

Od pierwszego gwizdka byliśmy świadkami otwartej gry ze strony obu drużyn. Piłkarze Emery'ego kilkukrotnie forsowali swoje akcje lewą stroną, gdzie aktywny był Alex Iwobi, lecz nic z tego nie wyszło. Szybko jednak to goście przejęli inicjatywę, korzystając ze słabej dyspozycji Roba Holdinga, który ewidentnie źle wszedł w mecz. Skupiony od pierwszej minuty był za to Bernd Leno. Niemiec zmuszony do ratowania skóry rozkojarzonym kolegom popisał się nie lada interwencjami.

To nie uchroniło golkipera Arsenalu od wpuszczenia gola. W pierwszej połowie jego koledzy z obrony wręcz mu przeszkadzali, co znalazło potwierdzenie przy otwarciu wyniku z 31. minuty. Wtedy to Hector Bellerin dał się przegonić Benowi Chilwellowi, który łatwo wbiegł w pole karne, ale jego uderzenie pozostawiało wiele do życzenia. Jednak próba zablokowania tego strzału przez hiszpańskiego defensora londyńczyków sprawiła, że futbolówka zmieniła kierunek, a goście mogli cieszyć się z prowadzenia.

The Gunners próbowali szybko wrócić do gry, spychając Leicester na jego połowę, ale sportowa złość długo nie wystarczała. Nie udawało się z rzutów wolnych zza szesnastki czy też rożnych. Również Alexandre Lacazette nie potrafił dziś trafić do siatki. Raczej mało kto by się spodziewał, że to Mesut Özil weźmie grę na siebie i zaliczy jeden z najlepszych występów w barwach Arsenalu. Niemiec przed przerwą fantastycznie rozpoczął i zakończył sytuację bramkową. Posłał piłkę do Bellerina na prawe skrzydło, a podanie zwrotne zamienił na gola, strzelając precyzyjnie tuż przy słupku.

Po przerwie Kanonierzy odpalili armaty, bo Lisy musiały przetrwać prawdziwą kanonadę okazji ze strony gospodarzy. Aktywny zrobił się Henrich Mchitarian, ale dobre kilka minut nie przyćmiło niezbyt udanego występu Ormianina. Wiedział to także Unai Emery, więc wprowadził za niego Pierre'a-Emericka Aubameyanga. I był to strzał w dziesiątkę, ponieważ Gabończyk szybko wyprowadził Arsenal na prowadzenie, a po chwili podwyższył wynik na 3-1. Ta sztuka dla wchodzącego z ławki napastnika była jednak nieziemsko łatwa dzięki genialnej wizji gry, jaką zaprezentował w obu akcjach Mesut Özil.

Wynik meczu nie uległ już zmianie, a po meczu można dojść do prostych wniosków. Po raz kolejny oglądaliśmy ten sam Arsenal w wydaniu Emery'ego, który rozgrywa pierwszą połowę na remis, a w drugiej dominuje rywala i zgarnia zwycięstwo. Tego wieczoru różnica była tylko taka, że do siatki nie trafił Alexandre Lacazette i że Mesut Özil swoim znakomitym występem poprowadził zespół do zwycięstwa. Kiedy tylko pomocnik Arsenalu gra na pozycji numer 10 i zakłada opaskę kapitańską, dostaje chyba "dodatkowe 23 procent do jakości gry".

Leicester CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 322.10.2018, 23:05

@DanteZZ
Mordeczko, ja ci to zaraz wrzucę ^^

Marioht komentarzy: 611422.10.2018, 23:05

Galaktyczny Arsenal po przerwie.

Bellerin i Auba świetni.
Ozil, fenomenalny, najlepszy mecz Niemca w tym sezonie.

Cieszę się, że Emery został naszym trenerem.

Gunnerrsaurus komentarzy: 1190922.10.2018, 23:05

@Elastico07:

Tak, ale piszę właśnie o tym ostatnim podaniu, np. była jedna sytacja, że Laca stał niepolnowany, Auba podawał, gdyby podał celnie ty by była 100, ale popsuł łatwe podanie. Dużo tego było, Leicester chyba później zapominało trochę o obronie.

michal192837465 komentarzy: 765422.10.2018, 23:04

Jestem pod WWWWWWWWWWrażeniem. Czas na wystawianie dziesiątek.

Mihex komentarzy: 2360422.10.2018, 23:04

Ej właśnie. Ta 3 bramka to jak nic życzenia urodzinowe dla Wengera! Zalatywała ona mocno Wengerballem :P

Tak jak pisaliśmy, nawet ze zmianą Emery trafił jaką chcieliśmy :D

Aczkolwiek zwracam honor jednemu użytkownikowi - pisał o Xhace na LO i faktycznie! Wydarzyło się:D

Gunnerrsaurus komentarzy: 1190922.10.2018, 23:03

Następny mecz z Crystal Palace, które w tym sezonie w lidze u siebie jeszcze nie wygrało.

kwiatinho komentarzy: 1313222.10.2018, 23:03

Boli pierwsza połowa którą ciężko było oglądać bez przekleństw i słabe wykończenie w akcjach gdzie bramka musi paść czy to dzisiaj Lacazette czy Aubemeyang i Mkhitaryan z Chelsea. Druga połowa petarda. Świetne zmiany miały realny wpływ na mecz. Sporo szczęścia ale też mam wrażenie że gdyby potrzebowali to te dwie mogli dorzucić. Świetny Özil bardzo dobra drugą polowa Iwobi świetne zmiany Auby i Guendouzi dobry Leno. Jeszcze powrót Sokratisa Nacho i trzeba ciułać punkty

Alonso komentarzy: 1282422.10.2018, 23:03

Rudzki czuje to co ja, właśnie robi live w koszulce Arsenalu na youtube

DanteZZ komentarzy: 116922.10.2018, 23:03

@Kanonier204:

Czy jutro do 13 dasz radę dołożyć 2 Auby? Akurat przed pracą bym sobie obejrzał:)

MVTI komentarzy: 1908 newsów: 57322.10.2018, 23:02

Wygląda to fajnie, ale w pierwszych połowach przeważnie gramy niesamowitą padakę. Wypadałoby poprawić ten aspekt.

Marcinafc93 komentarzy: 32847 newsów: 122.10.2018, 23:02

Arsenal pokazuję jaja, oby z czołówką też pokazali i wygrali z Liverpoolem

Slaviola komentarzy: 1237722.10.2018, 23:02

Brawo Kanonierzy!
Świetny mecz, no może oprócz pierwszych 30 minut.
Świetny Ozil (MOTM) którego dawno nie widziałem w takiej formie, Bellerin i Iwobi również świetnie, Torreira to Nasz talizman, który rośnie nam na "władcę i Pana" środka pola, dobrze Laca, chodź trzeba go ochrzanić za dwie niewykorzystane setki, no i oczywiście Auba, który z meczu na mecz Nam się rozkręca.

Nie mogłem zapomnieć o Leno, który broni świetnie, chodź jest kilka rzeczy do poprawy.

Widać że mamy problemy w obronie, no ale przecież mamy braki kadrowe na tych pozycjach z powodu kontuzji.

Koscielny, Monreal i Sokratisa to przecież gracze do pierwszego składu. Mustafi też znacznie lepiej się prezentuje gdy obok niego gra np. Sokratis, chodź Holding ostatnio nie wygląda jakoś mega tragicznie.

Jednym słowem wszytko idzie do przodu, w dobrym kierunku. Emery wygląda być strzałem w dziesiątkę jako zastępca Wengera.

Chłopaki grają bardziej intensywnie, no zwłaszcza Nasze drugie połowy są świetne. Do tego widać coraz więcej tej pięknej gry, pięknych i szybkich akcji na jeden kontakt kończone efektywnymi golami.

Możemy to określić w ten sposób, że Wengerball zameniamy na UnaiBall.

lays komentarzy: 3987122.10.2018, 23:02

Powiem tak. Druga połowa kosmos. Dokładnie tak jak pisałem. Typowałem przy 1-0 dla Lester, że wygrmay 3-1 po bramkach Auby i Welbza, wiec tylko tu się pomyliłem.

Co mecz to samo, beznadziejna 1 połowa, a druga to wgl kompletnie inny zespół. Te bramki, ten Ozil. Jaram się jak pochodnia! Jedynie co mnie drażni to ta setka Lacazette, mam go na cpt w fantasy :((((((((((((((((

Brawooo!!!!!!!!!!!!!!

PS. Gdzie są Ci co po 13 minutach pisali Iwobi out?

Elastico07 komentarzy: 1256822.10.2018, 23:01

@Gunnerrsaurus: Z tym 0;3 dla Leicester i 10 dla Arsenalu to mocno przesadzasz,po 1 połowie mogło być ma 1;2 dla Lisów,a po przerwie mieliśmy 5 setek z których wykorzystaliśmy 2

Tom komentarzy: 25322.10.2018, 23:01

@al_jazeera1: 30minut? W zeszłym roku byłem na meczu z WBA, godzinkę to się gęsiego szło na stacje metra i koło godziny czekało na metro, plus 30min jazdy.

@sidtsw:
Nie popadajmy w hurraoptymizm. Gramy niezle, regularnie punktujemy ze sredniakami - i to jest super.
Ale do bycia regylarnie topem - i w lidze i w Europie - to jednak paru wzmocnien nam brakuje. Przede wszystkim skrzydlowy albo dwoch, SO, w dalszej kolejnosci rezerwowy PO oraz - szczegolnie przy odejsciu Ramseya - ktos do srodka pola. W tej kolejnosci priorytetow.

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1522.10.2018, 23:01

@Kanonier204 To już w swoim asortymencie mam. Dziękuje wielkie, za te zasługi i udostępnianie, to taki pomnik na ES się należy.

tom8203 komentarzy: 151422.10.2018, 23:00

Sprawili prezent na urodziny Wengera!! Zagrali tak jak Wenger by chcial!!

rreddevilss (zawieszony) komentarzy: 466922.10.2018, 23:00

No no gratulacje, Arsenal wskoczył na ładny poziom, kiedy się śmialismy to się śmialismy, tak dziś chwale wasz zespół za świetną druga połowę, o błędach sędziego nie będę pisał, mam jedynie nadzieję że jak zdążą się na korzyść United to nie będziecie tutaj hipokrytami widzacymi tylko te błędy, dobrego wieczoru!

Elastico07 komentarzy: 1256822.10.2018, 23:00

Dziwnie byłem spokojny po bramce na 0;1 o to że wygramy,Arsenal już mnie przywyczaił do tego w tym sezonie że nawet jak się coś nie układa to i tak wygramy ze średniakiem,ciekawy jestem jak nasza gra będzie wyglądało z czołowką,już sie nie mogę doczekać meczu z Liverpoolem u siebie.

Gunnerrsaurus komentarzy: 1190922.10.2018, 23:00

Wynik jest jaki jest, ale patrząc na przebieg spotkania, to tutaj mogło być 0:3 dla Leicester, w pierwszej połowie nas cisnęli, trafili też w poprzeczkę. Jednak po wejściu Auby i złapaniu przez Arsenal luzu, mieliśmy tyle sytuacji, że mogło być z 10:1, ale zawsze brakowało albo dokładnego ostatniego podania, albo wykończenia.
Po raz kolejny gra Arsenalu wygląda dużo lepiej w drugiej połowie, jak Laca i Auba są razem na boisku. Oj czuję, że bardzo trudna decyzja przed Emerym, jak ustawić skład. Z Leicester odrobimy w drugiej połowie w razie czego, ale co kiedy przyjdzie się zmierzyć z kimś lepszym?

Alonso komentarzy: 1282422.10.2018, 22:59

To jest niesamowite. Pierwsza połowa męczenie buły, 15 minut z Emerym w szatni, wychodzą na drugą z pałą w ręku i leją po mordzie przeciwników i tak prawie co mecz. Jeszcze te zmiany, myśle sobie Miki i Lichy to dziś poziom niżej od reszty ale Szwajcara to nie ściągnie bo za kogo i jak odpowiada Emery? Masz potrzymaj mi piwo i wpuszcza za nich Matteo i Aube. Te akcje bramkowe to był majstersztyk a jeszcze większego banana na twarzy miałem po drugiej bramce Arsenalu gdzie chłopaki cieszyli się prowadzeniem, jest super atmosfera w zespole. Unai mnie oczarował, gdyby piłka nożna podniecała mnie seksualnie to bym sobie właśnie zwalił.

AaronRambo komentarzy: 128022.10.2018, 22:59

Za Unaia Holding mega postęp, Iwobi wraca na właściwe tory i czaruje, Hector znowu wraca i tak można wymieniać. Brawo oby tak dalej:) Aż ciężko jak mecz się kończy i trzeba czekać na następny.

ZielonyLisc komentarzy: 2029422.10.2018, 22:59

@illpadrino: Czego się nie robi dla klubu!

Mihex komentarzy: 2360422.10.2018, 22:59

@miki001: Czemu by nie obaj xd No, ale wiadomo, 1 na mecz. Ozil chyba mimo wszystko lepszy. Bo właściwie to miał udział przy wszystkich bramkach. Ba, brał udział to mało powiedziane, on je wypracował praktycznie.

DontCry komentarzy: 760822.10.2018, 22:58

Auba grał słabo na początku sezonu, dostał kopnaiaka po uszach od Unaia (ławeczka) i widać, że ochoty do gry nabrał. Naprawdę szacuneczek ogromny póki co u mnie ma Emery, tak trzymać Panowie, TAK TRZYMAĆ!

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 322.10.2018, 22:58

@ZielonyLisc:

Włoscy kibice Milanu wychodzili w 85 minucie w meczu z Romą, żeby jakoś w miarę w czasie dojechać do centrum.

Przy Emirates jest taki tłok, że szkoda nawet tłumaczyć. A do metra to nie wiem czy wejdziesz, do najbliższej stacji. Dlatego butujesz do dalszej.

Elastico07 komentarzy: 1256822.10.2018, 22:58

Następna kolejka totki z city i tutaj najlepszy byłby remis przy naszym zwycięstwie z CP

arsenallord komentarzy: 29757 newsów: 11722.10.2018, 22:58

To że wygramy ten mecz 3-1 było pewne :D

silvano95 komentarzy: 984522.10.2018, 22:58

Since 2006, Mesut Özil has created more chances than any other player in Europe’s top 5 leagues (1033). [Opta]

wenger wrócił??

styl jak za starych dobrych czadów i miejsce-mem (nazywane pucharem wengera) tez wróciło :P

Kiepomen komentarzy: 435022.10.2018, 22:57

Nie macie wrażenia, że auba zmienił buty na czarne i od razu jakby piłka mu mniej odskakiwała? XD

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9222.10.2018, 22:56

Z tego miejsca pozdrawiam Basię Kurdej-Szatan. Dobrej nocy The Gunners!

miki001 komentarzy: 15722.10.2018, 22:56

Jak myslicie kto bedzie w team of the weekend w fucie19? :D Ozil czy auba?

sidtsw komentarzy: 311622.10.2018, 22:56

@ZelGrey: racja :-(. Ale wiele nam nie trzeba. Ogarnac ta obrone tylko i bedzie ogien. Inwestycja na lata

ZelGrey komentarzy: 252422.10.2018, 22:56

@DontCry:
Lichy to w ogole, niestety, na boisku do tej pory niewypal... Przyda sie rozejrzec za jakims rezerwowym PO na przyszly sezon.

Topek komentarzy: 13968 newsów: 12622.10.2018, 22:56

Unai wyciąga drugie tyle z zawodników, bo oni w końcu wiedzą co mają robić. Nie ma kopania z przypadku. Indywidualności się pokazują, ale jako element układanki. Iwobi bardzo na tym korzysta, bo był totalnie zagubiony u Wengera i tylko machał nogami nad piłką.

Ozil świetny mecz, chociaż moja opinia się raczej nie zmieniła. Miał już takie, a później ładował 3 na odwal się. Dużo jeszcze czasu minie nim pokaże, że można go traktować jako pewną firmę.

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1522.10.2018, 22:56

@Kanonier204 Czekam jak na ogłoszenie nowego papieża.

Mihex komentarzy: 2360422.10.2018, 22:56

Dobra, takie wnioski na szybko. Drużyna musi pracować na początkami spotkań. Pierwsze 30 minut to tragedia, nie tylko dzisiaj. Mocniejszy rywal może nas ostro pokarać za to. Za to 2 połowa już standardowo to koncert strzelecki :p

silvano95 komentarzy: 984522.10.2018, 22:56