Zwycięstwo na start sezonu, Arsenal 2-1 Nottingham Forest

Zwycięstwo na start sezonu, Arsenal 2-1 Nottingham Forest 12.08.2023, 15:09, Łukasz Wandzel 2099 komentarzy

Sezon 2023/24 w Premier League ruszył. Kanonierzy pierwszy mecz zagrali przeciwko broniącemu się wiosną przed spadkiem Nottingham Forest. Wszystko, włącznie z 80 minutami samego meczu, zapowiadało gładkie zwycięstwo na start kolejnego ligowego maratonu. Po pierwszej połowie drużyna Mikela Artety prowadziła 2-0, a bramki strzelili Eddie Nketiah oraz Bukayo Saka. Jednak w drugiej części meczu chwila nieuwagi spowodowała, że goście zdobyli gola kontaktowego na kilkanaście minut przed koncem spotkania.

Składy obu ekip

Arsenal: Ramsdale – Partey, White, Saliba, Timber (50' Tomiyasu) – Odegaard, Rice, Havertz – Saka, Nketiah (73' Trossard), Martinelli (86' Gabriel)

Nottingham: Turner – Boly, Worrall (90' Wood), McKenna – Aurier, Yates, Mangala (90' Kouyate), Aina (72' Williams) – Danilo (71' Awoniyi), Johnson (80' Elanga), Gibbs-White

Kanonierzy rozkręcali się powoli, lecz od samego początku zdominowali posiadanie piłki. W pierwszej połowie poza jednymm błędem, kiedy to Johnson znalazł się w sytuacji sam na sam z Ramsdalmem, nie dopuszczali rywali pod swoje pole karne.

W 26. minucie zamienili wypracowaną przewagę na bramkę, a strzelanie w nowym sezonie Arsenalu rozpoczął Nketiah. Anglik skorzystał na popisie Martinellego, który zabawił się na lewej stronie z dwoma rywalami. Eddie podprowadził sobie otrzymaną w szesnastce futbolówkę, przygotował do strzału i pokonał Turnera po rykoszecie.

Drużyna złapała wiatr w żagle i chwilę później było już 2-0. Goście stracili piłkę na własnej połowie, a Saka nie pierwszy raz pokazał swój błysk. Wyprzedził z piłką rywala i sprzed szesnastki oddał podkręcony strzał na długi słupek.

Druga połowa nie zaczęła się najlepiej dla gospodarzy, ponieważ z powodu urazu boisko opuścił Timber. Na lewej stronie defensywy zastąpił go Tomiyasu.

Po przerwie londyńczycy znacznie mniej atakowali bramkę Turnera, a pierwsze sytuacje w ofensywie zaczęli kreować goście. Nawet cykliczne okazje jak strzał Yatesa, potem Ainy czy próba Boly'ego z powietrza i tak nie zwiastowały, że Arsenal będzie miał przed sobą trudną końcówkę.

Jednak w 82. minucie kontra duetu Elanga-Awoniyi była o klasę wyżej od poprzednich prób całego zespołu. Były zawodnik Manchesteru United popędził skrzydłem i na sam koniec celnie dograł do nigeryjskiego napastnika, który pozbawił Ramsdale'a czystego konta. W nerwowej końcówce Arsenal utrzymał jednobramkowe prowadzenie.

Nottingham ForestPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
mlodykanonier komentarzy: 150314.08.2023, 21:35

W 2 połowie wilki pewnie padną z sił i muly ze 2 farfocle wcisną.

minio7 komentarzy: 281614.08.2023, 21:34

@Luki342 napisał: "Na razie Wilki nie wyglądają jak jeden z kandydatów do spadku chociaż wiadomo to dopiero poczatek"

Damper komentarzy: 242914.08.2023, 21:33

@Mastec30 napisał: "Fajnie jakby klub podał jakieś normalne info typu przeszedł operację i przewidywany czas do powrotu do treningu np 6 miesięcy."

Jak już przejdzie tę operację, to pewnie będzie info, że przeszedł operację, a co do terminu powrotu to nie wiem czy jest sens rzucać datami, skoro na starcie nigdy do końca nie wiadomo jak w konkretnym przypadku przebiegnie leczenie i rehabilitacja. Każdy organizm to inna historia, jedni wracają szybciej a inni nie. Że Moder będzie 1,5 roku poza grą i to bez perspektywy na szybki powrót to chyba nikt się nie spodziewał.

kylo100 komentarzy: 372614.08.2023, 21:32

Dobrze wiedziec, ze Casemiro gra, dopiero kamera uchwycila zupelnie niewidoczny.

Mastec30 komentarzy: 628114.08.2023, 21:32

@Dzulian napisał: "Nie wywalczył sobie miejsca. Bo podstawowy LO był kontuzjowany. Dostał je w prezencie."

Miejsce w 1 meczu ligowym też dostał w prezencie kosztem Gabriela ?

Thierry_H komentarzy: 1029 newsów: 114.08.2023, 21:31

W Wolves to jest jakaś lipa, pół klubu wyprzedali, a parę lat temu były szumne zapowiedzi dużych inwestycji i budowy klubu na europejskie puchary. Szkoda, że tak się to posypało, mam nadzieję, że się odbudują i nie spadną z ligi.

Adamarsenal1 komentarzy: 322114.08.2023, 21:31

Słabo junajted, ale znając ich, to pod koniec strzelą z du*y gola pewnie.

gbn komentarzy: 381414.08.2023, 21:31

@kylo100: Tak, tylko czasem wydaje mi się, że za długo ciągnie piłkę.

Mastec30 komentarzy: 628114.08.2023, 21:27

Ej co te United odwala. Ja ma Shawa w FPL, ma być CS bo mi punktów brakuje a nie że ich jakieś Wilki jadą

Dzulian komentarzy: 259314.08.2023, 21:26

@Mastec30: Nie wywalczył sobie miejsca. Bo podstawowy LO był kontuzjowany. Dostał je w prezencie.

Mastec30 komentarzy: 628114.08.2023, 21:24

@Dzulian napisał: "Wypadł jeden obrońca który możliwe że usiadłby na ławie po powrocie Zinczenki."

Wypadł najlepszy obrońca okresu przygotowawczego. To trzeba jasno podkreślić bo wprowadził się świetnie, wywalczył sobie miejsce i to jest kontuzja podstawowego obecnie gracza a nie jakiegoś tam z kadry

Garfield_pl komentarzy: 2837014.08.2023, 21:24

Raczej muły to wygrają, ale to co ich robią wilki to beka

Fabri4 komentarzy: 9985 newsów: 5014.08.2023, 21:24

@Damper: bardziej chodziło mi o to, że to wielki cios dla zawodnika, klubu i kibiców, bo gdyby na jego miejscu był Vieira (czego mu nie życzę) to oczywiście szkoda chłopa, ale drużyna nie traci tyle na jakości co w przypadku Timbera

3rdpitch komentarzy: 458214.08.2023, 21:22

Garnacho i Antony to poziom Grosickiego

GreKa komentarzy: 342514.08.2023, 21:22

Póki co Garnaczo ten rodzynek, no całkiem całkiem, trzyma poziom

mlody323323 komentarzy: 214914.08.2023, 21:22

@Fabri4: skąd masz takie info o timberze ?

Freo98 komentarzy: 648514.08.2023, 21:22

Słabiutkie to united narazie

Mastec30 komentarzy: 628114.08.2023, 21:21

Fajnie jakby klub podał jakieś normalne info typu przeszedł operację i przewidywany czas do powrotu do treningu np 6 miesięcy. Wiadomo że coś tam się może wydarzyć po drodze, nikt ich z tego rozliczać nie będzie ale przynajmniej kibic wie na czym stoimy. Bo jak usłyszę "several month" to mnie coś strzeli

Dzulian komentarzy: 259314.08.2023, 21:21

@Mastec30: Wypadł jeden obrońca który możliwe że usiadłby na ławie po powrocie Zinczenki.
Większy problem byłby przy Odegaardzie, Sace i Salibie.

Damper komentarzy: 242914.08.2023, 21:21

@Fabri4 napisał: "Nie no, jaja z tą kontuzją Timbera, TOP 1 w sparingach i elo na pół roku"

To samo Chelsea może powiedzieć o Nkunku. To nie są żadne jaja, tylko tak się po prostu zdarza.

djmacius komentarzy: 382614.08.2023, 21:19

Dwa krótkie wnioski odnośnie United, nie na podstawie tych 15 minut, trochę też, ale tak generalnie szerzej.

Po pierwsze uważam, że przejadą się na Casemiro. Już w tamtym sezonie bywały mecze, gdzie Brazylijczyk zwyczajnie nie dojeżdżał, trochę przykrył braki kilkoma golami, miał dobre mecze, ale młodszy nie jest, a taka sprawność nigdy nie była jego mocną stroną.

Po drugie ja dużo rozumiem, ale tak jak my, City, Newcastle, Liverpool, nawet Chelsea po tych kilku tygodniach z Pochettino - widać w tych drużynach jakiś pomysł i taktykę. Gdybym miał powiedzieć jak gra United i co to jest za styl gry to bym nie wiedział obecnie.

Fabri4 komentarzy: 9985 newsów: 5014.08.2023, 21:19

Nie no, jaja z tą kontuzją Timbera, TOP 1 w sparingach i elo na pół roku

Mastec30 komentarzy: 628114.08.2023, 21:18

Martinez już z żółtą. Może by tak bezpośrednia czerwona i 3 mecze zawieszenia? Byłoby akurat :D

Mastec30 komentarzy: 628114.08.2023, 21:12

@Dzulian napisał: "Nie ma co srać żarem. Jeśli nikt więcej się nie połamie to damy radę."

Trochę jest o co srac żarem. Może nie zdajecie sobie sprawy ale bez Timbera masza obrona wygląda jak w poprzednim sezonie więc już obecność Holdinga na ławce nie będzie zaskoczeniem a za 2 kolejne kontuzje może się ocierać o granie. Mnie to przeraża

sickstick komentarzy: 283314.08.2023, 21:10

Ciekawa uwaga na Viaplay. W ciągu ostatniego miesiąca aż 6 piłkarzy klubów czołówki Premier League doznało zerwania więzadeł i wszyscy oni przygotowali się do sezonu w USA na sztucznych nawierzchniach.

Dzulian komentarzy: 259314.08.2023, 21:09

Nie ma co srać żarem. Jeśli nikt więcej się nie połamie to damy radę.

White-Saliba-Gabriel-Zinczenko

Pierwszy zmiennik Tomiyasu. Który obleci każdą pozycję w obronie. Alarmowo Partey jako PO i wtedy do środka leci White.
W poprzednim sezonie nie dało się tego zrobić na dłuższą metę, bo nie było Rice'a.

Adamarsenal1 komentarzy: 322114.08.2023, 21:08