Zwycięstwo na start sezonu, Arsenal 2-1 Nottingham Forest

Zwycięstwo na start sezonu, Arsenal 2-1 Nottingham Forest 12.08.2023, 15:09, Łukasz Wandzel 2099 komentarzy

Sezon 2023/24 w Premier League ruszył. Kanonierzy pierwszy mecz zagrali przeciwko broniącemu się wiosną przed spadkiem Nottingham Forest. Wszystko, włącznie z 80 minutami samego meczu, zapowiadało gładkie zwycięstwo na start kolejnego ligowego maratonu. Po pierwszej połowie drużyna Mikela Artety prowadziła 2-0, a bramki strzelili Eddie Nketiah oraz Bukayo Saka. Jednak w drugiej części meczu chwila nieuwagi spowodowała, że goście zdobyli gola kontaktowego na kilkanaście minut przed koncem spotkania.

Składy obu ekip

Arsenal: Ramsdale – Partey, White, Saliba, Timber (50' Tomiyasu) – Odegaard, Rice, Havertz – Saka, Nketiah (73' Trossard), Martinelli (86' Gabriel)

Nottingham: Turner – Boly, Worrall (90' Wood), McKenna – Aurier, Yates, Mangala (90' Kouyate), Aina (72' Williams) – Danilo (71' Awoniyi), Johnson (80' Elanga), Gibbs-White

Kanonierzy rozkręcali się powoli, lecz od samego początku zdominowali posiadanie piłki. W pierwszej połowie poza jednymm błędem, kiedy to Johnson znalazł się w sytuacji sam na sam z Ramsdalmem, nie dopuszczali rywali pod swoje pole karne.

W 26. minucie zamienili wypracowaną przewagę na bramkę, a strzelanie w nowym sezonie Arsenalu rozpoczął Nketiah. Anglik skorzystał na popisie Martinellego, który zabawił się na lewej stronie z dwoma rywalami. Eddie podprowadził sobie otrzymaną w szesnastce futbolówkę, przygotował do strzału i pokonał Turnera po rykoszecie.

Drużyna złapała wiatr w żagle i chwilę później było już 2-0. Goście stracili piłkę na własnej połowie, a Saka nie pierwszy raz pokazał swój błysk. Wyprzedził z piłką rywala i sprzed szesnastki oddał podkręcony strzał na długi słupek.

Druga połowa nie zaczęła się najlepiej dla gospodarzy, ponieważ z powodu urazu boisko opuścił Timber. Na lewej stronie defensywy zastąpił go Tomiyasu.

Po przerwie londyńczycy znacznie mniej atakowali bramkę Turnera, a pierwsze sytuacje w ofensywie zaczęli kreować goście. Nawet cykliczne okazje jak strzał Yatesa, potem Ainy czy próba Boly'ego z powietrza i tak nie zwiastowały, że Arsenal będzie miał przed sobą trudną końcówkę.

Jednak w 82. minucie kontra duetu Elanga-Awoniyi była o klasę wyżej od poprzednich prób całego zespołu. Były zawodnik Manchesteru United popędził skrzydłem i na sam koniec celnie dograł do nigeryjskiego napastnika, który pozbawił Ramsdale'a czystego konta. W nerwowej końcówce Arsenal utrzymał jednobramkowe prowadzenie.

Nottingham ForestPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne

Marzag komentarzy: 41319 newsów: 114.08.2023, 22:06

@Garfield_pl napisał: "Caicedo w pół roku kochał 3 kluby.... ;)"
Nawet gdyby Gabriel nienawidził Arsenalu to i tak zostanie.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747414.08.2023, 22:06

Jak Rash nie weźmie znów całego United na plecy to nie zaskoczy mnie jakieś 8-14 miejsce w lidze.

Garfield_pl komentarzy: 2836614.08.2023, 22:05

@sidtsw napisał: "Gabriel kocha Arsenal"
Caicedo w pół roku kochał 3 kluby.... ;)

sidtsw komentarzy: 311614.08.2023, 22:00

Gabriel kocha Arsenal

tomke komentarzy: 26614.08.2023, 21:59

Timber jakby miał zerwane acl to już byłoby wiadomo i szybko operacja bo czas ma też znaczenie. Natomiast jak w dalszym ciągu badają i w sumie nie wiedzą czy jest coś zerwane to jest to dobry prognostyk. Prawdopodobnie naderwanie i do 3 msc. W tym przypadku nie byłoby tragedii bo na grudzień bydzie do gry.

gbn komentarzy: 381414.08.2023, 21:59

@Garfield_pl: Laporte za Gabriela? To byłby Downgrade.

kylo100 komentarzy: 372614.08.2023, 21:56

@Artu: Z tydzień temu.

minio7 komentarzy: 281614.08.2023, 21:56

@GreKa napisał: "Rash to najlepszy SN pokolenie przed 30 rokiem życia"
Ło kurde, Hochland już po 30tce jest? Jak ten czas leci...

Garfield_pl komentarzy: 2836614.08.2023, 21:55

@Marzag napisał: "Ten Melkaaoud jest już pełnoletni czy jeszcze nie?"

Gabriel Magalhães is being targeted by Saudi Arabia. It remains to be seen if Arsenal will enter any negotiations. Arsenal like Aymeric Laporte. Reports, @johncrossmirror.

Artu komentarzy: 190514.08.2023, 21:54

Wilki z nowym trenerem, kiedy to nastąpiło?

pablofan komentarzy: 205314.08.2023, 21:54

@silvano95: nie ma szans. Nie po się wzmacniają by za chwilę ponowie postawic na holdinga xD plotka jakich wiele.

Marzag komentarzy: 41319 newsów: 114.08.2023, 21:53

@Garfield_pl napisał: "Dobra 100 baniek do jutra i można przemyśleć;)"
Ten Melkaaoud jest już pełnoletni czy jeszcze nie?

@gbn napisał: "Do czego to doszło, że Caicedo został najdroższym piłkarzem PL xD"
Bo trenerzy w PL zgapiają od Artety, Arteta go chciał kilka miesięcy temu to teraz kilka zespołów walczące o podpis musiało wyłożyć ciężkie miliony.

Arsenal96l komentarzy: 502914.08.2023, 21:52

To jak United w tym sezonie wygrywa ten mundial , euro i zgarnia 4 złote piłki ? Xd

Garfield_pl komentarzy: 2836614.08.2023, 21:51

@silvano95 napisał: "Al-Ittihad are in very advanced negotiations with Gabriel Magalhães [Via - @Melkaaoud]."
Dobra 100 baniek do jutra i można przemyśleć;)

gbn komentarzy: 381414.08.2023, 21:51

Do czego to doszło, że Caicedo został najdroższym piłkarzem PL xD

Marzag komentarzy: 41319 newsów: 114.08.2023, 21:51

@Kiepomen napisał: "United nic nie gra ale wygra przez jakiś wylew wolves"
Albo przegra po kontrze.

Marzag komentarzy: 41319 newsów: 114.08.2023, 21:50

@pablofan napisał: "różnie może być. Trzeba czekać na konkrety."
Kwestia tego ile miesięcy, ale mamy kim grać na LO więc niech się kuruje chłop, wróci na wiosnę to będzie mógł wesprzeć zespół w końcówce sezonu.

kylo100 komentarzy: 372614.08.2023, 21:49

@GreKa napisał: "@Garfield_pl: wiesz jak się skończy. Jakiś farfocel na 1-0 i będzie sukces"
Farfocel jest w gwiazdach zapisany.

Sebastiansuski komentarzy: 21814.08.2023, 21:49

@kylo100: Tego nie wiem, ale mógłbym przywrócić ten klub na najwyższy poziom

Kiepomen komentarzy: 435214.08.2023, 21:49

United nic nie gra ale wygra przez jakiś wylew wolves

pablofan komentarzy: 205314.08.2023, 21:49

@Marzag: różnie może być. Trzeba czekać na konkrety.

silvano95 komentarzy: 985014.08.2023, 21:48

|| Al-Ittihad are in very advanced negotiations with Gabriel Magalhães [Via - @Melkaaoud].

Mastec30 komentarzy: 628114.08.2023, 21:48

@Damper napisał: "Że Moder będzie 1,5 roku poza grą i to bez perspektywy na szybki powrót to chyba nikt się nie spodziewał."

Z Moderem to akurat na bank coś spierdzielili bo nie wraca się 1,5 roku po ACL. To jest akurat zagadka dlaczego tak długo go nie ma. Pewnie się kiedyś dowiemy jak Moder odejdzie z Brighton co tam się popsuło

GreKa komentarzy: 342514.08.2023, 21:48

@XandeR napisał: "Rash na SN tez pieknie wyglada"
Rash to najlepszy SN pokolenie przed 30 rokiem życia, więc nie komentujemy

Marzag komentarzy: 41319 newsów: 114.08.2023, 21:47

@pablofan napisał: "Napisali tylko, ze doznał urazu prAwego kolana… zero szczegółów, a wy już chłopa na pół roku skreślacie xD"
Zrobił wślizg kolanem w korki, a potem jak szedł tyłem to mu się przeprost na tym kolanie zrobił. Nie ma co się łudzić.

Mastec30 komentarzy: 628114.08.2023, 21:47

@Dzulian napisał: "Przecież Gabriel też miał drobny uraz."

Przecież wyszedł na boisko w końcówce to jak mógł wyjść jakby miał lekki uraz? Leciało info na FPL bo poszedł przeciek że Arteta tak zestawił obronę i Gabriel nie zagra

Marzag komentarzy: 41319 newsów: 114.08.2023, 21:45

@3rdpitch napisał: "Garnacho i Antony to poziom Grosickiego"
Będą wkurzeni po tym meczu

Garfield_pl komentarzy: 2836614.08.2023, 21:45

Fajnie jakby wilki strzeliły, zasługują z gry na więcej

Koroniarz komentarzy: 1024214.08.2023, 21:44

nie za dobry ten nowy mistrz Anglii hmm...

kylo100 komentarzy: 372614.08.2023, 21:43

Narzekaliśmy na słabą drugą połowę...

XandeR komentarzy: 972714.08.2023, 21:43

Garnacho tqlent pokoleniowy, przez 40 min nie wygral zadnego pojedynku przeciwko PO wilkow. Oby wiecej takich w Manu

minio7 komentarzy: 281614.08.2023, 21:42

Garnuch Nacho chyba jest wielkim fanem talentu Kaia Havertza

Sebastiansuski komentarzy: 21814.08.2023, 21:42

@Freo98: Kwestia odpowiedniej oferty

djmacius komentarzy: 382614.08.2023, 21:42

Ile się naczytałem w tamtym sezonie, że Garnacho to poziom Martinellego. Z czym do ludzi.

pablofan komentarzy: 205314.08.2023, 21:41

GreKa komentarzy: 342514.08.2023, 21:40

@Sebastiansuski napisał: "Czy kogoś oprócz mnie zastanawia, jakim cudem Kane nie trafił do United"
Bo nie jest flopem więc nie pasuje tsm

kylo100 komentarzy: 372614.08.2023, 21:39

@Sebastiansuski: Z nimi puchar by zdobył? ;)

Freo98 komentarzy: 648514.08.2023, 21:38

@Sebastiansuski: no zapewne prosta sprawa, totki nie chcieli raczej oddać go do druzyny z tej samej ligi

Dzulian komentarzy: 259114.08.2023, 21:38

@Mastec30: Przecież Gabriel też miał drobny uraz. Już w piątek na twitterze latało żeby w fpl brać Salibe bo nie wyjdzie.
Nawet bezpośrednio Timbera nie zmienił tylko wszedł w 86 minucie.

darek250s komentarzy: 10357 newsów: 514.08.2023, 21:38

United to wygra 1-0 po farfoclu i ich droga po mistrza się otworzy.

Sebastiansuski komentarzy: 21814.08.2023, 21:37

Czy kogoś oprócz mnie zastanawia, jakim cudem Kane nie trafił do United?

1886gunner1886 komentarzy: 147714.08.2023, 21:36

A nas już skreślili bo mieliśmy słaby pierwszy mecz, tymczasem chcieliby zagrać tak słabo jak my z Nottingham