Zwycięstwo na start sezonu, Arsenal 2-1 Nottingham Forest

Zwycięstwo na start sezonu, Arsenal 2-1 Nottingham Forest 12.08.2023, 15:09, Łukasz Wandzel 2099 komentarzy

Sezon 2023/24 w Premier League ruszył. Kanonierzy pierwszy mecz zagrali przeciwko broniącemu się wiosną przed spadkiem Nottingham Forest. Wszystko, włącznie z 80 minutami samego meczu, zapowiadało gładkie zwycięstwo na start kolejnego ligowego maratonu. Po pierwszej połowie drużyna Mikela Artety prowadziła 2-0, a bramki strzelili Eddie Nketiah oraz Bukayo Saka. Jednak w drugiej części meczu chwila nieuwagi spowodowała, że goście zdobyli gola kontaktowego na kilkanaście minut przed koncem spotkania.

Składy obu ekip

Arsenal: Ramsdale – Partey, White, Saliba, Timber (50' Tomiyasu) – Odegaard, Rice, Havertz – Saka, Nketiah (73' Trossard), Martinelli (86' Gabriel)

Nottingham: Turner – Boly, Worrall (90' Wood), McKenna – Aurier, Yates, Mangala (90' Kouyate), Aina (72' Williams) – Danilo (71' Awoniyi), Johnson (80' Elanga), Gibbs-White

Kanonierzy rozkręcali się powoli, lecz od samego początku zdominowali posiadanie piłki. W pierwszej połowie poza jednymm błędem, kiedy to Johnson znalazł się w sytuacji sam na sam z Ramsdalmem, nie dopuszczali rywali pod swoje pole karne.

W 26. minucie zamienili wypracowaną przewagę na bramkę, a strzelanie w nowym sezonie Arsenalu rozpoczął Nketiah. Anglik skorzystał na popisie Martinellego, który zabawił się na lewej stronie z dwoma rywalami. Eddie podprowadził sobie otrzymaną w szesnastce futbolówkę, przygotował do strzału i pokonał Turnera po rykoszecie.

Drużyna złapała wiatr w żagle i chwilę później było już 2-0. Goście stracili piłkę na własnej połowie, a Saka nie pierwszy raz pokazał swój błysk. Wyprzedził z piłką rywala i sprzed szesnastki oddał podkręcony strzał na długi słupek.

Druga połowa nie zaczęła się najlepiej dla gospodarzy, ponieważ z powodu urazu boisko opuścił Timber. Na lewej stronie defensywy zastąpił go Tomiyasu.

Po przerwie londyńczycy znacznie mniej atakowali bramkę Turnera, a pierwsze sytuacje w ofensywie zaczęli kreować goście. Nawet cykliczne okazje jak strzał Yatesa, potem Ainy czy próba Boly'ego z powietrza i tak nie zwiastowały, że Arsenal będzie miał przed sobą trudną końcówkę.

Jednak w 82. minucie kontra duetu Elanga-Awoniyi była o klasę wyżej od poprzednich prób całego zespołu. Były zawodnik Manchesteru United popędził skrzydłem i na sam koniec celnie dograł do nigeryjskiego napastnika, który pozbawił Ramsdale'a czystego konta. W nerwowej końcówce Arsenal utrzymał jednobramkowe prowadzenie.

Nottingham ForestPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747414.08.2023, 22:51

Sancho nadal nie wygląda na gościa który wreszcie odpali.

GreKa komentarzy: 342514.08.2023, 22:50

@grzegorz1211: w szpitalu

Garfield_pl komentarzy: 2836914.08.2023, 22:50

@MarkOvermars napisał: "Przypominam tylko że My tez ledwo wygraliśmy w sobotę XD"
Ledwo? To jak nazwać mecz mułów xD gdzie wilki grają otwarta piłkę a Nottingham się broniło i wyszła im 1 kontra xD

grzegorz1211 komentarzy: 1031214.08.2023, 22:49

A gdzie ten Haaland z UTD ??

Garfield_pl komentarzy: 2836914.08.2023, 22:49

Uuu aż 7 no, no

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747414.08.2023, 22:48

Pełka mówi że United czekało aż 10 lat by ktoś w całym sezonie miał 30 goli po RVP.

Kto to zrobił? Cienias Rashford.

MarkOvermars komentarzy: 915214.08.2023, 22:47

Przypominam tylko że My tez ledwo wygraliśmy w sobotę XD

Adamarsenal1 komentarzy: 322114.08.2023, 22:47

Słaby ten miszcz united xD ale pewnie znowu fartem wygrają.

Garfield_pl komentarzy: 2836914.08.2023, 22:46

Mulom doliczy pewnie ze 3min tylko ;)

GreKa komentarzy: 342514.08.2023, 22:46

Wielki Rash niestety schodzi

Marzag komentarzy: 41319 newsów: 114.08.2023, 22:46

@metjuAFC napisał: "Myślicie, że naprawdę jest coś cos na linii Gabriel - Arabia? Bardzo bym tego nie chciał bo mimo tych kilku błędów to naprawdę świetny zawodnik i partner dla Saliby."
Mogą nawet być rodziną z właścicielem klubu i tak nie odejdzie. Arteta już nikogo ze ścisłej podstawy nie puści z klubu.

cizemek komentarzy: 24814.08.2023, 22:45

United broni sie przed POTĘŻNYM wolves hahahah

minio7 komentarzy: 281614.08.2023, 22:44

@metjuAFC: takie ploty to z każdym nazwiskiem, które wygeneruje więcej niż 3 kliknięcia są produkowane

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747414.08.2023, 22:44

Ach te podania Bruno. Ciasteczka.

metjuAFC komentarzy: 5706 newsów: 114.08.2023, 22:44

Marzag komentarzy: 41319 newsów: 114.08.2023, 22:43

Nie da się oglądać Wolverhamptonu, aż się Arsenal Emerego przypomina.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747414.08.2023, 22:43

Wilki tu mogły mieć 4-6 bramek.

minio7 komentarzy: 281614.08.2023, 22:43

Mam niby Onanę w FPL ale nie obraziłbym się jakby coś wpuścił, jak reszta kompletnie nie dowiozła to czemu akurat on musi jakoś sobie radzić >.

AleksandraAngielska komentarzy: 315 newsów: 914.08.2023, 22:42

Typowe United... Aż się nóż w kieszeni otwiera...

Marzag komentarzy: 41319 newsów: 114.08.2023, 22:39

@Ech0z napisał: "Ja nie wierzę że tam Bruno kapitanuje. Jakby taki pies darł morde na mnie przy milionach ludzi to bym sie czuł jak śmieć"
No ja się nie dziwie, jakby nie miał opaski kapitańskiej to on by co mecz żółtą za dyskusję łapał, więc to jedyna opcja żeby mógł grać.

Garfield_pl komentarzy: 2836914.08.2023, 22:36

@Marzag napisał: "Nie da się wygrać meczu jak się nie strzela goli mimo kilku bardzo dobrych sytuacji w tym jednej 100%."
Wiadomo, tu wilki przynajmniej 3 powinni dawno mieć;)

Cesc1994 komentarzy: 447214.08.2023, 22:35

No niestety, jak się takich sytuacji nie wykorzystuje to trudno o dobry wynik.

GreKa komentarzy: 342514.08.2023, 22:35

Standardowo

Marzag komentarzy: 41319 newsów: 114.08.2023, 22:35

@Garfield_pl napisał: "Klasyka xD"

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747414.08.2023, 22:35

Bruno ich uratował.

Wolverhampton to jest tak naprawdę drużyna z ekstraklasy. Neto i Cunha by tam świetnie pasowali.

Rynkos7 komentarzy: 690914.08.2023, 22:34

@Garfield_pl napisał: "Może Neto w końcu jako backup Saki? ;)"

Kluczowy gracz ofensywy zespołu z Premier League, już widzę tą cenę wywoławczą w okolicach 80 mln :>

Marzag komentarzy: 41319 newsów: 114.08.2023, 22:33

@Garfield_pl napisał: "Gdyby nie kontuzja wtedy, to możliwe że by u nas był ;)"
Wątpię żeby Arteta był nim zainteresowany, raczej tylko domowi dziennikarze na twitterze takie newsy pisali.

tomaszszef komentarzy: 155714.08.2023, 22:32

Wilki jak atakują z kontry. To juz ze 3 gole powinny byc . Wchodzą jak w maslo tylko wykonczenia nie ma :(

pablofan komentarzy: 205314.08.2023, 22:32

Za neto w zimę będą wołać 150kk jak nic ;)

Adi17 komentarzy: 301614.08.2023, 22:32

Kurde gdyby Cunha miał wykończenie to byłby kotem. Dynamikę ma niesamowita.

Garfield_pl komentarzy: 2836914.08.2023, 22:31

@Marzag napisał: "Niech go bozia trzyma z dala od Arsenalu."
Gdyby nie kontuzja wtedy, to możliwe że by u nas był ;)

Szkoda tej kontry , wilki lepsze niż muły

minio7 komentarzy: 281614.08.2023, 22:31

Przecież tu powinno być 3:0 dla Wolves, jak takich ogórów nie punktują to dla mnie jednak kandydat do spadku

XandeR komentarzy: 972714.08.2023, 22:30

@Marzag: lo kurna deal zycia :D