Zwycięstwo na start sezonu, Arsenal 2-1 Nottingham Forest

Zwycięstwo na start sezonu, Arsenal 2-1 Nottingham Forest 12.08.2023, 15:09, Łukasz Wandzel 2099 komentarzy

Sezon 2023/24 w Premier League ruszył. Kanonierzy pierwszy mecz zagrali przeciwko broniącemu się wiosną przed spadkiem Nottingham Forest. Wszystko, włącznie z 80 minutami samego meczu, zapowiadało gładkie zwycięstwo na start kolejnego ligowego maratonu. Po pierwszej połowie drużyna Mikela Artety prowadziła 2-0, a bramki strzelili Eddie Nketiah oraz Bukayo Saka. Jednak w drugiej części meczu chwila nieuwagi spowodowała, że goście zdobyli gola kontaktowego na kilkanaście minut przed koncem spotkania.

Składy obu ekip

Arsenal: Ramsdale – Partey, White, Saliba, Timber (50' Tomiyasu) – Odegaard, Rice, Havertz – Saka, Nketiah (73' Trossard), Martinelli (86' Gabriel)

Nottingham: Turner – Boly, Worrall (90' Wood), McKenna – Aurier, Yates, Mangala (90' Kouyate), Aina (72' Williams) – Danilo (71' Awoniyi), Johnson (80' Elanga), Gibbs-White

Kanonierzy rozkręcali się powoli, lecz od samego początku zdominowali posiadanie piłki. W pierwszej połowie poza jednymm błędem, kiedy to Johnson znalazł się w sytuacji sam na sam z Ramsdalmem, nie dopuszczali rywali pod swoje pole karne.

W 26. minucie zamienili wypracowaną przewagę na bramkę, a strzelanie w nowym sezonie Arsenalu rozpoczął Nketiah. Anglik skorzystał na popisie Martinellego, który zabawił się na lewej stronie z dwoma rywalami. Eddie podprowadził sobie otrzymaną w szesnastce futbolówkę, przygotował do strzału i pokonał Turnera po rykoszecie.

Drużyna złapała wiatr w żagle i chwilę później było już 2-0. Goście stracili piłkę na własnej połowie, a Saka nie pierwszy raz pokazał swój błysk. Wyprzedził z piłką rywala i sprzed szesnastki oddał podkręcony strzał na długi słupek.

Druga połowa nie zaczęła się najlepiej dla gospodarzy, ponieważ z powodu urazu boisko opuścił Timber. Na lewej stronie defensywy zastąpił go Tomiyasu.

Po przerwie londyńczycy znacznie mniej atakowali bramkę Turnera, a pierwsze sytuacje w ofensywie zaczęli kreować goście. Nawet cykliczne okazje jak strzał Yatesa, potem Ainy czy próba Boly'ego z powietrza i tak nie zwiastowały, że Arsenal będzie miał przed sobą trudną końcówkę.

Jednak w 82. minucie kontra duetu Elanga-Awoniyi była o klasę wyżej od poprzednich prób całego zespołu. Były zawodnik Manchesteru United popędził skrzydłem i na sam koniec celnie dograł do nigeryjskiego napastnika, który pozbawił Ramsdale'a czystego konta. W nerwowej końcówce Arsenal utrzymał jednobramkowe prowadzenie.

Nottingham ForestPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Garfield_pl komentarzy: 2836914.08.2023, 22:30

Arsenal want Jurrien Timber to undergo further tests & scans as they look to determine whether he has suffered meniscus damage. Timber is likely to require surgery if the injury is as bad as Arsenal medics fear. [@SamiMokbel81_DM] #afc

Marzag komentarzy: 41319 newsów: 114.08.2023, 22:30

@Garfield_pl napisał: "Może Neto w końcu jako backup Saki? ;)"
Niech go bozia trzyma z dala od Arsenalu.

Garfield_pl komentarzy: 2836914.08.2023, 22:29

Może Neto w końcu jako backup Saki? ;)

Marzag komentarzy: 41319 newsów: 114.08.2023, 22:29

@XandeR napisał: "Nqpqstnik za 100 mln za dobry na Prem? Dopiero na Lige Europy go dadza"
On kontuzjowany jest

GreKa komentarzy: 342514.08.2023, 22:28

@XandeR: który

XandeR komentarzy: 972714.08.2023, 22:28

Nqpqstnik za 100 mln za dobry na Prem? Dopiero na Lige Europy go dadza

TlicTlac komentarzy: 603114.08.2023, 22:27

@RIVALDO700 napisał: "Ja mam tak samo z United. Gdzie oprócz Bruno i Rashforda to ostra przeciętność."

Obrony nie mają złej, przecież de Gea miał najwięcej czystych kont w tamtym sezonie ^^
no i jest Kazek - świetny piłkarz.

djmacius komentarzy: 382614.08.2023, 22:26

@Garfield_pl: w sumie przy naszym stylu gry ja bym chyba szukał sprzedaży Tierneya i szedł all in po Cancelo. Portugalczyka łatwo można potem ewentualnie sprzedać za rok.

Garfield_pl komentarzy: 2836914.08.2023, 22:25

Arsenal are still planning to sell Kieran Tierney after Jurrien Timber’s injury should they receive a suitable fee. Joao Cancelo is a known target for the Gunners. [@SamiMokbel81_DM]

minio7 komentarzy: 281614.08.2023, 22:24

@TlicTlac: nikt

TlicTlac komentarzy: 603114.08.2023, 22:23

@RIVALDO700 napisał: "Ale ten mount jest cienki, że on dziś robi za gwiazdę w piłce. Dużo mówi o dzisiejszym poziomie PN."

Kto lepszy, Mount dzisiaj czy Havertz przedwczoraj?

dolny komentarzy: 265814.08.2023, 22:23

I teraz Wan Bissaka bez żółtej

Marzag komentarzy: 41319 newsów: 114.08.2023, 22:22

@kaman17 napisał: "Dlaczego antony nie dostał za to żółtej?"
Bo sędziowie nie są konsekwentni.

Wisnia44 komentarzy: 75914.08.2023, 22:21

@fabregas1987 napisał: "Swoja droga Villa na papierze ma kazacka druga linie: Bailey, Buendia, Diaby, Coutinho - a grali średnio"

Buendia na kontuzje więzadeł krzyżowych, więc wypada na większość sezonu.

kaman17 komentarzy: 499014.08.2023, 22:21

Dlaczego antony nie dostał za to żółtej?

XandeR komentarzy: 972714.08.2023, 22:21

Son wchodzi. Tottki rozbijane vol2

arkoreus komentarzy: 20414.08.2023, 22:19

Ale NETO dziś chodzi :d

fabregas1987 komentarzy: 2583814.08.2023, 22:19

Właśnie obejrzałem skrót Newcastle-AV, alez Sroki chodzily. Niezle nakręceni weszli w sezon. Widać, ze tam Howe robi mega robotę. Troche mi przypominali Arsenal z początku zeszłego sezonu. Tonali świetny.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747414.08.2023, 22:19

grzegorz1211 komentarzy: 1031214.08.2023, 22:19

Garnuszek poziom strzałów niczym w ekstraklasie

minio7 komentarzy: 281614.08.2023, 22:18

oyesu, ten Garnacho to aż się smutno patrzy na to jak gra dzisiaj

Freo98 komentarzy: 648514.08.2023, 22:16

@Marzag: to też prawda, ale widać mimo wsyzstko jaki płynny jest ten ruch i szybkii pierwszy krok

Mastec30 komentarzy: 628114.08.2023, 22:15

@kaman17 napisał: "Kiedy Moder powinien już wracać do pełni zdrowia okazało się, że spierdzielili zabieg. Musieli przeprowadzić wszystko jeszcze raz i drugi raz przechodzi rehabilitację."

To się nadaje chyba na całkiem spore możliwe odszkodowanie. No szkoda chłopaka bo nawet jak fizycznie będzie top to po 1,5 roku bez grania to będzie się musiał cofnąć conajmniej o 2 poziomy żeby się odbudować

Marzag komentarzy: 41319 newsów: 114.08.2023, 22:15

@Freo98 napisał: "Fajne ma odejscie Cunha"
United gra na stojąco, oni wyglądają jak Arsenal od 60 minuty do straty gola z Nottingham

Mickeylo komentarzy: 278314.08.2023, 22:14

Ten Onana z MU spokojnie mógłby grać w filmach jakąś czarną postać.

minio7 komentarzy: 281614.08.2023, 22:14

Laluś zaraz sobie rękę złamie od tego tłuczenia o murawę

Freo98 komentarzy: 648514.08.2023, 22:14

Fajne ma odejscie Cunha

kaman17 komentarzy: 499014.08.2023, 22:14

@Mastec30 napisał: "Z Moderem to akurat na bank coś spierdzielili bo nie wraca się 1,5 roku po ACL. To jest akurat zagadka dlaczego tak długo go nie ma. Pewnie się kiedyś dowiemy jak Moder odejdzie z Brighton co tam się popsuło"

Kiedyś gdzieś czytałem, że Moder chciał przeprowadzić zabieg i rehabilitację w Polsce, ale Brighton się nie zgodziło. Zabieg wykonywany był pod nadzorem Brighton. Kiedy Moder powinien już wracać do pełni zdrowia okazało się, że spierdzielili zabieg. Musieli przeprowadzić wszystko jeszcze raz i drugi raz przechodzi rehabilitację.
Najprawdopodobniej już po chłopaku, ciężko będzie mu wrócić do formy.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747414.08.2023, 22:13

Wczoraj ktoś pisal że mega dziwi się jak to możliwe że tak silne jest Newcastle.

Ja mam tak samo z United. Gdzie oprócz Bruno i Rashforda to ostra przeciętność.

Marzag komentarzy: 41319 newsów: 114.08.2023, 22:13

@minio7 napisał: "w sieci to ta piłka miała się znaleźć"
Cunha niestety nie potrafi z metra do pustej trafić

minio7 komentarzy: 281614.08.2023, 22:12

@Marzag: w sieci to ta piłka miała się znaleźć

Marzag komentarzy: 41319 newsów: 114.08.2023, 22:12

@minio7 napisał: "Czarny wiadomo, ale czemu pająk?"
Bo pająk łapie owady w sieć tak jak bramkarz piłkę w ręce

Mastec30 komentarzy: 628114.08.2023, 22:11

United widzę solidarnie. Nam wypada obrońca po pierwszej połowie to im Martinez też wypadł po pierwszej połowie

minio7 komentarzy: 281614.08.2023, 22:11