Zwycięstwo na start sezonu, Arsenal 2-1 Nottingham Forest

Zwycięstwo na start sezonu, Arsenal 2-1 Nottingham Forest 12.08.2023, 15:09, Łukasz Wandzel 2099 komentarzy

Sezon 2023/24 w Premier League ruszył. Kanonierzy pierwszy mecz zagrali przeciwko broniącemu się wiosną przed spadkiem Nottingham Forest. Wszystko, włącznie z 80 minutami samego meczu, zapowiadało gładkie zwycięstwo na start kolejnego ligowego maratonu. Po pierwszej połowie drużyna Mikela Artety prowadziła 2-0, a bramki strzelili Eddie Nketiah oraz Bukayo Saka. Jednak w drugiej części meczu chwila nieuwagi spowodowała, że goście zdobyli gola kontaktowego na kilkanaście minut przed koncem spotkania.

Składy obu ekip

Arsenal: Ramsdale – Partey, White, Saliba, Timber (50' Tomiyasu) – Odegaard, Rice, Havertz – Saka, Nketiah (73' Trossard), Martinelli (86' Gabriel)

Nottingham: Turner – Boly, Worrall (90' Wood), McKenna – Aurier, Yates, Mangala (90' Kouyate), Aina (72' Williams) – Danilo (71' Awoniyi), Johnson (80' Elanga), Gibbs-White

Kanonierzy rozkręcali się powoli, lecz od samego początku zdominowali posiadanie piłki. W pierwszej połowie poza jednymm błędem, kiedy to Johnson znalazł się w sytuacji sam na sam z Ramsdalmem, nie dopuszczali rywali pod swoje pole karne.

W 26. minucie zamienili wypracowaną przewagę na bramkę, a strzelanie w nowym sezonie Arsenalu rozpoczął Nketiah. Anglik skorzystał na popisie Martinellego, który zabawił się na lewej stronie z dwoma rywalami. Eddie podprowadził sobie otrzymaną w szesnastce futbolówkę, przygotował do strzału i pokonał Turnera po rykoszecie.

Drużyna złapała wiatr w żagle i chwilę później było już 2-0. Goście stracili piłkę na własnej połowie, a Saka nie pierwszy raz pokazał swój błysk. Wyprzedził z piłką rywala i sprzed szesnastki oddał podkręcony strzał na długi słupek.

Druga połowa nie zaczęła się najlepiej dla gospodarzy, ponieważ z powodu urazu boisko opuścił Timber. Na lewej stronie defensywy zastąpił go Tomiyasu.

Po przerwie londyńczycy znacznie mniej atakowali bramkę Turnera, a pierwsze sytuacje w ofensywie zaczęli kreować goście. Nawet cykliczne okazje jak strzał Yatesa, potem Ainy czy próba Boly'ego z powietrza i tak nie zwiastowały, że Arsenal będzie miał przed sobą trudną końcówkę.

Jednak w 82. minucie kontra duetu Elanga-Awoniyi była o klasę wyżej od poprzednich prób całego zespołu. Były zawodnik Manchesteru United popędził skrzydłem i na sam koniec celnie dograł do nigeryjskiego napastnika, który pozbawił Ramsdale'a czystego konta. W nerwowej końcówce Arsenal utrzymał jednobramkowe prowadzenie.

Nottingham ForestPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Loka komentarzy: 33514.08.2023, 23:00

Junajted to największe gówno w Anglii to się nie zmienia

arsenallord komentarzy: 29760 newsów: 11714.08.2023, 23:00

Kibice United zatęsknią za DDG. A kibice Interu szybko zapomną o Onanie, mając Sommera

mlodykanonier komentarzy: 150314.08.2023, 23:00

Szczerze mówiąc to widząc takie wały nasuwa się pytanie na uj oglądać ten cyrk? Jeśli ci ślepcy nie zostaną zawieszeni czy coś to znaczy, że to odgórnie ustawione i tyle.

mlody323323 komentarzy: 214914.08.2023, 22:59

PRDL ... szkdoa mi Wilków jak cholera ...

Ech0z komentarzy: 1043114.08.2023, 22:58

Co ich Wolves zdominowało xD dzisiaj fart ale nie wróżę im.sukcesu w tym sezonie

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747414.08.2023, 22:58

United nie ma szans na top 4. Po co te nerwy.

TlicTlac komentarzy: 603114.08.2023, 22:58

@pablofan napisał: "Karny jak nic być powinien"

bobslej22 komentarzy: 836214.08.2023, 22:58

Jprdle nienawidzę tego s****.... United. Nienawidzę!!!!

Ranczomen komentarzy: 1236914.08.2023, 22:58

Jaki karny? Przecież dotknął piłkę. Właściwie smugę powietrza po odbitej piłce, ale co to za różnica, prawda?

markiz0 komentarzy: 75714.08.2023, 22:57

Trzeba instruować Ramsdale'a żeby się wbijał łokciami w dwóch obrońców na pełnej piździe, bo chyba można

mlodykanonier komentarzy: 150314.08.2023, 22:57

Ja pierrrdole co za jawny wał xD

kaman17 komentarzy: 499014.08.2023, 22:57

Chciałbym, żeby ktoś dla porównania pokazał za jaki faul Szczęsnego został podyktowany karny dla Argentyny XD

sebaarsenal komentarzy: 160714.08.2023, 22:57

Przecież to jest k*rwa 100% karny xd co jest grane, pierdzielone drukarze

minio7 komentarzy: 281614.08.2023, 22:57

Klasyczek, farfocel, fart, flex mułów, że walka o mistrza dalej otwarta

djmacius komentarzy: 382614.08.2023, 22:56

Nie wiem, po jaką cholere jest var, są przepisy itd. Odechciewa się to oglądać.

mlody323323 komentarzy: 214914.08.2023, 22:56

przypomnę ze wojtek tracił lekko messiego w czoło i były podstawy do Varu Onana na pełnej Kur.. wjeżdża w obrońcę xDDDDDDDDD

pablofan komentarzy: 205314.08.2023, 22:56

*******… liga co ****… sezon druk pod zespoły z memczesteru

Mastec30 komentarzy: 628114.08.2023, 22:56

Haha. Jeszcze trener Wolves kartkę zobaczył. Sędziowie w Anglii nie do podrobienia

Garfield_pl komentarzy: 2836614.08.2023, 22:56

Beka... Tyle zmian a VAR wciąż to samo, sędzia powinien obligatoryjnie za każdym razem sam oglądać

TerreccoAFC komentarzy: 27414.08.2023, 22:56