Zwycięstwo na start sezonu, Arsenal 2-1 Nottingham Forest

Zwycięstwo na start sezonu, Arsenal 2-1 Nottingham Forest 12.08.2023, 15:09, Łukasz Wandzel 2099 komentarzy

Sezon 2023/24 w Premier League ruszył. Kanonierzy pierwszy mecz zagrali przeciwko broniącemu się wiosną przed spadkiem Nottingham Forest. Wszystko, włącznie z 80 minutami samego meczu, zapowiadało gładkie zwycięstwo na start kolejnego ligowego maratonu. Po pierwszej połowie drużyna Mikela Artety prowadziła 2-0, a bramki strzelili Eddie Nketiah oraz Bukayo Saka. Jednak w drugiej części meczu chwila nieuwagi spowodowała, że goście zdobyli gola kontaktowego na kilkanaście minut przed koncem spotkania.

Składy obu ekip

Arsenal: Ramsdale – Partey, White, Saliba, Timber (50' Tomiyasu) – Odegaard, Rice, Havertz – Saka, Nketiah (73' Trossard), Martinelli (86' Gabriel)

Nottingham: Turner – Boly, Worrall (90' Wood), McKenna – Aurier, Yates, Mangala (90' Kouyate), Aina (72' Williams) – Danilo (71' Awoniyi), Johnson (80' Elanga), Gibbs-White

Kanonierzy rozkręcali się powoli, lecz od samego początku zdominowali posiadanie piłki. W pierwszej połowie poza jednymm błędem, kiedy to Johnson znalazł się w sytuacji sam na sam z Ramsdalmem, nie dopuszczali rywali pod swoje pole karne.

W 26. minucie zamienili wypracowaną przewagę na bramkę, a strzelanie w nowym sezonie Arsenalu rozpoczął Nketiah. Anglik skorzystał na popisie Martinellego, który zabawił się na lewej stronie z dwoma rywalami. Eddie podprowadził sobie otrzymaną w szesnastce futbolówkę, przygotował do strzału i pokonał Turnera po rykoszecie.

Drużyna złapała wiatr w żagle i chwilę później było już 2-0. Goście stracili piłkę na własnej połowie, a Saka nie pierwszy raz pokazał swój błysk. Wyprzedził z piłką rywala i sprzed szesnastki oddał podkręcony strzał na długi słupek.

Druga połowa nie zaczęła się najlepiej dla gospodarzy, ponieważ z powodu urazu boisko opuścił Timber. Na lewej stronie defensywy zastąpił go Tomiyasu.

Po przerwie londyńczycy znacznie mniej atakowali bramkę Turnera, a pierwsze sytuacje w ofensywie zaczęli kreować goście. Nawet cykliczne okazje jak strzał Yatesa, potem Ainy czy próba Boly'ego z powietrza i tak nie zwiastowały, że Arsenal będzie miał przed sobą trudną końcówkę.

Jednak w 82. minucie kontra duetu Elanga-Awoniyi była o klasę wyżej od poprzednich prób całego zespołu. Były zawodnik Manchesteru United popędził skrzydłem i na sam koniec celnie dograł do nigeryjskiego napastnika, który pozbawił Ramsdale'a czystego konta. W nerwowej końcówce Arsenal utrzymał jednobramkowe prowadzenie.

Nottingham ForestPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Mastec30 komentarzy: 622515.08.2023, 09:58

@kamo99111 napisał: "Bo na koniec może się okazać, że Wilkom zabraknie tego 1pkt do utrzymania i co im po tych przprosinach wtedy?"

Nic. Nam też brakło 5 punktów to City a przekrętów na nas było kilka ze słynnym Brentford i takimi samymi przeprosinami. A sędzia który był za to odpowiedzialny wrócił do związku. Także kolejny klub jest ruchany na punkty a karawana jedzie dalej.

@kamo99111 napisał: "Druga sprawa rozmowy między VAR, a głównym miały być puszczane Live na stadionie... czy w ogóle to wejdzie?"
A to nie chodziło o wyjaśnienie decyzji

wajktor1998 komentarzy: 125215.08.2023, 09:53

@Mastec30: niestety raczej kilka miesiecy to bedzie...

kamo99111 komentarzy: 692615.08.2023, 09:51

@Garfield_pl napisał: "PGMOL przeprosił wilki za błąd sędziego xD"

To są jaja! W tej lidze już zawsze będą równi i równiejsi. Jak dla mnie za takie błędy sędziowie powinni być degradowani do niższych lig. Bo na koniec może się okazać, że Wilkom zabraknie tego 1pkt do utrzymania i co im po tych przprosinach wtedy?

Druga sprawa rozmowy między VAR, a głównym miały być puszczane Live na stadionie... czy w ogóle to wejdzie? Wydaje mi się, że nie bo zabiora wtedyzbyr duża możliwość sędziom do drukowania wyników.

To tak samo jak z nami w zeszłym sezonie.... gdyby odgwizdali spalonego z Brentford sezon mógłby skończyć się inaczej, bo przed meczami z Live i WHU mielibyśmy jeszcze dodatkowe 2pkt zapasu nad City, a co za tym idzie mniejsza presje wyniku... Ale tak jak pisałem wyżej- są równi I równiejsi. Zawsze tak było w PL, że jeden wystarczy, że lekko zahaczy przeciwnika barkiem i gwiżdżą karnego, a drugi wytnie równo z trawa i tego karnego nie ma...

Mastec30 komentarzy: 622515.08.2023, 09:49

@1886gunner1886 napisał: "szukałem jeszcze odpowiedzi u źródła ale ich kibice twierdzą że przecież zawodnik i tak by nic nie zrobił więc nie należy się karny :)"

Mógłby mu jeszcze nogę urwać to już na pewno nic by bez nogi nie zrobił i nie należałby się karny

Ech0z komentarzy: 1042415.08.2023, 09:49

@RIVALDO700 napisał: "No dziś się chyba skusze na 1 raz zobaczenie tego Rakowa trochę czy przejdą mistrza Cypru i dojdą do ostatniej fazy eliminacji LM, gdzie czeka mistrz Danii lub Czech.

Już dawno nie widziałem choćby 5 minut gry klubu z eklapy."

Tez tak myślałem ale Raków naprawdę szacunek. Akcje sie kleja i niczym nie przypominają zbieraniny w eklapy

Mastec30 komentarzy: 622515.08.2023, 09:48

@Ech0z napisał: "Varchester United"

W sumie spoko, że tam im sędziowie wydrukowali wczorajszy mecz. Będziemy mieli świeży argument jak ich sędziowie faworyzują

sleyoo komentarzy: 48115.08.2023, 09:47

@1886gunner1886: nie doszukuj się logiki w kibicach mułów.
To stan umysłu.

Mastec30 komentarzy: 622515.08.2023, 09:47

@kylo100: no ale na środku nie zagra a tego bym wymagał od zastępcy Timbera jeżeli jakiegos sprowadzimy

Ech0z komentarzy: 1042415.08.2023, 09:47

Varchester United

kylo100 komentarzy: 371215.08.2023, 09:46

@Mastec30: Cancelo jest uniwersalny zagra na lewej na prawej no grajek ze ścisłego topu, ale nie ma lekko wszędzie gdzieś rzucany.

Mastec30 komentarzy: 622515.08.2023, 09:44

@kylo100: nie chcialbym Cancelo za Timbera. Za Tierneya mógłby być ale Cancelo nie da nam opcji za SO. A Barcę zawsze można ubiec. To nie jest tak, że ich oferta dla City jest nie do odrzucenia

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747415.08.2023, 09:42

@sWinny napisał: "Widzieliście pozycję havetza w momencie oddawania strzału przez Nketiaha(przy pierwszej bramce)? Co by nie mówić to Niemiec potrafi się fajnie znaleźć pod bramką rywala."

On przez 3 sezony z braku laku robił za 9 smerfów.

kylo100 komentarzy: 371215.08.2023, 09:41

@Mastec30: Nie chcieć Cancelo o zgrozo, poza tym już jest w Barcelonie.

sWinny komentarzy: 784315.08.2023, 09:41

1886gunner1886 komentarzy: 144115.08.2023, 09:40

@kylo100: szukałem jeszcze odpowiedzi u źródła ale ich kibice twierdzą że przecież zawodnik i tak by nic nie zrobił więc nie należy się karny :)

Mastec30 komentarzy: 622515.08.2023, 09:39

Jeżeli Timber miałby wypaść na kilka tygodni to wypadałoby wejść jeszcze na rynek bo brakuje nam tego jednego zawodnika. Nie chciałbym Cancelo. On może przyjść za Tierneya jezeli już tak bardzo go chcemy. Za Timbera musiałby być ktoś dający też opcje na środku żebym nie zobaczył Robercika nawet na ławce w tym sezonie. Laporte spoko ale nie mam złudzeń, że Pep go puści do nas a robienie kolejnego wielkiego transferu mając jednak powrót Timbera w perspektywie kilku miesięcy zablokuje komuś skład

kylo100 komentarzy: 371215.08.2023, 09:39

@1886gunner1886: Sędziowie wysłali oficjalne przeprosiny :)) Każdy druk oświadczenie i wystarczy kpina i cyrk na kółkach.

1886gunner1886 komentarzy: 144115.08.2023, 09:36

Oglądam właśnie skrót meczu mulów. Wyjaśni mi ktoś jakim cudem Wolves nie dostało karnego po tym jak rozpędzony Onana wleciał w ich zawodnika nie trafiając w piłkę? Przecież tam nie było nawet o czym rozmawiać

Dominik11 komentarzy: 2019715.08.2023, 09:36

Mnie ciekawi czy kupimy lub wypożyczymy środkowego obrońcę?

wajktor1998 komentarzy: 125215.08.2023, 09:36

Ciekawe co teraz zrobimy na rynku, trzeba jakos tego Timbera zastąpic bedzie. Na Twitterze pojawia sie info o Laporte, ale raczej City nie jest sklonne sprzedawac do Arsenalu xd

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747415.08.2023, 09:29

@Damper napisał: "To Ty tego nie wiesz? Trochę wstyd."

No nie wiem. Z Mbappe mam ten znak zapytania. On uwielbia pasy startowe jakie są w L1 czy PL.

La Liga może mu strasznie nie leżeć pod tym względem.

Moczyknur komentarzy: 183915.08.2023, 09:23

Ten chłopaczek co prowadzi "Angielskie Espresso" wyglada jakby był synem Kiwiora i Trossarda.

Damper komentarzy: 235715.08.2023, 09:18

@RIVALDO700 napisał: "Tak swoją drogą to już by te PSG mogło puścić tego Mbappe do tego Realu, bo jestem cholernie ciekaw czy on w La Lidze by tak nawał jak w L1 czy byłby Sancho 2.0."

To Ty tego nie wiesz? Trochę wstyd.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747415.08.2023, 09:16

Chroma komentarzy: 14615.08.2023, 09:14

Kurczę, mega szkoda tego Timbera No. Tak mi chłopak imponował… cholera jasna.

drewniane_krzeslo komentarzy: 280915.08.2023, 09:10

Jak myślicie Raków przejdzie dziś do kolejnej rundy ?

sickstick komentarzy: 278215.08.2023, 09:06

0 goals
0 assists
0 crosses

Dziwne bo w pierwszej połowie jedno dośrodkowanie na pewno zaliczył, tyle tylko że przeleciało metr na głową Rasha

Garfield_pl komentarzy: 2821615.08.2023, 09:00

@Dziadyga napisał: "A nie miało być czasem to,że Ci oszuści z gwizdkiem mieli się tłumaczyć w trakcie meczu kibicom z decyzji podejmowanych?"
Pewnie tylko zaraz po sezonie i aferach temat był, a że się uspokoiło to już odpuścili xD

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747415.08.2023, 08:34

@Dziadyga: no, obecnie przed 30 najbardziej liczbowy piłkarz świata obok tej trójki.

Dziadyga komentarzy: 831615.08.2023, 08:31

@RIVALDO700 napisał: "Aby być 1 ligą świata krokiem milowym będzie kupienie Haalanda,Mbappe,Vinicusa czy Rashforda."

Tak,szczególnie gwiazdora Rashforda.

Dziadyga komentarzy: 831615.08.2023, 08:30

@Garfield_pl napisał: "PGMOL przeprosił wilki za błąd sędziego xD nie no luz, bo ten błąd w ogóle nie mógł wpłynąć na wynik meczu, więc przeprosiny wystarczą:D zapewne sędzia nie poniesie konsekwencji, ale za to może dawać żółte na lewo i prawo za dyskusje xD w zasadzie to zamiast wziąć się za sędziów, to dali im jeszcze więcej narzędzi żeby uwalać mecze, bo da kartki za dyskusje i już potem byle jaki faul i cyk czerwona xD"

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747415.08.2023, 08:29

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747415.08.2023, 08:09

Ja właśnie uważam odwrotnie. Żadne 1-3 lata. Szejki wbili na ostro i to będzie tylko rosło i rosło.

Pytanie jest tylko czy to będzie 1 czy 2 liga świata.

patryksz komentarzy: 365015.08.2023, 08:02

@Er4s: tak samo jak zbojkotowali mistrzostwa w Katarze? Arabia to kompletnie inny temat niż Chiny z kilku powodów. Odległość od Europy, dostępność dla turystów i przede wszystkim budżet. Oburzenie długo nie potrwa, jeżeli tendencja ścigania zawodników się utrzyma.

Garfield_pl komentarzy: 2821615.08.2023, 08:00

@FabrizioRomano: “The knee injury for Jurrien Timber is a problem. Arsenal will explore the market, will discuss internally, Arteta will be involved in the conversations. Let’s see if Arsenal will return for Laporte or if they will go for a full-back to replace Timber.” #afc

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747415.08.2023, 07:51

Już dawno nie widziałem choćby 5 minut gry klubu z eklapy.

GreKa komentarzy: 339415.08.2023, 07:51

@Garfield_pl napisał: "PGMOL przeprosił wilki za błąd sędziego xD nie no luz, bo ten błąd w ogóle nie mógł wpłynąć na wynik meczu, więc przeprosiny wystarczą:D"
To jest żal czytać, jaki kabaret robią w PL. Jestem więcej niż pewny,że gdyby grał ktoś inny niż ManU to karny byłby uznany

Garfield_pl komentarzy: 2821615.08.2023, 07:49

@FabrizioRomano on Arsenal: “At the beginning of the market, they looked at the possibility to bring in one more centre-back, a traditional centre-back. A player they really appreciate is Aymeric Laporte, this is true, but from what I heard, Man City didn’t want to sell one more player to Arsenal, they prefer a different destination for Laporte.” [YouTube] #afc

Garfield_pl komentarzy: 2821615.08.2023, 07:39

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747415.08.2023, 07:30

@Er4s napisał: "Przypominam ze obstawiasz Chelsea w dolnej połowie tabeli i walkę o utrzymanie"

Ale to żadna kontrowersja. Z przodu to nadal fiat 125P

Er4s komentarzy: 316515.08.2023, 07:28

@RIVALDO700:
Jego sprawa. Kibice nadal będą oglądać Atalante. Nie jego nowy klub.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747415.08.2023, 07:22

@Er4s: do Arabii przechodzi właśnie 25 letni Demiral z Atalanty, którego chciały 2 kluby Premier League wg Romano.

Er4s komentarzy: 316515.08.2023, 07:16

Przyjadą jakieś Firminy, Ronaldy, Malcomy i dostaną 0:7 od Celty Vigo i każdy poważny kibic już wszystko wie. Mogą sobie wbijać z tym kiblem do canal+, Via, espn i tak każdy zorientowany w przerwie pierwszego meczu przełączy na familiadę a kolejnego już nigdy nie włączy. Pewnych rzeczy nie kupisz.

Er4s komentarzy: 316515.08.2023, 07:13

Projekt Arabia 2023-2025 myśle i powtórka z Chin.

Er4s komentarzy: 316515.08.2023, 07:12

Przypominam ze obstawiasz Chelsea w dolnej połowie tabeli i walkę o utrzymanie. Będę Ci to przypominał jak Brat Pitt z Donovichem Hansowi Landzie ze jest SS.

Garfield_pl komentarzy: 2821615.08.2023, 07:11

@RIVALDO700 napisał: "Niejaki Kade z blaugrana.pl. Czyli nie tylko ja dostrzegam obecny spadek levelu.

,,Piłka nożna powoli sie kończy, niespełna 30 latkowie będą za kasa szli do szejka. Już teraz talentu jest jak na lekarstwo, dobrej piłki niewiele, szejkowie przyspiesza i jak dostaną pozwolenie to przy ich możliwościach będą mogli kupować jak w FM z edytorem""

No ,chyba że to twoje konto na stronie barcy xD szejkowie niech sobie robią co chcą i może dzieci się zainteresują tamta liga, bo inaczej szkoda czasu na patrzenie jak sobie truchtaja tam emeryci xD ja to czekam, jak któryś nie za bystry odwali jakaś aferę obyczajową, bo mało sobie zdają sprawę w jakim kraju grają xD

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747415.08.2023, 07:04

Gary Neville w typowaniach Skysports obstawił że mistrzem będzie Arsenal.