Dublet Auby i 5. czyste konto z rzędu: Arsenal 3-0 Newcastle

Dublet Auby i 5. czyste konto z rzędu: Arsenal 3-0 Newcastle 18.01.2021, 21:48, Łukasz Wandzel 1109 komentarzy

Nieco ponad tydzień temu Arsenal grał z Newcastle w FA Cup, by w tak krótkim czasie znów zmierzyć się z zespołem Srok, tym razem w 19. kolejce Premier League. Ostatnie spotkanie podopieczni Mikela Artety wygrali dopiero po dogrywce, ale dziś zdołali otworzyć wynik przed upływem 90 minut. Przed przerwą Pierre-Emerick Aubameyang zmarnował dwie dogodne sytuację, ale w drugiej połowie otworzył i ustalił wynik spotkania, walnie przyczyniając się do pewnego zwycięstwa na The Emirates.

Arsenal: Leno - Soares, Holding, Luiz, Tierney - Partey (67' Elneny), Xhaka - Saka, Smith-Rowe (82' Martinelli), Aubameyang (79' Willian) - Lacazette.

Newcastle United Darlow - Kratfh, Lascelles, Clark, Lewis - Almiron (87' Anderson), Longstaff (78' Hendrick), Shelvey, Joelington - Caroll (69' Murphy), Wilson.

Po pierwszym gwizdku sędziego Kanonierzy szybko przejęli inicjatywę i dłużej utrzymywali się przy piłce. To nie przekładało się jednak sytuacje bramkowe. Gra toczyła się w środku boiska, a ogromną rolę odgrywała w tym formacja defensywna Newcastle, ustawiona na około 30. metrze. iedy Arsenalowi udało się w końcu przedrzeć w pole karne Srok, mocno zawiódł Pierre-Emerick Aubameyang. Tylko fatum usprawiedliwiałby niemoc strzelecką Gabończyka, który mając przed sobą niemal pustą bramkę, nie zdołał dobić strzału Bukayo Saki, uderzając lewą nogą w słupek.

Kapitan londyńczyków próbował uderzać ze słabszej stopy także w 27. minucie. Emile Smith Rowe popędził wtedy przez wolną przestrzeń na lewej stronie, po czym zgrał do Aubameyanga, a ten uderzył ponad bramką. Można więc podsumować pierwszą połowę w ten sposób, że gdyby najlepszy strzelec Arsenalu w poprzednim sezonie wciąż był w formie, do przerwy byłoby już 2-0. O próbie z 40. minuty lepiej już nie wspominać. Jeśli zaś chodzi o szansę Newcastle, wyróżnić można jedynie sytuację z 24. minuty i kontratak rozpoczęty prze Mguela Almiróna. Akcja Paragwajczyka straciła impet w ostatniej fazie i goście nie zagrozili Berndowi Leno.

Po przerwie gospodarze zaczęli od groźnej akcji. Alexandre Lacazette opanował piłkę w szesnastce Srok i uderzył na bramkę między defensorami rywala. Przed utratą gola ocalił gości Darlow. Golkiper przyjezdnych w końcu jednak skapitulował. Aubameyang udowodnił, że tego wieczora nie był bohaterem tragicznym i w 50. minucie otworzył wynik spotkania. Gabończyk uparł się w tym meczu na strzelanie lewą nogą, jakby nie chciał być przewidywalny, i gdy popędził na bramkę po podaniu od Thomasa Parteya, w końcu trafił w światło bramki.

10 minut później było już 2-0. Emile Smith Rowe, który w tym meczu biegał po całej szerokości boiska, przyśpieszył grę na lewym skrzydlę, zakręcił obrońcą Newcastle i kreując ogromną przestrzeń, odnalazł w polu karnym Bukayo Sakę. Ten celnym uderzeniem wykończył akcję. W 66. minucie Arsenal zapracował na dwie dogodne okazje. Najpierw do podania Kierana Tierneya w szesnastkę nie zdążył Alexandre Lacazette. Chwilę później francuski napastnik był bliski strzelenia bramki głową. Kilkukrotnie Kanonierzy próbowali też swoich sił z dystansu, ale były to raczej uderzenia na wiwat.

W 77. minucie Cédric Soares, po klepce z Bukayo Saką, zgrał futbolówkę w okolice 10. metra, mimo że piłka była milimetry od autu bramkowego. Podanie Portugalczyka wykorzystał Pierre-Emerick Aubameyang, zaliczając dublet i ustalając wynik meczu. Gabończyk nie miał już szansy na hattricka, ponieważ po golu na 3-0 Mikel Arteta wprowadził w jego miejsce Williana, z kolei kosztem czasu Emile'a Smitha Rowe'a dał minuty na boisku Gabrielowi Martinellemu.

Wynik nie uległ już zmianie, ale poza popisami Kanonierów w ofensywie, ci spisali się również w obronie. Londyńczycy 5. raz z rzędu zanotowali czyste konto. Rob Holding był filarem defensywy Arsenalu nie tylko tego wieczoru, ale w ostatnich tygodniach. Czy to grając w parze z Pablem Marim, czy to Davidem Luizem. Drugi solidny mecz zagrał także Granit Xhaka. Szwajcar zamiast fauli na żółtą kartkę popisywał się udanymi przechwytami i można w jego grze zobaczyć poprawę w przerywaniu ataków rywali. Wisienką na torcie był występ Thomasa Parteya, który grając nieco ponad godzinę, asystował przy najtrudniejszej, bo pierwszej bramce Arsenalu.

Newcastle UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
GenzoArs komentarzy: 1981 newsów: 919.01.2021, 14:24

@Forever4: ESR podatny na kontuzje?
po czym tak stwierdzasz?
ja się trochę o niego boję, ale dlatego, że trzyma getry jak Grealish. Oby go to nie zgubiło

dla mnie ESR to przyszłość Arsenalu. za wcześnie na porównania do KdB, ale kibicuję, żeby te porównania były coraz częstsze.
niemniej powinniśmy poszukać kogoś do rotacji z ESR. I to kogoś lepszego, żeby ESR mógł się przy nim rozwinąć

grzegorz1211 komentarzy: 1028319.01.2021, 14:24

@gabrys80COYG: Ma 180, Laca 176, Nketiah 180, więc wzrost to nie argument przeciw niemu. Siłowo Lace ustępuje, ale Nketiah to siłowo porównywalnie jak nie lepiej. Ruchliwość, Gabi ich bije na łeb, z Gabim na 9 nie będzie tak, że napastnik jest odcięty od gry, przez zdecydowaną większość meczu

ozzy95 komentarzy: 1914 newsów: 119.01.2021, 14:19

Ostatnio obserwując ESR miałem małe deja vu odnośnie jego stylu gry i ruchów. Wczoraj przy indywidualnej akcji i wyłożeniu piłki nagle mnie oświeciło. ESR to wykapany Alaksandr Hleb. Tak samo wszechstronny, operujący obiema nogami, lekko pochylony w trakcie biegu. No ciekawe ciekawe. Oby osiągnięcia wspomnianego Białorusina pobił i był naszym pewnym punktem przez lata. Potencjał ma ogromny. Taki diamencik do grania na małej przestrzeni i robienia fajnego wiatru z przodu.

gabrys80COYG komentarzy: 43619.01.2021, 14:16

@XandeR: jak dla mnie auba musi grać na lewej stronie ale bliżej środka, lewą stronę może zostawić tierney'owi który w biega znakomicie

mruw komentarzy: 413319.01.2021, 14:14

@Rafson95: @Rafson95 napisał: "zdolność do dostrzegania kolegów z zespołu znajdujących się lub wybiegających na dogodne pozycję."
Mi to brzmi na definicje przeglądu pola.
Kreatywnośc to umiejętnosc wyboru z dostrzezonych opcji w taki sposob, zeby zaskoczyc przeciwnika. Plus czasami wymuszanie ruchu kolegow z druzyny swoimi podaniami. Kreatywny zawodnik wie kiedy prodholowac, kiedy zagrac z pierwszej pilki, ogolnie czlowiek wiedzacy jak napędzic atak. Tak mi sie wydaje. A z tym, ze nastawienie do przodu i kreatywność to dwie rozne cechy to sie zgodze, mimo że zazwyczaj idą ze.sobą w parze, bo rzadko zdarza sie zagrac kreatywne podanie do tylu

gabrys80COYG komentarzy: 43619.01.2021, 14:13

@grzegorz1211: nie sądzę, martinelli nie nadaje się na 9, nie za silny, nie za wysoki, nie zastawia się, on najlepiej czuje się na lewej stronie, trochę jak auba

alexis1908 komentarzy: 360319.01.2021, 14:11

@Forever4: Co z tego ze ESR jest mlody Fabregas byl jeszcze mlodszy jak zaczynal w Arsenalu i byl w stanie utrzymać forme przez długie lata :) I to ze zlapal jakas kontuzje nie znaczy ze jest podatny litosci szklany to byl Robin przez większość czasu w AFC :)

Rafson95 komentarzy: 1051319.01.2021, 14:08

Ja od siebie bym powiedział, że kreatywność to w piłce zdolność do dostrzegania kolegów z zespołu znajdujących się lub wybiegających na dogodne pozycję. Dostrzeganie ciekawych rozwiązań w rozegraniu piłki które dadza drużynie przewagę.

A jak obronca wywala lagę do przodu to niekoniecznie jest kretywny, więc oczywiście granie do przodu nie równa się kreatywności

alexis1908 komentarzy: 360319.01.2021, 14:06

@DavidSilva21: Anderson w swoich początkach w United to byl dobrze zapowiadający sie zawodnik potem cos nie wyszło :)

Rafson95 komentarzy: 1051319.01.2021, 14:05

@DavidSilva21:
Też mnie to bawi :D

Ja od siebie dodam, że Di Matteo potrafił wygrać finał CL z Bosingwą, Luizem, Bertrandem i Kalou w 1 składzie.

Wenger nie potrafił z Henrym, Piresem, Campbellem i Colem.

@AR14:
Ale wiesz, że ja napisałem to jako dwie odrębne cechy i nigdzie tego ze sobą nie zrównałem? @Rafson95 napisał: "jest dość kreatywny i często gra do przodu."

DavidSilva21 komentarzy: 338019.01.2021, 14:01

@Dziadyga napisał: "I Wenga z takimi asami potrafił robić Top 4 co sezon..Wenga mistrz!
odpowiedz"

Sir Alex robił z Andersonem mistrza, co managerowie z charyzmą potrafią zrobić z przecietniakow to jest nie do przecenienia..

AR14 komentarzy: 130119.01.2021, 13:57

@Rafson95

Ale wiesz, że granie do przodu /=/ kreatywnosc?

XandeR komentarzy: 965319.01.2021, 13:49

Buendia IN, wtedy Auba na srodek na zmiane z Laca i Nkethia na wypozyczenie, a jak ktorys odejdzie to wtedy On albo Bolo na zmiane

Kiepomen komentarzy: 429419.01.2021, 13:46

@mruw napisał: "Auba zagrał wczoraj tak jak grał w poprzednim sezonie. Patrzac calosciowo na mecz to nic nie pokazal, ale strzelil 2 gole."
Jak dla mnie nam się czkawką odbija to stawianie Auby na skrzydle, gdzie po prostu się nie nadaje piłkarsko. Jak dla mnie on podejmuje źle decyzje, jakieś wymuszone wrzutki, strzały z tyłka l itd gdzie średniej klasy skrzydłowy z PL zrobiłby z tego dużo więcej za każdym razem. Wczoraj to był typowy Auba, strzelił dwa gole ale grał słabo. Ok gdyby to robił regularnie, to można na to przymknąć oko, ale na dziś dzień jak dla mnie to jest nie do zaakceptowania. On nas ogranicza straszliwie

MarkOvermars komentarzy: 912219.01.2021, 13:43

gdyby Guendozi się ogarnął, przeprosił i wziął do pracy to chętnie bym go zobaczył u nas z powrotem niż sie pozbywał po sezonie. Chłopak ma papiery na dobre granie. Obserwuje jego występy w Bundeslidze i naprawdę ładnie sobie radzi

paciu06 komentarzy: 10819.01.2021, 13:41

@Marcinafc93: Myślę, że to taki Arteta z czasów jego piłkarskiej kariery dlatego nasz trenejro na niego stawia. Jak będzie grał tak jak z CP i ze Srokami wczoraj to niech gra cały czas.

pLYTEK komentarzy: 411619.01.2021, 13:40

Przy tym wybuchu formy ESR, serio zastanawiam się czy warto ładować siano w kolejnego zawodnika do formacji ofensywnej (Auba, Laca, Gabi, Saka, ESR, Pepe.....Willian) - 6 graczy na 4 pozycje + willian i nketiah
A w środku pola mamy Parteya, długo długo nic .. Xhake, Ceballosa i Elnenego i wilocka na 2 pozycje.
To, że Xhaka jest w dobrej formie nie znaczy, że jest wystarczająco dobry na ten klub i mimo, że jeszcze nie tak dawno temu byłem za sprowadzeniem Buendii, to teraz wolałbym te pieniądze przeznaczyć na ŚP do pary z Parteyem.

Marcinafc93 komentarzy: 32834 newsów: 119.01.2021, 13:28

Xhaka mimo wzrostu formy, dalej zamiast szybko rozrzucić piłkę na skrzydło to zwalnia akcję, przez co przeciwnik zdąży się już zorganizować w obronie, dla mnie jedynie gdzie On może być to na ławce, a do pary z Parteyem trzeba jakiegoś też kozaka.

Rafson95 komentarzy: 1051319.01.2021, 13:28

@Placio:

Ja też bym go nie chciał, dlatego napisałem przy nim smutną buźkę.
Ale realnie to on nadal będzie naszym podstawowym ŚP w przyszłym sezonie niestety

Placio komentarzy: 255319.01.2021, 13:26

Środek pola z Grealishem wyglądałby bardzo fajnie ale umieszczanie tam Xhaki to błąd. Ile jeszcze będziemy się nabierac na 3 - 4 dobre mecze Szwajcara ?

Placio komentarzy: 255319.01.2021, 13:25

@Rafson95

XandeR komentarzy: 965319.01.2021, 13:21

Partey tez nie jest klasycznym "kreatywnym" pomocnikiem, a kazde podanie ma otwierajace, albo przyspiesajace gre, dwoch takich w linii byloby zupelnie ok, a cyferki by krecil ESR przed nimi

Jack_Herrer komentarzy: 6190 newsów: 19219.01.2021, 13:21

Co to jest ???
youtu.be/jLAafxhYz-A

Gofer999 komentarzy: 1461419.01.2021, 13:21

@Rafson95: Też tak go zapamiętałem. On był chyba jednym z pierwszych nieślubnych dzieci Wengera. :D

Dziadyga komentarzy: 823219.01.2021, 13:18

I Wenga z takimi asami potrafił robić Top 4 co sezon..Wenga mistrz!

Rafson95 komentarzy: 1051319.01.2021, 13:17

Guendouzi jak na swoją pozycję to jest dość kreatywny i często gra do przodu.

To nie jest żaden Elneny

AR14 komentarzy: 130119.01.2021, 13:13

Czemu tutaj na stronie ludzie(niektórzy) wierzą, że Guendouzi to kreatywny środkowy pomocnik? :D

Dosyć często to rzuca mi się w oczy, ale większej bzdury nie słyszałem w życiu o tym grajku ))

Rafson95 komentarzy: 1051319.01.2021, 12:59

Denilson to zawsze był ogóras który grał nie wiadomo z jakich powodów.
Że był pocnym punktem drużyny?
Jak był na boisku to był na pewno najsłabszym punktem pomocy i być może najsłąbszym punktem całej 11.

A co do Grealisha - my już wiele razy potrafiliśmy wydać ponad 100mln funtów w jedno okienko transferowe, zwolniło się nam 350 tygodniowki Ozila zbudzetu placowego, więc finanse moim zdaniem nie będą stanowiły przeszkody.
Tylko kwestie takie:
- Czy Grealish jest warty swojej ceny?
- Czy Grealish będzie chciał przejść do Arsenalu, mając do wyboru na pewno inne kluby.

W każdym razie nasza pomoc co byłby wtedy kosmos. Młodość, zaangażowanie i wielkie umiejętności
Grealish - Saka - Smith Rowe
---------Partey--------Xhaka :(

mruw komentarzy: 413319.01.2021, 12:39

@DzejCoop: na oficjalnej stronie Arsenalu jest ArsenalPlayer i jak masz tam konto to mozesz ogladac powtorki wszystkich ligowych meczow. Jest za darmo, polecam, czesto korzystam

DzejCoop komentarzy: 326419.01.2021, 12:32

@Chakaa:
Dzięki, obadam :)

bizooon komentarzy: 686619.01.2021, 12:25

Z innej beczki AMN odstawiony, znowu musze avatara szukac nowego

bizooon komentarzy: 686619.01.2021, 12:24

@BizoNxd6 napisał: "Xhaka jak próbuję lecieć do przodu to kończy się to zazwyczaj stratą, ale defensywnie naprawdę się spisuje."
Jakieś gumijagody zadziałały - pytanie tylko czy ma ich zapas na caly sezon?

Chakaa komentarzy: 191219.01.2021, 12:24

@DzejCoop: Ja tutaj czasem oglądam

bizooon komentarzy: 686619.01.2021, 12:23

@ziom napisał: "Wybij sobie z głowy,że on będzie tańszy latem.On jest ich liderem,zawodnikiem od którego ustala skład trener drużyny.Ja się spodziewam,że po ich awansie cena tylko wzrośnie."
Robimy gamble i mamy nadzieje ze nie awansuja, to jest chyba jedyna opcja na kupienie go a normalne pieniadze.
Norwich wie ile potrafimy wydac na graczy ktorych chcemy a nawet nie musza grac ( Pepe, Saliba...)

DzejCoop komentarzy: 326419.01.2021, 12:22

Tak z innej beczki. Pany, jakieś info dla lenia gdzie/kiedy powtórka wczorajszego meczu? Chce jeszcze raz to zobaczyć :P

DzejCoop komentarzy: 326419.01.2021, 12:21

@Gofer999:
No i co w tym śmiesznego? Tak było, chłop miał papiery na granie, głowa nie nadążała po prostu.

BizoNxd6 komentarzy: 287819.01.2021, 12:21

Xhaka od 2 meczy czyści jak opętany, jakby stał z tyłu a Partey troszeczkę wyżej to byłoby najlepsze i on odpowiadałby za wyprowadzanie ataków, bo Xhaka jak próbuję lecieć do przodu to kończy się to zazwyczaj stratą, ale defensywnie naprawdę się spisuje.

Gofer999 komentarzy: 1461419.01.2021, 12:21

@kaman17: Kiedy? :D

Gofer999 komentarzy: 1461419.01.2021, 12:20

@mruw: 100% prawdy

kaman17 komentarzy: 497819.01.2021, 12:19

@Gofer999:
Był okres kiedy był mocnym punktem. Niedługi, ale jednak był.

pLYTEK komentarzy: 411619.01.2021, 12:19

Buendia/auoar nie zagra na pozycji Xhaki, a młodzi są teraz w takiej formie, że aż szkoda byłoby ich posadzić .(oczywiście nie będzie to trwało wiecznie)
Guendouziego powrót mi się w tym momencie marzy, myślę, że z Parteyem stworzyli by kreatywny środek pola, choć trzeba uczciwie przyznać, że Xhaka ostatnio jak na siebie to w bardzo dobrej formie.

XandeR komentarzy: 965319.01.2021, 12:19

Zeby tylko tu beznadziejne United nie zostalo mistrzem

Gofer999 komentarzy: 1461419.01.2021, 12:15

Hahaha. Teraz zauważyłem artykuł na meczykach o Denilsonie xD

"Kiedyś mocny punkt Arsenalu FC i cel transferowy FC Barcelony."

xDDDDD

call_me komentarzy: 272719.01.2021, 12:15

Ja raczej zaczynam mieć obawy, że w związku z aktualną dyspozycją Arsenalu (oczywiście mówię tutaj o wynikach) oddala się transfer jakiegokolwiek "głośnego" nazwiska zimą.
Wydaje mi się, że raczej należy się spodziewać wypożyczenia zawodnika z którym nie będą wiązane długoterminowe plany, a będzie zmiennikiem ESR.