Dublet Auby i 5. czyste konto z rzędu: Arsenal 3-0 Newcastle

Dublet Auby i 5. czyste konto z rzędu: Arsenal 3-0 Newcastle 18.01.2021, 21:48, Łukasz Wandzel 1109 komentarzy

Nieco ponad tydzień temu Arsenal grał z Newcastle w FA Cup, by w tak krótkim czasie znów zmierzyć się z zespołem Srok, tym razem w 19. kolejce Premier League. Ostatnie spotkanie podopieczni Mikela Artety wygrali dopiero po dogrywce, ale dziś zdołali otworzyć wynik przed upływem 90 minut. Przed przerwą Pierre-Emerick Aubameyang zmarnował dwie dogodne sytuację, ale w drugiej połowie otworzył i ustalił wynik spotkania, walnie przyczyniając się do pewnego zwycięstwa na The Emirates.

Arsenal: Leno - Soares, Holding, Luiz, Tierney - Partey (67' Elneny), Xhaka - Saka, Smith-Rowe (82' Martinelli), Aubameyang (79' Willian) - Lacazette.

Newcastle United Darlow - Kratfh, Lascelles, Clark, Lewis - Almiron (87' Anderson), Longstaff (78' Hendrick), Shelvey, Joelington - Caroll (69' Murphy), Wilson.

Po pierwszym gwizdku sędziego Kanonierzy szybko przejęli inicjatywę i dłużej utrzymywali się przy piłce. To nie przekładało się jednak sytuacje bramkowe. Gra toczyła się w środku boiska, a ogromną rolę odgrywała w tym formacja defensywna Newcastle, ustawiona na około 30. metrze. iedy Arsenalowi udało się w końcu przedrzeć w pole karne Srok, mocno zawiódł Pierre-Emerick Aubameyang. Tylko fatum usprawiedliwiałby niemoc strzelecką Gabończyka, który mając przed sobą niemal pustą bramkę, nie zdołał dobić strzału Bukayo Saki, uderzając lewą nogą w słupek.

Kapitan londyńczyków próbował uderzać ze słabszej stopy także w 27. minucie. Emile Smith Rowe popędził wtedy przez wolną przestrzeń na lewej stronie, po czym zgrał do Aubameyanga, a ten uderzył ponad bramką. Można więc podsumować pierwszą połowę w ten sposób, że gdyby najlepszy strzelec Arsenalu w poprzednim sezonie wciąż był w formie, do przerwy byłoby już 2-0. O próbie z 40. minuty lepiej już nie wspominać. Jeśli zaś chodzi o szansę Newcastle, wyróżnić można jedynie sytuację z 24. minuty i kontratak rozpoczęty prze Mguela Almiróna. Akcja Paragwajczyka straciła impet w ostatniej fazie i goście nie zagrozili Berndowi Leno.

Po przerwie gospodarze zaczęli od groźnej akcji. Alexandre Lacazette opanował piłkę w szesnastce Srok i uderzył na bramkę między defensorami rywala. Przed utratą gola ocalił gości Darlow. Golkiper przyjezdnych w końcu jednak skapitulował. Aubameyang udowodnił, że tego wieczora nie był bohaterem tragicznym i w 50. minucie otworzył wynik spotkania. Gabończyk uparł się w tym meczu na strzelanie lewą nogą, jakby nie chciał być przewidywalny, i gdy popędził na bramkę po podaniu od Thomasa Parteya, w końcu trafił w światło bramki.

10 minut później było już 2-0. Emile Smith Rowe, który w tym meczu biegał po całej szerokości boiska, przyśpieszył grę na lewym skrzydlę, zakręcił obrońcą Newcastle i kreując ogromną przestrzeń, odnalazł w polu karnym Bukayo Sakę. Ten celnym uderzeniem wykończył akcję. W 66. minucie Arsenal zapracował na dwie dogodne okazje. Najpierw do podania Kierana Tierneya w szesnastkę nie zdążył Alexandre Lacazette. Chwilę później francuski napastnik był bliski strzelenia bramki głową. Kilkukrotnie Kanonierzy próbowali też swoich sił z dystansu, ale były to raczej uderzenia na wiwat.

W 77. minucie Cédric Soares, po klepce z Bukayo Saką, zgrał futbolówkę w okolice 10. metra, mimo że piłka była milimetry od autu bramkowego. Podanie Portugalczyka wykorzystał Pierre-Emerick Aubameyang, zaliczając dublet i ustalając wynik meczu. Gabończyk nie miał już szansy na hattricka, ponieważ po golu na 3-0 Mikel Arteta wprowadził w jego miejsce Williana, z kolei kosztem czasu Emile'a Smitha Rowe'a dał minuty na boisku Gabrielowi Martinellemu.

Wynik nie uległ już zmianie, ale poza popisami Kanonierów w ofensywie, ci spisali się również w obronie. Londyńczycy 5. raz z rzędu zanotowali czyste konto. Rob Holding był filarem defensywy Arsenalu nie tylko tego wieczoru, ale w ostatnich tygodniach. Czy to grając w parze z Pablem Marim, czy to Davidem Luizem. Drugi solidny mecz zagrał także Granit Xhaka. Szwajcar zamiast fauli na żółtą kartkę popisywał się udanymi przechwytami i można w jego grze zobaczyć poprawę w przerywaniu ataków rywali. Wisienką na torcie był występ Thomasa Parteya, który grając nieco ponad godzinę, asystował przy najtrudniejszej, bo pierwszej bramce Arsenalu.

Newcastle UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
DontCry komentarzy: 760819.01.2021, 12:13

Mi się wydaje, że Grealisha poza United nikt nie ma szans wyciągnąć. Jest zdecydowanie za drogi.

Piłkarz oczywiście znakomity.

call_me komentarzy: 272719.01.2021, 12:12

A poruszając się w sferze "marzeń". Mimo wszystko zawsze lepiej mieć nadmiar bogactwa na różnych pozycjach.

call_me komentarzy: 272719.01.2021, 12:10

@noth napisał: "Nie wiem czy nam ten Grealish jest tak potrzebny."

To chyba zostało napisane w formie żartu? Przede wszystkim nie ma co się spodziewać, że ESR będzie grał wszystko od deski do deski, a powodu może być wiele. I dalej. Nie wierzę w to, że chłopak w jego wieku jest w stanie utrzymać regularność. I na koniec. Co by nie mówić o ESR to na tę chwilę jest lata świetlne za Grealish-em.
Reasumując. Gdyby była możliwość wyciągnięcia Grealish-a z AV to nawet nie ma się co zastanawiać.

ziom komentarzy: 190019.01.2021, 12:07

@noth: Wybij sobie z głowy,że on będzie tańszy latem.On jest ich liderem,zawodnikiem od którego ustala skład trener drużyny.Ja się spodziewam,że po ich awansie cena tylko wzrośnie.Nikt nie jest głupi aby sprzedawać swoją gwiazdę za mniejsze pieniądze,wyjątkiem byłby kończący się w niedługim czasie kontrakt.

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52419.01.2021, 12:00

Saka i Smith Rowe w 6 ostatnich meczach - 3 bramki i 5 asyst. Udział w 8 z 13 bramek dla Kanonierów.

To idzie młodość.

Kaczaza komentarzy: 722219.01.2021, 11:57

@Jack_Herrer: Nie stworzony na skrzydło.

songoku95 komentarzy: 2348619.01.2021, 11:55

Buendia nie jest wart tyle pieniędzy. 40-50 milionów to chora, zaporowa cena.

Jack_Herrer komentarzy: 6192 newsów: 19219.01.2021, 11:49

Pamiętacie takiego typka jak Mkhitaryan? w sumie 23 mecze w tym sezonie, 9 bramek i 10 asyst. Ewidentnie nie stworzony do PL.

noth komentarzy: 264319.01.2021, 11:46

No i latem musimy pozbyć sie Bellerina, i kupić jakiegoś kota na prawą obronę. OBecnie średniak z Soton Cedric jest bardziej konkretny niż Hiszpan..

Barney komentarzy: 2090619.01.2021, 11:44

@trempa:

26 to gramy lige , A fa CUP 23 jak odpadna to w weekend sobie odpoczna przed ligowym z nami

noth komentarzy: 264319.01.2021, 11:44

Buendia obecna cena jest duzo wyzsza niz bedzie latem, bo jest im potrzebny mocno, poniewaz za awans do premierlig dostana duzo wiecej kasy niz by dostali teraz za buendie wiec sztucznie podbijaja cene jego. Ogolonie mysle ze z 30mln max za niego latem bedzie.

Barney komentarzy: 2090619.01.2021, 11:43

@noth:

Buendaia za 40-50mln funtów to jest rozbój w biały dzień , nasi musieli by oglupiec żeby to kupić

Trempa (redaktor) komentarzy: 1143 newsów: 12119.01.2021, 11:42

@Barney: Do meczu z nami 26.01 i tak muszą zagrać najbliższy mecz, o którym mówisz, więc oczywiście lepiej, żeby odpadli :)

noth komentarzy: 264319.01.2021, 11:41

No i transfer Grealisha oznacza ławe na dla ESR i Martinellego, jesli Laca by został. By było grane Auba-Grealish-Saka i przed nimi Laca

Marcinafc93 komentarzy: 32834 newsów: 119.01.2021, 11:41

veron komentarzy: 459219.01.2021, 11:40

@Barney: ale lepiej grać w pucharze z 3 ligowcem jednak niż ze świętymi, nasi też wtedy odpoczną bo damy bardziej rezerwowy skład

noth komentarzy: 264319.01.2021, 11:40

Xhaka , Partey i przed nimi ESR to najlepszy nasz środek obecnie i to bez dyskusji. Nie wiem czy nam ten Grealish jest tak potrzebny. W takiej cenie dostalibyśmy Buendie (dobry zawodnik do głębi składu, moze grać na kilku pozycjach) no i stopera kozaka typu Upamecano.

pierre_afc komentarzy: 1207119.01.2021, 11:40

@mallen: Ja z tą wyceną zawodników z Ameryki Południowej bym uważał. Tam karta zawodnika często należy do kilku podmiotów i zawsze na końcu okazuje się, że piłkarz kosztował więcej niż wszyscy myśleli.

Barney komentarzy: 2090619.01.2021, 11:39

Dzisiaj sam nie wiem lepiej ,żeby Soton odpadło czy nie bo z drugiej strony będą wtedy wypoczęci na ligę. To my mamy szerszy sklad

mallen komentarzy: 2123919.01.2021, 11:35

Arsenal rozważa opcję zakupu środkowego brazylijskiego pomocnika Flamengo - Gersona. 23-latek jest wyceniany na około 15 milionów euro przez swój klub. Warto dodać, że jest to lewonożny zawodnik, który z powodzeniem mógłby zastąpić Granita Xhakę.

/ AS

Jack_Herrer komentarzy: 6192 newsów: 19219.01.2021, 11:23

@veron: wiem że to odważna teza, ale gdyby Elneny był w gazie i grał każdy mecz, to Xhaka musiałby się zadowolić jedynie występami U-23.

Pablo11 komentarzy: 82619.01.2021, 11:20

Emil Smith Rowe

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52419.01.2021, 11:15

@Garfield_pl napisał: "A czy zawieszenie nie zniknie im w FA Cup? Czy pauza obowiązuje tylko w PL?"

Żółte kartki obowiązują jedynie w PL.

XandeR komentarzy: 966419.01.2021, 11:15

Przeciez United jest cienkie w tym sezonie, nie ma co liczyc na kartki itp, ich kazdy moze ograc.

ZakochanyPilkarz komentarzy: 44719.01.2021, 11:13

@ArsenalArshawin napisał: "Do meczu z nami manu gra jeszcze z liverpoolem i sheffield, więc coś Ci się pomyliło"

Cholera faktycznie jeszcze Sheffield po drodze.. Ciasno mają do meczu z nami. Szkoda, że ta pauza po 5 kartkach tylko do 19 kolejki. Sorki za wprowadzenie w błąd nie do końca sprawdziłem terminarz. Ale widząc co sie dzieje w tym sezonie w każdej chwili mogą odwołać któryś mecz :)

veron komentarzy: 459219.01.2021, 11:05