Dublet Auby i 5. czyste konto z rzędu: Arsenal 3-0 Newcastle

Dublet Auby i 5. czyste konto z rzędu: Arsenal 3-0 Newcastle 18.01.2021, 21:48, Łukasz Wandzel 1109 komentarzy

Nieco ponad tydzień temu Arsenal grał z Newcastle w FA Cup, by w tak krótkim czasie znów zmierzyć się z zespołem Srok, tym razem w 19. kolejce Premier League. Ostatnie spotkanie podopieczni Mikela Artety wygrali dopiero po dogrywce, ale dziś zdołali otworzyć wynik przed upływem 90 minut. Przed przerwą Pierre-Emerick Aubameyang zmarnował dwie dogodne sytuację, ale w drugiej połowie otworzył i ustalił wynik spotkania, walnie przyczyniając się do pewnego zwycięstwa na The Emirates.

Arsenal: Leno - Soares, Holding, Luiz, Tierney - Partey (67' Elneny), Xhaka - Saka, Smith-Rowe (82' Martinelli), Aubameyang (79' Willian) - Lacazette.

Newcastle United Darlow - Kratfh, Lascelles, Clark, Lewis - Almiron (87' Anderson), Longstaff (78' Hendrick), Shelvey, Joelington - Caroll (69' Murphy), Wilson.

Po pierwszym gwizdku sędziego Kanonierzy szybko przejęli inicjatywę i dłużej utrzymywali się przy piłce. To nie przekładało się jednak sytuacje bramkowe. Gra toczyła się w środku boiska, a ogromną rolę odgrywała w tym formacja defensywna Newcastle, ustawiona na około 30. metrze. iedy Arsenalowi udało się w końcu przedrzeć w pole karne Srok, mocno zawiódł Pierre-Emerick Aubameyang. Tylko fatum usprawiedliwiałby niemoc strzelecką Gabończyka, który mając przed sobą niemal pustą bramkę, nie zdołał dobić strzału Bukayo Saki, uderzając lewą nogą w słupek.

Kapitan londyńczyków próbował uderzać ze słabszej stopy także w 27. minucie. Emile Smith Rowe popędził wtedy przez wolną przestrzeń na lewej stronie, po czym zgrał do Aubameyanga, a ten uderzył ponad bramką. Można więc podsumować pierwszą połowę w ten sposób, że gdyby najlepszy strzelec Arsenalu w poprzednim sezonie wciąż był w formie, do przerwy byłoby już 2-0. O próbie z 40. minuty lepiej już nie wspominać. Jeśli zaś chodzi o szansę Newcastle, wyróżnić można jedynie sytuację z 24. minuty i kontratak rozpoczęty prze Mguela Almiróna. Akcja Paragwajczyka straciła impet w ostatniej fazie i goście nie zagrozili Berndowi Leno.

Po przerwie gospodarze zaczęli od groźnej akcji. Alexandre Lacazette opanował piłkę w szesnastce Srok i uderzył na bramkę między defensorami rywala. Przed utratą gola ocalił gości Darlow. Golkiper przyjezdnych w końcu jednak skapitulował. Aubameyang udowodnił, że tego wieczora nie był bohaterem tragicznym i w 50. minucie otworzył wynik spotkania. Gabończyk uparł się w tym meczu na strzelanie lewą nogą, jakby nie chciał być przewidywalny, i gdy popędził na bramkę po podaniu od Thomasa Parteya, w końcu trafił w światło bramki.

10 minut później było już 2-0. Emile Smith Rowe, który w tym meczu biegał po całej szerokości boiska, przyśpieszył grę na lewym skrzydlę, zakręcił obrońcą Newcastle i kreując ogromną przestrzeń, odnalazł w polu karnym Bukayo Sakę. Ten celnym uderzeniem wykończył akcję. W 66. minucie Arsenal zapracował na dwie dogodne okazje. Najpierw do podania Kierana Tierneya w szesnastkę nie zdążył Alexandre Lacazette. Chwilę później francuski napastnik był bliski strzelenia bramki głową. Kilkukrotnie Kanonierzy próbowali też swoich sił z dystansu, ale były to raczej uderzenia na wiwat.

W 77. minucie Cédric Soares, po klepce z Bukayo Saką, zgrał futbolówkę w okolice 10. metra, mimo że piłka była milimetry od autu bramkowego. Podanie Portugalczyka wykorzystał Pierre-Emerick Aubameyang, zaliczając dublet i ustalając wynik meczu. Gabończyk nie miał już szansy na hattricka, ponieważ po golu na 3-0 Mikel Arteta wprowadził w jego miejsce Williana, z kolei kosztem czasu Emile'a Smitha Rowe'a dał minuty na boisku Gabrielowi Martinellemu.

Wynik nie uległ już zmianie, ale poza popisami Kanonierów w ofensywie, ci spisali się również w obronie. Londyńczycy 5. raz z rzędu zanotowali czyste konto. Rob Holding był filarem defensywy Arsenalu nie tylko tego wieczoru, ale w ostatnich tygodniach. Czy to grając w parze z Pablem Marim, czy to Davidem Luizem. Drugi solidny mecz zagrał także Granit Xhaka. Szwajcar zamiast fauli na żółtą kartkę popisywał się udanymi przechwytami i można w jego grze zobaczyć poprawę w przerywaniu ataków rywali. Wisienką na torcie był występ Thomasa Parteya, który grając nieco ponad godzinę, asystował przy najtrudniejszej, bo pierwszej bramce Arsenalu.

Newcastle UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
bizooon komentarzy: 692319.01.2021, 10:13

@Wisnia44 napisał: "Do Partey oczywiście nie ma podejścia ale nie panikował jak już miał piłkę."
Tez uwazam zedobra zmiana. Bylo 2-0 wiec mial mniejsze obciazenie i nie musial pilki przuyjmowac, poprawiac tylko od razu przekazywal do kreatywnych

damianARSENAL komentarzy: 851819.01.2021, 10:12

Stan jedyne co może wyłożyć to siodło z kanciapy na swoim ranczu

sidtsw komentarzy: 309019.01.2021, 10:09

od soboty mecze co 3 dni, bedzie sporo rotacji, mega ciekawy i intensywny okres ktory nas zdefiniuje

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 119.01.2021, 10:09

Nie ma szans na Buendie zimą, chyba że Stan wyłoży na niego.

Marcel90 komentarzy: 814619.01.2021, 10:08

@GenzoArs: To tylko moje zdanie, nie jestem fanem Mo i uwazam, ze jest za slaby na AFC ale wczoraj jak dla mnie dal zdecydowanie najlepsza zmiane :)

Wisnia44 komentarzy: 75819.01.2021, 10:07

@GenzoArs: Akurat wczoraj miałaem wrażenie, że Elneny wszedł dość pewnie na boisko i nawet nieźle sobie poczynał.
Do Partey oczywiście nie ma podejścia ale nie panikował jak już miał piłkę.

mallen komentarzy: 2123919.01.2021, 10:06

Problemem w sprowadzeniu Argentyńczyka jest niewątpliwie jego cena. Norwich to świetnie prowadzony klub. Zostałem poinformowany, że tylko szalona oferta skłoni Kanarków do sprzedaży jednego z najlepszych piłkarzy Championship. Mówiąc szalona oferta, mam na myśli kwotę w okolicach 40-50 milionów funtów.

/ Kaveh Solhekol

sidtsw komentarzy: 309019.01.2021, 10:06

dla nas te mecze paradoksalnie moze latwiej sie grac bo druzyny przeciwne sie otworzą, a wiadomo ze łatwiej jest bronić i kontrować...

GenzoArs komentarzy: 1981 newsów: 919.01.2021, 10:05

@Marcel90 napisał: "Elneny - dopasowal sie do wysokiego poziomu druzyny"
nie do końca się zgodzę.
Nie wyróżnił się niczym szczególnym. Jest solidnym zmiennikiem, ale nie możemy na nim budować drużyny.
Jak wszedł to nie bałem się o obronę, ale nie oczekiwałem już niczego w ataku.

mallen komentarzy: 2123919.01.2021, 10:05

Luiz mnie wczoraj denerwował na początku. Wyprowadzał piłkę i rozkładał ręce, że nie ma komu podać a przed nim stał Thomas i pokazywał do mnie i Luiz się odwracał i podawał do boku albo czekał aż Xhaka wróci.

XandeR komentarzy: 968419.01.2021, 10:04

Teraz praktycznie nei ma wyjazdow, wszedzie sa puste trybuny, a sam stadion roznicy jakiejs wielkiej nie robi.

GenzoArs komentarzy: 1981 newsów: 919.01.2021, 10:02

co do Parteya, to jego jakość było wczoraj widać przez całe 90 minut. nie pomyliłem się. przez 90 minut.
Dopóki grał, był wyróżniającą się postacią. jak zmienił go Elneny to było widać jaką miał jakość, bo od zmiany brakowało tego polotu. Miałem wrażenie, że Elneny zamiast pokazywać się do podań, chował się za przeciwnikami.

losnumeros komentarzy: 1318919.01.2021, 10:02

Cieszcie się, że prawie wszyscy oprócz Williana, zagrali wczoraj bardzo dobrze, a nie szukać negatywów na siłę. Niektórym chyba zawsze coś będzie nie pasować, chociaż zespół wczoraj wyglądał bardzo dobrze.

veron komentarzy: 459219.01.2021, 10:01

MU jest niepokonane w lidze na wyjeździe równo rok, aż niemożliwe normalnie, oby na Emirates dostali bęcki wreszcie

Marcel90 komentarzy: 814619.01.2021, 10:00

@damianARSENAL: Leno bezrobotny, Auba pierwsza polowa fatalna ale w drugiej zdobyl dwa gole, Laca mial dwie dobre sytuacje ale obie zostaly ladnie wyjete przez bramkarza, nie liczac tego specjalnie sie nie wyroznil. Cala reszta zagrala na wysokim poziomie.

Zmiennicy:
Martinelli - gral krotko niczym sie nie wyroznil
Willian - Niestety kolejna beznadziejna zmiana
Elneny - dopasowal sie do wysokiego poziomu druzyny

losnumeros komentarzy: 1318919.01.2021, 09:59

@Forever4 napisał: "Całą pierwszą połowę waliliśmy głową w mur. Kontrolowaliśmy środek pola, ale nie wiele z tego wynikało. Z CP też kontrolowaliśmy mecz, ok 70% posiadania piłki i na koniec remis."

Niektórzy mają oczekiwania, żeby Arsenal w każdej połowie strzelał po 3 bramki i to niezależnie od przeciwnika. W 1 połowie były sytuacje, potrafili grać szybko, ale większość czasu to powolny atak pozycyjny z sytuacjami. Jeśli rywal gra głęboko, umie bronić i przesuwać się po boisku, to nie jest łatwo strzelić bramkę przeciwko takiej drużynie. To nie jest tak, że nauczysz się schematu i ma paść gol, czasem trzeba nawet 10 min podawać piłkę i szukać dogodnej okazji w odpowiednim momencie.

XandeR komentarzy: 968419.01.2021, 09:58

Zeby sie czepiac Parteya to nie wiem, chyba trzeba byc fanem Pepe :P

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 519.01.2021, 09:57

@mikowhy napisał: "Ci co krytykują Parteya i nie widzą w nim jakości, to są ci sami, którzy chwalą Xhakę"
Jest tutaj chociaż jedna osoba, która go krytykowała po wczorajszym meczu? Przecież to niepoważne. Od niego bija taka jakość w każdym podaniu, że na pierwszy rzut oka widać, jak przerasta całą drugą linię w tym klubie. Naprawdę dobrze widzieć poważnego piłkarza w samym centrum. To ktoś, kto robi wielką różnicę.

damianARSENAL komentarzy: 851819.01.2021, 09:54

Panowie nie obejrzałem wczorajszego meczu podpowie ktoś jak zagrali nasi Zawodnicy i kto się wyróżniał

mallen komentarzy: 2123919.01.2021, 09:49

Myślę, że dobrze rozpoczęliśmy wczorajsze spotkanie. Byliśmy zmotywowani. Kibice mogli zobaczyć, że jest między nami świetna atmosfera. Walczyliśmy o każdą piłkę.
To jest kluczowe. Jeśli wszyscy są gotowi wygrać każdy pojedynek to zespół jest znacznie bliżej zwycięstwa, niż porażki.
Wiedzieliśmy, że to będzie bardzo wyrównane spotkanie, również pod względem fizycznym. Radziliśmy sobie nieźle i byliśmy cierpliwi. Mieliśmy kilka szans w pierwszej połowie i nie poddaliśmy się w drugiej. Mecz zrobił się bardziej otwarty. Wypracowaliśmy sobie więcej okazji od rywala i w końcu trafiliśmy do siatki. Ciężko pracowaliśmy jak jeden organizm i to tak naprawdę było najważniejsze.
Zawsze daję z siebie wszystko, aby pomóc zespołowi. To jest mój cel w tym klubie. Jestem tutaj, żeby wspierać drużynę, kiedy mnie potrzebują. Chciałbym grać jak najwięcej i dołożyć swoją cegiełkę do zdobycia kolejnych punktów. Na tym skupia się cała drużyna.

/ Cédric Soares

bizooon komentarzy: 692319.01.2021, 09:49

@XandeR napisał: "Partey to taki nasz nowy Diaby"

@cizemek:

Informacja prawie tak szokująca, jak ta wczorajsza o zwolnieniu wuja Brzęczka.

cizemek komentarzy: 24819.01.2021, 09:25

Na debilpage odblokowali Michała Gawęde. No to znowu będzie bóldupienie i prowokacje w strone Arsenalu.

lordpat komentarzy: 336619.01.2021, 09:23

@bizooon:
Nie chcialem tego pisac, ale jak patrzysz na wydaliny lub wydzieliny, ktore powoduja wymioty, to przestajesz patrzec.
Kolega w tej sytuacji wydaje mi Sie, ze zaczalby sie dokladnie w to wpatrywac.

ziom komentarzy: 190019.01.2021, 09:23

@sWinny: Czego mu brakuje?Na pewno nie umiejętności i zaangażowania.Jest piłkarsko lepszy od Williana dlatego gra w podstawie.Brazylijczyk nic nam nie da,on zawsze bazował na wspaniałej dynamice i szybkości.On ma 32 lata i ma znacznie gorszą dynamikę co kiedyś,to naturalne i normalne.Jedyny plus jego transferu to,że on przyszedł do nas za darmo.Zresztą od wielu lat widać trend u zawodników którzy bazują na wspaniałej dynamice,że oni jak kończą 30 lat to widać po nich spory spadek dynamiki.Jak Willian ma wygrać pojedynek biegowy z znacznie młodszym i szybszym od niego bocznym obrońcą a przez to zrobić przewagę?

bizooon komentarzy: 692319.01.2021, 09:20

@lordpat napisał: "To po co patrzysz?

Jak patrze na obrazki wywolujace u mnie odruch wymiotny, to ich unikam, a nie zale sie Po internetach."

A skad ma wiedziec ze pokaza Williana akurat zaraz :D? Dali ciala z Willianem i Runarem ale chociaz poprzednie transfery (Mari i Cedric) sie okazuja trafione

lordpat komentarzy: 336619.01.2021, 09:18

@sWinny napisał: "Jak patrzę na Williana to chce mi się wymiotować"
To po co patrzysz?

sWinny komentarzy: 782719.01.2021, 09:11

Jak patrzę na Williana to chce mi się wymiotować. Zero zaangażowana, pomysłu. Tylko wejść, pobiegać, odbębnić byle coś było. Zgarnąć tygodniowke i najważniejsze - "he, he fajnie, bo długi kontrakt ".

Gościu powinien brać przykład z ESR. Młodemu brakuje jeszcze sporo, ale nadrabia właśnie walecznością i zaangażowaniem. Podoba mi się ten chłopak. Jak będzie się tak rozwijać to faktycznie może być drugim kdb.

bizooon komentarzy: 692319.01.2021, 09:11

@Adi17 napisał: "MOTM według mnie to Smith Rowe lub Saka. PEA nie zasłużył za pierwszą połowę, nad nim postawiłbym też Thomasa który rządził w środku i dołożył asystę."
Team effort, ciezko wybrac najlepszego gracza - dlatego dostal ten co mial najlepsze staty i tyle

aguero10 komentarzy: 856519.01.2021, 09:11

Priorytet to ściągnięcie piłkarza na pozycję numer 8 i 10 . Ale to nastąpi dopiero latem .

bizooon komentarzy: 692319.01.2021, 09:10

@aaron_maj napisał: "Na Holdinga bym nie liczył, bo zaczął grać na reprezentacyjnym poziomie jakieś 2 miesiące temu"
Sprobowac go pewnie sprobuje a to juz od tego jak bedzie potrafil grac poza kulbem bedzie zalezec czy pojedzie.
W sumie myslalem ze na kontuzje podatny, a w historii na transfermarkt ma tylko dwie w tym jedna powazna o ktorej wszyscy pamietamy, bo przed nia tez gral w pierwszym skladzie

bizooon komentarzy: 692319.01.2021, 09:08

@mario1323 napisał: "Myślę że AMN nigdy nie dostał prawdziwej szansy. Jest rzucany po różnych pozycjach. Dałbym
mu zagrać kilka meczów jako b2b i może odpali jeśli nie to sprzedać za kilkanaście mln"

Tylko ze nasstepne mecze w ktorych moglby dostac szanse beda w przyszlym sezonie, chyba ze covid nam zakazi wszystkich przed nim w hierarchii czyli:
Partey, Xhaka, Elneny, Ceballos, Willock...

aaron_maj komentarzy: 182219.01.2021, 09:03

@madderns29 napisał: "W ten chwili wiedzę w to, że na Euro na szansę jechać 3 Anglików, Saka, Holding oraz Smith Rowe"

Obiektywnie tak być powinno, w praktyce pewnie zabraknie miejsca dla ESR i Holdinga. Patrząc na to ze ten dzban Southgate ma w swojej hierarchii Winksa i Mounta wyżej niż Grealisha i Maddisona to gdzie tam jeszcze miejsce dla Emile’a.

Na Holdinga bym nie liczył, bo zaczął grać na reprezentacyjnym poziomie jakieś 2 miesiące temu, a nie sadze żeby Southgate przed samym Euro próbował nowych stoperów. Ma swoich magłajerów, coadych i Dierów i mu wystarczy taki skład żeby się skompromitować na EURO mając do dyspozycji najlepsza generację Anglików od 20 lat.

Adi17 komentarzy: 300119.01.2021, 09:00

Marcel90 komentarzy: 814619.01.2021, 08:59

@coooyg11: Brzmi to znacznie lepiej, na innej stronie znalazlem, ze Willian ma 100k a Gabi 70k ale to nie jest zadna oficjalna strona. Podalem tylko dane ktore znalazlem po wpisaniu "Arsenal salaries 2021"

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997319.01.2021, 08:56

po wczorajszym meczu jest tylko jedno pytanie, czy Auba sie przelamal? czy znow nabral pewnosci siebie? jezeli tak, to jeszcze w tym sezonie moga byc fajne momenty

mikowhy komentarzy: 3216 newsów: 1019.01.2021, 08:56

songoku95 komentarzy: 2348619.01.2021, 08:53

@Forever4: Wystarczy spojrzeć na ich (Soton)wyniki:

Remis z CFC, minimalna porażka z United, remis z Nami na ES(co prawda nie jest to dużym sukcesem xD) czy zwycięstwo z Liverpoolem.

Ciężki rywal ale damy radę!

bizooon komentarzy: 692319.01.2021, 08:45

@songoku95 napisał: "gdyby nie kontuzja Roba to gość byłby spokojnie 2 poziomy wyże"
To byla jedna kontuzja, a przez to ze wczesniej Koscielny, Mustafi, Paulista czy Sokratis byli wyzej w hierarchii wydaje sie ze byl kontuizjowany wieki,

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997319.01.2021, 08:45

btw dlaczego Arsenal nie szuka bramkarza, to jakis sabotaz?

new_star komentarzy: 6852 newsów: 919.01.2021, 08:43

I dlatego obawiam się ciężkiego meczu z Soton. Niby ostatnio słabo punktują, ale mało bramek tracą i jeżeli znów będziemy mieć ponad 60% posiadania piłki, ale nie złamiemy ich obrony przed 70 minutą to nie wygramy tego. Są dużo solidniejsi niż Newcastle czy CP.

bizooon komentarzy: 692319.01.2021, 08:42

@coooyg11 napisał: "Dla mnie jego wczorajszy występ to Top Class i nadzieja na lepsze jutro :)"
Nie bylo groznych strat a to powoduje ze nabiera pewnosci ze w PL moze robic to co robil w La Liga i tego chcemy wiecej

lordpat komentarzy: 336619.01.2021, 08:40

@coooyg11 napisał: "kibice United puszą się w necie jakby mieli 10 pkt przewagi nad drugą lokatą ^^"

Kibice Arsenalu nie są lepsi.
Po prostu teraz Arsenal jest w środku tabeli.

songoku95 komentarzy: 2348619.01.2021, 08:40

@coooyg11: Osobiście liczę na City w tym wyścigu, mam nadzieje że wygrają bo wyglądają na najbardziej solidną drużyne na chwilę obecną.

coooyg11 komentarzy: 318619.01.2021, 08:39

@Marcel90: po pensji Williana widać, że to jakaś niekompetentna strona.

Sabotażysta ma u nas pensje na poziomie 100/120 tysięcy, a nie 190 jak jest tam napisane :)

coooyg11 komentarzy: 318619.01.2021, 08:38

Nawet nie zauważyłem, że jak City wygra swój zaległy mecz to wskakuje na 1 miejsce ;O

Ciekawe bo kibice United puszą się w necie jakby mieli 10 pkt przewagi nad drugą lokatą ^^

new_star komentarzy: 6852 newsów: 919.01.2021, 08:37

@Joker_224 napisał: "Wychodzi że Martinelli miał 10k per week i skoczyło do około 30k"

No i to już lepiej brzmi. Teraz niech zagra bardzo dobry 2021 rok i można spokojnie dać mu sporą podwyżkę na początku 2022 roku.

Marcel90 komentarzy: 814619.01.2021, 08:36