Trzecie czyste konto z rzędu i kolejne zwycięstwo! Wolves 0-2 Arsenal

Trzecie czyste konto z rzędu i kolejne zwycięstwo! Wolves 0-2 Arsenal 04.07.2020, 19:22, Bartek Romanowski 952 komentarzy

O godzinie 18:30 Michael Oliver rozpoczął mecz pomiędzy Wolverhampton Wanderers oraz Arsenalem na Molineux Stadium. W takich oto składach wyszły na boisko obie drużyny:

Wolves: Patricio, Saiss, Coady, Bolu, Otto, Neves, Moutinho, Dendonker, Doherty, Raul, Adama
Ławka rezerwowych: Ruddy, Gibbs-White, Campana, Jordao, Jota, Kilman, Neto, Vinagre, Buur

Arsenal: Martinez, Mustafi, Luiz, Kolasinac, Soares, Ceballos, Xhaka, Tierney, Saka, Nketiah, Aubameyang.
Ławka rezerwowych: Macey, Bellerin, Holding, Sokratis, Maitland-Niles, Torreira, Willock, Nelson, Lacazette

Wolves zaczęło dość szybko i już w pierwszej minucie do dogodnej sytuacji doszedł Adama Traore, który trafił w Emiliano Martineza. Oprócz tej akcji, w pierwszym kwadransie nie działo się nic konkretnego. Arsenal dłużej utrzymywał się przy piłce, kontrolując grę, jednak brakowało jakichkolwiek konkretów, zarówno ze strony gości, jak i gospodarzy.

W następnych minutach tempo spotkania było spokojne. Arsenal cały czas utrzymywał się dłużej przy piłce, jednak nie potrafił w żaden sposób zagrozić bramce Patricio. Obie drużyny robiły wszystko, żeby nie stracić bramki. W 25 minucie Arsenal wykonał pierwszy rzut rożny w tym meczu. Po zamieszaniu w polu karnym, Aubameyang zdołał oddać strzał w światło bramki, jednak pewnie bronił portugalski bramkarz. Poza tą sytuacją, w pierwszych dwóch kwadransach nie działo się nic godnego uwagi.

W 34. minucie bliski szczęścia był Eddie Nketiah, który pierwszy dopadł do bezpańskiej piłki i oddał kąśliwy, mocny strzał w prawy dolny róg bramki Wolves. Bramkarz gospodarzy zdołał sparować piłkę na słupek. W 41. minucie Sead Kolasinac faulował Adamę Traore kilka metrów przed polem karnym. Rzut wolny został wykonany w niekonwencjonalny sposób. 3 zawodnikówWilków podeszło do piłki. Po wymianie krótkich podań między nimi ostatecznie strzał oddał Saiss, jednak został zablokowany.

2 minuty później mamy pierwszą bramkę w tym meczu. Z prawej strony boiska Cedric zagrał długą piłkę do Aubameyanga, który na pamięć przedłużył do niepilnowanego Tierneya na lewym skrzydle. Ten bez namysłu dośrodkował piłkę w pole karne. Futbolówka odbiła się jeszcze po drodze od Doherty'ego i trafiła wprost na lewą nogę Saki, który uderzył ją z woleja i trafił tuż przy prawym słupku bramki Patricio. Na nic zdały się reklamacje Szkota, który dopatrzył się zagrania ręką przez Matta Doherty'ego, nie były bowiem w tym momencie istotne. Wolves 0:1 Arsenal!

Sędzia doliczył jeszcze 2 minuty, jednak do końca pierwszej połowy nie działo się już nic więcej. Arsenal schodzi na przerwę z 1-bramkowym prowadzeniem. Gola strzela Bukayo Saka, który nie mógł sobie wymarzyć lepszego meczu po podpisaniu nowego, długoterminowego kontraktu. Strzelił bowiem swoją debiutancką bramkę w Premier League.

Na drugą połowę zespoły wyszły w takich samych składach, jakie zostały desygnowane przez trenerów od początku spotkania. Od gwizdka sędziego, wznawiającego drugą odsłonę meczu zaatakowała drużyna Wolves, sprawiając niemałe problemy obronie Arsenalu. Nie wystarczyło to jednak, aby zadowolić Nuno Espirito Santo, który zdecydował się w 55. minucie na pierwszą zmianę w tym spotkaniu. Za Dendonckera wszedł Diogo Jota, zmieniając tym samym ustawienie zespołu. Na zmianę w ekipie Arsenalu nie trzeba było długo czekać - w 56. minucie za Kierana Tierneya wszedł Ainsley Maitland-Niles.

W ciągu pierwszych 15 minut przy piłce częściej była ekipa Nuno Espirito Santo, jednak piłkarze Arsenalu odpierali ataki podopiecznych Portugalczyka. W 64. minucie poważnie zagrozili jednak bramce Emiliano Martineza. Diogo Jota wypuścił Traore na czystą pozycję, a ten wyszedł sam na sam z bramkarzem. Jego lob nie znalazł jednak drogi do bramki. Druga połowa odbywała się pod dyktando gospodarzy. Piłkarze Arsenalu próbowali odgryzać się z kontrataków, jednak nie potrafili oni przebić się pod bramkę Patricio.

W 72. minucie doszło do zmiany w drużynie Wolves - Neto wszedł za Doherty'ego. 4 minuty później doszło do podwójnej zmiany w Arsenalu. Bellerin zmienił Cedrica, Willock Sakę. W 83. minucie Arteta wykorzystał swój limit zmian, wprowadzając na boisko Lacazette'a oraz Lucasa Torreirę. Urugwajczyk wrócił zatem do gry po kontuzji, której doznał w marcowym meczu z Portsmouth w FA Cup.

Kolejna bramka Arsenalu! Alexandre Lacazette strzela swojego pierwszego wyjazdowego gola w Premier League w tym sezonie po dwójkowej akcji z Willockiem. Młody Anglik dograł do francuskiego napastnika z prawego skrzydła, a ten dobrym przyjęciem minął obrońcę Wolves. Jedyne co mu pozostało to wykończyć akcję i to właśnie zrobił, strzelając po ziemi w długi róg. Piłka odbiła się jeszcze od słupka. Wolves 0:2 Arsenal!

Chwilę potem Willock mógł podwyższyć na 3:0, po tym jak otrzymał futbolówkę, odebraną podczas pressingu założonego przez napastników Arsenalu. Jego strzał sprzed linii bramkowej został jednak wybity na rzut rożny. Do końca meczu Kanonierzy kontrolowali przebieg gry, utrzymując piłkę z dala od swojego pola karnego. Sędzia doliczył jeszcze 5 minut do tego spotkania.

Arsenal wygrywa 3. mecz z rzędu w Premier League od porażki z Brightonem, zmniejszając tym samym dystans do szóstego Wolverhamtonu na 3 punkty. Kanonierzy zachowali również 3. kolejne czyste konto w lidze po raz pierwszy od listopada 2017. Arsenal pozostaje w walce o europejskie puchary, zasłużenie pokonując Wolves 2:0.

Premier LeagueRaport pomeczowyWolverhampton Wanderers autor: Bartek Romanowski źrodło:
Paul77 komentarzy: 986105.07.2020, 11:28

Ciekaw jestem jak będzie się spisywał Saliba u nas. Mam nadzieję że chłopak w miarę szybko zaaklimatyzuje w tej ciężkiej lidze. Chciałbym, by Holding i Mustafi grali na takim poziomie jak w najlepszych meczach za Artety. Mari i Luiz, na ten czas może nie być źle.

gbn komentarzy: 380005.07.2020, 11:21

@cvp: Pan księgowy z London Coloney ?

Paul77 komentarzy: 986105.07.2020, 11:20

@cvp: To się okaże. Mam nadzieję że jednak ktoś jego pokroju trafi do Arsenalu. A Ozil nie wytrzyma siedzenia na ławce i odejdzie.

cvp komentarzy: 110505.07.2020, 11:18

@Naburator: covid19, mówi to panu coś?

Naburator komentarzy: 278405.07.2020, 11:17

@Paul77: po wczorajszym meczu AMN bym zostawił. Jak nie będzie strzelał fochów a chyba już tego nie robi skoro Mikel go wystawia to warto go zostawić. Może grać na PO LO PP LP, w środku pomocy. Solidna zapchaj dziura

cvp komentarzy: 110505.07.2020, 11:16

@Paul77: nawet na jego wypożyczenie nas nie stać

Naburator komentarzy: 278405.07.2020, 11:16

@cvp: Arsenal w styczniu czy tam lutym był na 3 miejscu pod wzgledem wolnych środków. Wystarczy sobie tego raportu poszukać

FaxingBerlin komentarzy: 94105.07.2020, 11:16

@cvp napisał: "Co chwila informacje, że nie ma hajsu, ale k.com uparcie myśli, że kupimy jakichś kotów xD. Parteya to max na co możemy liczyć w tym okienku. Do tego może ze 2 tanich młodziaków i to tyle będzie. Coutinho xD, Upamecano xD"

Chyba nie pamiętasz zeszłego lata xD

Paul77 komentarzy: 986105.07.2020, 11:13

@cvp: Coutinho na zasadzie wypożyczenia. Nie widzę szans by go kupić obecnie.

Paul77 komentarzy: 986105.07.2020, 11:11

@Naburator: Długa ławka też jest potrzebna,
Sokratis, Elneny i ew AMN do sprzedania. Zastanawiam co z Chambersem, bo po kontuzji ciężko mu będzie wejść do składu. Ale po kolejnym sezonie odejdzie Luiz....

cvp komentarzy: 110505.07.2020, 11:11

Obudźcie się wreszcie

arsenallord komentarzy: 29731 newsów: 11705.07.2020, 11:11

Sokratis chyba najwiekszy pewniak do odejścia z obrońców.

Kociek komentarzy: 116105.07.2020, 11:08

@Dominik11:

Xhaka moim zdaniem musi zostać, nie jest aż taki zły.

Sokratis tez.

Najważniejsze to zatrzymać Aube, nawet jak nie strzela to podwyższa morale klubu mam wrażenie.

aguero10 komentarzy: 858905.07.2020, 10:57

Chciałbym kiedyś zobaczyć z przodu .
-----------Auba ---------
------ Saka ------------------------------------ Pepe----

PrzeArs komentarzy: 278405.07.2020, 10:53

Idzie wszystko z każdym meczem w coraz lepszym kierunku.
Może nam bardzo brakować niestety tych straconych pkt w meczu z Brighton na koniec sezonu ale oby nie .
st.toteringham day coraz bliżej .
No i warto zwrócić uwagę że do końca sezonu został nam 1 łatwy mecz. Aston Villa . Po za tym mecze z samymi topowymi drużynami i mecz z Watford na koniec .

Naburator komentarzy: 278405.07.2020, 10:45

@Dominik11: xhaka czy Mustafi musza zostać chociażby do rotacji. Xhaka od powrotu pokazuje jak dużo dla nas znaczy. Mimo, ze jest średnim zawodnikiem lepszego na tej pozycji nie mamy

lukasz845 komentarzy: 455405.07.2020, 10:27

@Dominik11: co ci ten Elneny zrobił, że go 2 razy wywalasz? :D

Paul77 komentarzy: 986105.07.2020, 10:26

@Dominik11: te trzy nazwiska, to byłby wielki sukces.

Chciał bym zauważyć że Liverpool nie wymieniał całej obrony, tylko sprowadził lidera z najwyższej półki. Praktycznie całą reszta grała wcześniej w THE Reds.

Dominik11 komentarzy: 2019705.07.2020, 10:25

Nasza kadra jest średnia.
Out:
Ozil, Mustafi, Xhaka, Matteo, Elneny, Sokratis, Elneny ,Dani wraca do Realu.

Oczywiście oni wszyscy nie odejdą to wiadomo.

Ja bym chciał żeby przyszli w tym okienku.
Partey, Coutinho, i jakiś obrońca na Upamecano chyba nie ma co liczyć.

Garfield_pl komentarzy: 2821105.07.2020, 10:22

@Czeczenia napisał: "Kto wie, może Martinez zdobędzie nawet złote rękawice, albo i złotą piłkę.

Też mnie cieszą czyste konta, ale nie do końca rozumiem zachwytów nad bramkarzem akurat po tych meczach.

Wolves 1 celny strzał, Norwich 2, w tym jeden ze stojącej piłki. No, za dużo to do roboty tam nie było."

Czyli wreszcie obrona zaczyna pomagać bramkarzowi i nie dopuszcza do tyłu sytuacji, a resztę broni bramkarz. Tak powinno być w każdym meczu, Leno też by miał kilka czystych gdyby nie obrońcy, więc jak dla mnie lepiej żeby jednak rywal nie miał za dużo szans :) ważne żeby bramkarz mógł liczyć na obronę i odwrotnie, wiadomo że u nas do wymiany są obrońcy, ale i tak jest lepiej niż było, nieważne jak, ważne teraz punktować, budować pewność siebie na następny sezon, a przy okazji można jeszcze sporo ugrać w tym :)

Paul77 komentarzy: 986105.07.2020, 10:21

Każdy ma prawo do przedstawienia swojego zdania, ale panowie zejdźmy na ziemię. Trzy transfery , to będzie max. Będzie więcej, to będę zaskoczony.
Ale nam nadzieję że przyjdą zawodnicy z najwyższej półki i pomogą odmienić oblicze zespołu.
Żadna sztuka zrobić rewolucję, ale potem to poukładać. Dlatego myślę że Arteta zdecyduje się na spokojnie wymieniane słabsze elementy. Ale krok po kroku, a nie rewolucja.

Czeczenia komentarzy: 1249405.07.2020, 10:13

Kto wie, może Martinez zdobędzie nawet złote rękawice, albo i złotą piłkę.

M1eszko komentarzy: 36705.07.2020, 10:11

A ciul zamówiłem sobie wyjazdówkę z tego sezonu :D
Niech to wszystko związane z wirusem się kończy, bo chciałbym sobie na Emirates polecieć.

Perconte komentarzy: 62805.07.2020, 10:11

@mikowhy: to tylko zbieg okoliczności. Leno świetnie broni.
Martinez po prostu działa jak "talizman"
No i przeciwnicy inni. Zobaczymy jak Martinez zachowa czyste konto z City czy Liverpoolem XD

arsenallord komentarzy: 29731 newsów: 11705.07.2020, 10:11

Ale fajnie Arteta wczoraj taktycznie załatwił NES.

D14 komentarzy: 436605.07.2020, 10:05

@jurasmolas44:

Widziałeś rezultaty, gdy nie było Xhaki i widziałeś je, gdy grał.

arsenallord komentarzy: 29731 newsów: 11705.07.2020, 10:04

Nasz skład na nowy sezon:
Martinez - Bellerin, Saliba, Upamecano, Tierney - Partey, Aouar - Pepe, Szoboszlai, Saka - Auba

GunnersFan9 komentarzy: 8705 newsów: 805.07.2020, 10:00

Odnośnie Depaya.

Garfield_pl komentarzy: 2821105.07.2020, 09:47

@thegunner4life napisał: "O i już mam pomysł, jak Auba podpisze kontrakt to 2020/21 będzie moją nową koszulką :D"
Oby kibice szybko wrócili na stadiony, wtedy jadę na kolejny mecz i kupię koszulkę, ale z jakim nadrukiem nie mam pojęcia :D może Pepe? Laca jeśli zostanie( na NLD powiedziałem sobie że jak wygramy, wracam po koszulkę wyjazdową z Lacazette, ale niestety był spalony):D

mikowhy komentarzy: 3216 newsów: 1005.07.2020, 09:45

Emiliano Martinez w PL:

8 meczów, 7 czystych kont

Fabri4 komentarzy: 9981 newsów: 5005.07.2020, 09:44

Ciekawi mnie wybór pierwszego bramkarza bo Martinez radzi sobie wyśmienicie.

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997305.07.2020, 09:43

jak wczoraj zagral Ceballos?

mallen komentarzy: 2123905.07.2020, 09:43

Arsenal jest co najmniej rok za Manchesterem United i Chelsea FC pod względem ewolucji zespołu. Dopiero w nadchodzącym okienku transferowym Mikel Arteta wyczyści swoją drużynę z zawodników, którzy nie spełniają jego wymagań. Teraz musi sobie radzić z tym, co ma do dyspozycji i trzeba przyznać, że idzie mu to całkiem nieźle.

Mark Ogden

mikowhy komentarzy: 3216 newsów: 1005.07.2020, 09:37

7 czystych kont w 15 spotkaniach za Artety w Premier League.

10 czystych kont w 21 spotkaniach za Artety we wszystkich rozgrywkach.

Poprawa.

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 105.07.2020, 09:34

@Argudo: Jest progres, niech kupią Artecie odpowiednie klocki a powinien Arsenal wskoczyć na wyższy lvl.

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 605.07.2020, 09:31

Ostatnio 3 czyste konta z rzędu w lidze zachowaliśmy w listopadzie 2017.
Natomiast ostatnie 2 ligowe czyste konta z rzędu na wyjeździe to styczeń 2016 roku.

thegunner4life komentarzy: 900605.07.2020, 09:21

@Garfield_pl:

Paul77 komentarzy: 986105.07.2020, 08:52

@SemperFidelis47: moim skromnym zdaniem będzie się jednego, max dwóch zawodników obrony wymieniać. Niech pogra co nieco Saliba. Chyba Sokratis uwolni mu miejsce i czuję że tyle tam zmian.

Paul77 komentarzy: 986105.07.2020, 08:49

@WALECZEK112: Depay, na nie. On mówił że w Anglii, to United. Z Lyonu, to tylko Aouar.
Upamencano, ok ale w kolejnym sezonie jak już.
Partey -transfer definitywny, Coutinho wypożyczyć. Myślę że to max.

SemperFidelis47 komentarzy: 53905.07.2020, 08:48

Myślę że wbrew pozorom Mustafi z Luizem powinni zostać na rezerwę. A w 1 szym szlifować Salibe i Upamecano jeśli się uda. Holdinga wypożyczyć by się pokazał a Maria jako piąty obrońca na uzupełnienie :)) Upamecano Arons Eduard i Cantwell i może być ciekawie

jurasmolas44 komentarzy: 184905.07.2020, 08:30

@D14: ale wczoraj szwajcar był fatalny. Zero gry do przodu, truchtanie i pilnowanie pozycji, agresja wskoczyła dopiero przy drugim golu. Cieszą trzy pkt itd ale jakbym miał wyznaczyć najsłabsze ogniwo to na podium byłbym Granit.

adikovski_ komentarzy: 31005.07.2020, 07:57

Leicester, Totki i Liverpool są do pyknięcia.
Obecnie każdy może stracić punkty także jesteśmy w grze o puchary. LM to marzenie każdego kibica, ale przyjdzie na to czas. #InArtetaWeTrust

Theo10 komentarzy: 829405.07.2020, 07:45

@Fabri4: Ja to bym powiedział o 4 bardzo ciężkich meczach i 3 pkt już z nich mamy.

Fabri4 komentarzy: 9981 newsów: 5005.07.2020, 07:35

Teraz przed nami trzy bardzo ciężkie mecze, ciekawe ile punktów się uda zdobyć.

Barney komentarzy: 2098405.07.2020, 05:21

@Dancer:

Messi rozwalił by ligę zgadzam się, ale nigdy nie strzelił by 50 goli jak w ogórkowej la lidze

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40005.07.2020, 02:31

Ktoś ma wątpliwości czy taki dzik jak Lewandowski by sobie poradził w Anglii? Koleś jest jak maszyna, rozniósłby tę ligę nawet gdyby przyszedł do niej w tym wieku.

To samo Messi. Podważanie jego warunków fizycznych, gdzie koleś rozwalał w pojedynkę każdy angielski zespół jaki spotkał jest niepowazne. Tym bardziej biorąc pod uwagę jakie sukcesy odnieśli tacy piłkarze jak Silva, Aguero, Mata czy nawet nasz Cazorla. A żaden z nich nigdy Messiemu nie dorównywał umiejętnościami

Kris3Tears komentarzy: 442505.07.2020, 01:26

@thide napisał: "Lewandowski to obecnie najlepsza 9 świata, takie są fakty"