Trzecie czyste konto z rzędu i kolejne zwycięstwo! Wolves 0-2 Arsenal

Trzecie czyste konto z rzędu i kolejne zwycięstwo! Wolves 0-2 Arsenal 04.07.2020, 19:22, Bartek Romanowski 952 komentarzy

O godzinie 18:30 Michael Oliver rozpoczął mecz pomiędzy Wolverhampton Wanderers oraz Arsenalem na Molineux Stadium. W takich oto składach wyszły na boisko obie drużyny:

Wolves: Patricio, Saiss, Coady, Bolu, Otto, Neves, Moutinho, Dendonker, Doherty, Raul, Adama
Ławka rezerwowych: Ruddy, Gibbs-White, Campana, Jordao, Jota, Kilman, Neto, Vinagre, Buur

Arsenal: Martinez, Mustafi, Luiz, Kolasinac, Soares, Ceballos, Xhaka, Tierney, Saka, Nketiah, Aubameyang.
Ławka rezerwowych: Macey, Bellerin, Holding, Sokratis, Maitland-Niles, Torreira, Willock, Nelson, Lacazette

Wolves zaczęło dość szybko i już w pierwszej minucie do dogodnej sytuacji doszedł Adama Traore, który trafił w Emiliano Martineza. Oprócz tej akcji, w pierwszym kwadransie nie działo się nic konkretnego. Arsenal dłużej utrzymywał się przy piłce, kontrolując grę, jednak brakowało jakichkolwiek konkretów, zarówno ze strony gości, jak i gospodarzy.

W następnych minutach tempo spotkania było spokojne. Arsenal cały czas utrzymywał się dłużej przy piłce, jednak nie potrafił w żaden sposób zagrozić bramce Patricio. Obie drużyny robiły wszystko, żeby nie stracić bramki. W 25 minucie Arsenal wykonał pierwszy rzut rożny w tym meczu. Po zamieszaniu w polu karnym, Aubameyang zdołał oddać strzał w światło bramki, jednak pewnie bronił portugalski bramkarz. Poza tą sytuacją, w pierwszych dwóch kwadransach nie działo się nic godnego uwagi.

W 34. minucie bliski szczęścia był Eddie Nketiah, który pierwszy dopadł do bezpańskiej piłki i oddał kąśliwy, mocny strzał w prawy dolny róg bramki Wolves. Bramkarz gospodarzy zdołał sparować piłkę na słupek. W 41. minucie Sead Kolasinac faulował Adamę Traore kilka metrów przed polem karnym. Rzut wolny został wykonany w niekonwencjonalny sposób. 3 zawodnikówWilków podeszło do piłki. Po wymianie krótkich podań między nimi ostatecznie strzał oddał Saiss, jednak został zablokowany.

2 minuty później mamy pierwszą bramkę w tym meczu. Z prawej strony boiska Cedric zagrał długą piłkę do Aubameyanga, który na pamięć przedłużył do niepilnowanego Tierneya na lewym skrzydle. Ten bez namysłu dośrodkował piłkę w pole karne. Futbolówka odbiła się jeszcze po drodze od Doherty'ego i trafiła wprost na lewą nogę Saki, który uderzył ją z woleja i trafił tuż przy prawym słupku bramki Patricio. Na nic zdały się reklamacje Szkota, który dopatrzył się zagrania ręką przez Matta Doherty'ego, nie były bowiem w tym momencie istotne. Wolves 0:1 Arsenal!

Sędzia doliczył jeszcze 2 minuty, jednak do końca pierwszej połowy nie działo się już nic więcej. Arsenal schodzi na przerwę z 1-bramkowym prowadzeniem. Gola strzela Bukayo Saka, który nie mógł sobie wymarzyć lepszego meczu po podpisaniu nowego, długoterminowego kontraktu. Strzelił bowiem swoją debiutancką bramkę w Premier League.

Na drugą połowę zespoły wyszły w takich samych składach, jakie zostały desygnowane przez trenerów od początku spotkania. Od gwizdka sędziego, wznawiającego drugą odsłonę meczu zaatakowała drużyna Wolves, sprawiając niemałe problemy obronie Arsenalu. Nie wystarczyło to jednak, aby zadowolić Nuno Espirito Santo, który zdecydował się w 55. minucie na pierwszą zmianę w tym spotkaniu. Za Dendonckera wszedł Diogo Jota, zmieniając tym samym ustawienie zespołu. Na zmianę w ekipie Arsenalu nie trzeba było długo czekać - w 56. minucie za Kierana Tierneya wszedł Ainsley Maitland-Niles.

W ciągu pierwszych 15 minut przy piłce częściej była ekipa Nuno Espirito Santo, jednak piłkarze Arsenalu odpierali ataki podopiecznych Portugalczyka. W 64. minucie poważnie zagrozili jednak bramce Emiliano Martineza. Diogo Jota wypuścił Traore na czystą pozycję, a ten wyszedł sam na sam z bramkarzem. Jego lob nie znalazł jednak drogi do bramki. Druga połowa odbywała się pod dyktando gospodarzy. Piłkarze Arsenalu próbowali odgryzać się z kontrataków, jednak nie potrafili oni przebić się pod bramkę Patricio.

W 72. minucie doszło do zmiany w drużynie Wolves - Neto wszedł za Doherty'ego. 4 minuty później doszło do podwójnej zmiany w Arsenalu. Bellerin zmienił Cedrica, Willock Sakę. W 83. minucie Arteta wykorzystał swój limit zmian, wprowadzając na boisko Lacazette'a oraz Lucasa Torreirę. Urugwajczyk wrócił zatem do gry po kontuzji, której doznał w marcowym meczu z Portsmouth w FA Cup.

Kolejna bramka Arsenalu! Alexandre Lacazette strzela swojego pierwszego wyjazdowego gola w Premier League w tym sezonie po dwójkowej akcji z Willockiem. Młody Anglik dograł do francuskiego napastnika z prawego skrzydła, a ten dobrym przyjęciem minął obrońcę Wolves. Jedyne co mu pozostało to wykończyć akcję i to właśnie zrobił, strzelając po ziemi w długi róg. Piłka odbiła się jeszcze od słupka. Wolves 0:2 Arsenal!

Chwilę potem Willock mógł podwyższyć na 3:0, po tym jak otrzymał futbolówkę, odebraną podczas pressingu założonego przez napastników Arsenalu. Jego strzał sprzed linii bramkowej został jednak wybity na rzut rożny. Do końca meczu Kanonierzy kontrolowali przebieg gry, utrzymując piłkę z dala od swojego pola karnego. Sędzia doliczył jeszcze 5 minut do tego spotkania.

Arsenal wygrywa 3. mecz z rzędu w Premier League od porażki z Brightonem, zmniejszając tym samym dystans do szóstego Wolverhamtonu na 3 punkty. Kanonierzy zachowali również 3. kolejne czyste konto w lidze po raz pierwszy od listopada 2017. Arsenal pozostaje w walce o europejskie puchary, zasłużenie pokonując Wolves 2:0.

Premier LeagueRaport pomeczowyWolverhampton Wanderers autor: Bartek Romanowski źrodło:
WALECZEK112 komentarzy: 8305.07.2020, 01:19

@ZielonyLisc: odnośnie mojego poprzedniego komentarza to ogólnie to może trochę pomarzyłem ale może się uda

ZielonyLisc komentarzy: 2028705.07.2020, 01:12

@WALECZEK112: siema zbillu

WALECZEK112 komentarzy: 8305.07.2020, 01:11

Wyobraźcie sobie jakby kupić Depaya Upamecano Parteya i Coutinho dać nowy kontrakt aubie jakby to się udało to niezła paka tam się buduje

ZielonyLisc komentarzy: 2028705.07.2020, 01:11

Co do samego wczorajszego meczu to było to spotkanie do zapomnienia, mocno bezbarwne Wilki i nieco bardziej barwny Arsenal, który starał się cały mecz trzymać pod kontrolą. Co najważniejsze mega ważne 3 punkty, cieszy gol młodziutkiego Saki i przełamanie Laci, który strzelił gola w swoim stylu. To jest właśnie prawdziwy Laca, lis pola karnego, który potrafi wywalczyć piłkę w polu karnym i strzelić bramkę. Oby miał więcej takich sytuacji. Mecz do zapomnienia, 3 pkt na koncie i oby tak dalej.

ZielonyLisc komentarzy: 2028705.07.2020, 01:00

Śmieszy mnie to umniejszanie zasług Lewemu. Gość jest najlepszą 9tką na świecie, a co najlepsze jest Polakiem!!! Bez wątpienia jest ponad Ibrą, a z Suarezem to już czysta polemika ale patrząc na staty to Lewy zjada całą resztę na śniadanie.

Garfield_pl komentarzy: 2821105.07.2020, 00:20

@thegunner4life: ja póki co z obecnego sezonu z Auba na plecach zakupiona w dniu NLD na Emirates ;) będzie więcej takich na pewno, ale generalnie od jakiegoś czasu co roku kupuje nowe :)

Ech0z komentarzy: 1042405.07.2020, 00:10

@D14: dokładnie tak kolego, sam prawie udusiłem kuzyna jak mi napisał że Arsenal wygral i mu kupon zepsuł.

D14 komentarzy: 436604.07.2020, 23:56

@Ech0z:

Jutro na arsenal.com będzie powtórka na 100%, bo nie raz tez mi się zdarzyło, że nie obejrzałem meczu, bo nie mogłem, ale wtedy odłączałem internet, dziewczyna mi odpalała następnego dnia full mecz z arsenal.com i oglądałem bez świadomości jaki był wynik xD

AntonioThe komentarzy: 3817 newsów: 504.07.2020, 23:55

@KapitanJack10: Nie zagraliśmy najgorzej, można się zgodzić ale trochę szczęścia też mieliśmy. Sam Adama mógł dwie bramki strzelić po sam na sam z Martinezem.

KapitanJack10 komentarzy: 5412 newsów: 404.07.2020, 23:52

@Ech0z: Twoja teoria może miała by jakieś podstawy, gdybyśmy przez 5 poprzednich lat nic nie wygrywali :D

Ech0z komentarzy: 1042404.07.2020, 23:48

@KapitanJack10: stary to mój pierwszy przegapiony mecz od 5 lat, może muszę przestać oglądać ich mecze to zaczną wygrywać, no w życiu bym nie postawił ze wygrają z Wilkami na wyjeździe 2:0

KapitanJack10 komentarzy: 5412 newsów: 404.07.2020, 23:45

@Ech0z: Wynik dobry, gorsi w sumie też nie byliśmy, nie wiem czy Wolves miało jakąś dogodną sytuację w ogóle, ale mecz ogólnie padaka. Strasznie wolne tempo, 80% to klepanie między obrońcami. Oglądanie w całości będzie bardzo nużące.

Ech0z komentarzy: 1042404.07.2020, 23:42

@KapitanJack10: czyli co 2:0 na wyjedzie i złe??

KapitanJack10 komentarzy: 5412 newsów: 404.07.2020, 23:41

@Ech0z: Nie chcesz tego oglądać w całości

Ech0z komentarzy: 1042404.07.2020, 23:39

O kuźwa ludzie, pierwszy mecz od 5 lat którego nie obejrzałem i wygrana na wyjeździe i to z faworytem. Proszę tylko o jedno, ma ktoś Lini do całego meczu??,?piorun neich mnie trzaśnie zapomniałem włączyć nagrywanie

D14 komentarzy: 436604.07.2020, 23:35

O, widzę temat Lewego wjechał, najlepszej 9 na świecie. Ibra, RVP mogą mu buciki wiązać.

grzegorz1211 komentarzy: 1030204.07.2020, 23:35

Z Mustafim to jest ciekawa sytuacja, niby pogardzany, a jest naszym najlepszym obrońcą. Ma 28 lat i rok do końca kontraktu, Arsenal dał za niego około 40 mln ojro, więc szkoda oddać go za darmo.

MarkOvermars komentarzy: 914404.07.2020, 23:17

Kto by pomyślał że przyjdą czasy w których pogardzany Mustafi będzie naszym najlepszym obrońca xd

Alonso komentarzy: 1282404.07.2020, 23:08

@burczymucha napisał: "Szkoda, że Lewandowski nie wychylił się poza tą bezbarwną Bundesligę. Niestety właśnie dzięki temu, że nie spróbował czegoś innego, będzie trzeba Ibrahimovicia i Suareza stawiać od niego wyżej. :/"

Przecież ma 64 gole w LM i zajmuje 4 pozycje za Messim, Ronaldo i Raulem. Gdzie ten lepszy Ibra i Suarez? Z Anglii już ustrzelił Arsenal, City, Tottenham i Chelsea. W Europie chyba przeciw każdemu z topu ma gola z kim grał: Barca, Real, Atletico, Juve, PSG. Jak można podważać jego umiejętności przez to że gra w Bundeslidze? xD Takie samo pier****nie jak to z Messim że by w Anglii tak nie strzelał.

simson16 komentarzy: 461404.07.2020, 22:57

@Garfield_pl: no ja dziś w końcu byłem dumny byciem Kanonierem:)

Ranczomen komentarzy: 1234304.07.2020, 22:54

Zawsze mnie wkurzało, że Carbon jest taki krótki.

Womanizer komentarzy: 992804.07.2020, 22:52

Z całym szacunkiem do RVP ale Lewemu to on sięga do kolan najwyżej. Nie można porównywać maszyny która od 8 lat ładuje po 20-50 goli w sezonie do typa który 2 sezony w karierze był zdrowy, bez przesady :D

burczymucha (zawieszony) komentarzy: 29204.07.2020, 22:46

@Trequartista: No nie wiem. Ja zawsze podchodze do tego tak - czy Ibra majac 32 lata i grajac w Bayernie (najmocniejszy klub w NIemczech) nie wykrecalby podobnycch statow? Suarez to samo?

Ja czuje niedosyt, ze on nie poszedl gdzies indziej. Umiejetnosciami czysto pilkarsimi jest slabszy od Ibry i Suareza (tutaj chyba nie ma watpliwosci). Nie jest tez tak decydujacy jak Szwed czy Urugwajczyk. Do tego czlowiek nie wie jakby sobie poradizl w Anglii. Mozna gdybac, ale jednak jest spora roznica miedzy PL a BL.

Trequartista komentarzy: 536604.07.2020, 22:37

@burczymucha:
Lewandowski wolał się zapisać na kartach historii Bundesligi, przez kolejne 10 lat każdy nowy napastnik w Niemczech będzie do niego porównywany, poza tym jest największą gwiazdą w Bayernie. W Realu, Juve czy Barsie byłby kolejnym Villą, Tevezem czy Balem, o których ich kibice nie będą pamiętać, nawet pomimo zasług.
Spokojnie można go stawiać w jednym rzędzie z Suarezem, Ibrą i van Persiem.

arsenallord komentarzy: 29731 newsów: 11704.07.2020, 22:34

3 punkty mamy, za... ich nie oddamy

Dziadyga komentarzy: 831404.07.2020, 22:24

@thegunner4life napisał: "Bendtner(ahhh pamiętam do tej pory ten jego kołnierzyk postawiony na sztorc kiedy wychodził z tunelu na Camp Nou)

Gervinho(jak ten cudowny chłopiec dryblował)"

Ty sobie śmieszkujesz a Bendtner jako głęboki rezerwowy ma więcej goli od Lakazeta w Arsenalu.A czy Laka czy inne wirutozy strzeliły by bramke po 10 sekundach w Derbach z tottenhamem? :)

Czółko z WKS robił podobny wiatr jak przereklamowany i drogi Pepe.Jakoś wielkiej różnicy nie widzę,jeden i drugi ma drybling w miejscu :D

burczymucha (zawieszony) komentarzy: 29204.07.2020, 22:18

@Barney napisał: "Ibrahimović co o A pokazał w epl? Nic to dziękuję do widzenia"

Ibrahimovic do Anglii przyszedl w wieku 35 lat. Dolaczyl do Manchesteru United.

W pierwszym sezonie w samej Premier League strzelil 17 goli i zaliczyl 5 asyst w 28 meczach. Przypomne, ze mial 35 lat. Co by robil z ta liga w czasach prime? Nawet jak na staruszka, to te staty sa genialne.

Akurat Ibra to sie w sumie w kazdej lidze sprawdizl. Nie wiem jak mozna mu cokolwiek umniejszac, jeden z najlepszych napastnikow w historii.

varatas komentarzy: 256504.07.2020, 22:16

Wiem, że to Watford, ale to podobnie jak mecz z Norwich i na tle City, czy Chelsea, to wyglądamy, jakby piłkarze Arsenalu mieli po 5kg przywiązane do każdej nogi.

Barney komentarzy: 2098404.07.2020, 22:02

To jakieś bez sensu tylko 5 miejsce daje LE i da cup. Jak da zdobędzie klub gfakcy w lm to co dalej?

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 304.07.2020, 22:01

@Arsenal4Ever14:

Ile ja bym dał pieniędzy, żonę bym sprzedał, mieszkanie, żeby Lewego pooglądać w Angielskiej...

D14 komentarzy: 436604.07.2020, 22:01

W ogóle od wznowienia ligi widać ewidentnie ile znaczy Xhala w Arsenalu. Nie było gościa, wszystko w pape.. wrócił i sami widzimy efekty. 0 ironii, Szwajcar kontroluje środek pola na dobrym poziomie.

thegunner4life komentarzy: 900604.07.2020, 21:59

@Garfield_pl:
Ja mam tylko stare 10, 11 i 13 roku. Moja ulubiona to ta z 2010. Trzeba będzie też coś w końcu kupić.

Jacek1s komentarzy: 764604.07.2020, 21:59

Nie wierzę... znowu zapomniałem o meczu i znowu wygrali. Znając życie jak teraz się zdeterminuję i będę pamiętać o meczu to przegrają xd

gnabry_ komentarzy: 5715 newsów: 104.07.2020, 21:59

Arsenal powinien sprzedać Guendouziego i kupić Xaviego Simonsa.

Garfield_pl komentarzy: 2821104.07.2020, 21:57

@simson16 napisał: "po zwyciestwie az zalozylem swoja koszulke Arsenalu FC, w koncu nie zagralsimy jak patalachy z tylu, czyli jendak sie da, Brawo Arteta!!!!"
Ja tam każdy mecz oglądam w koszulce :) jest mecz jest koszulka, nawet jeśli uda mi się kupić każdą na dany sezon, to w zależności od meczu dostosowuje :D

Paul77 komentarzy: 986104.07.2020, 21:57

@kwiatinho: no widzisz...

D14 komentarzy: 436604.07.2020, 21:56

Przy dobrych wiatrach jeszcze się okaże, że Arsenal pozamiata wszystkie spotkania i zdobędzie komplet pkt. Cholernie ciekawa końcówka ligi.

entap komentarzy: 151304.07.2020, 21:55

gdyby nie mecz z Brighton można by było myśleć jeszcze o LM, a tak dupa. szkoda.
a tak z innej beczki. jest szansa na udział w LE poprzez FA CUP jesli odpadniemy w półfinale ? nie pamiętam co sie dzieje w takich sytuacjach kiedy zwycięzca czy też finalista FA maja gwarancje gry w LM.

kwiatinho komentarzy: 1313104.07.2020, 21:50

Nie wierzę w to co piszę.... Arsenal potrafi zagrać dobrze taktycznie :D

QnLeo (redaktor) komentarzy: 31404.07.2020, 21:44

@erykgunner: Words of wisdom...

burczymucha (zawieszony) komentarzy: 29204.07.2020, 21:44

Deeney ewidentnie jaj nie pokazal w tym meczu. Oby spadli... Juz w poprzednich sezonach psim swedem sie utrzymali. Nie cierpie tego klubu, takie leszcze jak Troy.

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 104.07.2020, 21:43

Chelsea 2

FaxingBerlin komentarzy: 94104.07.2020, 21:42

Myślę tak o Mateo i mimo wszystko wolę żeby został a jeśli musi odejść to że konkretny hajs około 30-35 mln