Trzecie czyste konto z rzędu i kolejne zwycięstwo! Wolves 0-2 Arsenal

Trzecie czyste konto z rzędu i kolejne zwycięstwo! Wolves 0-2 Arsenal 04.07.2020, 19:22, Bartek Romanowski 952 komentarzy

O godzinie 18:30 Michael Oliver rozpoczął mecz pomiędzy Wolverhampton Wanderers oraz Arsenalem na Molineux Stadium. W takich oto składach wyszły na boisko obie drużyny:

Wolves: Patricio, Saiss, Coady, Bolu, Otto, Neves, Moutinho, Dendonker, Doherty, Raul, Adama
Ławka rezerwowych: Ruddy, Gibbs-White, Campana, Jordao, Jota, Kilman, Neto, Vinagre, Buur

Arsenal: Martinez, Mustafi, Luiz, Kolasinac, Soares, Ceballos, Xhaka, Tierney, Saka, Nketiah, Aubameyang.
Ławka rezerwowych: Macey, Bellerin, Holding, Sokratis, Maitland-Niles, Torreira, Willock, Nelson, Lacazette

Wolves zaczęło dość szybko i już w pierwszej minucie do dogodnej sytuacji doszedł Adama Traore, który trafił w Emiliano Martineza. Oprócz tej akcji, w pierwszym kwadransie nie działo się nic konkretnego. Arsenal dłużej utrzymywał się przy piłce, kontrolując grę, jednak brakowało jakichkolwiek konkretów, zarówno ze strony gości, jak i gospodarzy.

W następnych minutach tempo spotkania było spokojne. Arsenal cały czas utrzymywał się dłużej przy piłce, jednak nie potrafił w żaden sposób zagrozić bramce Patricio. Obie drużyny robiły wszystko, żeby nie stracić bramki. W 25 minucie Arsenal wykonał pierwszy rzut rożny w tym meczu. Po zamieszaniu w polu karnym, Aubameyang zdołał oddać strzał w światło bramki, jednak pewnie bronił portugalski bramkarz. Poza tą sytuacją, w pierwszych dwóch kwadransach nie działo się nic godnego uwagi.

W 34. minucie bliski szczęścia był Eddie Nketiah, który pierwszy dopadł do bezpańskiej piłki i oddał kąśliwy, mocny strzał w prawy dolny róg bramki Wolves. Bramkarz gospodarzy zdołał sparować piłkę na słupek. W 41. minucie Sead Kolasinac faulował Adamę Traore kilka metrów przed polem karnym. Rzut wolny został wykonany w niekonwencjonalny sposób. 3 zawodnikówWilków podeszło do piłki. Po wymianie krótkich podań między nimi ostatecznie strzał oddał Saiss, jednak został zablokowany.

2 minuty później mamy pierwszą bramkę w tym meczu. Z prawej strony boiska Cedric zagrał długą piłkę do Aubameyanga, który na pamięć przedłużył do niepilnowanego Tierneya na lewym skrzydle. Ten bez namysłu dośrodkował piłkę w pole karne. Futbolówka odbiła się jeszcze po drodze od Doherty'ego i trafiła wprost na lewą nogę Saki, który uderzył ją z woleja i trafił tuż przy prawym słupku bramki Patricio. Na nic zdały się reklamacje Szkota, który dopatrzył się zagrania ręką przez Matta Doherty'ego, nie były bowiem w tym momencie istotne. Wolves 0:1 Arsenal!

Sędzia doliczył jeszcze 2 minuty, jednak do końca pierwszej połowy nie działo się już nic więcej. Arsenal schodzi na przerwę z 1-bramkowym prowadzeniem. Gola strzela Bukayo Saka, który nie mógł sobie wymarzyć lepszego meczu po podpisaniu nowego, długoterminowego kontraktu. Strzelił bowiem swoją debiutancką bramkę w Premier League.

Na drugą połowę zespoły wyszły w takich samych składach, jakie zostały desygnowane przez trenerów od początku spotkania. Od gwizdka sędziego, wznawiającego drugą odsłonę meczu zaatakowała drużyna Wolves, sprawiając niemałe problemy obronie Arsenalu. Nie wystarczyło to jednak, aby zadowolić Nuno Espirito Santo, który zdecydował się w 55. minucie na pierwszą zmianę w tym spotkaniu. Za Dendonckera wszedł Diogo Jota, zmieniając tym samym ustawienie zespołu. Na zmianę w ekipie Arsenalu nie trzeba było długo czekać - w 56. minucie za Kierana Tierneya wszedł Ainsley Maitland-Niles.

W ciągu pierwszych 15 minut przy piłce częściej była ekipa Nuno Espirito Santo, jednak piłkarze Arsenalu odpierali ataki podopiecznych Portugalczyka. W 64. minucie poważnie zagrozili jednak bramce Emiliano Martineza. Diogo Jota wypuścił Traore na czystą pozycję, a ten wyszedł sam na sam z bramkarzem. Jego lob nie znalazł jednak drogi do bramki. Druga połowa odbywała się pod dyktando gospodarzy. Piłkarze Arsenalu próbowali odgryzać się z kontrataków, jednak nie potrafili oni przebić się pod bramkę Patricio.

W 72. minucie doszło do zmiany w drużynie Wolves - Neto wszedł za Doherty'ego. 4 minuty później doszło do podwójnej zmiany w Arsenalu. Bellerin zmienił Cedrica, Willock Sakę. W 83. minucie Arteta wykorzystał swój limit zmian, wprowadzając na boisko Lacazette'a oraz Lucasa Torreirę. Urugwajczyk wrócił zatem do gry po kontuzji, której doznał w marcowym meczu z Portsmouth w FA Cup.

Kolejna bramka Arsenalu! Alexandre Lacazette strzela swojego pierwszego wyjazdowego gola w Premier League w tym sezonie po dwójkowej akcji z Willockiem. Młody Anglik dograł do francuskiego napastnika z prawego skrzydła, a ten dobrym przyjęciem minął obrońcę Wolves. Jedyne co mu pozostało to wykończyć akcję i to właśnie zrobił, strzelając po ziemi w długi róg. Piłka odbiła się jeszcze od słupka. Wolves 0:2 Arsenal!

Chwilę potem Willock mógł podwyższyć na 3:0, po tym jak otrzymał futbolówkę, odebraną podczas pressingu założonego przez napastników Arsenalu. Jego strzał sprzed linii bramkowej został jednak wybity na rzut rożny. Do końca meczu Kanonierzy kontrolowali przebieg gry, utrzymując piłkę z dala od swojego pola karnego. Sędzia doliczył jeszcze 5 minut do tego spotkania.

Arsenal wygrywa 3. mecz z rzędu w Premier League od porażki z Brightonem, zmniejszając tym samym dystans do szóstego Wolverhamtonu na 3 punkty. Kanonierzy zachowali również 3. kolejne czyste konto w lidze po raz pierwszy od listopada 2017. Arsenal pozostaje w walce o europejskie puchary, zasłużenie pokonując Wolves 2:0.

Premier LeagueRaport pomeczowyWolverhampton Wanderers autor: Bartek Romanowski źrodło:
Gunner915 komentarzy: 282104.07.2020, 20:34

jak bez tego, ze nasza pomoc to takie 12-14 miejsce w lidze to powinnismy sie cieszyc z kazdych 3 pkt bezwzgledu na wszystko, a juz zwlaszcza z mocnymi Wilkami na wyjezdzie, z ktorymi bezposrednio rywalizujemy o 5-6 miejsce.

Slaviola komentarzy: 1237704.07.2020, 20:34

Brawo Arsenal!
Brawo Arteta!
COYG!

ELAdzik komentarzy: 251604.07.2020, 20:33

@farba122: xD zamów sobie broń z jednym nabojem.

anolis komentarzy: 107304.07.2020, 20:33

Z rzeczy niedobrych: ogrom niecelnych podań! Coś trzeba z tym zrobić.

BizoNxd6 komentarzy: 288204.07.2020, 20:32

Przede wszystkim powinniśmy skończyć narzekać. 3 mecz z rzędu zachowujemy czyste konto, wynik również się zgadza więc nie rozumiem czego wy oczekujecie od tej 11 jak wiecie bardzo dobrze, że nie mamy kreatora w środku pola. Niektórzy powinni się zastanowić 2 razy zanim dodadzą tutaj komentarz bo aż krew mnie zalewa na te narzekanie, takie kibicowanie poprzez ciągłe narzekanie możecie sobie wsadzić głęboko w 4 litery.

Ekspert123 (zawieszony) komentarzy: 604.07.2020, 20:32

Brawo dla Arsenalu za 3pkt, walke i nieźle zorganizowaną obronę. Co prawdy jakości czysto piłkarskiej troche brakowało i momentami gra nie powalała ale najważniejszy jest wynik.

tom8203 komentarzy: 151404.07.2020, 20:31

Coś zaskoczyło!!??Jeszcze na puchary żeby się załapać to sezon częściowo uratowany patrząc jakie były perturbacje w trakcie sezonu !

czarnykruk komentarzy: 69904.07.2020, 20:31

Fajnie, że Arteta z tymi grajkami wygrywa mecze.. szkoda natomiast, że styl gry to taki Emeryt. Potrzebujemy wzmocnień, żeby przede wszystkim przejąc inicjatywę na boisku. Nie mniej jednak jestem dobrej myśli.

Niegdyś Arsenal był Angielską Barceloną. Teraz ładniej od Arsenalu gra Chelsea, City, Live, United, Lisy iiii pewnie jeszcze kilka drużyn. Tak nie może być, Arteta przywróć dawny Arsenal! :D

farba122 komentarzy: 13504.07.2020, 20:31

@kiko55555: tak widać po ostatnie wygranej city z live . tu na tej stronie siedzą amatorzy piłki nożnej co na podwórku tylko grali . Arteta OUT

cvp komentarzy: 110504.07.2020, 20:30

@Arsenal4Ever14: niles dał dobra zmianę, bo mocno doskakiwać do rywali. Nie widziałem tego ze strony Tierneya.

havoc komentarzy: 1920 newsów: 404.07.2020, 20:30

3 mecze w tym 2 wyjazdowe - komplet punktow, bramki 8:0. Szkoda tego meczu z brighton, mozna to bylo wygrac.

FanekAFC komentarzy: 511204.07.2020, 20:30

Styl pozostawia wiele do życzenia, ale z każdym zwycięstwem pewność siebie będzie rosła, co na pewno przełoży się na więcej luzu w rozgrywaniu. Brawo Laca, świetna bramka.

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333004.07.2020, 20:29

Świetny mecz Tierneya. Na duży plus Luiz, Xhaka.
Zmiany Artety dzisiaj rewelacja, zdziwiłem się tylko, że schodził Tierney kosztem Nilesa, ale może to jakaś lekka kontuzja bądź oszczędzanie energii.

Gunner915 komentarzy: 282104.07.2020, 20:29

jakbysmy nie podarowali Brighton 6 pkt to kto wie :D

ArsenalArshawin komentarzy: 2024 newsów: 704.07.2020, 20:29

@burnog10: Nikt nie będzie zawieszony

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 504.07.2020, 20:28

Już nie pamiętam, jak to jest przegrywać - Arteta cudotwórcą.

KingAugust komentarzy: 88804.07.2020, 20:28

@farba122: No tak bo każdy komentarz na tej stronie jest w 100 procentach na serio xD
King August: Żartuje na stronie bambonierzy.orgia

kiko55555 komentarzy: 35304.07.2020, 20:28

@farba122: każdy wie ile arteta znaczył dla Guardioli i city i twoje głupie gadanie tego nie zmieni. Nie zaklinaj rzeczywistości

jin komentarzy: 41004.07.2020, 20:28

@farba122: ale farmazon ciśniesz

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 304.07.2020, 20:27

@Simpllemann:

Beka z Ciebie.

thegunners101 komentarzy: 248504.07.2020, 20:27

Tak tak eksperci nie przewidują już punktów w tym sezonie bo wygraliśmy tylko dwójką na Wolves I to jeszcze nie mając tysiąca okazji. Biedny Arteta co on pocznie teraz. A tak serio to teraz mecz z Leicester dopiero nabiera wagi, bo mimo że zawalilismy totalnie połowę sezonu, to presję można wywrzeć śmiało.

burnog10 komentarzy: 59304.07.2020, 20:27

Xhaka, Torreira i Niles są zawieszeni na mecz z Leicester czy coś mi sie pomieszało?

cvp komentarzy: 110504.07.2020, 20:27

Wyglądało do dupy ale są zajebiście ważne 3 punkty. Jak mają co mecz wygrywać to nawet niech grają takie nudy. Brawo panie Arteta.

Koroniarz komentarzy: 1023004.07.2020, 20:26

Była walka, był charakter, były umiejętności !!! Tak powinniśmy grać na wyjazdach

Serduszko komentarzy: 117904.07.2020, 20:26

Laca trochę czasu potrzebował żeby się przełamać, a to nasz drugi najskuteczniejszy strzelec...

farba122 komentarzy: 13504.07.2020, 20:26

@KapitanJack10: Pogadamy w kolejnym sezonie jak arteta wyleci :) A debile takie jak ty uważają ze arteta układał taktykę w city i mysla ze Arsenal będzie grał jak city

Fanatic komentarzy: 599104.07.2020, 20:26

Przynajmniej po 4 latach prawdopodobnie powróci
St Totteringham's Day

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52404.07.2020, 20:26

Mam nadzieję, że z czasem przyjdzie i styl, bo nie chcę oglądać tak wygrywającego Arsenalu.

Tormentor komentarzy: 18704.07.2020, 20:26

@BizoNxd6: to dzieciaki najczesciej tak piszą

BizoNxd6 komentarzy: 288204.07.2020, 20:25

Ludzie czy wy jesteście pijani? gryźliśmy trawę do ostatniej minuty doskok do przeciwnika poprawa jest ale i tak będziecie płakać.

Papryczeq99 komentarzy: 1404.07.2020, 20:25

Dobry mecz, druga połowa zwłaszcza lepsza według mnie, i cieszy ze arteta buduje grę na defensywie mimo wszystko

Ranczomen komentarzy: 1236204.07.2020, 20:24

Sorry, ale Torreira w 5 minut pokazał więcej w środku niż Ceballos przez 90.

KapitanJack10 komentarzy: 5445 newsów: 404.07.2020, 20:24

@farba122: Wracaj trollu do jaskini. Mecz się właśnie skończył, wygraliśmy 2:0, nikomu nie chce się czytać twoich bredni.

Serduszko komentarzy: 117904.07.2020, 20:24

Zwycięstwo jest , ale stylu nie było. Na najblizsze trzy mecze potrzeba czegoś więcej i nie zdziwię się jak nie zdobędziemy ani jednego punktu w nadchodzących spotkaniach.

Placio komentarzy: 256304.07.2020, 20:24

@Power10
Dzisiaj bardzo dobra zmiana, latał jak nabuzowany :)

timiiiii komentarzy: 198004.07.2020, 20:24

Znając Arsenal to na koniec sezonu okaże się że żeby wejść do LM zabrakło tego 1pkt straconego w doliczonym czasie z Brighton...

Ładne zwycięstwo, mało kto tam wygrał. Oby tak dalej

Paul77 komentarzy: 990404.07.2020, 20:23

Kurde jak szkoda porażki z mewami....

coooyg11 komentarzy: 320604.07.2020, 20:23

Ale co Kolasinac wyjaśnił Traore to nie mam pytań ! Kapitalna decyzja Artety z tym plastrem w wykonaniu Bośniaka :)

dolny komentarzy: 265704.07.2020, 20:23

leicester tez klepniemy

Garfield_pl komentarzy: 2831304.07.2020, 20:22

3 pkt nasze, duża dawka pewności siebie, może nudny mecz, ale taktycznie chłopaki wyłączyli wilki. Jedziemy dalej, nic do stracenia, cena za takich jak Mustafi rośnie :D miłego wieczoru kanonierzy

Sanchoo komentarzy: 153704.07.2020, 20:22

@farba122: Nie wiem jak można nie pojąć takiego baitu....

Power10 komentarzy: 134104.07.2020, 20:22

Maitland-Niles Typ bez emocji z jednym wyrazem twarzy całe życie.

farba122 komentarzy: 13504.07.2020, 20:22

@KingAugust: kto wygrywał w City ?? Myslałem ze trenerem był Guardiola a arteta jego pachołkiem . ustawiał na treningach pachołki to co Guardiola kazał chyba nie powiesz ze arteta układał taktykie city ??

enrique komentarzy: 1933304.07.2020, 20:21

Z tymi maskami to jakaś kpina jeden ma drugi nie ma mogli by się zdecydować.

Dziadyga komentarzy: 838604.07.2020, 20:21

Pogratulować dla Oląksąndra Lakazeta za pierwsza bramke od 1.5 roku na wyjezdzie xD Ja jestem jego krytyk,ale ile można było czekać..aż wreszcie przełamanie.

Forma rośnie,4 wygrana z rzedu! I znowu zrobili nadzieje nikła jeszcze na tą LM..a tak sobie dziś sam do siebie mówiłem,że jesli nie wygrają to juz LM na pewno nie będzie..i dziś dodali znowu tą iskre..oby jakos weszli do tej czwórki(ewentualnie top 5 jak City zawieszone by było)

Sanchoo komentarzy: 153704.07.2020, 20:21

@polishbrigadesx: No oby, głównie też morale żeby się podniosły.

enrique komentarzy: 1933304.07.2020, 20:20

Debile raczej nie ukończyli by kursów sędziowskich.

Er4s komentarzy: 320604.07.2020, 20:20