Trzecie czyste konto z rzędu i kolejne zwycięstwo! Wolves 0-2 Arsenal

Trzecie czyste konto z rzędu i kolejne zwycięstwo! Wolves 0-2 Arsenal 04.07.2020, 19:22, Bartek Romanowski 952 komentarzy

O godzinie 18:30 Michael Oliver rozpoczął mecz pomiędzy Wolverhampton Wanderers oraz Arsenalem na Molineux Stadium. W takich oto składach wyszły na boisko obie drużyny:

Wolves: Patricio, Saiss, Coady, Bolu, Otto, Neves, Moutinho, Dendonker, Doherty, Raul, Adama
Ławka rezerwowych: Ruddy, Gibbs-White, Campana, Jordao, Jota, Kilman, Neto, Vinagre, Buur

Arsenal: Martinez, Mustafi, Luiz, Kolasinac, Soares, Ceballos, Xhaka, Tierney, Saka, Nketiah, Aubameyang.
Ławka rezerwowych: Macey, Bellerin, Holding, Sokratis, Maitland-Niles, Torreira, Willock, Nelson, Lacazette

Wolves zaczęło dość szybko i już w pierwszej minucie do dogodnej sytuacji doszedł Adama Traore, który trafił w Emiliano Martineza. Oprócz tej akcji, w pierwszym kwadransie nie działo się nic konkretnego. Arsenal dłużej utrzymywał się przy piłce, kontrolując grę, jednak brakowało jakichkolwiek konkretów, zarówno ze strony gości, jak i gospodarzy.

W następnych minutach tempo spotkania było spokojne. Arsenal cały czas utrzymywał się dłużej przy piłce, jednak nie potrafił w żaden sposób zagrozić bramce Patricio. Obie drużyny robiły wszystko, żeby nie stracić bramki. W 25 minucie Arsenal wykonał pierwszy rzut rożny w tym meczu. Po zamieszaniu w polu karnym, Aubameyang zdołał oddać strzał w światło bramki, jednak pewnie bronił portugalski bramkarz. Poza tą sytuacją, w pierwszych dwóch kwadransach nie działo się nic godnego uwagi.

W 34. minucie bliski szczęścia był Eddie Nketiah, który pierwszy dopadł do bezpańskiej piłki i oddał kąśliwy, mocny strzał w prawy dolny róg bramki Wolves. Bramkarz gospodarzy zdołał sparować piłkę na słupek. W 41. minucie Sead Kolasinac faulował Adamę Traore kilka metrów przed polem karnym. Rzut wolny został wykonany w niekonwencjonalny sposób. 3 zawodnikówWilków podeszło do piłki. Po wymianie krótkich podań między nimi ostatecznie strzał oddał Saiss, jednak został zablokowany.

2 minuty później mamy pierwszą bramkę w tym meczu. Z prawej strony boiska Cedric zagrał długą piłkę do Aubameyanga, który na pamięć przedłużył do niepilnowanego Tierneya na lewym skrzydle. Ten bez namysłu dośrodkował piłkę w pole karne. Futbolówka odbiła się jeszcze po drodze od Doherty'ego i trafiła wprost na lewą nogę Saki, który uderzył ją z woleja i trafił tuż przy prawym słupku bramki Patricio. Na nic zdały się reklamacje Szkota, który dopatrzył się zagrania ręką przez Matta Doherty'ego, nie były bowiem w tym momencie istotne. Wolves 0:1 Arsenal!

Sędzia doliczył jeszcze 2 minuty, jednak do końca pierwszej połowy nie działo się już nic więcej. Arsenal schodzi na przerwę z 1-bramkowym prowadzeniem. Gola strzela Bukayo Saka, który nie mógł sobie wymarzyć lepszego meczu po podpisaniu nowego, długoterminowego kontraktu. Strzelił bowiem swoją debiutancką bramkę w Premier League.

Na drugą połowę zespoły wyszły w takich samych składach, jakie zostały desygnowane przez trenerów od początku spotkania. Od gwizdka sędziego, wznawiającego drugą odsłonę meczu zaatakowała drużyna Wolves, sprawiając niemałe problemy obronie Arsenalu. Nie wystarczyło to jednak, aby zadowolić Nuno Espirito Santo, który zdecydował się w 55. minucie na pierwszą zmianę w tym spotkaniu. Za Dendonckera wszedł Diogo Jota, zmieniając tym samym ustawienie zespołu. Na zmianę w ekipie Arsenalu nie trzeba było długo czekać - w 56. minucie za Kierana Tierneya wszedł Ainsley Maitland-Niles.

W ciągu pierwszych 15 minut przy piłce częściej była ekipa Nuno Espirito Santo, jednak piłkarze Arsenalu odpierali ataki podopiecznych Portugalczyka. W 64. minucie poważnie zagrozili jednak bramce Emiliano Martineza. Diogo Jota wypuścił Traore na czystą pozycję, a ten wyszedł sam na sam z bramkarzem. Jego lob nie znalazł jednak drogi do bramki. Druga połowa odbywała się pod dyktando gospodarzy. Piłkarze Arsenalu próbowali odgryzać się z kontrataków, jednak nie potrafili oni przebić się pod bramkę Patricio.

W 72. minucie doszło do zmiany w drużynie Wolves - Neto wszedł za Doherty'ego. 4 minuty później doszło do podwójnej zmiany w Arsenalu. Bellerin zmienił Cedrica, Willock Sakę. W 83. minucie Arteta wykorzystał swój limit zmian, wprowadzając na boisko Lacazette'a oraz Lucasa Torreirę. Urugwajczyk wrócił zatem do gry po kontuzji, której doznał w marcowym meczu z Portsmouth w FA Cup.

Kolejna bramka Arsenalu! Alexandre Lacazette strzela swojego pierwszego wyjazdowego gola w Premier League w tym sezonie po dwójkowej akcji z Willockiem. Młody Anglik dograł do francuskiego napastnika z prawego skrzydła, a ten dobrym przyjęciem minął obrońcę Wolves. Jedyne co mu pozostało to wykończyć akcję i to właśnie zrobił, strzelając po ziemi w długi róg. Piłka odbiła się jeszcze od słupka. Wolves 0:2 Arsenal!

Chwilę potem Willock mógł podwyższyć na 3:0, po tym jak otrzymał futbolówkę, odebraną podczas pressingu założonego przez napastników Arsenalu. Jego strzał sprzed linii bramkowej został jednak wybity na rzut rożny. Do końca meczu Kanonierzy kontrolowali przebieg gry, utrzymując piłkę z dala od swojego pola karnego. Sędzia doliczył jeszcze 5 minut do tego spotkania.

Arsenal wygrywa 3. mecz z rzędu w Premier League od porażki z Brightonem, zmniejszając tym samym dystans do szóstego Wolverhamtonu na 3 punkty. Kanonierzy zachowali również 3. kolejne czyste konto w lidze po raz pierwszy od listopada 2017. Arsenal pozostaje w walce o europejskie puchary, zasłużenie pokonując Wolves 2:0.

Premier LeagueRaport pomeczowyWolverhampton Wanderers autor: Bartek Romanowski źrodło:
Ranczomen komentarzy: 1232506.07.2020, 01:22

Do środka tylko Obi Mikel!

pLYTEK komentarzy: 411806.07.2020, 01:00

Ten Bruno Fernandes to kawał grajka. Jak utrzyma taką formę to kwestią czasu jest kiedy zgłosi się po niego jakis duży klub.

fabregas1987 komentarzy: 2579306.07.2020, 00:16

Partey chce się skupić na dokończeniu rozgrywek, zwłaszcza LM i po sezonie zdecydować o swojej przyszłości. Arsenal zamierza to uszanować i nie prowadzić teraz negocjacji.
via TheAFCBell

kwiatinho komentarzy: 1312806.07.2020, 00:04

Trochę prywaty....

Sprzedam drona Matrice 200 V2. W zestawie wszystko co daje producent. Bardzo mało nalotu. Cena 22500 do rozsądnej negocjacji

Catalonczyk komentarzy: 519806.07.2020, 00:02

Dla mnie Ruiz to tez żadna perła. Strasznie przereklamowany piłkarz.

Paul77 komentarzy: 976705.07.2020, 23:43

@Freo98: jak tu przychodził, to większość z Was sikała że szczęścia...
Cazorla przyjdzie tu raczej już jako trener asystent.

Garfield_pl komentarzy: 2799905.07.2020, 23:39

Mourinho on Arsenal media team posting on facebook after Spurs lost to Sheffield: "I don't believe that was Arteta that posted, I don't believe it was Xhaka or another captain that did it. It was probably some guy that was for three months working from home."

kwiatinho komentarzy: 1312805.07.2020, 23:26

@burczymucha:
W takim razie masz lepszą wiedzę od wielu scoutów najlepszych klubów na świecie.
Wiele klubów o niego się stara i starało.

Będąc na Malcie miałem okazję jeść obiadokolacje w restauracji Napoli. Cały personel w koszulkach Neapolu, flagi koszulki na ścianach itd. Jak właściciel dowiedział się że jesteśmy z Polski to potraktował nas specjalnie. Oglądaliśmy razem mecz Napoli. Ruiz to jest perła w koronie całego Neapolu. Tylko 2-3 piłkarzy jest nie do ruszenia w zespole. Wielkie nadzieje w Zielu ale Ruiz to jest ktoś wokół którego buduje się zespół. Gattuso wielokrotnie o tym mówił.

Ma ogromny wpływ na cały zespół jest ich najważniejszym i najbardziej wartościowym piłkarzem w Napoli.

cieniak14 komentarzy: 172705.07.2020, 23:20

@Paul77: jak cazorla to tu przyjdzie grac, a ceballos zanim bedzie pomocnikiem jego pokroju to kilka sezonow, nie rozumiem osob, ktore pokladaja nadzieje w Ceballosie, wg mnie chlop sie nadaje do Granady czy innego Levante

Freo98 komentarzy: 639805.07.2020, 23:19

Rady*

Freo98 komentarzy: 639805.07.2020, 23:18

@Paul77: Santi jest magikiem no ale czegoś takiego to nawet on nie da rasy wyczarować xd

Paul77 komentarzy: 976705.07.2020, 23:17

Załóżmy że Cazorla trafia do nas do sztabu Artety, Ceballos zostaje. Myślę że przy Santim chłopak by wyrósł na świetnego zawodnika.

Garfield_pl komentarzy: 2799905.07.2020, 23:14

Myślicie że jak Kenye West wygra wybory to biały dom zmieni nazwę na.. czarny? :D

Paul77 komentarzy: 976705.07.2020, 23:09

@Freo98: kwestia ceny Draxler, Coutinho, Aouar. Tylko pytanie, czy mamy środki finansowe na nich. Coś czuję że oprucz Saliby nie przyjdzie nikt na pozycje obronne.

Cesc1994 komentarzy: 447005.07.2020, 23:07

Wy tu o kreatywnych pomocnikach, a Miki strzela 7 bramkę dla Romy w tym sezonie :D

Freo98 komentarzy: 639805.07.2020, 23:04

@Paul77: no ofensywny pomocnik bardzo potrzebny, tylko czy ktoś taki na ryneczku będzie

burczymucha (zawieszony) komentarzy: 29205.07.2020, 22:58

@kwiatinho: No to gdzie Ty te mecze ogladasz niby, ze tak Fabiana chwalisz? Gosciu, naprawde no offence, ale Fabian nie jest jakims dobrym grajkiem. Moim zdaniem jest wielu, lepszych zawodnikow. Aouar na przyklad z Lyonu. Ruiz ma czasem przeblyski, ale za rzadko.

Paul77 komentarzy: 976705.07.2020, 22:57

@Freo98: Zakładając że zostanie Xhaka, Toreirra, Guendouzi, to potrzebny ktoś bardziej ofensywnie usposobiony, bo odejdzie Ceballos, a Ozila chyba ktoś migomatem przyspawał do ławki.

kwiatinho komentarzy: 1312805.07.2020, 22:57

Większych bzdur dawno nie czytałem

burczymucha (zawieszony) komentarzy: 29205.07.2020, 22:53

@kwiatinho napisał: "Fabian Ruiz.... lepszy w defie od Santiego słabszy w ofie ale ma niesamowity wplyw na grę całego zespołu. Jak jemu nie idzie to Napoli jest w opałach"

Wiekszych bredni dawno nie czytalem. Fabian Ruiz to jeden z najbardziej przereklamowanych pomocnikow obecnie na rynku. Oprocz dobrego strzalu z dystansu nie ma nic ciekawego do zaoferowania. Z tego co wiem, to wlasnie Zielu dla Gattuso jest najwazniejszy w Napoli (jesli mowimy o srodku pola). Fabiana to by sprzedali bez zalu za jakies 50/60.

Freo98 komentarzy: 639805.07.2020, 22:53

A jeśli by chodziło o kogos takiego realnego, kto mógłby do nas przyjść i w przypadku przyjścia do nas Parteya grać obok niego? Ktoś taki przychodzi wam do głowy?

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333005.07.2020, 22:50

Griezman i Suarez ładne brameczki.

burczymucha (zawieszony) komentarzy: 29205.07.2020, 22:48

Messi niby slabszy sezon, ale 22 gole i 19 asyst w samej lidze w tym sezonie w 29 meczach xD Fenomen

Freo98 komentarzy: 639805.07.2020, 22:47

@Dancer: oj jest świetny i ma bardzo dobra wizje. Takiej kreatywności potrzebuje Arsenal, ale oczywiscie do nas bez szans by miał dołączyć

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 505.07.2020, 22:44

@Marcinafc93 napisał: "Veratti to już nie ten poziom obecnie co jeszcze parę lat temu, w reprze już też stracił miejsce"
Verratti rozegrał w reprezentacji Włoch 10 meczów z rzędu. Występował w pierwszym składzie za każdym razem, gdy tylko był powoływany. Mancini odpuścił mu jedynie dwa ostatnie spotkania eliminacyjne, bo nie było sensu go forsować, skoro wszystko było już jasne, więc dał pograć innym. Mówienie, że stracił miejsce w składzie, gdy jest ich najlepszym i najważniejszym pomocnikiem to jakaś kpina. Marco to nadal ścisła czołówka piłkarzy na swojej pozycji. Najwyższa klasa.

Womanizer komentarzy: 991205.07.2020, 22:44

Na środkowych pomocników to bym spojrzał w stronę Atalanty. Pasalić/Malinovsky, zdrowe chamy do biegania.

Z kimkolwiek oni by nie grali to praktycznie zawsze jest full control w środku pola. I jeszcze fajerwerki z przodu potrafią zapewnić, bo jeden i drugi ma nóżke ułożoną nieprzeciętnie.

Paul77 komentarzy: 976705.07.2020, 22:43

Miałem popatrzeć na mecz z Cazorlą, ale kanał wyżej mecz NBA z mojej młodości finał z 1994 roku New York - Houston.

Freo98 komentarzy: 639805.07.2020, 22:40

@TlicTlac: o tu profil piłkarza jest kozak, duzo luzu w grze. Ale jak patrze na niego to od razu mysle David Silva. Gorzej ze po prostu moge mieć tak ze trochę go gloryfikuje i wpoilem sobie ze to unikat

kwiatinho komentarzy: 1312805.07.2020, 22:39

@Freo98:

Paul77 komentarzy: 976705.07.2020, 22:36

Jeśli ma przyjść Partey, to po co Veratti? Ta sama pozycja , a jest jeszcze Xhaka. Jeśli już to ktoś bardziej ofensywnie usposobiony: Aouar, Draxler, Coutinho.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40005.07.2020, 22:35

@Freo98: Alcantara. Swietny zawodnik, od zawsze go chwaliłem i dalej uważam, że w tym typie piłkarza jest najlepszy na swiecie. Taka technika jak u niego to bajka

TlicTlac komentarzy: 600905.07.2020, 22:31

@Freo98:

A może Phil Foden?

Paul77 komentarzy: 976705.07.2020, 22:28

@Traitor: Lacazette o tym sezonie powinien jak najszybciej zapomnieć i wziąć się w garść. To nie jest zawodnik gwarancja 20 bramek, ale potrafił zostawiać serce na boisku i wiele dobrego robić dla drużyny. Jeszcze liczę na niego, że wruci ta chemia Auba -Laca.

Garfield_pl komentarzy: 2799905.07.2020, 22:27

@caliero913 napisał: "stawianie Lamparda w jednym rzędzie z Pepem czy Jurgenem to trochę przesada. Frank nie pokazał narazie niczego wybitnego, a jego plan wprowadzania młodych anglików był raczej średni biorąc pod uwagę, co się teraz dzieje z np Abrahamem i jakich zawodników zaczął ściągać"

To nie był plan, tylko przymus związany z zakazem transferowym :) prawda taka że następny sezon będzie znów raczej walką City i Live, a reszta będzie się biła o top 4, nie dajmy się zwieść obecnym wynikom, bo ten sezon dla wszystkich pozostałych z top 6 był dziwny. Wiadomo apetyty kibicom utd rosną, Chelsea transfery zrobiła ciekawe, u nas też idzie poprawa i najgorszy Arsenal od lat niewiele odstaje tym rywalom " w gazie". City i live to gotowe projekty, reszta okaże się po okienku i sezonie przygotowawczym, będzie ciekawie to na pewno :)

Freo98 komentarzy: 639805.07.2020, 22:26

@TlicTlac: to ciekawe, nigdy mi się nie kojarzył z tego typu zawodnikiem, no ale tez duzo jego meczów nie oglądałem

GunnersFan9 komentarzy: 8703 newsów: 805.07.2020, 22:25

Jedyna szansa na grę w Lidze Mistrzów to ban dla City i zajęcie 5 miejsca na koniec sezonu. Lester ma najgorszy terminarz. Mają bezpośredni mecz z nami, z United i Tottenhamem. Wilki mają na rozkładzie Everton i Chelsea. My natomiast Lisy, Tottenham i Liverpool. Będzie ciekawie.

@widzar:
No właśnie mam mnóstwo wolnego czasu i kilka klubów które oglądam śledzę i jestem na bieżąco.

W kompilacjach to i Rasialdo był kozak. Nawet jeśli obejrzysz filmik vs coś tam to wszystkiego się nie dowiesz. Chodzi o podstawowe aspekty gry tj wychodzenie spod pressingu, zaufanie kolegów, zadania na boisku, decyzje, reakcje po przegranych meczach itd. W kompilacji o to bardzo trudno.

Staram się nie wypowiadać na temat drużyn i piłkarzy których nie widziałem choć sytuacja choćby z Denisem pokazała mi że talent i potencjał czasami to zdecydowanie za mało.

Lyon oglądam od dawna. Za czasów Benzemy kiedy niemal co toku w 1/4 eliminowali Real z LM potem era Lacazette'a teraz Depaya i Aouara. Co jakiś czas mają mega talent.

Tak samo jeśli chodzi o Rubena Diasa. To moje marzenie w Arsenalu a pewnie mało kto go widział w akcji.

Mam kilku ulubieńców których chętnie bym przywitał w Arsenalu ale kto nie ma?!
Dias Aouar Draxler Coutinho Cavani

TlicTlac komentarzy: 600905.07.2020, 22:19

I Cazorla ma półasystę przy golu (strzał odbił ter Steven) - swoją drogą Magik miał fajne przyspieszenie,

@caliero913:

Wiem, wiem, po prostu ich skład wygląda dla mnie imponująco: Ziyech, Werner, jakby udało im się jeszcze Havertza ściągnąć, to wcale by nie odbiegali składem od City czy Live.

arsenallord komentarzy: 29709 newsów: 11705.07.2020, 22:18

Wenger miał skład na TOP4 zawsze. Żaden sukces że tam był bi konkurencja była słabsza.

Rafson95 komentarzy: 1053305.07.2020, 22:14

@D14:
Wenger to robił jak w lidze były 4 mocne kluby i nie było to przesadnym wyzwaniem, żeby być wyżej od Aston Villi czy Evertonu. Teraz jest dużo więcej silnych ekip w Anglii i jest trudniej

damianARSENAL komentarzy: 851705.07.2020, 22:14

Cazorla strzał, dobitka Moreno i 1:1

caliero913 komentarzy: 125405.07.2020, 22:12

@TlicTlac: stawianie Lamparda w jednym rzędzie z Pepem czy Jurgenem to trochę przesada. Frank nie pokazał narazie niczego wybitnego, a jego plan wprowadzania młodych anglików był raczej średni biorąc pod uwagę, co się teraz dzieje z np Abrahamem i jakich zawodników zaczął ściągać

kwiatinho komentarzy: 1312805.07.2020, 22:11

@Paul77:
Tutaj każdego dnia można odnaleźć takie perełki. Laca strzeli kilka goli i wróci do łask kibiców. Tak to już jest.

Przed sezonem duża część kibiców chciała sprzedać Aubameyanga.

Dobre wyniki robią dobrą atmosferę a jak nie ma wyników to szuka się kozła ofiarnego czytaj Ozil Laca Xhaka Mustafi

D14 komentarzy: 436605.07.2020, 22:10

Ciekawa sprawa, że w mediach ludzie podniecają się Lampardem, że stracił największą gwiazdę, dał szansę młodym i teraz wszystko wskazuje na to, że będzie w TOP4..
HALO, Wenger to robił przez blisko x lat!

Traitor komentarzy: 10305 newsów: 2405.07.2020, 22:10

@Paul77:

Liverpool jest mistrzem Anglii z 40pkt przewagi nad nami

Firmino swoje robi, ale malo strzela - prawda. Kibice Arsenalu jak spojrzą obiektywnie no ehh.. nikt mi nie wmówi, że Lacazette gra dobrze w tym sezonie

widzar komentarzy: 43005.07.2020, 22:07

Qwa...pisanie na telefonie hehe
Sorry za literowki, nie da sie tego czytac :-)

widzar komentarzy: 43005.07.2020, 22:05

@kwiatinho:
A Ty na jakiej podstawie? Masz czas aby ogladac mecz za meczem?
U mnie podstawa to mecz, ale jak zaintersuje sie jakims zawodnikiem to ogladam na yt. Oczywiscir nie fascynujac sie jedna kompilacja z calegp sezonu (to nasz 4ligowiec bylby swietnym grajkiem.).
Ale akurat kompilacje typu:
"Aouar vs ...konkretny klub"
To sa bardzo dobre filmiki uwazam bo pokazuja lazde dotkniecie pilki w meczu danego gracza.
Na tej podstawie widac od razu kto potrafi z pilka zrobic.