Trzecie czyste konto z rzędu i kolejne zwycięstwo! Wolves 0-2 Arsenal

Trzecie czyste konto z rzędu i kolejne zwycięstwo! Wolves 0-2 Arsenal 04.07.2020, 19:22, Bartek Romanowski 952 komentarzy

O godzinie 18:30 Michael Oliver rozpoczął mecz pomiędzy Wolverhampton Wanderers oraz Arsenalem na Molineux Stadium. W takich oto składach wyszły na boisko obie drużyny:

Wolves: Patricio, Saiss, Coady, Bolu, Otto, Neves, Moutinho, Dendonker, Doherty, Raul, Adama
Ławka rezerwowych: Ruddy, Gibbs-White, Campana, Jordao, Jota, Kilman, Neto, Vinagre, Buur

Arsenal: Martinez, Mustafi, Luiz, Kolasinac, Soares, Ceballos, Xhaka, Tierney, Saka, Nketiah, Aubameyang.
Ławka rezerwowych: Macey, Bellerin, Holding, Sokratis, Maitland-Niles, Torreira, Willock, Nelson, Lacazette

Wolves zaczęło dość szybko i już w pierwszej minucie do dogodnej sytuacji doszedł Adama Traore, który trafił w Emiliano Martineza. Oprócz tej akcji, w pierwszym kwadransie nie działo się nic konkretnego. Arsenal dłużej utrzymywał się przy piłce, kontrolując grę, jednak brakowało jakichkolwiek konkretów, zarówno ze strony gości, jak i gospodarzy.

W następnych minutach tempo spotkania było spokojne. Arsenal cały czas utrzymywał się dłużej przy piłce, jednak nie potrafił w żaden sposób zagrozić bramce Patricio. Obie drużyny robiły wszystko, żeby nie stracić bramki. W 25 minucie Arsenal wykonał pierwszy rzut rożny w tym meczu. Po zamieszaniu w polu karnym, Aubameyang zdołał oddać strzał w światło bramki, jednak pewnie bronił portugalski bramkarz. Poza tą sytuacją, w pierwszych dwóch kwadransach nie działo się nic godnego uwagi.

W 34. minucie bliski szczęścia był Eddie Nketiah, który pierwszy dopadł do bezpańskiej piłki i oddał kąśliwy, mocny strzał w prawy dolny róg bramki Wolves. Bramkarz gospodarzy zdołał sparować piłkę na słupek. W 41. minucie Sead Kolasinac faulował Adamę Traore kilka metrów przed polem karnym. Rzut wolny został wykonany w niekonwencjonalny sposób. 3 zawodnikówWilków podeszło do piłki. Po wymianie krótkich podań między nimi ostatecznie strzał oddał Saiss, jednak został zablokowany.

2 minuty później mamy pierwszą bramkę w tym meczu. Z prawej strony boiska Cedric zagrał długą piłkę do Aubameyanga, który na pamięć przedłużył do niepilnowanego Tierneya na lewym skrzydle. Ten bez namysłu dośrodkował piłkę w pole karne. Futbolówka odbiła się jeszcze po drodze od Doherty'ego i trafiła wprost na lewą nogę Saki, który uderzył ją z woleja i trafił tuż przy prawym słupku bramki Patricio. Na nic zdały się reklamacje Szkota, który dopatrzył się zagrania ręką przez Matta Doherty'ego, nie były bowiem w tym momencie istotne. Wolves 0:1 Arsenal!

Sędzia doliczył jeszcze 2 minuty, jednak do końca pierwszej połowy nie działo się już nic więcej. Arsenal schodzi na przerwę z 1-bramkowym prowadzeniem. Gola strzela Bukayo Saka, który nie mógł sobie wymarzyć lepszego meczu po podpisaniu nowego, długoterminowego kontraktu. Strzelił bowiem swoją debiutancką bramkę w Premier League.

Na drugą połowę zespoły wyszły w takich samych składach, jakie zostały desygnowane przez trenerów od początku spotkania. Od gwizdka sędziego, wznawiającego drugą odsłonę meczu zaatakowała drużyna Wolves, sprawiając niemałe problemy obronie Arsenalu. Nie wystarczyło to jednak, aby zadowolić Nuno Espirito Santo, który zdecydował się w 55. minucie na pierwszą zmianę w tym spotkaniu. Za Dendonckera wszedł Diogo Jota, zmieniając tym samym ustawienie zespołu. Na zmianę w ekipie Arsenalu nie trzeba było długo czekać - w 56. minucie za Kierana Tierneya wszedł Ainsley Maitland-Niles.

W ciągu pierwszych 15 minut przy piłce częściej była ekipa Nuno Espirito Santo, jednak piłkarze Arsenalu odpierali ataki podopiecznych Portugalczyka. W 64. minucie poważnie zagrozili jednak bramce Emiliano Martineza. Diogo Jota wypuścił Traore na czystą pozycję, a ten wyszedł sam na sam z bramkarzem. Jego lob nie znalazł jednak drogi do bramki. Druga połowa odbywała się pod dyktando gospodarzy. Piłkarze Arsenalu próbowali odgryzać się z kontrataków, jednak nie potrafili oni przebić się pod bramkę Patricio.

W 72. minucie doszło do zmiany w drużynie Wolves - Neto wszedł za Doherty'ego. 4 minuty później doszło do podwójnej zmiany w Arsenalu. Bellerin zmienił Cedrica, Willock Sakę. W 83. minucie Arteta wykorzystał swój limit zmian, wprowadzając na boisko Lacazette'a oraz Lucasa Torreirę. Urugwajczyk wrócił zatem do gry po kontuzji, której doznał w marcowym meczu z Portsmouth w FA Cup.

Kolejna bramka Arsenalu! Alexandre Lacazette strzela swojego pierwszego wyjazdowego gola w Premier League w tym sezonie po dwójkowej akcji z Willockiem. Młody Anglik dograł do francuskiego napastnika z prawego skrzydła, a ten dobrym przyjęciem minął obrońcę Wolves. Jedyne co mu pozostało to wykończyć akcję i to właśnie zrobił, strzelając po ziemi w długi róg. Piłka odbiła się jeszcze od słupka. Wolves 0:2 Arsenal!

Chwilę potem Willock mógł podwyższyć na 3:0, po tym jak otrzymał futbolówkę, odebraną podczas pressingu założonego przez napastników Arsenalu. Jego strzał sprzed linii bramkowej został jednak wybity na rzut rożny. Do końca meczu Kanonierzy kontrolowali przebieg gry, utrzymując piłkę z dala od swojego pola karnego. Sędzia doliczył jeszcze 5 minut do tego spotkania.

Arsenal wygrywa 3. mecz z rzędu w Premier League od porażki z Brightonem, zmniejszając tym samym dystans do szóstego Wolverhamtonu na 3 punkty. Kanonierzy zachowali również 3. kolejne czyste konto w lidze po raz pierwszy od listopada 2017. Arsenal pozostaje w walce o europejskie puchary, zasłużenie pokonując Wolves 2:0.

Premier LeagueRaport pomeczowyWolverhampton Wanderers autor: Bartek Romanowski źrodło:
Kris3Tears komentarzy: 442306.07.2020, 10:49

@mallen napisał: "Mustafi znajduje się na dobrej drodze aby otrzymać nowy kontrakt od Arsenalu. Mistrz świata z 2014 roku wywarł ogromne wrażenie swoim zaangażowanien oraz pracą Mikelowi Artecie, przez co Kanonierzy mogą być skłonni przedłużyć wygasającą za rok umowę z Niemcem.

Mark Irwin"

Bardzo dobra wiadomość. Szkodran uczynił niesamowite postępy od kiedy Mikel przejął stery i jak najbardziej zasługuje na wynagrodzenie w postaci nowego kontraktu. Kasztan Emery tylko blokował prawdziwy potencjał Szkodrana. Trzymam kciuki za to przedłużenie kontraktu.

Er4s komentarzy: 311306.07.2020, 10:45

Mustafi widać że u Artety dostał drugie życie. Nie wiem do kiedy Niemiec ma kontrakt i czy już teraz szalałbym z nowym ale w ostatnich tygodniach z futbolem (rowniez ostatnie gry przed koroną) to ewidentnie nasz najlepszy srodkowy obronca. Poczekałbym do końca sezonu i jeśli utrzyma formę podpisałbym niemca, na pewno bajdurzą Ci, ktorzy chca się go pozbyć a zostawiac Sokratisa czy Holdinga. Tak czy owak poważnego stopera dokupić musimy.

KapitanJack10 komentarzy: 5387 newsów: 406.07.2020, 10:44

@MarkOvermars napisał: "Właśnie przyszła smutna wiadomość z Italii że w wieku 91 lat zmarł maestro Ennio Morricone"
No i to jest smutna wiadomość.
Więcej westernów nie ma sensu robić w takim razie.

Paul77 komentarzy: 976706.07.2020, 10:41

Od Jamesa, to wolałbym Fekira, bardziej mi się jego styl gry podoba. Niby szklany, ale ostatnie sezony nie miał poważnych problemów ze zdrowiem.

Er4s komentarzy: 311306.07.2020, 10:41

@Simpllemann:
Dlatego go nie zajmie.

thegunner4life komentarzy: 899006.07.2020, 10:19

@mallen:
Masakra mimo jego dobrej gry w ostatnim czasie to też jest człowiek bomba zegarowa.

mallen komentarzy: 2123906.07.2020, 10:19

Ja osobiście nie inwestowałbym już w Mustafiego, za duże prawdopodobieństwo wylewu.

Paul77 komentarzy: 976706.07.2020, 10:15

@mallen: Jeśli będzie prezentował solidną formę... Zastanowił bym się nad tym

songoku95 komentarzy: 2348606.07.2020, 10:14

Mecz z CP, Watfordem, Brighton x2 załatwiły Nam wypadnięcie z TOP4. A szkoda bo w 3 z tych spotkań prowadziliśmy z czego w 2 z tych dwiema bramkami.

Jeśli nie dostaniemy się do TOP5 to nie ma co to zwalać na Unaia bo Ci piłkarze sami remisowali wygrane mecze. Niech mają pretensje do siebie.

MarkOvermars komentarzy: 913406.07.2020, 10:14

Fabri4 komentarzy: 9981 newsów: 5006.07.2020, 10:13

@mallen: Co

Naburator komentarzy: 278406.07.2020, 10:11

Nie no na LM nie ma szans. Nawet awans do LE trzeba uznać za sukces Mikela a obecnie na to mamy spore szanse

mallen komentarzy: 2123906.07.2020, 10:07

Mark Irwin

enrique komentarzy: 1910206.07.2020, 10:05

Wy znowu o LM ?

Heh.

Ech0z komentarzy: 1041106.07.2020, 10:03

@Simpllemann: jeśli Arsenal znajdzie w LM to Polska stacja kosmiczna odpali fajerwerki

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52406.07.2020, 09:39

Jeśli Arsenal zajmie miejsce premiowane grą w LM to jak można powiedzieć, że znalazł się w tych rozgrywkach niezasłużenie?

burczymucha (zawieszony) komentarzy: 29206.07.2020, 09:32

@Traitor: No to raczej oczywiste. 13/14 to bylo cos niesamowitego. Bardzo prawdopodobne, ze kibice majacy po 20 lat nigdy nie doczekaja takiego indywidualnego poziomu w Premier League.

Nawet Salah w tym magicznym sezonie to nie bylo to samo. Liverpool z Salahem w skladzie mial lepszego trenera i o wiele lepszy sklad, a sam Salah nie byl az tak decydujacy. Suarez w 13/14 to byla jednoosobowa armia. Gosc za uszy ciagnal caly zespol. W ogole nie wykonywal rzutow karnych, a 31 goli i 12 asyst w 33 meczach wpadlo. xD Gdyby tylko Gerrard sie nie poslizgnal, to ten sezon bylby jeszcze bardziej naglasniany. No gosc jest kotem, ale mozliwe, ze u nas by sie tak nie rozwinal.

kwiatinho komentarzy: 1312806.07.2020, 09:29

@Paul77:
Teraz będą nas łączyć z każdym piłkarzem dostępnym na rynku. Nie we wszystko trzeba wierzyć

Er4s komentarzy: 311306.07.2020, 09:26

Ale jaka to frajda wejść do LM niezasłużenie? Prawda jest taka, że grą jaką prezentujemy w tym sezonie nie zasługujemy nawet na LE. Myślę, że w perspektywie warunków pracy dla Artety, budowy drużyny na nowo, docierania się piłkarzy i pomysłów Hiszpana - spotkania z dużo mniej wymagającymi zespołami w LE to ciekawsza perpsektywa niż te max 8 spotkań w LM, na które trzeba będzie się na maxa mobilizować żeby nie było kompromitacji. Wiadomo, że ucierpią na tym finanse ale chyba nikt kto odpowiada za klubową skarbonkę nie zakładał zastrzyku gotówki związanego z udziałem w Champions League.

Traitor komentarzy: 10305 newsów: 2406.07.2020, 09:24

@burczymucha:

Nie moge do dzis odzalowac, ze dziadowalismy na niego w 13/14 :P

Ziebka komentarzy: 265906.07.2020, 09:20

A mnie się marzy Alcantara. Byłoby świetnie bo w tym roku odchodzi z Bayernu, niestety mało realne ;(

Ziebka komentarzy: 265906.07.2020, 09:15

@Taki:

Juz od kilku spotkań prezentuje taki poziom. Kwestia czasu aż będzie w klubie top6

burczymucha (zawieszony) komentarzy: 29206.07.2020, 09:11

@ZelGrey: Jeszcze Ci podam prime:

Lewy ma obecnie sezon swietnosci: 51 goli i 6 asyst (udzial przy 57 golach) - do konca maksymalnie 4 mecze.

Suarez: 59 goli i 22 asysty (udzial przy 81 golach).

Takze Lewy rozgrywa kosmiczny sezon, ale do prime Suareza jeszcze bardzo daleko.

Taki komentarzy: 204606.07.2020, 09:11

Bednarek zagrał wczoraj na poziomie klubu top 4 w PL.

burczymucha (zawieszony) komentarzy: 29206.07.2020, 09:10

@ZelGrey: No, ale Suarez np, w takim Liverpoolu z gowniana obrona tez robil kozackie liczby. W Ajaxie tez. W reprezentacji rowniez. To juz nie chodzi o sama Barcelone. Gosc w jendym sezonie w Anglii potrafil zdobyc krola strzelcow i krola asyst.

Nie wioem czy wiesz, ale Suarez ma wiecej asyst w calej karierze od CR7! I to majac grubo ponad 200 meczow mniej. A komu latwiej o asysty? Suarezowi grajacemu na 9, czy Ronaldo grajacemu na skrrzydle?

Lewy na ten moment zjada Suareza, w sensie w tym sezonie jest od niego lepszy zdecydeowanie. Ale cala kariera to zdecydowanie Suarez.

Porownywanie liczb Lewego z Bayernu i Suareza z Barcy tez nie jest miarodajne. Lewy wykonuje karne, a Suarez nie. Suarez tez spora liczbe bramek dzieli z Messim, a Lewy juz niekoniecznie. Do tego LaLiga > Bundesliga mimo wszystko. Bayern nie ma konkurenta, a Barca ma Real czy Atletico, oraz o wiele wiecej takich niewygodnych przeciwnikow jak Sevilla, Sociedad, Villarreal itp. Takie moje zdanie. No i w statystki Suareza tez sie wliczaja przeciez lata z Liverpoolu, a tutaj o wiele trudniej wykrecic dobre liczby niz w Bayernie. Naprawde myslisz, ze taki Suarez w obecnym Bayernie nie sieknalby +25 goli w sezon? Do tego jakby to on wykonywal karne?

ZelGrey komentarzy: 252406.07.2020, 09:03

@burczymucha napisał: "My tutaj tak chwalimy Aubę (okej, ma swietne liczby).Ale taki Suarez mial udzial przy 303 golach w 277 meczach dla Barcelony (ponad gol na mecz xD)
194 gole i 109 asyst w 277 meczach. Holy shit."

Suarez niewątpliwie świetny piłkarz i o pół długości przed Auba ze względu na swoją ogromna wszechstronność tez. Natomiast nie porównywałbym wprost liczb pomiędzy nim a Gabonczykiem, bo w trochę innych klubach grają. Barca strzela srednio znacznie więcej goli na mecz, wiec tez łatwiej Suarezowi mieć przy nich udział.

Natomiast porównanie z Urugwajczykiem za to spokojnie wytrzymuje nasz Lewy. 285 spotkań w Bayernie, 242 bramki i 53 asysty. Również udział w ponad golu na spotkanie. Maszyna.

ZelGrey komentarzy: 252406.07.2020, 08:54

@lukasz845 napisał: "Terminarz Leicester:
Arsenal(a), Bournemouth(a), Sheffield(h), Tottenham(a), Man Utd(h)

Jeśli jakimś cudem wygramy pozostałe spotkania, to naprawdę realne jest przeskoczenie Lisów, nadal jest o co grać."

Nie chce psuć humoru, ale na przeskoczenie Lisów nie dość, ze my musielibyśmy wygrać wszystko jak leci (a terminarz mamy cholernie trudny), to jeszcze Lisy w tych wymienionych powyżej spotkaniach musiałyby ugrać max 5 punktów (bo przy równej ilości punktów, maja kolosalnie lepszy bilans bramek).

Dwa mało realne wydarzenia, które jeszcze na dodatek musza się wydarzyć jednocześnie...

burczymucha (zawieszony) komentarzy: 29206.07.2020, 08:48

@Traitor: Suarez biorac pod uwage cala kariere, to zjada kazdego napastnika z obecnie grajacych.

Paul77 komentarzy: 976706.07.2020, 08:45

Szanse na LM są iluzoryczne, ale trzeba walczyć do końca, by podnieść morale zespołu i ugruntować przekonanie że projekt Artety ma sens.
To pomoże zatrzymać Aube, podpisać Parteya i może jeszcze kogoś z górnej półki.
James to jak któryś zauważył Ozil V2 i mam nadzieję że to dziennikarska plotka.

Traitor komentarzy: 10305 newsów: 2406.07.2020, 08:41

Suarez ogolnie to półka wyżej niz Auba

burczymucha (zawieszony) komentarzy: 29206.07.2020, 08:34

194 gole i 109 asyst w 277 meczach. Holy shit.

thegunner4life komentarzy: 899006.07.2020, 08:32

@MarkOvermars:
Masz zakaz oglądania Arsenalu do końca roku.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185206.07.2020, 08:32

@al_arsen: nie jesteśmy odpowiedzialni za tabele. Prowadzi ją zewnętrzna witryna. Tabela najprawdopodobniej zniknie i pojawi się zupełnie nową

MarkOvermars komentarzy: 913406.07.2020, 08:30

Czemu zawsze wygrywany jak nie oglądam AFC xd

thegunner4life komentarzy: 899006.07.2020, 08:28

@FaxingBerlin:
Przecież wygrana w FA CUP nie daje miejsca w LM.

FaxingBerlin komentarzy: 94106.07.2020, 08:26

@pLYTEK napisał: "Rozumiem, że trzeba wierzyć i w ogóle ale pisanie o realnych szansach na LM to gruba przesada."

Jest jeszcze FA Cup

thegunner4life komentarzy: 899006.07.2020, 08:17

@pLYTEK:
TOP4 załatwił nam Hiszpański Dyzma na koniec października. Jego tutaj nie powinno być po finale w Baku. Teraz to już gramy o honor.

Wisnia44 komentarzy: 75806.07.2020, 07:59

@kwiatinho: James fajny grajek. Wedlug mnie trochę się zagubił w swojej karierze.
Trochę się bym obawiał, że jak by przyszedł to by był taki Ozi vol2. James też raczej pracusiem na boisku nie jest.

kwiatinho komentarzy: 1312806.07.2020, 07:53

@pLYTEK:
I mamy dużo gorszy bilans bramkowy to jak dodqtkowy punkt do odrobienia

Paul77 komentarzy: 976706.07.2020, 07:53

Z porannych ploteczek, ponoć rozmawiamy z Realem ws Jamesa. Kwota odstępnego ma wynosić 22 miliony funtów.

pLYTEK komentarzy: 411806.07.2020, 07:18

@lukasz845:
Rozumiem, że trzeba wierzyć i w ogóle ale pisanie o realnych szansach na LM to gruba przesada. Nawet zakładając, że wygramy wszystko do końca (XD), Leicester potrzebuje 6, Chelsea 7 punktów w pozostałych pięciu kolejkach, żeby nas wyprzedzić. Do tego dochodzi rozpędzone United, które ma łatwy terminarz. To już nawet nie od nas zależy.

The088 komentarzy: 62106.07.2020, 07:16

Chłopaki się podnoszą, głowa do góry, jedziemy! Może będą puchary? Kacowe pozdro Kanonierzy!

sWinny komentarzy: 782506.07.2020, 07:13

Jutro mam urodziny. Miło by było, gdyby kanonierzy sprawili mi ładny prezent :)

lukasz845 komentarzy: 454406.07.2020, 05:47