Trzecie czyste konto z rzędu i kolejne zwycięstwo! Wolves 0-2 Arsenal

Trzecie czyste konto z rzędu i kolejne zwycięstwo! Wolves 0-2 Arsenal 04.07.2020, 19:22, Bartek Romanowski 952 komentarzy

O godzinie 18:30 Michael Oliver rozpoczął mecz pomiędzy Wolverhampton Wanderers oraz Arsenalem na Molineux Stadium. W takich oto składach wyszły na boisko obie drużyny:

Wolves: Patricio, Saiss, Coady, Bolu, Otto, Neves, Moutinho, Dendonker, Doherty, Raul, Adama
Ławka rezerwowych: Ruddy, Gibbs-White, Campana, Jordao, Jota, Kilman, Neto, Vinagre, Buur

Arsenal: Martinez, Mustafi, Luiz, Kolasinac, Soares, Ceballos, Xhaka, Tierney, Saka, Nketiah, Aubameyang.
Ławka rezerwowych: Macey, Bellerin, Holding, Sokratis, Maitland-Niles, Torreira, Willock, Nelson, Lacazette

Wolves zaczęło dość szybko i już w pierwszej minucie do dogodnej sytuacji doszedł Adama Traore, który trafił w Emiliano Martineza. Oprócz tej akcji, w pierwszym kwadransie nie działo się nic konkretnego. Arsenal dłużej utrzymywał się przy piłce, kontrolując grę, jednak brakowało jakichkolwiek konkretów, zarówno ze strony gości, jak i gospodarzy.

W następnych minutach tempo spotkania było spokojne. Arsenal cały czas utrzymywał się dłużej przy piłce, jednak nie potrafił w żaden sposób zagrozić bramce Patricio. Obie drużyny robiły wszystko, żeby nie stracić bramki. W 25 minucie Arsenal wykonał pierwszy rzut rożny w tym meczu. Po zamieszaniu w polu karnym, Aubameyang zdołał oddać strzał w światło bramki, jednak pewnie bronił portugalski bramkarz. Poza tą sytuacją, w pierwszych dwóch kwadransach nie działo się nic godnego uwagi.

W 34. minucie bliski szczęścia był Eddie Nketiah, który pierwszy dopadł do bezpańskiej piłki i oddał kąśliwy, mocny strzał w prawy dolny róg bramki Wolves. Bramkarz gospodarzy zdołał sparować piłkę na słupek. W 41. minucie Sead Kolasinac faulował Adamę Traore kilka metrów przed polem karnym. Rzut wolny został wykonany w niekonwencjonalny sposób. 3 zawodnikówWilków podeszło do piłki. Po wymianie krótkich podań między nimi ostatecznie strzał oddał Saiss, jednak został zablokowany.

2 minuty później mamy pierwszą bramkę w tym meczu. Z prawej strony boiska Cedric zagrał długą piłkę do Aubameyanga, który na pamięć przedłużył do niepilnowanego Tierneya na lewym skrzydle. Ten bez namysłu dośrodkował piłkę w pole karne. Futbolówka odbiła się jeszcze po drodze od Doherty'ego i trafiła wprost na lewą nogę Saki, który uderzył ją z woleja i trafił tuż przy prawym słupku bramki Patricio. Na nic zdały się reklamacje Szkota, który dopatrzył się zagrania ręką przez Matta Doherty'ego, nie były bowiem w tym momencie istotne. Wolves 0:1 Arsenal!

Sędzia doliczył jeszcze 2 minuty, jednak do końca pierwszej połowy nie działo się już nic więcej. Arsenal schodzi na przerwę z 1-bramkowym prowadzeniem. Gola strzela Bukayo Saka, który nie mógł sobie wymarzyć lepszego meczu po podpisaniu nowego, długoterminowego kontraktu. Strzelił bowiem swoją debiutancką bramkę w Premier League.

Na drugą połowę zespoły wyszły w takich samych składach, jakie zostały desygnowane przez trenerów od początku spotkania. Od gwizdka sędziego, wznawiającego drugą odsłonę meczu zaatakowała drużyna Wolves, sprawiając niemałe problemy obronie Arsenalu. Nie wystarczyło to jednak, aby zadowolić Nuno Espirito Santo, który zdecydował się w 55. minucie na pierwszą zmianę w tym spotkaniu. Za Dendonckera wszedł Diogo Jota, zmieniając tym samym ustawienie zespołu. Na zmianę w ekipie Arsenalu nie trzeba było długo czekać - w 56. minucie za Kierana Tierneya wszedł Ainsley Maitland-Niles.

W ciągu pierwszych 15 minut przy piłce częściej była ekipa Nuno Espirito Santo, jednak piłkarze Arsenalu odpierali ataki podopiecznych Portugalczyka. W 64. minucie poważnie zagrozili jednak bramce Emiliano Martineza. Diogo Jota wypuścił Traore na czystą pozycję, a ten wyszedł sam na sam z bramkarzem. Jego lob nie znalazł jednak drogi do bramki. Druga połowa odbywała się pod dyktando gospodarzy. Piłkarze Arsenalu próbowali odgryzać się z kontrataków, jednak nie potrafili oni przebić się pod bramkę Patricio.

W 72. minucie doszło do zmiany w drużynie Wolves - Neto wszedł za Doherty'ego. 4 minuty później doszło do podwójnej zmiany w Arsenalu. Bellerin zmienił Cedrica, Willock Sakę. W 83. minucie Arteta wykorzystał swój limit zmian, wprowadzając na boisko Lacazette'a oraz Lucasa Torreirę. Urugwajczyk wrócił zatem do gry po kontuzji, której doznał w marcowym meczu z Portsmouth w FA Cup.

Kolejna bramka Arsenalu! Alexandre Lacazette strzela swojego pierwszego wyjazdowego gola w Premier League w tym sezonie po dwójkowej akcji z Willockiem. Młody Anglik dograł do francuskiego napastnika z prawego skrzydła, a ten dobrym przyjęciem minął obrońcę Wolves. Jedyne co mu pozostało to wykończyć akcję i to właśnie zrobił, strzelając po ziemi w długi róg. Piłka odbiła się jeszcze od słupka. Wolves 0:2 Arsenal!

Chwilę potem Willock mógł podwyższyć na 3:0, po tym jak otrzymał futbolówkę, odebraną podczas pressingu założonego przez napastników Arsenalu. Jego strzał sprzed linii bramkowej został jednak wybity na rzut rożny. Do końca meczu Kanonierzy kontrolowali przebieg gry, utrzymując piłkę z dala od swojego pola karnego. Sędzia doliczył jeszcze 5 minut do tego spotkania.

Arsenal wygrywa 3. mecz z rzędu w Premier League od porażki z Brightonem, zmniejszając tym samym dystans do szóstego Wolverhamtonu na 3 punkty. Kanonierzy zachowali również 3. kolejne czyste konto w lidze po raz pierwszy od listopada 2017. Arsenal pozostaje w walce o europejskie puchary, zasłużenie pokonując Wolves 2:0.

Premier LeagueRaport pomeczowyWolverhampton Wanderers autor: Bartek Romanowski źrodło:
TlicTlac komentarzy: 600905.07.2020, 22:04

@Tevez:

Jakoś nie chce mi się wierzyć, że Ole nawiąże wyrównaną walkę z Guardiolą, Kloppem czy Lampardem (jak wszystko tam zatrybi - przede wszystkim jak Werner będzie robił podobne statystyki, co w Lipsku),

acz walka na pewno będzie bardziej wyrównana i tak obiektywnie patrząc to jednak między tą czwórką - Totki i Arsenal musieliby złapać jakiś rytm, żeby zmienić zdanie.

Paul77 komentarzy: 976705.07.2020, 22:02

@kwiatinho: czyli Firmino powinien się Liverpool pozbyć jak my Lacazette. Takie myślenie co nie których.

Paul77 komentarzy: 976705.07.2020, 22:00

@burczymucha: Juventus potrafi się wysokich tygodniówek pozbyć, a Arsenal nie....

Artu komentarzy: 189405.07.2020, 21:59

@Tevez: prędzej Chelsea i oczywiście AFC...

widzar komentarzy: 43005.07.2020, 21:58

@D14:
Ozila bola plecy :-)
buduje dobra atmosfere w szatni - wspiera AFC na pprtalach spolecznosciowych :P

TlicTlac komentarzy: 600905.07.2020, 21:57

Pooglądam sobie teraz mecz Villarreal - Barca;

Cazorla w podstawie, Villarreal to jeden z moich ulubionych zespołów (pierwsza kariera w pierwszym granym PESie i jakoś tak zostało ^^ - Pires, Nihat, Giuseppe Rossi) i Barca, jeden z bardziej nielubianych klubów przeze mnie w Hiszpanii (głównie przez zachowanie piłkarzy).

Fajny meczyk się zapowiada, Villarreal w ostatnich 5 meczach tylko 2 stracone bramki (w meczu z Sevillą), ciekawe czy Barca tam postrzela.

kwiatinho komentarzy: 1312805.07.2020, 21:54

@Tevez:
Nie

@czarnykruk:
Zero spiny. Według mnie Guendouzi poza kilkoma 2-3 świetnymi występami gra po prostu nieźle. Klepie klepie trochę biega trochę holuje tą piłkę czasami głupio fauluje. Ma mizerny wpływ na Arsenal.
Dużo piłek przez niego przechodzi ale nie ma wielu kluczowych podań. Taki nijaki ten nasz Guendouzi.
Zdecydowanie wolałbym Aouara który kreuje gre Lyonu.

Tak jak wcześniej ustaliłeś to jest moje zdanie

D14 komentarzy: 436605.07.2020, 21:50

@zdyp:
A dobra, nie zauważyłem, że to Özil rodzi. Fakt, to ma sens haha

Tevez komentarzy: 408705.07.2020, 21:50

Czy też macie takie wrażenie że w przyszłym sezonie Manchester United będzie głównym faworytem w walce o tytuł?

D14 komentarzy: 436605.07.2020, 21:49

@zdyp:
Poważnie? xD Może mają tą samą żonę

czarnykruk komentarzy: 69905.07.2020, 21:44

@kwiatinho: Oglądam Lyon i w tym sezonie każdy ich zawodnik gra poniżej oczekiwań... Depay coś ciągnął ich grę, ale odkąd ma kontuzję to jest tragedia (co oddaje ich pozycja w tabeli). Moim zdaniem Aouar w chwili obecnej jest dobry co najwyżej na średniaka ligi francuskiej. Średni w każdym aspekcie. Przemawia za nim wiek i dobrze ułożona noga. Zdecydowanie wolę Guendo, ale to jest moja opinia.. Ty możesz sobie mieć inną, nie spinaj :D

D14 komentarzy: 436605.07.2020, 21:06

Ktoś wie, co się dzieje z Ozilem, dlaczego nie było go na ławie w meczu z Wilkami? Tak samo Pepe.. nie chce mi się szukać, szybciej uzyskam odpowiedź tutaj

burczymucha (zawieszony) komentarzy: 29205.07.2020, 21:02