Trzecie czyste konto z rzędu i kolejne zwycięstwo! Wolves 0-2 Arsenal

Trzecie czyste konto z rzędu i kolejne zwycięstwo! Wolves 0-2 Arsenal 04.07.2020, 19:22, Bartek Romanowski 952 komentarzy

O godzinie 18:30 Michael Oliver rozpoczął mecz pomiędzy Wolverhampton Wanderers oraz Arsenalem na Molineux Stadium. W takich oto składach wyszły na boisko obie drużyny:

Wolves: Patricio, Saiss, Coady, Bolu, Otto, Neves, Moutinho, Dendonker, Doherty, Raul, Adama
Ławka rezerwowych: Ruddy, Gibbs-White, Campana, Jordao, Jota, Kilman, Neto, Vinagre, Buur

Arsenal: Martinez, Mustafi, Luiz, Kolasinac, Soares, Ceballos, Xhaka, Tierney, Saka, Nketiah, Aubameyang.
Ławka rezerwowych: Macey, Bellerin, Holding, Sokratis, Maitland-Niles, Torreira, Willock, Nelson, Lacazette

Wolves zaczęło dość szybko i już w pierwszej minucie do dogodnej sytuacji doszedł Adama Traore, który trafił w Emiliano Martineza. Oprócz tej akcji, w pierwszym kwadransie nie działo się nic konkretnego. Arsenal dłużej utrzymywał się przy piłce, kontrolując grę, jednak brakowało jakichkolwiek konkretów, zarówno ze strony gości, jak i gospodarzy.

W następnych minutach tempo spotkania było spokojne. Arsenal cały czas utrzymywał się dłużej przy piłce, jednak nie potrafił w żaden sposób zagrozić bramce Patricio. Obie drużyny robiły wszystko, żeby nie stracić bramki. W 25 minucie Arsenal wykonał pierwszy rzut rożny w tym meczu. Po zamieszaniu w polu karnym, Aubameyang zdołał oddać strzał w światło bramki, jednak pewnie bronił portugalski bramkarz. Poza tą sytuacją, w pierwszych dwóch kwadransach nie działo się nic godnego uwagi.

W 34. minucie bliski szczęścia był Eddie Nketiah, który pierwszy dopadł do bezpańskiej piłki i oddał kąśliwy, mocny strzał w prawy dolny róg bramki Wolves. Bramkarz gospodarzy zdołał sparować piłkę na słupek. W 41. minucie Sead Kolasinac faulował Adamę Traore kilka metrów przed polem karnym. Rzut wolny został wykonany w niekonwencjonalny sposób. 3 zawodnikówWilków podeszło do piłki. Po wymianie krótkich podań między nimi ostatecznie strzał oddał Saiss, jednak został zablokowany.

2 minuty później mamy pierwszą bramkę w tym meczu. Z prawej strony boiska Cedric zagrał długą piłkę do Aubameyanga, który na pamięć przedłużył do niepilnowanego Tierneya na lewym skrzydle. Ten bez namysłu dośrodkował piłkę w pole karne. Futbolówka odbiła się jeszcze po drodze od Doherty'ego i trafiła wprost na lewą nogę Saki, który uderzył ją z woleja i trafił tuż przy prawym słupku bramki Patricio. Na nic zdały się reklamacje Szkota, który dopatrzył się zagrania ręką przez Matta Doherty'ego, nie były bowiem w tym momencie istotne. Wolves 0:1 Arsenal!

Sędzia doliczył jeszcze 2 minuty, jednak do końca pierwszej połowy nie działo się już nic więcej. Arsenal schodzi na przerwę z 1-bramkowym prowadzeniem. Gola strzela Bukayo Saka, który nie mógł sobie wymarzyć lepszego meczu po podpisaniu nowego, długoterminowego kontraktu. Strzelił bowiem swoją debiutancką bramkę w Premier League.

Na drugą połowę zespoły wyszły w takich samych składach, jakie zostały desygnowane przez trenerów od początku spotkania. Od gwizdka sędziego, wznawiającego drugą odsłonę meczu zaatakowała drużyna Wolves, sprawiając niemałe problemy obronie Arsenalu. Nie wystarczyło to jednak, aby zadowolić Nuno Espirito Santo, który zdecydował się w 55. minucie na pierwszą zmianę w tym spotkaniu. Za Dendonckera wszedł Diogo Jota, zmieniając tym samym ustawienie zespołu. Na zmianę w ekipie Arsenalu nie trzeba było długo czekać - w 56. minucie za Kierana Tierneya wszedł Ainsley Maitland-Niles.

W ciągu pierwszych 15 minut przy piłce częściej była ekipa Nuno Espirito Santo, jednak piłkarze Arsenalu odpierali ataki podopiecznych Portugalczyka. W 64. minucie poważnie zagrozili jednak bramce Emiliano Martineza. Diogo Jota wypuścił Traore na czystą pozycję, a ten wyszedł sam na sam z bramkarzem. Jego lob nie znalazł jednak drogi do bramki. Druga połowa odbywała się pod dyktando gospodarzy. Piłkarze Arsenalu próbowali odgryzać się z kontrataków, jednak nie potrafili oni przebić się pod bramkę Patricio.

W 72. minucie doszło do zmiany w drużynie Wolves - Neto wszedł za Doherty'ego. 4 minuty później doszło do podwójnej zmiany w Arsenalu. Bellerin zmienił Cedrica, Willock Sakę. W 83. minucie Arteta wykorzystał swój limit zmian, wprowadzając na boisko Lacazette'a oraz Lucasa Torreirę. Urugwajczyk wrócił zatem do gry po kontuzji, której doznał w marcowym meczu z Portsmouth w FA Cup.

Kolejna bramka Arsenalu! Alexandre Lacazette strzela swojego pierwszego wyjazdowego gola w Premier League w tym sezonie po dwójkowej akcji z Willockiem. Młody Anglik dograł do francuskiego napastnika z prawego skrzydła, a ten dobrym przyjęciem minął obrońcę Wolves. Jedyne co mu pozostało to wykończyć akcję i to właśnie zrobił, strzelając po ziemi w długi róg. Piłka odbiła się jeszcze od słupka. Wolves 0:2 Arsenal!

Chwilę potem Willock mógł podwyższyć na 3:0, po tym jak otrzymał futbolówkę, odebraną podczas pressingu założonego przez napastników Arsenalu. Jego strzał sprzed linii bramkowej został jednak wybity na rzut rożny. Do końca meczu Kanonierzy kontrolowali przebieg gry, utrzymując piłkę z dala od swojego pola karnego. Sędzia doliczył jeszcze 5 minut do tego spotkania.

Arsenal wygrywa 3. mecz z rzędu w Premier League od porażki z Brightonem, zmniejszając tym samym dystans do szóstego Wolverhamtonu na 3 punkty. Kanonierzy zachowali również 3. kolejne czyste konto w lidze po raz pierwszy od listopada 2017. Arsenal pozostaje w walce o europejskie puchary, zasłużenie pokonując Wolves 2:0.

Premier LeagueRaport pomeczowyWolverhampton Wanderers autor: Bartek Romanowski źrodło:
Ech0z komentarzy: 1042405.07.2020, 15:37

@Rafson95: trzeba naprawiać problem a nie odrazu się pozbywać od tego jets trener. Problemem jest jego mental bo już nawet ornstain mówił że były z nim problemy. Ale jeśli da się to naprawic to trzeba próbować. Po tym co odwalał to się martwię ale dużo jets młodych cwaniaków, mam nadzieję że nie zrobi się z niego nowy Balotelli :p

FaxingBerlin komentarzy: 94105.07.2020, 15:35

@Ech0z napisał: "Pewnie się mylę ale w Arsenalu ciężko będzie wychować sobie super zawodnika. Mysle tak ponieważ Londyn nie za dobrze kojarzy mi się z miejscem na wychowanie super sportowca to miasto jest zatrute jeśli chodzi o styl życia, mamy nowoczesne akademie itp ale lifestyle w Londynie mało ma zalet jeśli chodzi o sportowy tryb życia"

Co?

Rafson95 komentarzy: 1057205.07.2020, 15:32

Guendouzi to jest nasz najlepszy młody środkowy pomocnik, a część z Was chce sięgo pozbyć. Nie dość że w środku pola mamy biedę, to jeszcze sprzedać najlepszego młodego ŚP......

tak to my nie zbudujemy poważnego zespołu

Ech0z komentarzy: 1042405.07.2020, 15:30

KapitanJack10 komentarzy: 5412 newsów: 405.07.2020, 15:21

Przypomniał mi się jeden moment w historii Arsenalu kiedy czytałem tutaj o Guendo, jakoby nie zasłużył na koszulkę z armatką na piersi.

Akcja od 2:20
Pół drużyny powinno zostać sprzedane za zachowanie po gwizdku? Tylko idiota mógłby tak stwierdzić.
To dlaczego wyznajemy podwójne standardy? Jak się wygrywa to można wyrzucać emocje a jak się przegrywa to już nie?
Jak się wygrywa i gra dobrze to można pokazywać swój temperament, a jak nie to trzeba go schować magicznie do kieszeni? Myślałem, że charakter zawodnika jest niezależny od jego umiejętności.

I jeszcze jedno myśl mi przyszła. Jak znowu jakiś no name będzie do środka miał przychodzić z jakiegoś średniaka seria A albo La Ligi, czy też inny Guimaraes, to każdy będzie włączał yt i oglądał kompilacje zagrań i na tej podstawie wydawał osąd. Więc włączcie teraz yt i obejrzyjcie sobie kompilacje z Guendo, żebyście za miesiąc mieli porównanie kogo za kogo wymieniamy.

Może i jestem stronniczy, bo lubię Guendo, ale krew mnie zalewa jak widzę jak go zeszmacono. I to przez co? Przez nie piłkarski wybryk. Nagle każdy znafca co pamięta każdy mecz Matteo i wychodzi na to, że on w piłkę grać nie umie..
I już mniejsza z tym czy zostanie czy odejdzie, bo nikt w tym klubie, łącznie z Aubą, nie jest nie do zastąpienia; bardziej mnie boli to, że w przypadku kontuzji kogoś z trójki Lucas, Granit, Thomas, w pucharach będzie grał w środku Niles i Willock. Takie tuzy mają spokojne posadki, nie wychylają się, to nie nikt ich nie sprzedaje, a Guendo już oddany z lekkim sercem bo zaatakował typa co nam wykluczył bramkarza do końca sezonu...
Osobiście to bym zrugał reszte drużyny, że mieli wywalone jajca na Maupaya.

FaxingBerlin komentarzy: 94105.07.2020, 15:05

@patryksz napisał: "A co ten Guendo pokazał, że taki żal tu się przelewa odnośnie jego odejścia?"

A Gnabry co pokazał? Tymczasem w Monachium pyka aż miło. Być może to wina naszych trenerów że nie potrafili w niego tyle wyciągnąć co Bawarczycy. Matteo ma talent tylko trzeba go oszlifować wolałbym żeby został ale jeśli ktoś wyłoży minimum 30 baniek to niech idzie.

patryksz komentarzy: 365005.07.2020, 15:01

@ljungberg77: polecam dr Marka Jareme

ljungberg77 (zawieszony) komentarzy: 202305.07.2020, 14:58

@patryksz:
No właśnie nic nie pokazał, blokuje tylko rozwój kariery naszemu Granitowi który jeszcze zamknie usta niedowiarkom i za parę lat dostanie Złotą Piłkę.

patryksz komentarzy: 365005.07.2020, 14:48

A co ten Guendo pokazał, że taki żal tu się przelewa odnośnie jego odejścia?
Z młodych żal byłoby mi tylko Saki i Gabiego, a z całej kadry jeszcze Auby. W tym klubie nie ma niezastąpionych. Tym bardziej, że z finansowego punktu widzenia ten transfer jest bardzo opłacalny. Taką politykę należy prowadzić - ściągać młodych, sprawdzać ich i sprzedaż z zyskiem, jeśli się nie sprawdzi.

Theo10 komentarzy: 829405.07.2020, 14:46

Swoją drogą, to tak z dwa lata temu chyba nikt by nie pomyślał, że pojedynek Burnley-Shieffield pod koniec sezonu, będziemy odbierać jako pojedynek naszych bezpośrednich rywali o miejsce w tabeli.

JP3 komentarzy: 175505.07.2020, 14:44

ma ktos moze stream do f1?

Theo10 komentarzy: 829405.07.2020, 14:41

@kkam195:
Chyba mówicie o innych Wilsonach.

coooyg11 komentarzy: 319505.07.2020, 14:29

@ZielonyLisc: teraz odwróćmy medal, przyszedł za 8 mln, a odejdzie za 30/40. Zły transfer ?

Paul77 komentarzy: 986105.07.2020, 14:29

@DanielDaniel: proszę bardzo. To cytat z dzisiejszych angielskich mediów. Widocznie coś na rzeczy.

ZielonyLisc komentarzy: 2028705.07.2020, 14:27

Młody Guendouzi ściągnięty przez Wielkie Szanowne Diamentowe Oko aka SamiWiecieKto, już na sprzedaż? Ale jak to? Sven się pomylił? Taki ekspert?

#bait

mallen komentarzy: 2123905.07.2020, 14:26

Ten tydzień zapamiętam do końca mojego życia. To był wspaniały okres nie tylko dla mnie, ale również naszych fanów. Możecie zobaczyć, co powoli buduje tutaj Mikel Arteta. Jesteśmy bardzo zadowoleni z ostatnich rezultatów. Mam dopiero 18 lat i gra dla Arsenalu jest dla mnie spełnieniem marzeń. Chcę przeżywać je spotkanie po spotkaniu. Gdziekolwiek tylko trener będzie chciał żebym zagrał, to bez zastanowienia będę chciał to zrobić. Cieszę się, że mogę związać swoją przyszłość z tym klubem.

Bukayo Saka

DanielDaniel komentarzy: 45905.07.2020, 14:23

@Paul77 napisał: "Jeśli dojdzie do sprzedaży Guenduziego, to pieniądze z tego transferu zostaną przeznaczone na pozyskanie Parteya."
Dziękujemy za info.

kkam195 komentarzy: 138005.07.2020, 13:58

@Womanizer napisał: "Bournemouth jak spadnie to tacy piłkarze jak Ake, Wilson czy Brooks będą do wyjęcia za 20-25 mln euro. Podejrzewam że cała trójka i tak dostanie po kilka ofert z klubów które sie utrzymają."
Ake - Chelsea ma pierwokup 40 mln
Wilson wraca do Liverpoolu na koniec lipca bo jest wypożyczony do Bournemouth

FaxingBerlin komentarzy: 94105.07.2020, 13:57

Burnley do przerwy prowadzi z sheffield 1:0 jeśli mecz zakończył się takim wynikiem zostaniemy na 7 miejscu w tabeli

kkam195 komentarzy: 138005.07.2020, 13:56

@Gofer999 napisał: "(tak KFC ma mocniejsza kadre od nas) xD"
Dobrze że dałeś xD bo bym ci uwierzył

Fabri4 komentarzy: 9981 newsów: 5005.07.2020, 13:47

Oby Torreira nie odszedł, Guendo jest mi obojętny.

Paul77 komentarzy: 986105.07.2020, 13:47

Paul77 komentarzy: 986105.07.2020, 13:39

@OFFO: Andersen i Hermoso, obaj byli z nami łączeni, a nie potrafią się przebić w swoich klubach. Obaj wydawało się iż będą znawcami dla nas, a tu wyszło że są słabi.

TlicTlac komentarzy: 601905.07.2020, 13:31

@Gofer999:

Jak ktoś nie wierzy w zwycięstwo w największych derbach klubu, to w co wierzy?

Poza tym Totki są pod nami w tabeli i grają także bardzo często kaszanę. Tutaj wyniku nie można przewidzieć.

OFFO komentarzy: 354505.07.2020, 13:30

w tamtym roku arsenal nie ma kasy i przez 2 miesiace była tu dyskusja o Dennis Praet i Joachim Andersen

później sie okazało ze Arsenal wydał około 160 mln na transfery

ps a gdzie sa wszyscy ci dla których Praet i Andersen to byli mega grajki? (ani jeden ani drugi nie ma podstawowego składu w swoim klubie)

FaxingBerlin komentarzy: 94105.07.2020, 13:23

@Gofer999 napisał: ": Co z tego ze Arteda ma glowe na karku. Wenger tez ostatnie lata chcial dobrze. Ale wystarczy jakis wylew Czapi, Luiza, Mustafy i po zawodach.

Jeden mecz nagle wyszedl nam i juz czesc osob zaczyna gadac o pokonywaniu trzech kolejnych rywali ktorzy sa zwyczajnie mocniejsi od nas. (tak KFC ma mocniejsza kadre od nas) xD"

Boss już nie miał pomysłu na grę kiedy odszedł sam powiedział że był w Arsenalu za długo i nie widział już sam co zmienić. Mamy 4 zwycięstwa z rzędu w tym 2 z zespołami które z nami rywalizują o puchary. Postęp jest widoczny i myślę że przyszły sezon pokaże na co nas stać ją liczę na powrót do ligi mistrzów w przyszłym sezonie o ile się wzmocnimy latem.

Paul77 komentarzy: 986105.07.2020, 13:20

@Gofer999: no nie jeden, bo po porażce z Mewami widać spory progres

Gofer999 komentarzy: 1470705.07.2020, 13:17

@FaxingBerlin: Co z tego ze Arteda ma glowe na karku. Wenger tez ostatnie lata chcial dobrze. Ale wystarczy jakis wylew Czapi, Luiza, Mustafy i po zawodach.

Historia ciagle sie u nas powtarza. ;)

Womanizer komentarzy: 992805.07.2020, 13:05

FaxingBerlin komentarzy: 94105.07.2020, 13:03

@Gofer999 napisał: "Juz to tyle razy przerabialismy."

No tak ale mecz z wilkami pokazał że Arteta ma głowę na karku. Wczorajsza gra w obronie była jak na nas świetna. Liczę na 4-6 pkt.

mallen komentarzy: 2123905.07.2020, 12:50

W Arsenalu czułem się osamotniony. W Sevilli miałem Monchiego, który zawsze stawał za mną murem, w PSG Nasser al-Khalaifi bronił mnie w szatni, jak i publicznie. W londyńskim klubie zarząd powtarzał, że są ze mną, ale przed fanami i piłkarzami nie zrobili niczego w tym kierunku. Wyniki zadecydowały, że muszę odejść.

Byłem jednakże szczęśliwy w Londynie i pamiętam dobre rzeczy. Pierwszy sezon był dla nas udany. Dałem szansę młodym zawodnikom — Bukayo, Matteo, Reissowi, Joe, Eddiemu. Uwidaczniał się potencjał Bernda Leno, który jest solidnym fachowcem. Aubameyang i Lacazette strzelili dużo bramek i pomagali zespołowi. To przyjemne patrzeć, w jaki sposób rozwijają się podopieczni.

Zabrakło nam jedynie strzelonego karnego przez Pierre'a w meczu przeciwko Spurs. Dwa dodatkowe punkty dałyby nam kwalifikację do Ligi Mistrzów. Podobnie jak zwycięstwo z Brighton czy Crystal Palace. Jestem samokrytyczny, ponieważ w niektórych momentach nie potrafiłem zapewnić klubowi dobrych wyników.

Unai Emery

Dominik11 komentarzy: 2019705.07.2020, 12:48

Arsenal are confident that Partey will sign, with the player understood to be keen to join Mikel Arteta next season & the Arsenal manager has him marked down as a key arrival. [Mail]

Paul77 komentarzy: 986105.07.2020, 12:45

@cieniak14: więcej się po Ceballosie spodziewałem. Ogulnie rozczarował, myślałem że będzie liderem środka pola.

Craz komentarzy: 358205.07.2020, 12:40

@WindKai: co ty porównujesz mecz dla totow z Sheffield a z nami, daj spokój

cieniak14 komentarzy: 172805.07.2020, 12:38

@Paul77: Oby tylko Arteta sie nie nabral i go nie kupił, bo to kolejny zapchajdziura.

PtoOk komentarzy: 220005.07.2020, 12:31

@fabregas1987: bo ma metr dwadzieścia w kapeluszu ?

rreddevilss (zawieszony) komentarzy: 466905.07.2020, 12:30

@fabregas1987:

Mnie ten Ake nie przekonuje, jak na taki klub jak Arsenal gdzie potrzeba lidera defensywy i prawdziwego kozaka to chyba raczej kiepski pomysł, owszem byłby wartością dodana przy SFG, ale jakims dużym upgradem względem obecnych obrońców by nie byl

fabregas1987 komentarzy: 2582105.07.2020, 12:24

Dziwi mnie trochę, że Arsenal nie interesuje się Nathanem Ake. Klasowy obrońca z doświadczeniem w PL i kontraktem do 2022, wciąż młody, bo 25 lat grający w drużynie, która pewnie spadnie, why not?

WindKai komentarzy: 88605.07.2020, 12:23

@Craz: No tak, bo Sheffield na papierze ma samych graczy klasy światowej XD Oczywiście, że Spu*sy są do pyknięcia, pytanie czy wyjdziemy i pokażemy konkretny i wyrachowany futbol czy zagramy beznadziejnie jak z Brighton.

Gofer999 komentarzy: 1470705.07.2020, 12:22

@FaxingBerlin: Juz to tyle razy przerabialismy. I zawsze tak samo sie to konczylo. xD

Craz komentarzy: 358205.07.2020, 12:16

Ci którzy piszą że toty lfc są do pykniecia otworzą im się oczka jak zobaczą na papierze w pierwszym Joe Wilkoka

FaxingBerlin komentarzy: 94105.07.2020, 12:11

@thegunner4life napisał: "No zaraz wszystkich pykniemy i jeszcze 4 miejsce zajmiemy. A Luiz zmieni się w VVD."

Takie lisy ostatnie 5 spotkań na wyjeździe 0 wygranych więc możemy z nimi wygrać. Totki też nie zachwycają liczę na przynajmniej jeden punkt z mini. Liverpool kto wie jeśli przegramy nikt nie będzie miał drużynie za złe.

thegunner4life komentarzy: 900605.07.2020, 12:06

@Gofer999:

FaxingBerlin komentarzy: 94105.07.2020, 12:01

@Gofer999 napisał: "Leicester, Totki i Liverpool są do pyknięcia."

Juz zaczyna sie pompowanie balonika.xD"

Lisy i totki są do ogrania a Liverpool to zależy czy już są myślami na wakacjach cz jeszcze nie

Paul77 komentarzy: 986105.07.2020, 11:57

@aaron: tylko ich na niego nie stać

Gofer999 komentarzy: 1470705.07.2020, 11:55

@adikovski_: "Leicester, Totki i Liverpool są do pyknięcia."

Juz zaczyna sie pompowanie balonika.xD

aaron komentarzy: 336605.07.2020, 11:53

@Paul77: Ceballos co najwyżej to się do Realu... Betis nadaje :D. Nic dziwnego.

Paul77 komentarzy: 986105.07.2020, 11:46

Ponoć Zidane miał ogłosić Ceballosowi że może sobie szukać klubu. Nie widzi go w Realu.

aaron komentarzy: 336605.07.2020, 11:44

Ciekowstka:
Widziałem właśnie grafikę, która przedstawia tabelę tylko i wyłącznie z roku 2020.
Plasujemy się na 3 miejscu - 6 punktów straty do Liverpoolu.
Świetny prognostyk na przyszłość:)

Naburator komentarzy: 278405.07.2020, 11:34

@cvp: ok. Czyli Arsenal był na 3 miejscu jeżeli chodzi o wolne środki, ale przez wirusa ma ich mniej niż inni? Nie mówię, ze wszyscy stracili tyle samo, ale skoro Arsenal był w dobrej sytuacji finansowej to nie będzie teraz w gorszej np od takiego atletico