Dublet Auby i 5. czyste konto z rzędu: Arsenal 3-0 Newcastle

Dublet Auby i 5. czyste konto z rzędu: Arsenal 3-0 Newcastle 18.01.2021, 21:48, Łukasz Wandzel 1109 komentarzy

Nieco ponad tydzień temu Arsenal grał z Newcastle w FA Cup, by w tak krótkim czasie znów zmierzyć się z zespołem Srok, tym razem w 19. kolejce Premier League. Ostatnie spotkanie podopieczni Mikela Artety wygrali dopiero po dogrywce, ale dziś zdołali otworzyć wynik przed upływem 90 minut. Przed przerwą Pierre-Emerick Aubameyang zmarnował dwie dogodne sytuację, ale w drugiej połowie otworzył i ustalił wynik spotkania, walnie przyczyniając się do pewnego zwycięstwa na The Emirates.

Arsenal: Leno - Soares, Holding, Luiz, Tierney - Partey (67' Elneny), Xhaka - Saka, Smith-Rowe (82' Martinelli), Aubameyang (79' Willian) - Lacazette.

Newcastle United Darlow - Kratfh, Lascelles, Clark, Lewis - Almiron (87' Anderson), Longstaff (78' Hendrick), Shelvey, Joelington - Caroll (69' Murphy), Wilson.

Po pierwszym gwizdku sędziego Kanonierzy szybko przejęli inicjatywę i dłużej utrzymywali się przy piłce. To nie przekładało się jednak sytuacje bramkowe. Gra toczyła się w środku boiska, a ogromną rolę odgrywała w tym formacja defensywna Newcastle, ustawiona na około 30. metrze. iedy Arsenalowi udało się w końcu przedrzeć w pole karne Srok, mocno zawiódł Pierre-Emerick Aubameyang. Tylko fatum usprawiedliwiałby niemoc strzelecką Gabończyka, który mając przed sobą niemal pustą bramkę, nie zdołał dobić strzału Bukayo Saki, uderzając lewą nogą w słupek.

Kapitan londyńczyków próbował uderzać ze słabszej stopy także w 27. minucie. Emile Smith Rowe popędził wtedy przez wolną przestrzeń na lewej stronie, po czym zgrał do Aubameyanga, a ten uderzył ponad bramką. Można więc podsumować pierwszą połowę w ten sposób, że gdyby najlepszy strzelec Arsenalu w poprzednim sezonie wciąż był w formie, do przerwy byłoby już 2-0. O próbie z 40. minuty lepiej już nie wspominać. Jeśli zaś chodzi o szansę Newcastle, wyróżnić można jedynie sytuację z 24. minuty i kontratak rozpoczęty prze Mguela Almiróna. Akcja Paragwajczyka straciła impet w ostatniej fazie i goście nie zagrozili Berndowi Leno.

Po przerwie gospodarze zaczęli od groźnej akcji. Alexandre Lacazette opanował piłkę w szesnastce Srok i uderzył na bramkę między defensorami rywala. Przed utratą gola ocalił gości Darlow. Golkiper przyjezdnych w końcu jednak skapitulował. Aubameyang udowodnił, że tego wieczora nie był bohaterem tragicznym i w 50. minucie otworzył wynik spotkania. Gabończyk uparł się w tym meczu na strzelanie lewą nogą, jakby nie chciał być przewidywalny, i gdy popędził na bramkę po podaniu od Thomasa Parteya, w końcu trafił w światło bramki.

10 minut później było już 2-0. Emile Smith Rowe, który w tym meczu biegał po całej szerokości boiska, przyśpieszył grę na lewym skrzydlę, zakręcił obrońcą Newcastle i kreując ogromną przestrzeń, odnalazł w polu karnym Bukayo Sakę. Ten celnym uderzeniem wykończył akcję. W 66. minucie Arsenal zapracował na dwie dogodne okazje. Najpierw do podania Kierana Tierneya w szesnastkę nie zdążył Alexandre Lacazette. Chwilę później francuski napastnik był bliski strzelenia bramki głową. Kilkukrotnie Kanonierzy próbowali też swoich sił z dystansu, ale były to raczej uderzenia na wiwat.

W 77. minucie Cédric Soares, po klepce z Bukayo Saką, zgrał futbolówkę w okolice 10. metra, mimo że piłka była milimetry od autu bramkowego. Podanie Portugalczyka wykorzystał Pierre-Emerick Aubameyang, zaliczając dublet i ustalając wynik meczu. Gabończyk nie miał już szansy na hattricka, ponieważ po golu na 3-0 Mikel Arteta wprowadził w jego miejsce Williana, z kolei kosztem czasu Emile'a Smitha Rowe'a dał minuty na boisku Gabrielowi Martinellemu.

Wynik nie uległ już zmianie, ale poza popisami Kanonierów w ofensywie, ci spisali się również w obronie. Londyńczycy 5. raz z rzędu zanotowali czyste konto. Rob Holding był filarem defensywy Arsenalu nie tylko tego wieczoru, ale w ostatnich tygodniach. Czy to grając w parze z Pablem Marim, czy to Davidem Luizem. Drugi solidny mecz zagrał także Granit Xhaka. Szwajcar zamiast fauli na żółtą kartkę popisywał się udanymi przechwytami i można w jego grze zobaczyć poprawę w przerywaniu ataków rywali. Wisienką na torcie był występ Thomasa Parteya, który grając nieco ponad godzinę, asystował przy najtrudniejszej, bo pierwszej bramce Arsenalu.

Newcastle UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
coooyg11 komentarzy: 318619.01.2021, 08:36

@Joker_224: no i to jest jak najbardziej zrozumiałe, a nie 90 tyś dla dzieciaka z faweli :)

coooyg11 komentarzy: 318619.01.2021, 08:35

@Beliar84: nie no przyjacielu, Partey był wczoraj kapitalny, przyjęcia kierunkowe, nawijanie przeciwnika, świetne podania penetrujące, masa odbiorów, itp. itd.

Dla mnie jego wczorajszy występ to Top Class i nadzieja na lepsze jutro :)

Joker_224 komentarzy: 520419.01.2021, 08:34

Wychodzi że Martinelli miał 10k per week i skoczyło do około 30k

songoku95 komentarzy: 2348619.01.2021, 08:32

@Dawid04111: Chodzi o budowanie pewności. Taki piłkarz jak Auba potrzebuje bramek. Nie chodzi o dostawienie nogi a o taki rajd jak zrobił przy pierwszej bramce. Cieszy pewna wygrana i kolejne oczka, bo z takimi rywalami też należy wygrywać.

Wiadomo nie ma co popadać w hurraoptymizm, ale pozytywy, które wypływają dobrze na odbiór oglądanego przez Nas widowiska a przede wszystkim fakt, że nie jesteśmy statyczni.

coooyg11 komentarzy: 318619.01.2021, 08:31

@Marcel90: Niemożliwe, że Martinelli inkasuje taki hajs ...

Tak jak napisałeś, chłopak przyszedł z 4 ligi brazylijskiej, obstawiam że ma coś koło 20/30 tyś.

Możesz podać źródło z którego to wziąłeś ? Bo aż jestem ciekawy :)

Dawid04111 komentarzy: 13296 newsów: 1419.01.2021, 08:28

Nie żebym kwestionował postawę naszych, ale w ostatnich tygodniach Newcastle prezentuje się najgorzej z całej ligi.

songoku95 komentarzy: 2348619.01.2021, 08:27

@ziom: Wielokrotnie o tym pisałem, że gdyby nie kontuzja Roba to gość byłby spokojnie 2 poziomy wyżej. Nie zdziwyłbym się gdyby pojechał na Euro. Teraz jest trochę do tyłu ale wraca i pokazuje, że jest dobry w swoim fachu. Co mnie cieszy bo Boba osobiście bardzo lubię.

Beliar84 komentarzy: 81219.01.2021, 08:26

Rozpływacie się nad Parteyem. JA się niekoniecznie zgodze. Jak na gościa po długiej kontuzji i braku ogrania to nie było źle....co najwyżej.
W jednej akcji został 2 razy objechany bo, a przy kontrze w pierwszej połowie to na własną połowę to truchcikiem zmierzał.
Daleki jestem od stwierdzenia że jego jakość zmieni oblicze zespołu.

songoku95 komentarzy: 2348619.01.2021, 08:25

Solidne zwycięstwo, Ncastle zupełnie nie miało nic do powiedzenia. Co było głównym atutem Arsenalu? Partey! Gość mimo, że widać braki kondycyjne to grał poezje, był nieziemski a oglądanie go u Nas sprawiało wrażenie, że czułem się błogo. Niesamowita, gracja, styl i lekkość w grze. U niego wszystko wydaje się takie proste. Dodatkowo należy pochwalić Granita, który standardowo ma odcięcie prądu, wraca i gra świetnie. Oby utrzymał taki impet Nasz Generał.

Jeżeli chodzi o resztę ekipy to zagrali na naprawdę wysokim poziomie i nie ma co się tutaj rozczulać. Jedni Nas do tego ostatnio przyzwyczaili (ESR, Saka, Laca, Holding, Tierney) a drudzy mnie zaskoczyli (Luiz, Auba, Cedric).

Zobaczymy co dalej, tak czy inaczej mamy dwa mecze do United z racji że to klasyk to patrząc na to jak potrafimy dobrze zaprezetować się u siebie z silnymi ekipami to możemy powalczyć.

new_star komentarzy: 6853 newsów: 919.01.2021, 08:23

@Marcel90: Jeśli 90k dla Martinellego to prawda, to już przesada według mnie.

ziom komentarzy: 190019.01.2021, 08:22

@Marcel90: Jeśli będzie grać na tym poziomie co wczoraj to jego tygodniówka jest adekwatna odnośnie jego umiejętności.Holding przez wielu kibiców jest niedoceniany jak Leno ale tech chłopak naprawdę potrafi grać w piłkę na wysokim poziomie pod warunkiem,że on musi być zdrowy.Za Emerego Holdnig był naszym najlepszym obrońcą przed złapaniem ciężkiej kontuzji;

Marcel90 komentarzy: 814619.01.2021, 08:13

@new_star napisał: "wczoraj komentatorzy powiedzieli, że Holding na mocy nowego kontraktu będzie zarabiał tygodniowo 80k. Uważacie, że za trochę za dużo? Bo ja tak."

Zalezy jak na to patrzec, z jednej strony Gabriel ma 40k, z drugiej Martinelli ktory przychodzil do nas z 4 ligi brazylijskiej ma 90k ( mozliwe, ze przegapilem przedluzenie z nim umowy dlatego ma taki wysoki kontrakt).

mikowhy komentarzy: 3216 newsów: 1019.01.2021, 08:10

@Forever4 napisał: "Przypominaj, że dzisiaj nie bez problemów ograliśmy cienkie Newcastle... a nie klub z top6."
Ja pierdziele, jak wygraliśmy z Chelsea to też pisałeś, że ograliśmy cieniasów? W tym sezonie wygraliśmy też już na Old Trafford, więc czemu mamy się ich obawiać? No i jakie problemy widziałeś w dzisiejszym meczu? Bo całkowicie przejęliśmy dominację, w pierwszej połowie brakowało tylko skuteczności Auby, ale druga była wyśmienita pod każdym względem.

new_star komentarzy: 6853 newsów: 919.01.2021, 08:07

ziom komentarzy: 190019.01.2021, 08:04

@Kiepomen: ESR ma papiery aby za dwa lata być wartym ponad 100 mln.Rzadko się spotyka piłkarzy o jego charakterystyce zwłaszcza w inteligencji w grze z którą ma duże problemy np.Pepe.Jak patrzysz na grę i decyzje na boisku ESR to często masz wrażenie,że to samo byś zrobił z tą różnicą,że ty oglądasz mecz w telewizji.Widać,dlaczego interesował się nim Nagelsmann,tutaj nie ma przypadku,że Arsenal ma diament w kadrze.Jego sytuacja dobitnie pokazuje,że młody zawodnik chcący się rozwijać to musi regularnie grać chociaż byłyby to występy tylko w Chamionship.Według mnie w naszej kadrze tylko Partey może się równać w inteligencji z ESR w podejmowaniu decyzji na murawie.

Joker_224 komentarzy: 520419.01.2021, 07:52

@grzegorz1211: Top3 dystansów była pokazana na ekranie w ramach transmisji, dlatego o tym mówili

arek0097 komentarzy: 23319.01.2021, 07:48

Podobają mi się podania Partey'a. Z taką gracją, siłą, ale i dokładnością. Przyjemnie było oglądać wczorajszy mecz.

Pitu88 komentarzy: 216619.01.2021, 07:45

Chyba trochę zbyt duży optymizm zapanował, czołówka nam już trochę za bardzo odjechała. Musielibyśmy wygrywać mecze, jak leci, a inni je masowo gubić, by powrócić na dobre tory.

markiz0 komentarzy: 74319.01.2021, 07:40

@grzegorz1211: Ja nie wiem, ale w razie gdybys nie mogl znalezc, to jest taka opcja, ze C+ jako telewizja, ktora wykupila prawa do transmisji moze miec dostep do ekskluzywnych materialow takich jak np. statystyki firmy opta. Nie wiem czy tak jest.

grzegorz1211 komentarzy: 1030219.01.2021, 07:29

Wczoraj w czasie meczu około 70 minuty komentatorzy z C+ mówili kto ile przebiegł, wie może ktoś z jakiej strony oni te statystyki mają

madderns29 komentarzy: 3233 newsów: 219.01.2021, 07:24

Odkąd Wenger próbował wprowadzić British Core, co okazało się porażką, to w klubie Brytyjczyków było jak na lekarstwo. W ten chwili wiedzę w to, że na Euro na szansę jechać 3 Anglików, Saka, Holding oraz Smith Rowe

Gunnerrsaurus komentarzy: 1189919.01.2021, 07:22

Mnie też bardzo cieszy że Auba się przełamał. Gdyby nie bramki to byłby to jego beznadziejny mecz, było widać po jego twarzy że też nie był z siebie zadowolony i wiedział o tym, że dużo zmarnował i popełnia błędy. 2 gole powinny dodać mu pewności siebie, ale oczywiście nie twierdzę, że od razu wróci do swojej najlepszej gry, chociaż fajnie by było gdyby tak się stało

metjuAFC komentarzy: 5704 newsów: 119.01.2021, 07:11

Cenne zwycięstwo pod względem budowania pewności siebie. Świetny występ Smith-Rowea, Partey i Cedrica. Auba przełamany, to też bardzo ważne. Pora na zakupy panie Arteta.

Sandbead komentarzy: 342619.01.2021, 07:09

@Perconte: dokładnie to samo chciałem napisać.

Czemu u nas panuje takie przekonanie, że za złe trzeba ostro ganić ale już za dobrego chwalić się nie powinno. Zagraliśmy dobry mecz, wygraliśmy, zachowaliśmy czyste konto, w dodatku mieliśmy wszystko pod kontrolą od 1 do 90 minuty. Totalnie zdominowaliśmy środek pola, a nasze akcje ofensywne momentami przypominały wczoraj Wengerballa. Dużo akcji bramkowych, a w drugą stronę nie dopuściliśmy do żadnej groźnej, po której mógłby paść gol. Ja wiem, że to tylko Newcastle w dodatku w nie najlepszej formie ale jednak "grasz tak jak Ci przeciwnik pozwala" a my nie pozwoliliśmy wczoraj Newcastle praktycznie na nic.

Nie lubię tego całego przekonania, że powinniśmy mieć ciągle kompleksy. A bo to "tylko słabe Newcastle", a to ograliśmy Chelsea ale "byli bez formy" itd itp. Ciągle szukanie dziury w całym.

Perconte komentarzy: 62819.01.2021, 06:41

@Forever4 napisał: "Przypominaj, że dzisiaj nie bez problemów ograliśmy cienkie Newcastle."

Ja tam żadnych problemów nie widziałem. Przez cały mecz kontrolowaliśmy sytuacje. W 2 połowie to był walec Arsenalu.

Patriko komentarzy: 528919.01.2021, 00:46

@mruw: Ja to myślę żeby dać Maintlandowi spokój z tą lewą stroną, grywał tam na wahadle, na LO, raz radził sobie lepiej, raz gorzej, ale ewidentnie lepiej czuję się w środku albo na prawej stronie, dlatego co do twojego składu wolałbym już jego zamiast Bellerina na prawej obronie tylko, że wtedy problem kto na miejscu Tierneya? Niestety jak napisał @mario1323 on nigdy u nas prawdziwej szansy nie dostał i chyba już do końca będzie "zapchajdziurą" niemniej taka podobna jedenastka na puchar wydaję się całkiem prawdopodobna.

schnor25 komentarzy: 1854619.01.2021, 00:45

@mikowhy: ale, że komu zakłada, kolegom z RB Lipsk? :D

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29719.01.2021, 00:42

@Rafson95 napisał: "Kosa miał słabe pierwsze 1-2 sezony z wieloma babolami, ale potem jak się przystosował do BPL i zaczął wymiatać to dla mnie to jest najlepszy ŚO jakiego oglądałem na żywo w AFC. Bo Toure i Gallasa to za dużo nie widziałem i pamiętam ich trochę jak przez mgłe"
Konkurencji w Arsenalu to on też nie mial zbyt dużej, wiec to nie jest jakis wyczyn byc najlepszym w AFC, patrzac na te ramy czasowe, o ktorych piszesz :D Co nie zmienia faktu, ze faktycznie Kosa byl świetny. No ale kojarzy sie tez z babolami. Tak naprawdę to dopiero teraz zaczyna ten srodek obrony wyglądać.

mario1323 komentarzy: 8919.01.2021, 00:38

@bizooon: Myślę że AMN nigdy nie dostał prawdziwej szansy. Jest rzucany po różnych pozycjach. Dałbym
mu zagrać kilka meczów jako b2b i może odpali jeśli nie to sprzedać za kilkanaście mln

Rafson95 komentarzy: 1054819.01.2021, 00:35

@mruw: Na puchar przy założeniu że Soton nie wyjdzie najmocniejszym skladem wydaje sie bardzo rozsądna 11

mruw komentarzy: 413419.01.2021, 00:31

Teraz gramy w sobotę i poniedziałek, prawdopodobnie 2x z Soton, czyli prawdopodobnie obie drużyny zagrają rezerwami w pucharze i podstawami w lidze. Wolałbym, żeby ESR nie grał w pucharze, ale z drugiej strony jak go nie będzie, to nie będzie komu kreować sytuacji. No chyba że rezerwy Soton będą tak słabe, że wystarczy na nie Willock, który pokazał nie raz, że jak rywale nie wiedzą co się dzieje, to on potrafi ukąsić. Przy założeniu, że Soton zagra drugim garniturem, widziałbym taki skład:

Bramka:
Leno: on sie i tak aż tak bardzo nie męczy, a Runnarson to jednak nie ten poziom
Obrona:
Bellerin - Chambers - Gabriel - AMN:
niech Tierney odpocznie, Cedric wywalczył podstawę na następny ligowy mecz, Chambers kiedyś też musi grać, Gabriel niech powoli odbudowuje formę

Pomoc:
Elneny-Ceballos(Willock)
Pepe-Willock(Willian)-Martinelli

Elneny na puchary akurat, chciałbym zobaczyć Ceballosa jak juz da radę grać, jak nie to Willocka, Pepe może zakręcić jakimiś rezerwowymi Soton, Willock bo ESR musi odpoczywać (jak Ceballos nie zagra, to niestety tu by zagrał Willian a Willock na 8), Martinelli bo zasługuje na mecz w podstawie w końcu i byłby naszym najgroźniejszym zawodnikiem w tym zestawieniu

Atak:
Nketiah - niech se zagra, nie wierzę już w powodzenie sprawy z Balo, nawet na ławę sie nie łapie chłopaczyna

Co myślicie?

Pixeleq1 komentarzy: 39919.01.2021, 00:28

Słowo opisujące ostatnią grę arsenalu: ESR

bizooon komentarzy: 692919.01.2021, 00:18

Te 3:0 w takim skladzie daje euforie jak awans do finalu pucharu anglii :) Czy tylko ja tak mam? Co z AMNem? Jak myslicie, sprzedajemy? Wymieniamy na Buendie?

mikowhy komentarzy: 3216 newsów: 1019.01.2021, 00:16

Wejdźcie na insta Baloguna i zobaczcie ostatni filmik co gość siateczki zakłada na dziadku xd

bizooon komentarzy: 692919.01.2021, 00:15

@Kiepomen napisał: "Auba powinien się od niego uczyć. Uwielbiam te jego "próby" dryblingu."
Oby sie poprawiali na kazdym treningu. Jak Elneny czy Cedric! dzisiaj , Tierney, Mari i Holding na przestrzeni sezonu.

Cux komentarzy: 28819.01.2021, 00:11

Ma ktoś wideo z bramkami?

bizooon komentarzy: 692919.01.2021, 00:11

@MarkOvermars napisał: "W swoim czasie był naszym najlepszym defensorem"
Jasne ze byl. Ale nie moim ulubionym

Kiepomen komentarzy: 432919.01.2021, 00:10

W ogóle ta akcja ESR'a na 2:0 to majstersztyk. Gość ma technikę na bajecznym poziomie, on nawet zwodu tam tak naprawdę nie zrobił tylko po prostu prowadził piłkę bardzo szybko ze zmianą tempa. Auba powinien się od niego uczyć. Uwielbiam te jego "próby" dryblingu.

Rafson95 komentarzy: 1054819.01.2021, 00:10

@Trequartista:
Dokładnie, agresja i zdecydowania w interwencjach Kosy to było coś pięknego.

Pierwsze skojarzenie jakie mam z Lolo to jego wślizgi

bizooon komentarzy: 692919.01.2021, 00:04

Poki co wyglada ze nasze wyniki sie zgrywaja z forma generala. Mysle ze Thomas da rade go zastapic i przestaniemy byc zalezni od niego. Od przerwy repry na poczatku pazdziernika do meczu z Chelsea byla katastrofa. Odpoczal 3 mecze i znowu jak ostatnie kilka meczow poprzedniego sezonu.

MarkOvermars komentarzy: 913919.01.2021, 00:03

Ja i tak jestem pod wrażeniem jak Soton sobie radzą w tym sezonie biorąc pod uwagę że 5-6piłkarzy mają poza składem przez kontuzję

losnumeros komentarzy: 1318919.01.2021, 00:03

Jutro@Spejsik: Wiadomo porażki będą, jednak ten sezon jest dziwny i wszystko może się zdarzyć.

losnumeros komentarzy: 1318919.01.2021, 00:02

Na taki komentarz trafiłem na FB xd
"Tajemniczy to jest fakt ze trener naszej reprezentacji pomimo tak wielkich sukcesow spektakularnych zwyciestwach rzutem na tasme wrecz pan Boniek wypierd..... go na zbity pysk”

Trequartista komentarzy: 536619.01.2021, 00:02

@Rafson95:
Też tak uważam, chyba najszybszy i najlepiej grający wślizgami obrońca, jakiego widziałem. Pod względem rozgrywania, czytania gry i nieomylności już tak różowo nie było, ale i tak bardzo miło wspominam lata jego gry.

Spejsik komentarzy: 341819.01.2021, 00:01

@losnumeros: Oczywiście, że może być ciężka ale jakoś na to zbytnio nie liczę, że do końca sezonu w lidze będziemy większość spotkań wygrywać, a przy tym czołowa 4 będzie sprawiała niespodzianki.
Tak naprawdę, odpowiedź na to o co możemy powalczyć w PL, dadzą najbliższe spotkania.

MarkOvermars komentarzy: 913919.01.2021, 00:01

@bizooon: myślę że jednak niesprawiedliwe. W swoim czasie był naszym najlepszym defensorem

LukaModric komentarzy: 67519.01.2021, 00:00

@BizoNxd6: oni nie.spadaja z nieba tylko czekają.az ktoś.im da szanse. ale też mnie.to cieszy

mruw komentarzy: 413419.01.2021, 00:00

Ja sie mniej martwie o mecze z druzynami z góry niż o te z drużynami, które murują. Jak Soton nie będzie ostro się bronić to jest do ugryzienia. Z manu Arteta udowodnił, że umie wygrywać i jestem dobrej myśli.

Kiepomen komentarzy: 432918.01.2021, 23:57

Ależ by było pięknie teraz wygrać z Southampton i na fali zamknąć buzię tym bufonom z memczesteru w meczu u siebie. Jak wygramy z Southampton, to znowu zacznę mieć nadzieję na coś więcej...

LukaModric komentarzy: 67518.01.2021, 23:57

auba nieźle pudło w 1 połowie ale za to bramka na 1 0 to jest to na co czekałem oby tak dalej