Trzecie czyste konto z rzędu i kolejne zwycięstwo! Wolves 0-2 Arsenal

Trzecie czyste konto z rzędu i kolejne zwycięstwo! Wolves 0-2 Arsenal 04.07.2020, 19:22, Bartek Romanowski 952 komentarzy

O godzinie 18:30 Michael Oliver rozpoczął mecz pomiędzy Wolverhampton Wanderers oraz Arsenalem na Molineux Stadium. W takich oto składach wyszły na boisko obie drużyny:

Wolves: Patricio, Saiss, Coady, Bolu, Otto, Neves, Moutinho, Dendonker, Doherty, Raul, Adama
Ławka rezerwowych: Ruddy, Gibbs-White, Campana, Jordao, Jota, Kilman, Neto, Vinagre, Buur

Arsenal: Martinez, Mustafi, Luiz, Kolasinac, Soares, Ceballos, Xhaka, Tierney, Saka, Nketiah, Aubameyang.
Ławka rezerwowych: Macey, Bellerin, Holding, Sokratis, Maitland-Niles, Torreira, Willock, Nelson, Lacazette

Wolves zaczęło dość szybko i już w pierwszej minucie do dogodnej sytuacji doszedł Adama Traore, który trafił w Emiliano Martineza. Oprócz tej akcji, w pierwszym kwadransie nie działo się nic konkretnego. Arsenal dłużej utrzymywał się przy piłce, kontrolując grę, jednak brakowało jakichkolwiek konkretów, zarówno ze strony gości, jak i gospodarzy.

W następnych minutach tempo spotkania było spokojne. Arsenal cały czas utrzymywał się dłużej przy piłce, jednak nie potrafił w żaden sposób zagrozić bramce Patricio. Obie drużyny robiły wszystko, żeby nie stracić bramki. W 25 minucie Arsenal wykonał pierwszy rzut rożny w tym meczu. Po zamieszaniu w polu karnym, Aubameyang zdołał oddać strzał w światło bramki, jednak pewnie bronił portugalski bramkarz. Poza tą sytuacją, w pierwszych dwóch kwadransach nie działo się nic godnego uwagi.

W 34. minucie bliski szczęścia był Eddie Nketiah, który pierwszy dopadł do bezpańskiej piłki i oddał kąśliwy, mocny strzał w prawy dolny róg bramki Wolves. Bramkarz gospodarzy zdołał sparować piłkę na słupek. W 41. minucie Sead Kolasinac faulował Adamę Traore kilka metrów przed polem karnym. Rzut wolny został wykonany w niekonwencjonalny sposób. 3 zawodnikówWilków podeszło do piłki. Po wymianie krótkich podań między nimi ostatecznie strzał oddał Saiss, jednak został zablokowany.

2 minuty później mamy pierwszą bramkę w tym meczu. Z prawej strony boiska Cedric zagrał długą piłkę do Aubameyanga, który na pamięć przedłużył do niepilnowanego Tierneya na lewym skrzydle. Ten bez namysłu dośrodkował piłkę w pole karne. Futbolówka odbiła się jeszcze po drodze od Doherty'ego i trafiła wprost na lewą nogę Saki, który uderzył ją z woleja i trafił tuż przy prawym słupku bramki Patricio. Na nic zdały się reklamacje Szkota, który dopatrzył się zagrania ręką przez Matta Doherty'ego, nie były bowiem w tym momencie istotne. Wolves 0:1 Arsenal!

Sędzia doliczył jeszcze 2 minuty, jednak do końca pierwszej połowy nie działo się już nic więcej. Arsenal schodzi na przerwę z 1-bramkowym prowadzeniem. Gola strzela Bukayo Saka, który nie mógł sobie wymarzyć lepszego meczu po podpisaniu nowego, długoterminowego kontraktu. Strzelił bowiem swoją debiutancką bramkę w Premier League.

Na drugą połowę zespoły wyszły w takich samych składach, jakie zostały desygnowane przez trenerów od początku spotkania. Od gwizdka sędziego, wznawiającego drugą odsłonę meczu zaatakowała drużyna Wolves, sprawiając niemałe problemy obronie Arsenalu. Nie wystarczyło to jednak, aby zadowolić Nuno Espirito Santo, który zdecydował się w 55. minucie na pierwszą zmianę w tym spotkaniu. Za Dendonckera wszedł Diogo Jota, zmieniając tym samym ustawienie zespołu. Na zmianę w ekipie Arsenalu nie trzeba było długo czekać - w 56. minucie za Kierana Tierneya wszedł Ainsley Maitland-Niles.

W ciągu pierwszych 15 minut przy piłce częściej była ekipa Nuno Espirito Santo, jednak piłkarze Arsenalu odpierali ataki podopiecznych Portugalczyka. W 64. minucie poważnie zagrozili jednak bramce Emiliano Martineza. Diogo Jota wypuścił Traore na czystą pozycję, a ten wyszedł sam na sam z bramkarzem. Jego lob nie znalazł jednak drogi do bramki. Druga połowa odbywała się pod dyktando gospodarzy. Piłkarze Arsenalu próbowali odgryzać się z kontrataków, jednak nie potrafili oni przebić się pod bramkę Patricio.

W 72. minucie doszło do zmiany w drużynie Wolves - Neto wszedł za Doherty'ego. 4 minuty później doszło do podwójnej zmiany w Arsenalu. Bellerin zmienił Cedrica, Willock Sakę. W 83. minucie Arteta wykorzystał swój limit zmian, wprowadzając na boisko Lacazette'a oraz Lucasa Torreirę. Urugwajczyk wrócił zatem do gry po kontuzji, której doznał w marcowym meczu z Portsmouth w FA Cup.

Kolejna bramka Arsenalu! Alexandre Lacazette strzela swojego pierwszego wyjazdowego gola w Premier League w tym sezonie po dwójkowej akcji z Willockiem. Młody Anglik dograł do francuskiego napastnika z prawego skrzydła, a ten dobrym przyjęciem minął obrońcę Wolves. Jedyne co mu pozostało to wykończyć akcję i to właśnie zrobił, strzelając po ziemi w długi róg. Piłka odbiła się jeszcze od słupka. Wolves 0:2 Arsenal!

Chwilę potem Willock mógł podwyższyć na 3:0, po tym jak otrzymał futbolówkę, odebraną podczas pressingu założonego przez napastników Arsenalu. Jego strzał sprzed linii bramkowej został jednak wybity na rzut rożny. Do końca meczu Kanonierzy kontrolowali przebieg gry, utrzymując piłkę z dala od swojego pola karnego. Sędzia doliczył jeszcze 5 minut do tego spotkania.

Arsenal wygrywa 3. mecz z rzędu w Premier League od porażki z Brightonem, zmniejszając tym samym dystans do szóstego Wolverhamtonu na 3 punkty. Kanonierzy zachowali również 3. kolejne czyste konto w lidze po raz pierwszy od listopada 2017. Arsenal pozostaje w walce o europejskie puchary, zasłużenie pokonując Wolves 2:0.

Premier LeagueRaport pomeczowyWolverhampton Wanderers autor: Bartek Romanowski źrodło:
Pablo11 komentarzy: 82606.07.2020, 14:40

@El_Artillero: Wszytko fajnie tylko że za rok PNA i wtedy cała ofensywa trójka byłaby nie obecna

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 306.07.2020, 14:38

@Pawlikowy96:

Poczytaj chociaż ostatnią stronę komentarzy to się dowiesz dlaczego się nie aktualizują.

El_Artillero komentarzy: 108306.07.2020, 14:38

@Pawlikowy96: tu jest błąd. Jutro o 21:15

Pawlikowy96 komentarzy: 15006.07.2020, 14:36

Czy ktoś ogarnia, kiedy gramy w końcu?? Tutaj pokazuje, że środa a wszędzie indziej, że jutro i dostaje powoli pierd*lca... BTW. Zaktualizujcie w końcu tabele ligową, bo aż oczy bolą...

Er4s komentarzy: 311306.07.2020, 14:36

@Alonso:
A no dobra, Ty w ten sposób.
No dobrze jeżeli uważasz że Arsenal kupi w tym okienku 4 nowych, dobrych stoperów to również popieram sprzedaż Mustafiego.

mallen komentarzy: 2123906.07.2020, 14:35

@illpadrino

Ale to nie dzisiaj.

El_Artillero komentarzy: 108306.07.2020, 14:34

Co myślicie o sprowadzeniu Zahy? Pomijając to, że gość chce u nas grać, co niejednokrotnie między wierszami dało się wyczytać z jego wywiadów, to myślę, że potrzebujemy kozaka na lewym skrzydle, dzięki któremu Auba mógłby wrócić na dziewiątkę, skąd siał istny rozpizdziel w BVB. Pepe i Zaha na skrzydłach i Gabończyk na szpicy - myślę, że mogłoby to wypalić.
Do tego Szoboszlai, żeby miał kto dostarczać piłki do tego przodu. Oprócz tego Partey, Upamecano i no... Ronaldo, Messi, Ibra i w ogóle. A tak serio, to myślę, że tego lata Zaha powinien być jednym z priorytetów.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185206.07.2020, 14:33

jak dotąd ciekawe wyniki ankiety. Saka więcej głosów od Martinellego, tego się nie spodziewałem

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 306.07.2020, 14:30

@mallen:

where?

ZielonyLisc komentarzy: 2028206.07.2020, 14:30

Tego Maxima w akcji widziałem tylko raz w meczu z nami na początku sezonu i już wtedy zrobił na mnie wrażenie. Odważny grajek nie bojący się realizacji 1 na 1, jeśli tak prezentował się cały sezon to za jakieś nie duże pieniądze czemu nie.

Mateo0920 komentarzy: 11806.07.2020, 14:16

Za tydzień werdykt w sprawie City. Utrzymają dwuletni ban na puchary czy zmniejszą o połowę?

Jakoś nie sądzę by całkowicie darowali im karę.

songoku95 komentarzy: 2348606.07.2020, 14:14

@Mariusz28: problem jest taki, że ciężko znaleźć gościa, który wejdzie w buty Santiago, prócz jego samego oczywiście.

Ech0z komentarzy: 1041206.07.2020, 14:05

@DontCry: niewazne, przez ostatnie kilka lat przegrywamy a Arsenal jest najwiekszym pośmiewiskiem jesli chodzi o obrone.

mallen komentarzy: 2123906.07.2020, 14:03

Saint-Maximin wstawił fotę dzieciaka ubranego w strój AFC :D

DontCry komentarzy: 760806.07.2020, 14:01

@Ech0z: Luiz nie grał z Brighton.

mallen komentarzy: 2123906.07.2020, 13:58

Na ten moment najbardziej kulejemy w środku pola, potem obrona i na koniec atak i bramka.

Ech0z komentarzy: 1041206.07.2020, 13:47

@Mariusz28: Tak każdy mysli , że fajnie kogoś ofensywnego co bedzie robił dużo z przodu a potem gramy z takim Brighton i dostajemy dwie bramki w dupe bo Luiz sie nie skupił

Mariusz28 komentarzy: 495106.07.2020, 13:43

@Ech0z: według mnie kupo grajka takiego jakim był Cazorla dałoby zdecydowanie więcej.

Marcinafc93 komentarzy: 32835 newsów: 106.07.2020, 13:42

Partey, Koulibally, Coutinho i od biedy ten Maxim xd.

Marcinafc93 komentarzy: 32835 newsów: 106.07.2020, 13:33

Arsenal ready to test Newcastle resolve to hold on to Allan Saint-Maximin. Arteta's been guaranteed funds to strenghten squad. Saint-Maximin features prominently on his wanted list - sources claim Arsenal’s scouting team delivered a series of positive reports.
[@Scottwilsonecho]

Ech0z komentarzy: 1041206.07.2020, 13:25

Scott Wilson: Pomimo sytuacji związanej z pandemią koronawirusa, Mikel Arteta został zapewniony przez szefostwo klubu, że otrzyma odpowiednie środki pieniężne, by wzmocnić skład w letnim okienku transferowym.

marcingus1 komentarzy: 117806.07.2020, 13:22

@Er4s: ależ on walczy xd

Traitor komentarzy: 10305 newsów: 2406.07.2020, 13:17

Ozila to wypozyczyc do Fenerbahce jakby byli chetni nawet jakby oplacali 30% tygodniowki. Zawsze to jakies poluzowanie

aguero10 komentarzy: 856006.07.2020, 13:12

@DontCry:

Potem skończy w Turcji albo USA .
Szkoda że tak kończy się jego przygoda w AFC . Lubię Niemca ale leniuchów nie potrzeba w klubie.

Alonso komentarzy: 1282406.07.2020, 13:12

@Er4s: Preferuje nowych obrońców, a a nie po raz setny próbe lepienia z tych samych ludzi szczelnej obrony.

Haxball komentarzy: 102106.07.2020, 13:08

@fabregas1987: Spokojnie, Mustafi czy Kola zagrają jeden słabszy mecz i od razu kibice bedą chcieli ich wywalić, no chyba, że zaraz po tym znowu dobrze zagrają, to znowu sie zmieni :D

DontCry komentarzy: 760806.07.2020, 13:04

Oezil nie odejdzie, bo nie ma kto go kupić.
Naprawdę nie potrafię sobie wyobrazić sytuacji w której Niemiec zrezygnowałby z tak wysokiego wynagrodzenia.
Obstawiam, że inne kluby byłby skłonne zaoferować mu maksymalnie 60-70 % tego co dostaje obecnie, a i to jest optymistycznym założeniem.

Trzeba się pogodzić z tym, że Mesut wypełni kontrakt (i ma do tego pełne prawo), tym samym pewnie nieco nas blokując na rynku transferowym.

mallen komentarzy: 2123906.07.2020, 12:56

Zakładam, że Upamecano będzie z nami w przyszłym sezonie. Jesteśmy na dobrej drodze do osiągnięcia porozumienia w sprawie rozwiązania, które zapobiegnie jego odejściu za darmo w przyszłym roku.

Oliver Mintzlaff / Dyrektor sportowy Lipska

fabregas1987 komentarzy: 2579306.07.2020, 12:56

Nie no błagam, Mustafi i Kolasinac muszą odejść żeby Ozil nie miał tu już kumpli i też zrobił out. Jakie przedłużanie kontraktów? Trzeba ich poświęcić dla dobra klubu

Er4s komentarzy: 311306.07.2020, 12:45

@Alonso:
Rozumiem, że preferujesz obrońców typu Sokratis czy Holding, którze biegają sobie luzniutko obok napastników drużyn przeciwnych i obserwują jak strzelają nam seriami brameczki niż Mustafiego, który jezdzi na dupie a od czasu do czasu walnie babola?

mallen komentarzy: 2123906.07.2020, 12:36

Jutrzejszy występ Jamesa Maddisona oraz Bena Chilwella przeciwko Arsenalowi stoi pod znakiem zapytania, obaj panowie zmagają się z niewielkimi urazami.

RahU (administrator) komentarzy: 5062 newsów: 214306.07.2020, 12:31

@illpadrino: sekcja następny mecz czy tabela jest pobierana z płatnego xml, z którego rezygnujemy ze względu na brak aktualnych danych (jak już wiele osób zdążyło zauważyć). Nie mam obecnie wystarczająco dużo wolnego czasu żeby zająć się podpięciem nowego źródła, więc zrobimy to za jakiś czas.

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 306.07.2020, 12:21

Admini:

Następny mecz gramy 7 we wtorek czyli jutro, a nie 8 Lipca.

Zmieńcie to.

Traitor komentarzy: 10305 newsów: 2406.07.2020, 12:21

@Kris3Tears:

Mnie to irytuje strasznie :(

Kris3Tears komentarzy: 442306.07.2020, 12:20

@Traitor: admin instagramowej strony Arsenalu to w ogole jakiś ptasi móżdżek. Nie pamiętam jaki to był mecz, ale po jakiejś [wymęczonej] wygranej wziął się za publikowanie zdjęć, chyba skończyło się na 15 fotkach z/po meczu tak jakbyśmy wygrali ligę. Żenada trochę.

OFFO komentarzy: 354506.07.2020, 12:18

Mustafi sie meczy w londynie(w hiszpani w mniej fizycznej lidze wymiatał) i arsenal z nim wiec po co to przedłużać ?

gunner1704 komentarzy: 131906.07.2020, 11:56

Mustafi się popsuł po przybyciu do Londynu , a może Arteta naprawił Niemca.
Hiszpan zdecydowanie poukładał grę w obronie, kondycyjnie też lepiej AFC wygląda w ostatnich meczach.

roman98 komentarzy: 993 newsów: 40306.07.2020, 11:52

@Traitor napisał: "Mourinho on Arsenal: “I think if they were top of the league or fighting for top four in a good moment they wouldn’t enjoy the problems of others. They are in a very similar situation to us in the table. In the end it says more about them, they don’t have much to celebrate.''"
A ja się nie zgadzam. Zawsze jest czas na prztyczek w stronę odwiecznego rywala ;)

Alonso komentarzy: 1282406.07.2020, 11:47

Mustafi niech się pakuje. Wenger i Emery przez lata go nie ogarnęli a wy wierzycie że Arteta to zrobi bo zagrał dobrze kilka spotkań. Za poprzednich trenerów też miał takie okresy, potrafi dobrze zagrać przez 90% spotkania a na te kilka pozostałych minut odcina mu prąd i przegrywa drużynie mecz. Ma taką wadę fabryczną i tego się nie zmieni, poprawny piłkarz ale na klub ze środka tabeli a takim nie powinien być Arsenal.

mallen komentarzy: 2123906.07.2020, 11:46

W sieci euforia, Auba gadał z bratem live i ten zadał pytanie czy podpisze, a jak tam to niech mrugnie i Auba mrugnął :P DEAL DONE :D

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52406.07.2020, 11:41

@FaxingBerlin napisał: "Jeden z redaktorów pisał że daje ale mnie pięknie zrobił w jajo"

Ze mną rozmawiałeś. I nie napisałem, że zwycięstwo w FA Cup daje prawo gry w LM.

mallen komentarzy: 2123906.07.2020, 11:35

Gareth Southgate rozważa powołanie Bukayo Saki na zgrupowanie kadry jeszcze w tym roku kalendarzowym.

David Ornstein

Traitor komentarzy: 10305 newsów: 2406.07.2020, 11:33

Ladnie wyjasnil admina social-media Arsenalu

FaxingBerlin komentarzy: 94106.07.2020, 11:29

@thegunner4life napisał: "Przecież wygrana w FA CUP nie daje miejsca w LM."

Jeden z redaktorów pisał że daje ale mnie pięknie zrobił w jajo

Paul77 komentarzy: 977006.07.2020, 11:15

@Kris3Tears: Przede wszystkim widać większą pewność siebie i lepszą koncentrację. Choć do jego najlepszego poziomu daleko. Jest doświadczonym zawodnikiem, a chyba Sokratis odejdzie, potem Luiz. Niższy kontakt i może zostać.

songoku95 komentarzy: 2348606.07.2020, 10:52

ciężko powiedzieć co zrobić z Mustim. Bo z jednej strony ciężko teraz o dobrego piłkarza za dobrą cene. Mimo wszystko przy obecnym kryzysie mało kto będzie sprzedawał kluczowych zawodników. Być może najlepszym rozwiązaniem faktycznie będzie przedłużenie kontraktu z Niemcem. Chyba, że będzie opcja żeby sprzedać Niemca i Greka i kupić w ich miejsce Upamecano. Osobiście nie wierze w transfer Dayota, który będzie bardzo łakomym kąskiem dla klubów z czołówki BPL.